World Masters (darts) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for World Masters (darts).

World Masters (darts)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

World Masters
Toernooi-informatie
Plaats Bridlington, East Yorkshire
Locatie Bridlington Spa Royal Hall
Land
Engeland
Opgericht 1974
Organisatie(s) BDO
Systeem Sets (vanaf de 1e ronde) (2 legs winnen voor Set)
Prijzengeld £95,000 (2018)
Maand(en) gespeeld oktober
Titelhouder
Adam Smith-Neale (heren)
Lisa Ashton (dames)
Jurjen van der Velde (jongens)
Beau Greaves (meisjes)
Portaal 
 
Darten

De One80 L-style World Masters (tot 2019 Winmau World Masters geheten) is een dartstoernooi dat wordt gehouden in de Hull Arena, Kingston upon Hull, Engeland. Het toernooi wordt in september gespeeld. Tijdens dit toernooi vindt ook de loting van de Lakeside plaats.

De One80 L-style World Masters wordt gezien als het op één na grootste toernooi van de BDO en de WDF. De eerste editie vond plaats in 1974.

Finales Mannen

Jaar Winnaar (gemiddelde in finale) T Sets Runner-up (gemiddelde in finale) Sponsors Prijzenpot Plaats
Totaal Winnaar Runner-up
1974
Cliff Inglis
1ste 3 – 2
Harry Heenan
Phonogram £800 £400 £200 West Centre Hotel, Fulham
1975
Alan Evans
1ste 3 – 1
David Jones
£2,000 £1,000 £500
1976
John Lowe
1ste 3 – 0
Phil Obbard
Winmau £2,000 £1,000 £500
1977
Eric Bristow
1ste 3 – 1
Paul Reynolds
£3,000 £2,000 £500 Wembley Conference Centre
1978
Ronnie Davis
1ste 3 – 2
Tony Brown
£4,751 £3,001 £1,000
1979
Eric Bristow
2de 2 – 0
Allan Hogg
£6,251 £4,001 £1,250
1980
John Lowe
2de 2 – 0
Rab Smith
£6,251 £3,001 £1,000
1981
Eric Bristow
3de 2 – 1
John Lowe
£7,800 £5,000 £1,500
1982
Dave Whitcombe
1ste 2 – 1
Jocky Wilson
£10,950 £7,500 £1,750 Rainbow Suite, Kensington
1983
Eric Bristow
4de 2 – 1
Mike Gregory
£10,950 £7,500 £1,750
1984
Eric Bristow
5de 3 – 1
Keith Deller
£13,100 £7,500 £3,000
1985
Dave Whitcombe
2de 3 – 0
Ray Farrell
£15,000 £8,000 £3,000
1986
Bob Anderson
1ste 3 – 2
Bob Sinnaeve
£15,000 £8,000 £3,000
1987
Bob Anderson
2de 3 – 1
John Lowe
£15,000 £8,000 £3,000
1988
Bob Anderson
3de 3 – 2
John Lowe
£15,000 £8,000 £3,000
1989
Peter Evison
1ste 3 – 2
Eric Bristow
£9,600 £4,000 £2,000
1990
Phil Taylor
1ste 3 – 2
Jocky Wilson
£15,000 £8,000 £3,000 Ramada Inn. Lillie Road,
West Londen
1991
Rod Harrington
1ste 3 – 1
Phil Taylor
£14,000 £7,000 £3,000
1992
Dennis Priestley
1ste 3 – 2
Mike Gregory
£14,000 £7,000 £3,000 Earls Court, Londen
1993
Steve Beaton
1ste 3 – 1
Les Wallace
£14,000 £7,000 £3,000
1994
Richie Burnett
1ste 3 – 2
Steve Beaton
£14,000 £7,000 £3,000
1995
Erik Clarys
1ste 3 – 0
Richie Burnett
£13,100 £7,000 £2,500
1996
Colin Monk
1ste 3 – 2
Richie Burnett
£13,100 £7,000 £2,500 Paragon Hotel, Lillie Road, Londen
1997
Graham Hunt (88,89)
1ste 3 – 2
Ronnie Baxter (91,26)
£13,100 £7,000 £2,500
1998
Les Wallace
1ste 3 – 2
Alan Warriner-Little
£14,100 £8,000 £2,500 Lakeside Country Club,
Frimley Green
1999
Andy Fordham (88,20)
1ste 3 – 1
Wayne Jones (81,87)
£14,100 £8,000 £2,500
2000
John Walton (90,75)
1ste 3 – 2
Mervyn King (86,82)
£14,100 £8,000 £2,500
2001
Raymond van Barneveld (95,64)
1ste 4 – 2
Jarkko Komula (95,16)
£14,100 £8,000 £2,500
2002
Mark Dudbridge (87,39)
1ste 7 – 4
Tony West (82,50)
£16,800 £10,000 £3,000 Bridlington Spa Royal Hall
2003
Tony West (93,60)
1ste 7 – 6
Raymond van Barneveld (96,84)
£16,800 £10,000 £3,000
2004
Mervyn King (97,86)
1ste 7 – 6
Tony O'Shea (98,19)
£21,800 £15,000 £3,000
2005
Raymond van Barneveld (94,71)
2de 7 – 3
Göran Klemme (87,45)
£21,800 £15,000 £3,000
2006
Michael van Gerwen (94,50)
1ste 7 – 5
Martin Adams (93,69)
£23,800 £15,000 £3,000 Leisure World, Bridlington
2007
Robert Thornton (94,26)
1ste 7 – 5
Darryl Fitton (95,28)
£50,000 £25,000 £10,000
2008
Martin Adams (95,55)
1ste 7 – 6
Scott Waites (97,26)
£50,000 £25,000 £10,000 Bridlington Spa Royal Hall
2009
Martin Adams (90,15)
2de 7 – 6
Robbie Green (86,07)
£53,000 £25,000 £10,000
2010
Martin Adams (94,29)
3de 7 – 3
Stuart Kellett (90,99)
£58,000 £25,000 £10,000 Hull City Hall, Kingston upon Hull
2011
Scott Waites (100,62)
1ste 7 – 2
Dean Winstanley (95,85)
£55,000 £25,000 £10,000 Hull Arena, Kingston upon Hull
2012
Stephen Bunting (94,86)
1ste 7 – 4
Tony O'Shea (84,81)
£60,000 £25,000 £10,000 Costello Stadium en Hull City Hall,
Kingston upon Hull
2013
Stephen Bunting (96,11)
2de 7 – 0
James Wilson (93,91)
£60,000 £25,000 £10,000 Bonus Arena en Hull City Hall,
Kingston upon Hull
2014
Martin Phillips (89,67)
1ste 7 – 3
Jamie Hughes (82,08)
£60,000 £25,000 £10,000
2015
Glen Durrant (92,55)
1ste 7 – 3
Larry Butler (92,10)
£60,000 £25,000 £10,000 Hull City Hall, Kingston upon Hull
2016
Glen Durrant (92,46)
2de 6 – 3
Mark McGeeney (86,28)
£60,000 £25,000 £10,000 Lakeside Country Club,
Frimley Green
2017
Krzysztof Ratajski (97,57)
1ste 6 – 1
Mark McGeeney (90,21)
£60,000 £25,000 £10,000 Bridlington Spa Royal Hall
2018
Adam Smith-Neale (96,82)
1ste 6 – 4
Glen Durrant (99,68)
£60,000 £25,000 £10,000

Meeste toernooizeges

BDO Grand Slam toernooien
BDO World Trophy
Lakeside
World Masters
Finder Darts Masters
Voormalige Grand Slam-toernooien
International Darts League
World Darts Trophy

Nine-dart finishes

Speler Jaar Ronde Resultaat Tegenstander
John Walton
2007 Laatste 16 Gewonnen
Martin Phillips

Finales Vrouwen

Jaar Winnaar (gemiddelde in finale) T Sets Runner-up (gemiddelde in finale) Sponsors Prijzenpot Plaats
Totaal Winnaar Runner-up
1982
Ann Marie Davies
1ste 3 – 0
Maureen Flowers
Winmau £2,500 £1,200 £500 Rainbow Suite, Kensington
1983
Sonja Ralphs
1ste 3 – 1
Lil Coombes
£2,500 £1,200 £500
1984
Kathy Wones
1ste 3 – 0
Sandy Earnshaw
£2,500 £1,200 £500
1985
Lilian Barnett
1ste 3 – 1
Sonja Ralphs
£3,300 £1,500 £600
1986
Kathy Wones
2de 3 – 1
Jayne Kempster
£3,300 £1,500 £600
1987
Ann Thomas
1ste 3 – 2
Cathie McCulloch
£3,300 £1,500 £600
1988
Mandy Solomons
1ste 3 – 1
Maureen Flowers
£3,300 £1,500 £600
1989
Mandy Solomons
2de 3 – 1
Sharon Colclough
£3,300 £1,500 £600
1990
Rhian Speed
1ste 3 – 1
Deta Hedman
£3,300 £1,500 £600 Ramada Inn. Lillie Road,
West Londen
1991
Sandy Reitan
1ste 3 – 0
Hege Løkken
£3,300 £1,500 £600
1992
Leeanne Maddock
1ste 3 – 2
Sandra Greatbatch
£3,300 £1,500 £600 Earls Court, Londen
1993
Mandy Solomons
3de 3 – 1
Kathy Maloney
£3,300 £1,500 £600
1994
Deta Hedman
1ste 3 – 2
Mandy Solomons
£4,000 £1,600 £800
1995
Sharon Colclough
1ste 3 – 1
Stacy Bromberg
£3,600 £1,400 £700
1996
Sharon Douglas
1ste 3 – 1
Heike Ernst
£3,600 £1,400 £700 Paragon Hotel, Lillie Road, Londen
1997
Mandy Solomons
4de 3 – 1
Sandra Greatbatch
£3,600 £1,400 £700
1998
Karen Smith
1ste 3 – 2
Trina Gulliver
£4,200 £2,000 £700 Lakeside Country Club,
Frimley Green
1999
Francis Hoenselaar (95,04)
1ste 3 – 1
Trina Gulliver (97,56)
£5,200 £3,000 £700
2000
Trina Gulliver (85,77)
1ste 3 – 1
Francis Hoenselaar (83,55)
£5,200 £3,000 £700
2001
Anne Kirk (70,44)
1ste 4 – 0
Marilyn Popp (60,39)
£5,200 £3,000 £700
2002
Trina Gulliver (68,10)
2de 4 – 2
Karen Smith (64,38)
£6,200 £3,000 £1,000 Bridlington Spa Royal Hall
2003
Trina Gulliver (76,02)
3de 4 – 3
Crissy Howat (73,86)
£6,200 £3,000 £1,000
2004
Trina Gulliver (96,84)
4de 4 – 1
Francis Hoenselaar (81,21)
£6,200 £3,000 £1,000
2005
Trina Gulliver (90,81)
5de 4 – 1
Francis Hoenselaar (71,88)
£6,200 £3,000 £1,000
2006
Francis Hoenselaar (76,56)
2de 4 – 3
Karin Krappen (77,94)
£6,200 £3,000 £1,000 Leisure World, Bridlington
2007
Karin Krappen (73,92)
1ste 4 – 3
Karen Lawman (75,90)
£10,000 £5,000 £1,500
2008
Francis Hoenselaar (77,25)
3de 4 – 3
Anastasia Dobromyslova (77,22)
£10,000 £5,000 £1,500 Bridlington Spa Royal Hall
2009
Linda Ithurralde (68,10)
1ste 4 – 3
Trina Gulliver (67,83)
£10,000 £5,000 £2,000
2010
Julie Gore (70,41)
1ste 4 – 1
Francis Hoenselaar (74,46)
£10,000 £5,000 £2,000 Hull City Hall, Kingston upon Hull
2011
Lisa Ashton (71,13)
1ste 4 – 1
Trina Gulliver (69,48)
£10,000 £5,000 £2,000 Hull Arena, Kingston upon Hull
2012
Julie Gore (78,24)
2de 4 – 1
Deta Hedman (78,21)
£10,000 £5,000 £2,000 Costello Stadium en Hull City Hall,
Kingston upon Hull
2013
Deta Hedman (76,38)
2de 4 – 1
Rachel Brooks (66,58)
£6,200 £3,000 £1,000 Bonus Arena en Hull City Hall,
Kingston upon Hull
2014
Anastasia Dobromyslova (74,67)
1ste 4 – 1
Fallon Sherrock (72,00)
£6,200 £3,000 £1,000
2015
Aileen de Graaf (82,50)
1ste 5 – 4
Lisa Ashton (83,79)
£6,200 £3,000 £1,000 Hull City Hall, Kingston upon Hull
2016
Trina Gulliver (63,79)
6de 5 – 2
Deta Hedman (64,94)
£6,200 £3,000 £1,000 Lakeside Country Club,
Frimley Green
2017
Lorraine Winstanley (76,89)
1ste 5 – 2
Corrine Hammond (72,78)
£6,200 £3,000 £1,000 Bridlington Spa Royal Hall
2018
Lisa Ashton (84,87)
2de 5 – 2
Casey Gallagher (77,46)
£6,200 £3,000 £1,000

Meeste toernooizeges

Jeugd Mixed

Jaar Winnaar Uitslag Tegenstander
1986
Harith Lim
3 - 0
Rowan Barry
1987
Sean Bell
3 - 1
Mark Day
1988
Sean Dowling
3 - 2
Paul Linwood
1989
Dennis Beisser
3 - 1
Peter van Tilburg
1990
Craig Clancy
3 - 1
Lee Murphy
1991
Michael Barnard
3 - 1
Leeanne Maddock
1992
Leeanne Maddock
3 - 1
Christian Lechtken
1993
Jamie Caven
3 - 1
Lee Palfreyman
1994
Steven de Brucker
3 - 0
Lee Palfreyman
1995
Martin Whatmough
3 -0
Nick Hjortoft
1996
Carsten Hoffmann
3 - 2
Steve Smith
1997
Aaron Turner
3 - 1
Leon Womack
1998
Paul Higgins
3 - 2
Keith Rooney

Jeugd jongens

Jaar Winnaar Uitslag Tegenstander
1999
Martin Brown
3 - 2
Daniel Moreira
2000
Danny Ballard
3 - 0
Ian Turner
2001
Stephen Bunting
3 - 0
Jose Manuel Rodríguez
2002
Sean McDonald
3 - 1
Richard Dunlop
2003
Kirk Shepherd
4 - 0
Jeroen Verhoeven
2004
Oskar Lukasiak
4 - 1
Jonny Nijs
2005
Jonny Nijs
4 - 1
Sven van Dun
2006
Maarten Pape
4 - 1
Jan Dekker
2007
Shaun Griffiths
4 - 0
Michael Smith
2008
Shaun Griffiths
4 - 2
Jamie Lewis
2009
Jamie Lewis
4 - 1
Jeffrey Stigter
2010
Reece Robinson
4 - 1
Kurtis Atkins
2011
Jimmy Hendriks
4 - 2
Jake Jones
2012
Jeffrey de Zwaan
4 - 3
Kenny Neyens
2013
Shaun Lovett
4 - 2
Colin Roelofs
2014
Colin Roelofs
4 - 1
Callan Rydz
2015
Justin van Tergouw
4 - 2
Joshua Richardson
2016
Justin van Tergouw
4 - 1
Owen Maiden
2017
Nico Blum
4 - 3
Keane Barry
2018
Jurjen van der Velde
4 - 3
Keane Barry

Meeste toernooizeges

Jeugd meisjes

Jaar Winnaar Uitslag Tegenstander
1999
Janine Gough
3 - 1
Carly Ellis
2000
Janine Gough
3 - 0
Anastasia Dobromyslova
2001
Anastasia Dobromyslova
3 - 1
Jeanet Thomassen
2002
Lynsey McDonald
3 - 1
Nancy Tobi
2003
Stevie Riggs
4 - 2
Samantha Petchey
2004
Irina Adrianova
4 - 2
Chantal Snijders
2005
Laura Tye
4 - 2
Carla Molema
2006
Kimberley Lewis
4 - 2
Thea Kaaijk
2007
Kimberley Lewis
4 - 2
Lorraine Hyde
2008
Linda Odén
4 - 0
Lynn Poolen
2009
Zoe Jones
4 - 1
Emily Davidson
2010
Zoe Jones
4 - 0
Sara Rosen
2011
Emily Davidson
4 - 0
Alannah Waters
2012
Fallon Sherrock
4 - 1
Anne-Kathrin Wigmann
2013
Casey Gallagher
4 - 0
Kayleigh O'Neill
2014
Robyn Byrne
4 - 0
Beau Greaves
2015
Danielle Ashton
4 - 1
Rebecca Graham
2016
Veronika Koroleva
4 - 3
Beau Greaves
2017
Beau Greaves
4 - 0
Katie Sheldon
2018
Beau Greaves
4 - 0
Hayley Crowley

Meeste toernooizeges

  • Janine Gough (2 titels)
  • Kimberley Lewis (2 titels)
  • Zoe Jones (2 titels)
  • Beau Greaves (2 titels)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
World Masters (darts)
Listen to this article