Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004.

Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zeilen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene. De zeilwedstrijden vonden plaats in het Agios Kosmas Olympic Sailing Centre.

Er werd in elf zeilklassen om de medailles werd gestreden, vier voor mannen, vier voor vrouwen en drie open klassen. In vergelijking met de Spelen van 2000 was de Yngling klasse bij de vrouwen toegevoegd, was de Star klasse dit jaar alleen voor de mannen en was de Soling bij de open klassen vervallen.

Voor zowel België als Nederland werden er geen medailles gewonnen bij het zeilen.

Mannen

Mistral One Design

rang sporter land
Goud Gal Fridman
 Israël
Zilver Nikolaos Kaklamanakis
 Griekenland
Brons Nick Dempsey
 Groot-Brittannië
20e
Joeri van Dijk
 Nederland

Finn klasse

rang sporter land
Goud Ben Ainslie
 Groot-Brittannië
Zilver Rafael Trojillo
 Spanje
Brons Mateusz Kusznierewicz
 Polen
7e
Sébastien Godefroid
 België
19e
Jaap Zielhuis
 Nederland

470 klasse

rang sporter land
Goud Paul Foerster/Kevin Burnham
 Verenigde Staten
Zilver Nick Rogers/Joe Glanfield
 Groot-Brittannië
Brons Kazuto Seki/Kenjiro Todoroki
 Japan
6e
Sven Coster / Kalle Coster
 Nederland

Star klasse

rang sporter land
Goud Marcelo Ferreira/Torben Grael
 Brazilië
Zilver Ross MacDonald/Mike Wolfs
 Canada
Brons Pascal Rambeau/Xavier Rohart
 Frankrijk
14e
Mark Neeleman / Peter van Niekerk
 Nederland

Vrouwen

Mistral One Design

rang sporter land
Goud Faustine Merret
 Frankrijk
Zilver Yin Jian
 China
Brons Alessandra Sensini
 Italië
18e
Sigrid Rondelez
 België

Europe klasse

rang sporter land
Goud Siren Sundby
 Noorwegen
Zilver Lenka Smidova
 Tsjechië
Brons Signe Livbjerg
 Denemarken
15e
Min Dezillie
 België
19e
Carolijn Brouwer
 Nederland

470 klasse

rang sporter land
Goud Sofia Bekatorou/Aimilia Tsoulfa
 Griekenland
Zilver Natalia Via Dufresne/Sandra Azon
 Spanje
Brons Therese Torgersson/Vendela Zachrisson
 Zweden
9e
Lisa Westerhof / Margriet Matthijsse
 Nederland

Yngling klasse

rang sporter land
Goud Shirley Robertson/Sarah Webb/Sarah Ayton
 Groot-Brittannië
Zilver Roeslana Taran/Hanna Kalinina/Svitlana Matevoesjeva
 Oekraïne
Brons Dorte Jensen/Helle Jespersen/Christina Otzen
 Denemarken
4e
Annelies Thies / Annemieke Bes / Petronella de Jong
 Nederland

Open Klassen

Laser klasse

rang sporter land
Goud Robert Scheidt
 Brazilië
Zilver Andreas Geritzer
 Oostenrijk
Brons Vasili Žbogar
 Slovenië
18e
Philippe Bergmans
 België

49er-klasse

rang sporter land
Goud Iker Martínez/Xabier Fernández
 Spanje
Zilver Rodion Loeka/George Leontsjoek
 Oekraïne
Brons Chris Draper/Simon Hiscocks
 Groot-Brittannië

Tornado klasse

rang sporter land
Goud Roman Hagara/Hans-Peter Steinacher
 Oostenrijk
Zilver John Lovell/Charlie Ogeltree
 Verenigde Staten
Brons Santiago Lange/Carlos Espínola
 Argentinië
5e
Mitch Booth / Herbert Dercksen
 Nederland

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Groot-Brittannië
2 1 2 5
2
 Brazilië
2 0 0 2
3
 Spanje
1 2 0 3
4
 Griekenland
1 1 0 2
 Oostenrijk
1 1 0 2
 Verenigde Staten
1 1 0 2
7
 Frankrijk
1 0 1 2
8
 Israël
1 0 0 1
 Noorwegen
1 0 0 1
10
 Oekraïne
0 2 0 2
11
 Canada
0 1 0 1
 China
0 1 0 1
 Tsjechië
0 1 0 1
14
 Denemarken
0 0 2 2
15
 Argentinië
0 0 1 1
 Italië
0 0 1 1
 Japan
0 0 1 1
 Polen
0 0 1 1
 Slovenië
0 0 1 1
 Zweden
0 0 1 1
totaal 11 11 11 33
  • Zeilcentrum
    Zeilcentrum
  • Olympische klassen in 2004
    Olympische klassen in 2004
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article