Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1900 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1900.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1900

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1900
zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1900

Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1900 in Parijs.

Heren

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Frederick Lane
 AUS
2:25.2
Zoltán Halmay
 HUN
2:31.4
Karl Ruberl
 AUT
2:32.0
4 Robert Crawshaw
 GBR
2:45.6
5 Maurice Hochepied
 FRA
2:53.0
6 Frederick Stapleton
 GBR
2:55.0
7 Jules Clévenot
 FRA
2:56.2
8 Julius Frey
 GER
2:58.2

1000 m vrije slag

rang sporter land tijd
John Jarvis
 GBR
13:40.2
Otto Wahle
 AUT
14:43.6
Zoltán Halmay
 HUN
15:16.4
4 Max Hainle
 GER
15:22.6
5 Louis Martin
 FRA
16:30.4
6 Jean Leuillieux
 FRA
16:53.2
7 Maurice Hochepied
 FRA
16:53.4
8 Verbecke
 FRA
17:13.8

4000 m vrije slag

rang sporter land tijd
John Jarvis
 GBR
58:24.0
Zoltán Halmay
 HUN
1:08:55.4
Louis Martin
 FRA
1:13:08.4
4 Thomas Burgess
 GBR
1:15:07.6
5 Eduard Meijer
 NED
1:16:37.2
6 Fabio Magnoni
 ITA
1:18:25.4
7 E. Martin
 FRA
1:26:32.2
Anderlé
 AUT
DNF
William Henry
 GBR
DNF

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Ernst Hoppenberg
 GER
2:47.0
Karl Ruberl
 AUT
2:56.0
Johannes Drost
 NED
3:01.0
4 Johannes Dirk Bloemen
 NED
3:02.2
5 Thomas Burgess
 GBR
3:12.0
6 de Romand
 FRA
3:38.0
7 Bussetti
 ITA
3:45.0
8 Erik Erickson
 SWE
3:56.4

200 m ploegen

rang sporter land tijd punten totaal
Deutscher Schwimm Verband Berlin
Julius Frey
Max Hainle
Ernst Hoppenberg
Herbert von Petersdorff
Max Schöne
 GER

2:55.0
2:36.0
2:35.4
DNS
2:42.0

4
2
1
20
6
33
Tritons Lillois
Bertrand
M. Cadet
Maurice Hochepied
Victor Hochepied
Verbecke
 FRA

3:00.0
3:18.0
2:53.0
2:56.4
3:01.6

5
18
3
12
13
51
Pupilles de Neptune de Lille
Houben
Jean Leuillieux
Louis Martin
Désiré Merchez
Tartara
 FRA

DNS
3:02.0
2:51.4
2:55.4
2:48.6

20
14
11
9
8
62
4 Libellule de Paris
Jules Clévenot
Rosier
Féret
Gasaigne
Pelloy
 FRA

2:45.0
3:04.4
3:00.4
3:02.0
3:06.0

7
10
15
16
17
65

200 m hinderniszwemmen

rang sporter land tijd
Frederick Lane
 AUS
2:38.4
Otto Wahle
 AUT
2:40.0
Peter Kemp
 GBR
2:47.4
4 Karl Ruberl
 AUT
2:51.2
5 Frederick Stapleton
 GBR
2:55.0
6 William Henry
 GBR
2:58.0
7 Maurice Hochepied
 FRA
2:58.0
8 Verbecke
 FRA
3:08.4

onderwaterzwemmen

rang sporter land tijd meter score
Charles de Vendeville
 FRA
68.4 60.00 188.4
André Six
 FRA
65.4 60.00 185.4
Peder Lykkeberg
 DEN
90.0 28.50 147.0
4 de Romand
 FRA
50.2 47.50 145.2
5 Tisserand
 FRA
48.0 30.75 109.5
6 Hans Aniol
 GER
30.0 36.95 103.9
7 Menault
 FRA
38.4 32.50 103.4
8 Louis Marc
 FRA
32.0 34.00 100.0

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Groot-Brittannië
2 0 1 3
2
 Australië
2 0 0 2
 Duitsland
2 0 0 2
4
 Frankrijk
1 2 2 5
5
 Oostenrijk
0 3 1 4
6
 Hongarije
0 2 1 3
7
 Denemarken
0 0 1 1
 Nederland
0 0 1 1
totaal 7 7 7 21
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1900
Listen to this article