Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1920.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1920

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Ethelda Bleibtrey tijdens het zwemmen op de Olympische Zomerspelen in augustus 1920
Ethelda Bleibtrey tijdens het zwemmen op de Olympische Zomerspelen in augustus 1920

Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen.

Heren

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Duke Kahanamoku
 USA
1:01.4
Zilver Pua Kela Kealoha
 USA
1:02.6
Brons William Harris
 USA
1:03.0
4 William Herald
 AUS
1:03.8

Duke Kahanamoku zwom een WR in de finale, tijd 1:00.4 min, de finale moest worden overgezwommen nadat de Amerikaan Norman Ross wegens hinderen van de Australiër William Herald werd gediskwalificeerd.

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Norman Ross
 USA
5:26.8
Zilver Ludy Langer
 USA
5:29.0
Brons George Vernot
 CAN
5:29.6
4 Fred Kahele
 USA
Frank Beaurepaire
 AUS
DNF

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Norman Ross
 USA
22:23.2
Zilver George Vernot
 CAN
22:36.4
Brons Frank Beaurepaire
 AUS
23:04.0
4 Fred Kahele
 USA
23:59.1
5 Eugene Bolden
 USA
24:04.3

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Warren Paoa Kealoha
 USA
1:15.2
Zilver Raymond Kegeris
 USA
1:16.8
Brons Gérard Blitz
 BEL
1:19.0
4 Perry McGillivray
 USA
1:19.4
5 Harold Kruger
 USA

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Håkan Malmrot
 SWE
3:04.4
Zilver Thor Henning
 SWE
3:09.2
Brons Arvo Aaltonen
 FIN
3:12.2
4 Jack Howell
 USA
5 Ivan Stedman
 AUS
Per Cederblom
 SWE
DNF

400 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Håkan Malmrot
 SWE
6:31.8
Zilver Thor Henning
 SWE
6:45.2
Brons Arvo Aaltonen
 FIN
6:48.0
4 Jack Howell
 USA
6:51.0
5 Per Cederblom
 SWE
7:08.0

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd
Goud Perry McGillivray
Pua Kela Kealoha
Norman Ross
Duke Kahanamoku
 USA
WR 10:04.4
Zilver Henry Hay
William Herald
Ivan Stedman
Frank Beaurepaire
 AUS
10:25.4
Brons Leslie Savage
Edward Percival Peter
Henry Taylor
Harold Annison
 GBR
10:37.2
4 Robert Andersson
Frans Möller
Orvar Trolle
Arne Borg
 SWE
10:50.2
5 Mario Massa
Agostino Frassinetti
Antonio Quarantotto
Gilio Bisagno
 ITA

Dames

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Ethelda Bleibtrey
 USA
WR 1:13.6
Zilver Irene Guest
 USA
1:17.0
Brons Frances Schroth
 USA
1:17.2
4 Constance Jeans
 GBR
1:22.8
5 Violet Walrond
 NZL
6 Jane Gylling
 SWE
Charlotte Boyle
 USA
DNF

300 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Ethelda Bleibtrey
 USA
WR 4:34.0
Zilver Margaret Woodbridge
 USA
4:42.8
Brons Frances Schroth
 USA
4:52.0
4 Constance Jeans
 GBR
4:52.4
5 Eleanor Uhl
 USA
6 Jane Gylling
 SWE
7 Violet Walrond
 NZL

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd
Goud Margaret Woodbridge
Frances Schroth
Irene Guest
Ethelda Bleibtrey
 USA
WR 5:11.6
Zilver Hilda James
Constance Jeans
Charlotte Radcliffe
Grace MacKenzie
 GBR
5:40.8
Brons Aina Berg
Emy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
 SWE
5:43.6

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
8 5 3 16
2
 Zweden
2 2 1 5
3
 Australië
0 1 1 2
 Canada
0 1 1 2
 Groot-Brittannië
0 1 1 2
6
 Finland
0 0 2 2
7
 België
0 0 1 1
totaal 10 10 10 30
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1920
Listen to this article