Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1956 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1956.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1956

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De vier Australische zwemmers die goud hadden gewonnen in 1956.
De vier Australische zwemmers die goud hadden gewonnen in 1956.

Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne.

Heren

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Jon Henricks
 AUS
WR 55.4
Zilver John Devitt
 AUS
55.8
Brons Gary Chapman
 AUS
56.7
4 Logan Reid Patterson
 USA
57.2
5 Richard Hanley
 USA
57.6
6 William Woolsey
 USA
57.6
7 Atsushi Tani
 JPN
58.0
8 Aldo Eminente
 FRA
58.1

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Murray Rose
 AUS
OR 4:27.3
Zilver Tsuyoshi Yamanaka
 JPN
4:30.4
Brons George Breen
 USA
4:32.5
4 Kevin O'Halloran
 AUS
4:32.9
5 Hans Zierold
 EUA
4:34.6
6 Gary Winram
 AUS
4:34.9
7 Koji Nonoshita
 JPN
4:38.2
8 Angelo Romani
 ITA
4:41.7

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Murray Rose
 AUS
17:58.9
Zilver Tsuyoshi Yamanaka
 JPN
18:00.3
Brons George Breen
 USA
18:08.2
4 Murray Garretty
 AUS
18:26.5
5 William Slater
 CAN
18:38.1
6 Jean Boiteux
 FRA
18:38 3
7 Yukiyoshi Aoki
 JPN
18:38.3
8 Gary Winram
 AUS
19:06.2

George Breen zwom een WR in de series, tijd 17:52.9 min.

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud David Theile
 AUS
WR 1:02.2
Zilver John Monckton
 AUS
1:03.2
Brons Frank McKinney
 USA
1:04.5
4 Robert Christophe
 FRA
1:04.9
5 John Hayres
 AUS
1:05.0
6 Graham Sykes
 GBR
1:05.6
7 Albert Wiggins
 USA
1:05.8
8 Yoshinobu Oyakawa
 USA
1:06.9

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Masaru Furukawa
 JPN
OR 2:34.7
Zilver Masahiro Yoshimura
 JPN
2:36.7
Brons Charis Joenitsjev
 URS
2:36.8
4 Terry Gathercole
 AUS
2:38.7
5 Igor Zasjeda
 URS
2:39.0
6 Knud Gleie
 DEN
2:40.0
7 Manuel Sanguily
 CUB
2:42.0
Hugues Broussard
 FRA
DQ

Oude schoolslag records waren niet meer geldig vanwege gewijzigde regels in 1953, toen de FINA besloot een scheiding te maken tussen schoolslag en vlinderslag.

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud William Yorzyk
 USA
2:19.3
Zilver Takashi Ishimoto
 JPN
2:23.8
Brons György Tumpek
 HUN
2:23.9
4 Jack Nelson
 USA
2:26.6
5 John Marshall
 AUS
2:27.2
6 Eulalio Ríos Alemán
 MEX
2:27.3
7 Brian Wilkinson
 AUS
2:29.7
8 Alecsandru Popescu
 ROU
2:31.0

William Yorzyk zwom een OR in de series, tijd 2:18.6 min.

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd
Goud Kevin O'Halloran
John Devitt
Murray Rose
Jon Henricks

Gary Chapman
Graham Hamilton
Murray Garretty
 AUS
WR 8:23.6
Zilver Richard Hanley
George Breen
William Woolsey
Ford Konno

Perry Jecku
Richard Tanabe
 USA
8:31.5
Brons Vitali Sorokin
Vladimir Stroezjanov
Gennadi Nikolajev
Boris Nikitin
 URS
8:34.7
4 Manabu Koga
Atsushi Tani
Koji Nonoshita
Tsuyoshi Yamanaka
 JPN
8:36.6
5 Hans Köhler
Hans-Joachim Reich
Hans Zierold
Horst Bleeker
 EUA
8:43.4
6 Kenneth Williams
Ronald Roberts
Neil McKechnie
John Wardrop
 GBR
8:45.2
7 Federico Dennerlein
Paolo Galletti
Guido Elmi
Angelo Romani
 ITA
8:46.2
8 William Steuart
Anthony Briscoe
Dennis Ford
Peter Duncan
 RSA
8:49.5

Dames

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Dawn Fraser
 AUS
WR 1:02.0
Zilver Lorraine Crapp
 AUS
1:02.3
Brons Faith Leech
 AUS
1:05.1
4 Joan Rosazza
 USA
1:05.2
5 Virginia Grant
 CAN
1:05.4
6 Shelley Mann
 USA
1:05.6
7 Marrion Roe
 NZL
1:05.6
8 Natalie Myburgh
 RSA
1:05.8

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Lorraine Crapp
 AUS
OR 4:54.6
Zilver Dawn Fraser
 AUS
5:02.5
Brons Sylvia Ruuska
 USA
5:07.1
4 Marley Shriver
 USA
5:12.9
5 Ripszima Székely
 HUN
5:14.2
6 Sandra Morgan
 AUS
5:14.3
7 Héda Frost
 FRA
5:15.4
8 Valéria Gyenge
 HUN
5:21.0

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Judith Grinham
 GBR
OR 1:12.9
Zilver Carin Cone
 USA
1:12.9
Brons Margaret Edwards
 GBR
1:13.1
4 Helga Schmidt
 EUA
1:13.4
5 Maureen Murphy
 USA
1:14.1
6 Julie Hoyle
 GBR
1:14.3
7 Sara Barber
 CAN
1:14.3
8 Gerganyia Beckitt
 AUS
1:14.7

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Ursula Happe
 EUA
OR 2:53.1
Zilver Éva Székely
 HUN
2:54.8
Brons Eva-Maria ten Elsen
 EUA
2:55.1
4 Vinka Jeričević
 YUG
2:55.8
5 Klára Killermann
 HUN
2:56.1
6 Helen McKay
 GBR
2:56.1
7 Mary Sears
 USA
2:57.2
8 Christine Gosden
 GBR
2:59.2

Oude schoolslag records waren niet meer geldig vanwege gewijzigde regels in 1953, toen de FINA besloot een scheiding te maken tussen schoolslag en vlinderslag.

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Shelley Mann
 USA
OR 1:11.0
Zilver Nancy Ramey
 USA
1:11.9
Brons Mary Sears
 USA
1:14.4
4 Mária Littomeritzky
 HUN
1:14.9
5 Beverly Bainbridge
 AUS
1:15.2
6 Jutta Langenau
 GDR
1:17.4
7 Elizabeth Whittall
 CAN
1:17.9
8 Sara Barber
 CAN
1:18.4

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd
Goud Dawn Fraser
Faith Leech
Sandra Morgan
Lorraine Crapp

Margaret Gibson
 AUS
WR 4:17.1
Zilver Sylvia Ruuska
Shelley Mann
Nancy Simons
Joan Rosazza

Betty Brey
Kathryn Knapp
Marley Shriver
 USA
4:19.2
Brons Jeanette Myburgh
Susan Roberts
Natalie Myburgh
Moira Abernethy
 RSA
4:25.7
4 Ingrid Künzel
Hertha Haase
Katharine Jansen
Birgit Klomp
 EUA
4:26.1
5 Helen Stewart
Gladys Priestley
Sara Barber
Virginia Grant
 CAN
4:28.3
6 Anita Hellström
Birgitta Wängberg
Anna Larsson
Kate Jobson
 SWE
4:30.0
7 Mária Littomeritzky
Katalin Szőke
Judit Temes
Valéria Gyenge
 HUN
4:31.1
8 Frances Hogben
Judith Grinham
Margaret Girvan
Fearne Ewart
 GBR
4:35.8

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Australië
8 4 2 14
2
 Verenigde Staten
2 4 5 11
3
 Japan
1 4 0 5
4
 Duits eenheidsteam
1 0 1 2
 Groot-Brittannië
1 0 1 2
6
 Hongarije
0 1 1 2
7
 Sovjet-Unie
0 0 2 2
8
 Zuid-Afrika
0 0 1 1
totaal 13 13 13 39
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1956
Listen to this article