Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome.

Heren

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud John Devitt
 AUS
OR 55.2
Zilver Lance Larson
 USA
OR 55.2
Brons Manuel dos Santos
 BRA
55.4
4 Bruce Hunter
 USA
55.6
5 Gyula Dobai
 HUN
56.3
6 Dick Pound
 CAN
56.3
7 Aubrey Burer
 RSA
56.3
8 Per-Ola Lindberg
 SWE
57.7

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Murray Rose
 AUS
OR 4:18.3
Zilver Tsuyoshi Yamanaka
 JPN
4:21.4
Brons John Konrads
 AUS
4:21.8
4 Ian Black
 GBR
4:21.8
5 Alan Somers
 USA
4:22.0
6 Murray McLachlan
 RSA
4:26.3
7 Eugene Lenz
 USA
4:26.8
8 Makoto Fukui
 JPN
4:29.6

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud John Konrads
 AUS
OR 17:19.6
Zilver Murray Rose
 AUS
17:21.7
Brons George Breen
 USA
17:30.6
4 Tsuyoshi Yamanaka
 JPN
17:34.7
5 József Katona
 HUN
17:43.7
6 Murray McLachlan
 RSA
17:44.9
7 Alan Somers
 USA
18:02.8
8 Richard Campion
 GBR
18:22.7

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud David Theile
 AUS
OR 1:01.9
Zilver Frank McKinney
 USA
1:02.1
Brons Robert Bennett
 USA
1:02.3
4 Robert Christophe
 FRA
1:03.2
5 Leonid Barbier
 URS
1:03.5
6 Wolfgang Wagner
 EUA
1:03.5
7 John Monckton
 AUS
1:04.1
8 Veiko Siimar
 URS
1:04.6

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Bill Mulliken
 USA
2:37.4
Zilver Yoshihiko Osaki
 JPN
2:38.0
Brons Wieger Mensonides
 NED
2:39.7
4 Egon Henninger
 EUA
2:40.1
5 Roberto Lazzari
 ITA
2:40.1
6 Terry Gathercole
 AUS
2:40.2
7 Andrzej Kłopotowski
 POL
2:41.2
8 Paul Hait
 USA
2:41.4

William Mulliken zwom een OR in de halve finales, tijd 2:37.2 min, oude schoolslag records waren niet meer geldig vanwege gewijzigde regels in 1957.

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Mike Troy
 USA
WR 2:12.8
Zilver Neville Hayes
 AUS
2:14.6
Brons David Gillanders
 USA
2:15.3
4 Federico Dennerlein
 ITA
2:16.0
5 Haruo Yoshimuta
 JPN
2:18.3
6 Kevin Berry
 AUS
2:18.5
7 Valentin Koezmin
 URS
2:18.9
8 Kenzo Izutsu
 JPN
2:19.4

4×200 m vrije slag

rang sporters land tijd
Goud George Harrison
Richard Blick
Mike Troy
Jeffrey Farrell

William Darnton
Frank Winters
Stephen Clark
 USA
WR 8:10.2
Zilver Makoto Fukui
Hiroshi Ishii
Tsuyoshi Yamanaka
Tatsuo Fujimoto
 JPN
8:13.2
Brons David Dickson
John Devitt
Murray Rose
John Konrads

John Rigby
Allan Wood
 AUS
8:13.8
4 Hamilton Milton
John Martin-Dye
Richard Campion
Ian Black
 GBR
8:28.1
5 Ilkka Suvanto
Karl Haavisto
Stig-Olof Grenner
Harri Käyhkö
 FIN
8:29.7
6 Sven-Göran Johansson
Lars-Erik Bengtsson
Bengt Nordvall
Per-Ola Lindberg
Bengt-Olov Almsted
 SWE
8:31.0
7 Frank Wiegand
Gerhard Hetz
Hans Zierold
Hans-Joachim Klein
 EUA
8:31.8
8 Igor Loezjkovski
Gennadi Nikolajev
Vitali Sorokin
Boris Nikitin
Sergej Tovstoplet
 URS
8:32.2

4×100 m wisselslag

rang sporters land tijd
Goud Frank McKinney
Paul Hait
Lance Larson
Jeffrey Farrell

Robert Bennett
David Gillanders
Stephen Clark
 USA
WR 4:05.4
Zilver David Theile
Terry Gathercole
Neville Hayes
Geoffrey Shipton

Julian Carroll
William Burton
Kevin Berry
 AUS
4:12.0
Brons Kazuo Tomita
Koichi Hirakida
Yoshihiko Osaki
Keigo Shimizu

Kazuo Watanabe
Katsuki Ishihara
 JPN
4:12.2
4 Robert Wheaton
Steve Rabinovitch
Cameron Grout
Dick Pound
 CAN
4:16.8
5 Leonid Barbier
Leonid Kolesnikov
Grigori Kisseljov
Igor Loezjkovski
 URS
4:16.8
6 Giuseppe Avellone
Roberto Lazzari
Federico Dennerlein
Bruno Bianchi
 ITA
4:17.2
7 Graham Sykes
Christopher Walkden
Ian Black
Stanley Clarke
 GBR
4:17.6
8 Jan Jiskoot
Wieger Mensonides
Gerrit Korteweg
Ron Kroon
 NED
4:18.2

Dames

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Dawn Fraser
 AUS
OR 1:01.2
Zilver Chris von Saltza
 USA
1:02.8
Brons Natalie Steward
 GBR
1:03.1
4 Carolyn Wood
 USA
1:03.4
5 Csilla Madarász
 HUN
1:03.6
6 Erica Terpstra
 NED
1:04.3
7 Cocky van Engelsdorp-Gastelaars
 NED
1:04.7
8 Mary Stewart
 CAN
1:05.5

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Chris von Saltza
 USA
OR 4:50.6
Zilver Jane Cederqvist
 SWE
4:53.9
Brons Tineke Lagerberg
 NED
4:56.9
4 Ilsa Konrads
 AUS
4:57.9
5 Dawn Fraser
 AUS
4:58.5
6 Nancy Rae
 GBR
4:59.7
7 Corrie Schimmel
 NED
5:02.3
8 Bibbi Segerström
 SWE
5:02.4

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Lynn Burke
 USA
OR 1:09.3
Zilver Natalie Steward
 GBR
1:10.8
Brons Satoko Tanaka
 JPN
1:11.4
4 Laura Ranwell
 RSA
1:11.4
5 Rosy Piacentini
 FRA
1:11.4
6 Sylvia Lewis
 GBR
1:11.8
7 Ria van Velsen
 NED
1:12.1
8 Nadine Delache
 FRA
1:12.4

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Anita Lonsbrough
 GBR
WR 2:49.5
Zilver Wiltrud Urselmann
 EUA
2:50.0
Brons Barbara Göbel
 EUA
2:53.6
4 Ada den Haan
 NED
2:54.4
5 Gretta Kok
 NED
2:54.6
6 Anne Warner
 USA
2:55.4
7 Patty Kempner
 USA
2:55.5
8 Dorrit Kristensen
 DEN
2:55.7

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Carolyn Schuler
 USA
OR 1:09.5
Zilver Marianne Heemskerk
 NED
1:10.4
Brons Jan Andrew
 AUS
1:12.2
4 Sheila Watt
 GBR
1:13.3
5 Atie Voorbij
 NED
1:13.3
6 Zinaida Belovetskaja
 URS
1:13.3
7 Kristina Larsson
 SWE
1:13.6
Carolyn Wood
 USA
DNF

4×100 m vrije slag

rang sporters land tijd
Goud Joan Spillane
Shirley Stobs
Carolyn Wood
Chris von Saltza

Donna de Varona
Susan Doerr
Sylvia Ruuska
Molly Botkin
 USA
WR 4:08.9
Zilver Dawn Fraser
Ilsa Konrads
Lorraine Crapp
Alva Colquhoun

Sandra Morgan
Ruth Everuss
 AUS
4:11.3
Brons Christel Steffin
Heidi Pechstein
Gisela Weiss
Ursula Brunner
 EUA
4:19.7
4 Anna Temesvári
Mária Frank
Katalin Boros
Csilla Madarász
 HUN
4:21.2
5 Natalie Steward
Beryl Noakes
Judy Samuel
Christine Harris
 GBR
4:24.6
6 Inger Thorngren
Karin Larsson
Kristina Larsson
Bibbi Segerström
 SWE
4:25.1
7 Paola Saini
Annamaria Cecchi
Rosanna Contardo
Maria Cristina Pacifici
Daniela Beneck
 ITA
4:26.8
8 Irina Ljakhovskaja
Ulvi Voog
Galina Sosnova
Marina Sjamal
 URS
4:29.0

4×100 m wisselslag

De Nederlandse dames zwemmen een olympisch record op de 4×100 meter wisselslag in de series (van links naar rechts Ria van Velsen, Tineke Lagerberg, Erica Terpstra en Ada den Haan).
De Nederlandse dames zwemmen een olympisch record op de 4×100 meter wisselslag in de series (van links naar rechts Ria van Velsen, Tineke Lagerberg, Erica Terpstra en Ada den Haan).
rang sporters land tijd
Goud Lynn Burke
Patty Kempner
Carolyn Schuler
Chris von Saltza

Anne Warner
Carolyn Wood
Joan Spillane
 USA
WR 4:41.1
Zilver Marilyn Wilson
Rosemary Lassig
Jan Andrew
Dawn Fraser

Gerganyia Beckitt
Ilsa Konrads
 AUS
4:45.9
Brons Ingrid Schmidt
Ursula Küper
Bärbel Fuhrmann
Ursula Brunner
 EUA
4:47.6
4 Maria Martina van Velsen
Ada den Haan
Marianne Heemskerk
Erica Terpstra
Tineke Lagerberg
 NED
4:47.6
5 Sylvia Lewis
Anita Lonsbrough
Sheila Watt
Natalie Steward
Jean Oldroyd
 GBR
4:47.6
6 Magda Dávid
Klára Bartos-Killermann
Márta Egerváry
Csilla Madarász
 HUN
4:53.7
7 Satoko Tanaka
Yoshiko Takamatsu
Shizue Miyabe
Yoshiko Sato
 JPN
4:56.4
8 Larissa Viktorova
Ljoedmila Korobova
Zinaida Belovetskaja
Marina Sjamal
Valentina Poznjak
 URS
4:58.1

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
9 3 3 15
2
 Australië
5 5 3 13
3
 Groot-Brittannië
1 1 1 3
4
 Japan
0 3 2 5
5
 Duits eenheidsteam
0 1 3 4
6
 Nederland
0 1 2 3
7
 Zweden
0 1 0 1
8
 Brazilië
0 0 1 1
totaal 15 15 15 45
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960
Listen to this article