Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1964.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1964

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio.

Heren

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Don Schollander
 USA
OR 53.4
Zilver Robert McGregor
 GBR
53.5
Brons Hans-Joachim Klein
 EUA
54.0
4 Gary Ilman
 USA
54.0
5 Alain Gottvalles
 FRA
54.2
6 Michael Austin
 USA
54.5
7 Gyula Dobai
 HUN
54.9
8 Uwe Jacobsen
 EUA
56.1

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Don Schollander
 USA
WR 4:12.2
Zilver Frank Wiegand
 EUA
4:14.9
Brons Allan Wood
 AUS
4:15.1
4 Roy Saari
 USA
4:16.7
5 John Nelson
 USA
4:16.9
6 Tsuyoshi Yamanaka
 JPN
4:19.1
7 Russell Phegan
 AUS
4:20.2
8 Semjon Belits-Geiman
 URS
4:21.4

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Bob Windle
 AUS
OR 17:01.7
Zilver John Nelson
 USA
17:03.0
Brons Allan Wood
 AUS
17:07.7
4 William Farley
 USA
17:18.2
5 Russell Phegan
 AUS
17:22.4
6 Sueaki Sasaki
 JPN
17:25.3
7 Roy Saari
 USA
17:29.2
8 József Katona
 HUN
17:30.8

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Jed Graef
 USA
WR 2:10.3
Zilver Gary Dilley
 USA
2:10.5
Brons Robert Bennett
 USA
2:13.1
4 Shigeo Fukushima
 JPN
2:13.2
5 Ernst-Joachim Küppers
 EUA
2:15.7
6 Viktor Mazanov
 URS
2:15.9
7 Ralph Hutton
 CAN
2:15.9
8 Peter Reynolds
 AUS
2:16.6

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Ian O'Brien
 AUS
WR 2:27.8
Zilver Georgi Prokopenko
 URS
2:28.2
Brons Chet Jastremski
 USA
2:29.6
4 Aleksandr Toetakayev
 URS
2:31.0
5 Egon Henninger
 EUA
2:31.1
6 Osamu Tsurumine
 JPN
2:33.6
7 Wayne Anderson
 USA
2:35.0
8 Vladimir Kosinski
 URS
2:38.1

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Kevin Berry
 AUS
WR 2:06.6
Zilver Carl Robie
 USA
2:07.5
Brons Fred Schmidt
 USA
2:09.3
4 Philip Riker
 USA
2:11.0
5 Valentin Koezmin
 URS
2:11.3
6 Yoshinori Kadonaga
 JPN
2:12.6
7 Brett Hill
 AUS
2:12.8
8 Daniel Sherry
 CAN
2:14.6

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Dick Roth
 USA
WR 4:45.4
Zilver Roy Saari
 USA
4:47.1
Brons Gerhard Hetz
 EUA
4:51.0
4 Carl Robie
 USA
4:51.4
5 John Gilchrist
 CAN
4:57.6
6 Jan Jiskoot
 NED
5:01.9
7 György Kosztolánczy
 HUN
5:01.9
8 Terry Buck
 AUS
5:03.0

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Stephen Clark
Michael Austin
Gary Ilman
Don Schollander

Lary Schulhof
 USA
=WR 52.9
53.9
53.4
53.0
WR 3:32.2
Zilver Horst Löffler
Frank Wiegand
Uwe Jacobsen
Hans-Joachim Klein
 EUA
55.8
54.2
54.8
52.4
3:37.2
Brons David Dickson
Peter Doak
John Ryan
Bob Windle
 AUS
54.6
55.0
55.3
54.2
3:39.1
4 Kunihiro Iwasaki
Tadaharu Goto
Tatsuo Fujimoto
Vukiaki Okabe
Katsuki Ishihara
 JPN
55.8
55.2
54.9
54.6
3:40.5
5 Bengt Nordvall
Lester Eriksson
Jan Lundin
Per-Ola Lindberg
 SWE
56.6
54.9
54.6
54.6
3:40.7
6 Viktor Mazanov
Vladimir Sjoevalov
Viktor Semtsjenkov
Joeri Soemtsov
Vladimir Berezin
 URS
56.3
55.4
55.0
55.4
3:42.1
7 Robert Lord
John Martin-Dye
Peter Kendrew
Robert McGregor
 GBR
56.2
56.5
55.8
54.1
3:42.6
Alain Gottvalles
Gérard Gropaiz
Pierre Canavese
Jean-Pascal Curtillet
Robert Christophe
 FRA
54.0
55.1

DQ

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Stephen Clark
Roy Saari
Gary Ilman
Don Schollander

William Mettler
David Lyons
Michael Wall
Robert Townsend
 USA
2:00.0
1:58.1
1:58.4
1:55.6
WR 7:52.1
Zilver Horst-Günter Gregor
Gerhard Hetz
Frank Wiegand
Hans-Joachim Klein
 EUA
2:02.0
2:01.8
1:57.6
1:57.9
7:59.3
Brons Makoto Fukui
Kunihiro Iwasaki
Toshio Shoji
Yukiaki Okabe
 JPN
2:00.5
2:01.1
2:01.7
2:00.5
8:03.8
4 David Dickson
Allan Wood
Peter Doak
Bob Windle
John Konrads
John Ryan
 AUS
2:02.2
2:01.7
2:03.1
1:58.7
8:06.6
5 Mats Svensson
Lester Eriksson
Hans Rosendahl
Jan Lundin
 SWE
2:01.8
2:03.2
2:03.3
1:59.7
8:08.0
6 Jean-Pascal Curtillet
Pierre Canavese
Francis Luyce
Alain Gottvalles
 FRA
2:02.7
2:02.8
2:02.0
2:01.2
8:08.7
7 Semjon Belits-Geiman
Vladimir Berezin
Aleksandr Paramonov
Jevgeni Novikov
 URS
2:02.7
2:03.6
2:04.8
2:04.0
8:15.1
8 Sergio De Gregorio
Bruno Bianchi
Giovanni Orlando
Pietro Boscaini
 ITA
2:03.3
2:03.4
2:06.4
2:05.0
8:18.1

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Harold Mann
William Craig
Fred Schmidt
Stephen Clark

Richard McGeagh
Virgil Luken
Walter Richardson
Robert Bennett
 USA
WR 59.6
1:09.6
56.8
52.4
WR 3:58.4
Zilver Ernst-Joachim Küppers
Egon Henninger
Horst-Günter Gregor
Hans-Joachim Klein
 EUA
1:01.4
1:07.7
59.8
52.7
4:01.6
Brons Peter Reynolds
Ian O'Brien
Kevin Berry
David Dickson

Peter Tonkin
 AUS
1:03.0
1:07.8
57.7
53.8
4:02.3
4 Viktor Mazanov
Georgi Prokopenko
Valentin Koezmin
Vladimir Sjoevalov
Aleksandr Toetakayev
Viktor Semtsjenkov
 URS
1:02.6
1:06.5
59.3
55.8
4:04.2
5 Shigeo Fukushima
Kenji Ishikawa
Isao Nakajima
Yukiaki Okabe
 JPN
1:03.0
1:09.6
58.9
55.1
4:06.6
6 József Csikány
Ferenc Lenkei
József Gulrich
Gyula Dobai
 HUN
1:02.4
1:11.6
1:00.7
53.8
4:08.5
7 Chiaffredo Rora
Gian Corrado Gross
Giampiero Fossali
Pietro Boscaini
 ITA
1:02.6
1:11.7
1:00.6
55.4
4:10.3
8 Geoffrey Thwaites
Neil Nicholson
Brian Jenkins
Robert McGregor
 GBR
1:04.4
1:11.1
1:02.5
53.4
4:11.4

Dames

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Dawn Fraser
 AUS
OR 59.5
Zilver Sharon Stouder
 USA
59.9
Brons Kathleen Ellis
 USA
1:00.8
4 Erica Terpstra
 NED
1:01.8
5 Marion Lay
 CAN
1:02.2
6 Csilla Dobai-Madarász
 HUN
1:02.4
7 Ann Hagberg
 SWE
1:02.5
8 Lynette Bell
 AUS
1:02.7

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Virginia Duenkel
 USA
OR 4:43.3
Zilver Marilyn Ramenofsky
 USA
4:44.6
Brons Terri Stickles
 USA
4:47.2
4 Dawn Fraser
 AUS
4:47.6
5 Jane Hughes
 CAN
4:50.9
6 Elizabeth Long
 GBR
4:52.0
7 Kim Herford
 AUS
4:52.9
8 Gun Lilja
 SWE
4:53.0

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Cathy Ferguson
 USA
WR 1:07.7
Zilver Kiki Caron
 FRA
1:07.9
Brons Virginia Duenkel
 USA
1:08.0
4 Satoko Tanaka
 JPN
1:08.6
5 Nina Harmar
 USA
1:09.4
6 Linda Ludgrove
 GBR
1:09.5
7 Eileen Weir
 CAN
1:09.8
8 Jill Norfolk
 GBR
1:11.2

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Galina Prozoemensjtsjikova
 URS
OR 2:46.4
Zilver Claudia Kolb
 USA
2:47.6
Brons Svetlana Babanina
 URS
2:48.6
4 Stella Mitchell
 GBR
2:49.0
5 Jill Slattery
 GBR
2:49.6
6 Bärbel Grimmer
 EUA
2:51.0
7 Klenie Bimolt
 NED
2:51.3
8 Ursula Küper
 EUA
2:53.9

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Sharon Stouder
 USA
WR 1:04.7
Zilver Ada Kok
 NED
1:05.6
Brons Kathleen Ellis
 USA
1:06.0
4 Ella Pyrhönen
 FIN
1:07.3
5 Donna de Varona
 USA
1:08.0
6 Heike Hustede
 EUA
1:08.5
7 Elko Takahashi
 JPN
1:09.1
8 Mary Stewart
 CAN
1:10.0

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Donna de Varona
 USA
OR 5:18.7
Zilver Sharon Finneran
 USA
5:24.1
Brons Martha Randall
 USA
5:24.2
4 Veronika Holletz
 EUA
5:25.6
5 Linda McGill
 AUS
5:28.4
6 Elisabeth Heukels
 NED
5:30.3
7 Anita Lonsbrough
 GBR
5:30.5
8 Márta Egerváry
 HUN
5:38.4

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Sharon Stouder
Donna de Varona
Lillian Watson
Kathleen Ellis

Jeanne Hallock
Erika Bricker
Lynne Allsup
Patience Sherman
 USA
1:01.2
1:06.9
1:00.9
1:00.7
WR 4:03.8
Zilver Robyn Thorn
Janice Murphy
Lynette Bell
Dawn Fraser

Jan Turner
 AUS
1:03.8
1:02.9
1:01.6
58.6
4:06.9
Brons Pauline van der Wildt
Toos Beumer
Winnie van Weerdenburg
Erica Terpstra
 NED
1:04.6
1:03.8
1:02.6
1:01.0
4:12.0
4 Judit Turóczy
Eva Erdélyi
Katalin Takacs
Csilla Dobai-Madarász
Mária Frank
 HUN
1:03.2
1:04.2
1:03.0
1:01.7
4:12.1
5 Ann-Charlott Lilja
Katrin Andersson
Ulla Jäfvert
Ann Hagberg
 SWE
1:04.5
1:04.7
1:03.3
1:01.5
4:14.0
6 Martina Grunert
Traudi Beierlein
Rita Schumacher
Heidi Pechstein
 EUA
1:03.5
1:05.1
1:02.9
1:03.5
4:15.0
7 Mary Stewart
Patricia Thompson
Helen Kennedy
Marion Lay
 CAN
1:05.5
1:04.3
1:03.6
1:02.5
4:15.9
8 Paola Saini
Maria Cristina Pacifici
Mara Sacchi
Daniela Beneck
 ITA
1:04.5
1:04.2
1:04.6
1:03.9
4:17.2

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Cathy Ferguson
Cynthia Goyette
Sharon Stouder
Kathleen Ellis

Nina Harmar
Judith Reeder
Susan Pitt
Lillian Watson
 USA
1:08.6
1:18.3
1:06.1
1:00.9
WR 4:33.9
Zilver Korrie Winkel
Klenie Bimolt
Ada Kok
Erica Terpstra

Adrie Lasterie
 NED
1:12.2
1:18.5
1:05.0
1:01.3
4:37.0
Brons Tatjana Saveljeva
Svetlana Babanina
Tatjana Devjatova
Natalja Oestinova
 URS
1:11.1
1:15.3
1:09.3
1:03.5
4:39.2
4 Satoko Tanaka
Noriko Yamamoto
Elko Takahashi
Michiko Kihara
 JPN
1:09.5
1:20.5
1:09.3
1:02.7
4:42.0
5 Jill Norfolk
Stella Mitchell
Mary Anne Cotterill
Elizabeth Long
Linda Ludgrove
 GBR
1:12.1
1:19.8
1:09.4
1:04.5
4:45.8
6 Eileen Weir
Marion Lay
Mary Stewart
Helen Kennedy
 CAN
1:11.5
1:23.9
1:09.3
1:05.2
4:49.9
Ingrid Schmidt
Bärbel Grimmer
Heike Hustede
Martina Grunert
 EUA



DQ
Mária Balla
Zsuzsa Kovács
Márta Egerváry
Csilla Dobai-Madarász
 HUN



DQ

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
13 8 8 29
2
 Australië
4 1 4 9
3
 Sovjet-Unie
1 1 2 4
4
 Duits eenheidsteam
0 4 2 6
5
 Nederland
0 2 1 3
6
 Frankrijk
0 1 0 1
 Groot-Brittannië
0 1 0 1
8
 Japan
0 0 1 1
totaal 18 18 18 54
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1964
Listen to this article