Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad.

Het Olympische zwembad "Francisco Marquez"
Het Olympische zwembad "Francisco Marquez"

Heren

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Michael Wenden
 AUS
WR 52.2
Zilver Kenneth Walsh
 USA
52.8
Brons Mark Spitz
 USA
53.0
4 Robert McGregor
 GBR
53.5
5 Leonid Iljitsjov
 URS
53.8
6 Georgi Koelikov
 URS
53.8
7 Luis Nicolao
 ARG
53.9
8 Zachary Zorn
 USA
53.9

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Michael Wenden
 AUS
OR 1:55.2
Zilver Don Schollander
 USA
1:55.8
Brons John Nelson
 USA
1:58.1
4 Ralph Hutton
 CAN
1:58.6
5 Alain Mosconi
 FRA
1:59.1
6 Bob Windle
 AUS
2:00.9
7 Semjon Belits-Geiman
 URS
2:01.5
Stephen Rerych
 USA
DNS

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Mike Burton
 USA
OR 4:09.0
Zilver Ralph Hutton
 CAN
4:11.7
Brons Alain Mosconi
 FRA
4:13.3
4 Greg Brough
 AUS
4:15.9
5 Graham White
 AUS
4:16,7
6 John Nelson
 USA
4:17.2
7 Hans-Joachim Fassnacht
 FRG
4:18.1
8 Brent Berk
 USA
4:26.0

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Mike Burton
 USA
OR 16:38.9
Zilver John Kinsella
 USA
16:57.3
Brons Greg Brough
 AUS
17:04.7
4 Graham White
 AUS
17:08.0
5 Ralph Hutton
 CAN
17:15.6
6 Guillermo Echevarría
 MEX
17:36.4
7 Juan Alanís
 MEX
17:46.6
8 John Nelson
 USA
18:05.1

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Roland Matthes
 GDR
OR 58.7
Zilver Charles Hickcox
 USA
1:00.2
Brons Ronald Mills
 USA
1:00.5
4 Larry Barbiere
 USA
1:01.1
5 Jim Shaw
 CAN
1:01.4
6 Bob Schoutsen
 NED
1:01.8
7 Reinhard Blechert
 FRG
1:01.9
8 Franco del Campo
 ITA
1:02.0

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Roland Matthes
 GDR
OR 2:09.6
Zilver Mitchell Ivey
 USA
2:10.6
Brons Jack Horsley
 USA
2:10.9
4 Gary Hall
 USA
2:12.6
5 Santiago Esteva
 ESP
2:12.9
6 Leonid Dobroskokin
 URS
2:15.4
7 Joachim Rother
 GDR
2:15.8
8 Franco del Campo
 ITA
2:16.5

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Donald McKenzie
 USA
OR 1:07.7
Zilver Vladimir Kosinski
 URS
1:08.0
Brons Nikolai Pankin
 URS
1:08.0
4 José Fiolo
 BRA
1:08.1
5 Jevgeni Michailov
 URS
1:08.4
6 Ian O'Brien
 AUS
1:08.6
7 Alberto Forelli
 ARG
1:08.7
8 Egon Henninger
 GDR
1:09.7

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Felipe Muñoz
 MEX
2:28.7
Zilver Vladimir Kosinski
 URS
2:29.2
Brons Brian Job
 USA
2:29.9
4 Nikolai Pankin
 URS
2:30.3
5 Jevgeni Michailov
 URS
2:32.8
6 Egon Henninger
 GDR
2:33.2
7 Philip Long
 USA
2:33.6
8 Osamu Tsurumine
 JPN
2:34.9

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Douglas Russell
 USA
OR 55.9
Zilver Mark Spitz
 USA
56.4
Brons Ross Wales
 USA
57.2
4 Vladimir Nemsjilov
 URS
58.1
5 Satoshi Maruya
 JPN
58.6
6 Joeri Soezdaltsev
 URS
58.8
7 Lutz Stocklasa
 FRG
58.9
8 Robert Cusack
 AUS
59.8

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Carl Robie
 USA
2:08.7
Zilver Martyn Woodroffe
 GBR
2:09.0
Brons John Ferris
 USA
2:09.3
4 Valentin Koezmin
 URS
2:10.6
5 Peter Feil
 SWE
2:10.9
6 Folkert Meeuw
 FRG
2:11.5
7 Viktor Sjarygin
 URS
2:11.9
8 Mark Spitz
 USA
2:13.5

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Charles Hickcox
 USA
OR 2:12.0
Zilver Gregory Buckingham
 USA
2:13.0
Brons John Ferris
 USA
2:13.3
4 Juan Bello
 PER
2:13.7
5 George Smith
 CAN
2:15.9
6 John Gilchrist
 CAN
2:16.6
7 Michael Holthaus
 FRG
2:16.8
8 Péter Lázár
 HUN
2:18.3

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Charles Hickcox
 USA
4:48.4
Zilver Gary Hall
 USA
4:48.7
Brons Michael Holthaus
 FRG
4:51.4
4 Gregory Buckingham
 USA
4:51.4
5 John Gilchrist
 CAN
4:56.7
6 Reinhard Merkel
 FRG
4:59.8
7 Andrej Doenajev
 URS
5:00.3
8 Rafaél Hernández
 MEX
5:04.3

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Zachary Zorn
Stephen Rerych
Mark Spitz
Kenneth Walsh

William Johnson
David Johnson
Michael Wall
Don Schollander
 USA
53.4
52.8
52.7
52.8
WR 3:31.7
Zilver Semjon Belits-Geiman
Viktor Mazanov
Georgi Koelikov
Leonid Iljitsjov

Sergej Goesev
 URS
54.7
54.0
52.9
52.6
3:34.2
Brons Greg Rogers
Bob Windle
Robert Cusack
Michael Wenden
 AUS
55.2
54.1
53.7
51.7
3:34.7
4 Mike Turner
Robert McGregor
Anthony Jarvis
David Hembrow
 GBR
55.5
54.2
55.4
53.3
3:38.4
5 Frank Wiegand
Horst-Günter Gregor
Udo Poser
Lothar Gericke
 GDR
54.3
54.3
55.4
54.8
3:38.8
6 Peter Schorning
Wolfgang Kremer
Olaf von Schilling
Hans-Joachim Fassnacht
 FRG
54.5
55.2
54.7
54.2
3:39.0
7 Glen Finch
George Smith
Ralph Hutton
John Gilchrist
 CAN
55.3
55.3
54.2
54.4
3:39.2
8 Kunihiro Iwasaki
Masayuki Ohsawa
Satoru Nakano
Teruhiko Kitani
 JPN
55.3
55.4
55.9
54.9
3:41.5

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud John Nelson
Stephen Rerych
Mark Spitz
Don Schollander

William Johnson
David Johnson
Andrew Strenk
Michael Wall
 USA
1:58.6
1:59.4
2:00.5
1:54.6
OR 7:52.3
Zilver Greg Rogers
Graham White
Bob Windle
Michael Wenden
 AUS
1:59.8
1:59.9
1:59.7
1:54.3
7:53.8
Brons Vladimir Boere
Semjon Belits-Geiman
Georgi Koelikov
Leonid Iljitsjov
 URS
2:02.3
2:01.2
2:00.5
1:57.6
8:01.7
4 George Smith
Ronald Jacks
John Gilchrist
Ralph Hutton
 CAN
2:01.6
2:02.5
2:01.5
1:57.6
8:03.2
5 Michel Rousseau
Gérard Letast
Francis Luyce
Alain Mosconi
 FRA
1:59.5
2:02.8
2:03.6
1:57.1
8:03.8
6 Hans-Joachim Fassnacht
Olaf von Schilling
Folkert Meeuw
Wolfgang Kremer
 FRG
2:00.5
2:01.3
2:01.9
2:00.7
8:04.3
7 Frank Wiegand
Horst-Günter Gregor
Alfred Müller
Jochen Herbst
 GDR
1:58.4
2:02.6
2:01.3
2:03.7
8:06.0
8 Hans Ljungberg
Gunnar Larsson
Olle Ferm
Lester Eriksson
 SWE
2:01.9
2:01.4
2:04.7
2:04.1
8:12.1

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Charles Hickcox
Donald McKenzie
Douglas Russell
Kenneth Walsh

Ronald Mills
Chester Jastremski
Carl Robie
Don Schollander
 USA
1:00.4
1:07.4
55.0
52.1
3:54.9
Zilver Roland Matthes
Egon Henninger
Horst-Günter Gregor
Frank Wiegand
 GDR
WR 58.0
1:07.8
58.6
53.1
3:57.5
Brons Joeri Gromak
Vladimir Kosinski
Vladimir Nemsjilov
Leonid Iljitsjov

Viktor Mazanov
Nikolai Pankin
Joeri Soezdaltsev
Sergej Goesev
 URS
1:02.9
1:07.1
58.0
52.7
4:00.7
4 Karl Byrom
Ian O'Brien
Robert Cusack
Michael Wenden
 AUS
1:01.5
1:08.5
59.4
51.4
4:00.8
5 Kishio Tanaka
Nobutaka Taguchi
Satoshi Maruya
Kunihiro Iwasaki
 JPN
1:02.8
1:07.1
57.8
54.1
4:01.8
6 Reinhard Blechert
Gregor Betz
Lutz Stocklasa
Wolfgang Kremer
 FRG
1:02.6
1:09.6
59.5
53.7
4:05.4
7 Jim Shaw
William Mahony
Toomas Arusoo
John Gilchrist
 CAN
1:01.3
1:09.8
1:00.5
55.7
4:07.3
8 Santiago Esteva
José Durán
Arturo Lang
José Chicoy
 ESP
1:02.4
1:12.0
1:00.1
54.3
4:08.8

Dames

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Jan Henne
 USA
1:00.0
Zilver Susan Pedersen
 USA
1:00.3
Brons Linda Gustavson
 USA
1:00.3
4 Marion Lay
 CAN
1:00.5
5 Martina Grunert
 GDR
1:01.0
6 Alexandra Jackson
 GBR
1:01.0
7 Mirjana Šegrt
 YUG
1:01.5
8 Judit Turóczy
 HUN
1:01.5

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Debbie Meyer
 USA
OR 2:10.5
Zilver Jan Henne
 USA
2:11.0
Brons Jane Barkman
 USA
2:11.2
4 Gabriele Wetzko
 GDR
2:12.3
5 Mirjana Šegrt
 YUG
2:13.3
6 Claude Mandonnaud
 FRA
2:14.9
7 Lynette Bell
 AUS
2:15.1
8 Olga Kozičová
 TCH
2:16.0

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Debbie Meyer
 USA
OR 4:31.8
Zilver Linda Gustavson
 USA
4:35.5
Brons Karen Moras
 AUS
4:37.0
4 Pamela Kruse
 USA
4:37.2
5 Gabriele Wetzko
 GDR
4:40.2
6 Maria Teresa Ramírez
 MEX
4:42.2
7 Angela Coughlan
 CAN
4:51.9
8 Ingrid Morris
 SWE
4:53.8

800 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Debbie Meyer
 USA
OR 9:24.0
Zilver Pamela Kruse
 USA
9:35.7
Brons Maria Teresa Ramírez
 MEX
9:38.5
4 Karen Moras
 AUS
9:38.6
5 Patty Caretto
 USA
9:57.3
6 Angela Coughlan
 CAN
9:56.4
7 Denise Langford
 AUS
9:56.7
8 Laura Vaca
 MEX
10:02.5

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Kaye Hall
 USA
WR 1:06.2
Zilver Elaine Tanner
 CAN
1:06.7
Brons Jane Swagerty
 USA
1:08.1
4 Kendis Moore
 USA
1:08.3
5 Andrea Gyarmati
 HUN
1:09.1
6 Lynne Watson
 AUS
1:09.1
7 Sylvie Canet
 FRA
1:09.3
8 Glenda Stirling
 NZL
1:10.6

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Lillian Watson
 USA
OR 2:24.8
Zilver Elaine Tanner
 CAN
2:27.4
Brons Kaye Hall
 USA
2:28.9
4 Lynne Watson
 AUS
2:29.5
5 Wendy Burrell
 GBR
2:32.3
6 Zdenka Gašparac
 YUG
2:33.5
7 María Corominas
 ESP
2:33.9
8 Bénédicte Duprez
 FRA
2:36.6

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Đurđica Bjedov
 YUG
OR 1:15.8
Zilver Galina Prozoemensjtsjikova
 URS
1:15.9
Brons Sharon Wichman
 USA
1:16.1
4 Uta Frommater
 FRG
1:16.2
5 Catie Ball
 USA
1:16.7
6 Kiyoe Nakagawa
 JPN
1:17.0
7 Svetlana Babanina
 URS
1:17.2
8 Ana Norbis
 URU
1:17.3

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Sharon Wichman
 USA
OR 2:44.4
Zilver Đurđica Bjedov
 YUG
2:46.4
Brons Galina Prozoemensjtsjikova
 URS
2:47.0
4 Alla Grebennikova
 URS
2:47.1
5 Cathy Jamison
 USA
2:48.4
6 Svetlana Babanina
 URS
2:48.4
7 Chieno Shibata
 JPN
2:51.5
8 Ana Norbis
 URU
2:51.9

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Lyn McClements
 AUS
1:05.5
Zilver Ellie Daniel
 USA
1:05.8
Brons Susan Shields
 USA
1:06.2
4 Ada Kok
 NED
1:06.2
5 Andrea Gyarmati
 HUN
1:06.8
6 Heike Hustede
 FRG
1:06.9
7 Toni Hewitt
 USA
1:07.5
8 Helga Lindner
 GDR
1:07.6

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Ada Kok
 NED
OR 2:24.7
Zilver Helga Lindner
 GDR
2:24.8
Brons Ellie Daniel
 USA
2:25.9
4 Toni Hewitt
 USA
2:26.2
5 Heike Hustede
 FRG
2:27.9
6 Diane Giebel
 USA
2:31.7
7 Margaret Auton
 GBR
2:33.2
8 Yasuko Fujii
 JPN
2:34.3

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Claudia Kolb
 USA
OR 2:24.7
Zilver Susan Pedersen
 USA
2:28.8
Brons Jan Henne
 USA
2:31.4
4 Sabine Steinbach
 GDR
2:31.4
5 Yoshimi Nishigawa
 JPN
2:33.7
6 Marianne Seydel
 GDR
2:33.7
7 Larissa Zacharova
 URS
2:37.0
Shelagh Ratcliffe
 GBR
DQ

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Claudia Kolb
 USA
OR 5:08.5
Zilver Lynn Vidali
 USA
5:22.2
Brons Sabine Steinbach
 GDR
5:25.3
4 Susan Pedersen
 USA
5:25.8
5 Shelagh Ratcliffe
 GBR
5:30.5
6 Marianne Seydel
 GDR
5:32.0
7 Tui Shipston
 NZL
5:34.6
8 Laura Vaca
 MEX
5:35.7

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Jane Barkman
Linda Gustavson
Susan Pedersen
Jan Henne
 USA
1:01.2
1:00.5
1:01.3
59.5
WR 4:02.5
Zilver Martina Grunert
Uta Schmuck
Roswitha Krause
Gabriele Wetzko

Gabriele Perthes
 GDR
1:01.5
1:01.6
1:02.2
1:00.4
4:05.7
Brons Angela Coughlan
Marilyn Corson
Elaine Tanner
Marion Lay
 CAN
1:02.4
1:03.6
1:01.7
59.5
4:07.2
4 Janet Steinbeck
Susan Eddy
Lynette Watson
Lynette Bell
Julie McDonald
 AUS
1:02.7
1:03.5
1:01.6
1:00.9
4:08.7
5 Edit Kovács
Magdolna Patóh
Andrea Gyarmati
Judit Turóczy
 HUN
1:03.8
1:02.7
1:02.6
1:01.9
4:11.0
6 Shigeko Kawanishi
Yoshimi Nishigawa
Yasuko Fujii
Miwako Kobayashi
Yumiko Ono
 JPN
1:02.6
1:03.3
1:05.1
1:02.6
4:13.6
7 Shelagh Ratcliffe
Fiona Kellock
Susan Williams
Alexandra Jackson
 GBR
1:05.2
1:04.8
1:04.9
1:03.1
4:18.0
Marie Kersaudy
Simone Hanner
Danièle Dorléans
Claude Mandonnaud
 FRA
1:05.3
1:03.1
1:04.3
1:03.1
(4:13.3) DQ

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Kaye Hall
Catie Ball
Ellie Daniel
Susan Pedersen

Jane Swagerty
Suzy Jones
Susan Shields
Jan Henne
 USA
1:07.8
1:16.3
1:04.8
59.4
OR 4:28.3
Zilver Lynne Watson
Judy Playfair
Lyn McClements
Janet Steinbeck

Lynette Bell
 AUS
1:08.5
1:15.9
1:05.0
1:00.6
4:30.0
Brons Angelika Kraus
Uta Frommater
Heike Hustede
Heidemarie Reineck
 FRG
1:12.6
1:15.7
1:03.7
1:02.0
4:36.4
4 Tinatin Lekveisjvili
Alla Grebennikova
Tatjana Devjatova
Lidija Grebets
Larissa Zacharova
 URS
1:10.9
1:17.2
1:07.0
1:01.9
4:37.0
5 Martina Grunert
Eva Wittke
Helga Lindner
Uta Schmuck
 GDR
1:10.1
1:19.2
1:06.8
1:01.9
4:38.0
6 Wendy Burrell
Dorothy Harrison
Margaret Auton
Alexandra Jackson
 GBR
1:11.3
1:19.3
1:06.8
1:00.9
4:38.3
7 Cobie Buter
Klenie Bimolt
Ada Kok
Nel Bos
 NED
1:10.3
1:19.7
1:06.5
1:02.2
4:38.7
8 Mária Lantos
Edit Kovács
Andrea Gyarmati
Judit Turóczy
 HUN
1:11.2
1:20.0
1:07.6
1:02.1
4:42.9

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
21 15 16 52
2
 Australië
3 2 3 8
3
 DDR
2 3 1 6
4
 Joegoslavië
1 1 0 2
5
 Mexico
1 0 1 2
6
 Nederland
1 0 0 1
7
 Sovjet-Unie
0 4 4 8
8
 Canada
0 3 1 4
9
 Groot-Brittannië
0 1 0 1
10
 Bondsrepubliek Duitsland
0 0 2 2
11
 Frankrijk
0 0 1 1
totaal 29 29 29 87
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968
Listen to this article