Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Het olympisch zwemtoernooi bij de Spelen van Los Angeles (1984) leed onder de boycot van de Oostblok-landen. Indrukwekkend was het optreden van Michael Groß. De Albatros uit West-Duitsland zegevierde op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter vrije slag. Daar tegenover stond Groß' verrassende nederlaag op de 200 meter vlinderslag, waar hij werd afgetroefd door de relatief onbekende Australiër Jon Sieben.

Nederland was in het Universiteitsbad van LA vertegenwoordigd door een ploeg bestaande uit zestien zwemmers: tien vrouwen en zes mannen. Hoogtepunten waren de gouden medailles van Jolanda de Rover (200 meter rugslag) en Petra van Staveren (100 meter schoolslag). De totale oogst van de KNZB-equipe bedroeg twee gouden, één zilveren en drie bronzen medailles, alsmede vijftien finaleplaatsen en acht nationale records.

Mannen

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Rowdy Gaines
 USA
OR 49,80
Zilver Mark Stockwell
 AUS
50,24
Brons Per Johansson
 SWE
50,31
4 Michael Heath
 USA
50,41
5 Dano Halsall
 SUI
50,50
6 Alberto Mestre Sosa
 VEN
50,70
Stéphan Caron
 FRA
50,70
8 Dirk Korthals
 FRG
50,93

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Michael Groß
 FRG
WR 1.47,44
Zilver Michael Heath
 USA
1.49,10
Brons Thomas Fahrner
 FRG
1.49,69
4 Jeffrey Float
 USA
1.50,18
5 Alberto Mestre Sosa
 VEN
1.50,23
6 Frank Drost
 NED
1.51,62
7 Marco Dell'Uomo
 ITA
1.52,20
8 Peter Dale
 AUS
1.53,84

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud George DiCarlo
 USA
3.51,23
Zilver John Mykkanen
 USA
3.51,49
Brons Justin Lemberg
 AUS
3.51,79
4 Stefan Pfeiffer
 FRG
3.52,91
5 Franck Iacono
 FRA
3.54,58
6 Darjan Petrič
 YUG
3.54,88
7 Marco Dell'Uomo
 ITA
3.55,44
8 Ron McKeon
 AUS
3.55,48
B-Finale
9 Thomas Fahrner
 FRG
OR 3.50,91

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Michael O'Brien
 USA
15.05,20
Zilver George DiCarlo
 USA
15.10,59
Brons Stefan Pfeiffer
 FRG
15.12,77
4 Rainer Henkel
 FRG
15.20,03
5 Franck Iacono
 FRA
15.26,96
6 Stefano Grandi
 ITA
15.28,58
7 David Shemilt
 CAN
15.31,28
8 Wayne Shillington
 AUS
15.38,18

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Rick Carey
 USA
55,79
Zilver David Wilson
 USA
56,35
Brons Mike West
 CAN
56,49
4 Gary Hurring
 NZL
56,90
5 Mark Kerry
 AUS
57,18
6 Bengt Baron
 SWE
57,34
7 Sandy Goss
 CAN
57,46
8 Hans Kroes
 NED
58,07

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Rick Carey
 USA
2.00,23
Zilver Frédéric Delcourt
 FRA
2.01,75
Brons Cameron Henning
 CAN
2.02,37
4 Ricardo Prado
 BRA
2.03,05
5 Gary Hurring
 NZL
2.03,10
6 Nicolai Klapkarek
 FRG
2.03,95
7 Ricardo Aldabe
 ESP
2.04,53
8 David Orbell
 AUS
2.04,67

Rick Carey zwom een OR in de series, tijd 1.58,99.

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Steve Lundquist
 USA
WR 1.01,65
Zilver Victor Davis
 CAN
1.01,99
Brons Peter Evans
 AUS
1.02,97
4 Adrian Moorhouse
 GBR
1.03,25
5 John Moffet
 USA
1.03,29
6 Brett Stocks
 AUS
1.03,49
7 Gerald Mörken
 FRG
1.03,95
8 Raffaele Avagnano
 ITA
1.04,11

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Victor Davis
 CAN
WR 2.13,34
Zilver Glenn Beringen
 AUS
2.15,79
Brons Étienne Dagon
 SUI
2.17,41
4 Richard Schroeder
 USA
2.18,03
5 Ken Fitzpatrick
 CAN
2.18,86
6 Pablo Restrepo
 COL
2.18,96
7 Alexandre Yokochi
 POR
2.20,69
Marco del Prete
 ITA
DQ

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Michael Groß
 FRG
WR 53,08
Zilver Pablo Morales
 USA
53,23
Brons Glenn Buchanan
 AUS
53,85
4 Rafael Vidal Castro
 VEN
54,27
5 Andy Jameson
 GBR
54,28
6 Anthony Mosse
 NZL
54,93
7 Andreas Behrend
 FRG
54,95
8 Bengt Baron
 SWE
55,14

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Jon Sieben
 AUS
WR 1.57,04
Zilver Michael Groß
 FRG
1.57,40
Brons Rafael Vidal Castro
 VEN
1.57,51
4 Pablo Morales
 USA
1.57,75
5 Anthony Mosse
 NZL
1.58,75
6 Tom Ponting
 CAN
1.59,37
7 Peter Ward
 CAN
2.00,39
8 Patrick Kennedy
 USA
2.01,03

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Alex Baumann
 CAN
WR 2.01,42
Zilver Pablo Morales
 USA
2.03,05
Brons Neil Cochran
 GBR
2.04,38
4 Robin Brew
 GBR
2.04,52
5 Steve Lundquist
 USA
2.04,91
6 Andrew Phillips
 JAM
2.05,60
7 Nicolai Klapkarek
 FRG
2.05,88
8 Ralf Diegel
 FRG
2.06,66

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Alex Baumann
 CAN
WR 4.17,41
Zilver Ricardo Prado
 BRA
4.18,45
Brons Rob Woodhouse
 AUS
4.20,50
4 Jesse Vassallo
 USA
4.21,46
5 Maurizio Divano
 ITA
4.22,76
6 Jeff Kostoff
 USA
4.23,28
7 Stephen Poulter
 GBR
4.25,80
8 Giovanni Franceschi
 ITA
4.26,05

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Chris Cavanaugh
Michael Heath
Matt Biondi
Rowdy Gaines

Tom Jager
Robin Leamy
 USA
50,83
49,60
49,67
48,93
WR 3.19,03
Zilver Greg Fasala
Neil Brooks
Michael Delany
Mark Stockwell
 AUS
51,00
49,36
50,26
49,06
3.19,68
Brons Thomas Lejdström
Bengt Baron
Mikael Örn
Per Johansson

Richard Milton
Michael Söderlund
 SWE
51,29
50,83
51,28
49,29
3.22,69
4 Dirk Korthals
Andreas Schmidt
Alexander Schowtka
Michael Groß
Nicolai Klapkarek
 FRG
51,11
51,48
50,91
49,48
3.22,98
5 David Lowe
Roland Lee
Paul Easter
Richard Burrell
 GBR
51,38
51,17
50,82
50,24
3.23,61
6 Stéphan Caron
Laurent Neuville
Dominique Bataille
Bruno Lesaffre
 FRA
51,03
51,38
51,17
51,05
3.24,63
7 David Churchill
Blair Hicken
Alex Baumann
Sandy Goss
Levente Mady
 CAN
51,73
51,13
51,28
50,56
3.24,70
8 Marcello Guarducci
Marco Colombo
Metello Savino
Fabrizio Rampazzo
Raffaele Franceschi
 ITA
51,53
51,21
51,54
50,69
3.24,97

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Michael Heath
David Larson
Jeff Float
Bruce Hayes

Geoffrey Gaberino
Richard Saeger
 USA
1.48,67
1.49,01
1.49,60
1.48,41
WR 7.15,69
Zilver Thomas Fahrner
Dirk Korthals
Alexander Schowtka
Michael Groß

Rainer Henkel
 FRG
1.49,83
1.48,75
1.50,26
1.46,89
7.15,73
Brons Neil Cochran
Paul Easter
Paul Howe
Andrew Astbury
 GBR
1.52,08
1.49,64
1.51,63
1.51,43
7.24,78
4 Peter Dale
Justin Lemberg
Ron McKeon
Graeme Brewer
Thomas Stachewicz
 AUS
1.51,96
1.52,08
1.50,52
1.51,07
7.25,63
5 Sandy Goss
Wayne Kelly
Peter Szmidt
Alex Baumann
Benoit Clement
 CAN
1.51,69
1.53,08
1.51,23
1.50,51
7.26,51
6 Michael Söderlund
Tommy Werner
Anders Holmertz
Thomas Lejdström
Mikael Örn
 SWE
1.51,73
1.51,79
1.51,33
1.51,68
7.26,53
7 Hans Kroes
Peter Drost
Edsard Schlingemann
Frank Drost
 NED
1.51,84
1.52,77
1.51,42
1.50,69
7.26,72
8 Stéphan Caron
Dominique Bataille
Michel Pou
Pierre Andraca
 FRA
1.50,99
1.52,49
1.53,41
1.53,27
7.30,16

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Rick Carey
Steve Lundquist
Pablo Morales
Rowdy Gaines

David Wilson
Richard Schroeder
Michael Heath
Tom Jager
 USA
55,41
1.01,86
52,87
49,16
WR 3.39,30
Zilver Mike West
Victor Davis
Tom Ponting
Sandy Goss
 CAN
56,61
1.02,33
54,01
50,28
3.43,23
Brons Mark Kerry
Peter Evans
Glenn Buchanan
Mark Stockwell

Jon Sieben
Neil Brooks
 AUS
57,12
1.02,29
54,68
49,16
3.43,25
4 Stefan Peter
Gerald Mörken
Michael Groß
Dirk Korthals
Andreas Behrend
Alexander Schowtka
 FRG
58,21
1.03,55
52,81
49,69
3.44,26
5 Bengt Baron
Peter Berggren
Thomas Lejdström
Per Johansson
Michael Söderlund
 SWE
57,16
1.05,00
54,98
49,99
3.47,13
6 Neil Harper
Adrian Moorhouse
Andy Jameson
Richard Burrell
David Lowe
 GBR
58,37
1.03,61
54,10
51,31
3.47,39
7 Patrick Ferland
Etienne Dagon
Theophile David
Dano Halsall
 SUI
58,64
1.03,70
55,34
50,25
3.47,93
Daichi Suzuki
Shigehiro Takahashi
Taihei Saka
Hiroshi Sakamoto
 JPN
57,70
1.03,70
55,35
DQ

Vrouwen

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Nancy Hogshead
 USA
55,92
Carrie Steinseifer
 USA
55,92
Brons Annemarie Verstappen
 NED
56,08
4 Conny van Bentum
 NED
56,43
5 Michelle Pearson
 AUS
56,83
6 Susanne Schuster
 FRG
56,90
7 June Croft
 GBR
57,11
8 Angela Russel
 AUS
58,09

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Mary Wayte
 USA
1.59,23
Zilver Cynthia Woodhead
 USA
1.59,50
Brons Annemarie Verstappen
 NED
1.59,69
4 Michelle Pearson
 AUS
1.59,79
5 Conny van Bentum
 NED
2.00,59
6 June Croft
 GBR
2.00,64
7 Ina Beyermann
 FRG
2.01,89
8 Anna McVann
 AUS
2.02,87

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Tiffany Cohen
 USA
OR 4.07,10
Zilver Sarah Hardcastle
 GBR
4.10,27
Brons June Croft
 GBR
4.11,49
4 Kimberly Linehan
 USA
4.12,26
5 Anna McVann
 AUS
4.13,95
6 Jolande van der Meer
 NED
4.16,05
7 Birgit Kowalczik
 FRG
4.16,33
8 Julie Daigneault
 CAN
4.16,41

800 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Tiffany Cohen
 USA
OR 8.24,96
Zilver Michele Richardson
 USA
8.30,73
Brons Sarah Hardcastle
 GBR
8.32,60
4 Anna McVann
 AUS
8.37,94
5 Carla Lasi
 ITA
8.42,45
6 Jolande van der Meer
 NED
8.42,86
7 Monica Olmi
 ITA
8.47,32
8 Karen Ward
 CAN
8.48,12

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Theresa Andrews
 USA
1.02.55
Zilver Betsy Mitchell
 USA
1.02,63
Brons Jolanda de Rover
 NED
1.02,91
4 Carmen Bunaciu
 ROU
1.03,21
5 Aneta Pătrăşcoiu
 ROU
1.03,29
6 Svenja Schlicht
 FRG
1.03,46
7 Beverley Rose
 GBR
1.04,16
8 Carmel Clark
 NZL
1.04,47

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Jolanda de Rover
 NED
2.12,38
Zilver Amy White
 USA
2.13,04
Brons Aneta Pătrăşcoiu
 ROU
2.13,29
4 Georgina Parkes
 AUS
2.14,37
5 Tori Trees
 USA
2.15,73
6 Svenja Schlicht
 FRG
2.15,93
7 Carmen Bunaciu
 ROU
2.16,15
8 Carmel Clark
 NZL
2.17,89

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Petra van Staveren
 NED
OR 1.09,88
Zilver Anne Ottenbrite
 CAN
1.10,69
Brons Catherine Poirot
 FRA
1.10,70
4 Tracy Caulkins
 USA
1.10,88
5 Eva-Marie Håkansson
 SWE
1.11,14
6 Hiroko Nagasaki
 JPN
1.11,33
7 Susan Rapp
 USA
1.11,45
8 Jean Hill
 GBR
1.11,82

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Anne Ottenbrite
 CAN
2.30,38
Zilver Susan Rapp
 USA
2.31,15
Brons Ingrid Lempereur
 BEL
2.31,40
4 Hiroko Nagasaki
 JPN
2.32,93
5 Sharon Kellett
 AUS
2.33,60
6 Ute Hasse
 FRG
2.33,82
7 Susannah Brownsdon
 GBR
2.35,07
8 Kimberly Rhodenbaugh
 USA
2.35,51

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Mary T. Meagher
 USA
59,26
Zilver Jenna Johnson
 USA
1.00,19
Brons Karin Seick
 FRG
1.01,36
4 Annemarie Verstappen
 NED
1.01,56
5 Michelle MacPherson
 CAN
1.01,58
6 Janet Tibbits
 AUS
1.01,78
7 Conny van Bentum
 NED
1.01,94
8 Ina Beyermann
 FRG
1.02,11

Mary T. Meagher zwom een OR in de series, tijd 59,05.

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Mary T. Meagher
 USA
OR 2.06,90
Zilver Karen Phillips
 AUS
2.10,56
Brons Ina Beyermann
 FRG
2.11,91
4 Nancy Hogshead
 USA
2.11,98
5 Samantha Purvis
 GBR
2.12,33
6 Naoko Kume
 JPN
2.12,57
7 Sonja Hausladen
 AUT
2.15,38
8 Conny van Bentum
 NED
2.17,39

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Tracy Caulkins
 USA
OR 2.12,64
Zilver Nancy Hogshead
 USA
2.15,17
Brons Michelle Pearson
 AUS
2.15,92
4 Lisa Curry
 AUS
2.16,75
5 Christiane Pielke
 FRG
2.17,82
6 Manuela Dalla Valle
 ITA
2.19,69
7 Petra Zindler
 FRG
2.19,86
8 Katrine Bomstad
 NOR
2.20,48

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Tracy Caulkins
 USA
4.39,24
Zilver Suzie Landells
 AUS
4.48,30
Brons Petra Zindler
 FRG
4.48,57
4 Susan Heon
 USA
4.49,41
5 Nathalie Gingras
 CAN
4.50,55
6 Donna McGinnis
 CAN
4.50,65
7 Gaynor Stanley
 GBR
4.52,83
8 Katrine Bomstad
 NOR
4.53,28

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Jenna Johnson
Carrie Steinseifer
Dara Torres
Nancy Hogshead

Jill Sterkel
Mary Wayte
 USA
56,46
55,87
55,92
55,18
3.43,43
Zilver Annemarie Verstappen
Elles Voskes
Desi Reijers
Conny van Bentum

Wilma van Velsen
 NED
55,94
56,77
55,62
56,07
3.44,40
Brons Iris Zscherpe
Susanne Schuster
Christiane Pielke
Karin Seick
 FRG
57,26
56,32
56,24
55,74
3.45,56
4 Michelle Pearson
Angela Russell
Anna McVann
Lisa Curry
Janet Tibbits
 AUS
56,51
56,97
58,26
56,05
3.47,79
5 Pamela Rai
Carol Klimpel
Cheryl McArton
Jane Kerr
Maureen New
 CAN
57,70
57,47
57,52
56,81
3.49,50
6 June Croft
Nicola Fibbens
Debra Gore
Annabelle Cripps
 GBR
57,49
57,33
57,24
58,06
3.50,12
7 Maria Kardum
Agneta Eriksson
Petra Hilder
Karin Furuhed
Malin Rundgren
 SWE
57,93
57,19
57,90
58,22
3.51,24
8 Caroline Amoric
Sophie Kamoun
Veronique Jardin
Lawrence Bensimon
 FRA
58,58
57,24
57,83
58,50
3.52,15

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Theresa Andrews
Tracy Caulkins
Mary T. Meagher
Nancy Hogshead

Betsy Mitchell
Susan Rapp
Jenna Johnson
Carrie Steinseifer
 USA
1.04,00
1.11,03
58,04
55,27
4.08,34
Zilver Svenja Schlicht
Ute Hasse
Ina Beyermann
Karin Seick
 FRG
1.03,20
1.11,49
1.01,27
56,01
4.11,97
Brons Reema Abdo
Anne Ottenbrite
Michelle MacPherson
Pamela Rai
 CAN
1.04,19
1.10,87
1.01,28
56,64
4.12,98
4 Beverley Rose
Jean Hill
Nicola Fibbens
June Croft
 GBR
1.04,14
1.12,00
1.01,83
56,08
4.14,05
5 Manuela Carosi
Manuela Dalla Valle
Roberta Lanzarotti
Silvia Persi
 ITA
1.05,48
1.11,32
1.03,50
57,10
4.17,40
6 Eva Gysling
Patricia Brülhart
Carole Brook
Marie-Therese Armentero
 SUI
1.05,61
1.12,59
1.03,07
57,75
4.19,02
Naomi Sekido
Hiroko Nagasaki
Naoko Kume
Kaori Yanase
 JPN
1.05,67
1.12,09

DQ
Anna-Karin Eriksson
Eva-Marie Håkansson
Agneta Eriksson
Maria Kardum
 SWE
1.05,70


DQ

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
USA 21 13 0 34
2
 Canada
CAN 4 3 3 10
3
 Bondsrepubliek Duitsland
FRG 2 3 6 11
4
 Nederland
NED 2 1 3 6
5
 Australië
AUS 1 5 6 12
6
 Groot-Brittannië
GBR 0 1 4 5
7
 Frankrijk
FRA 0 1 1 2
8
 Brazilië
BRA 0 1 0 1
9
 Zweden
SWE 0 0 2 2
10
 België
BEL 0 0 1 1
 Roemenië
ROU 0 0 1 1
 Venezuela
VEN 0 0 1 1
 Zwitserland
SUI 0 0 1 1
Totaal 30 28 29 87
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984
Listen to this article