Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Olympisch Zwembad
Olympisch Zwembad

Het Sydney International Aquatic Centre (17.500 zitplaatsen) was het toneel van het olympisch zwemtoernooi bij de Spelen van Sydney (2000). Het dagelijks uitverkochte toernooi duurde acht dagen, van zaterdag 16 september tot en met zaterdag 23 september 2000, en ging de boeken in als een van de succesvolste olympische zwemtoernooien ooit, getuige de in totaal vijftien wereld-, 38 olympische- en 75 continentale records. Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruijn groeiden uit tot de smaakmakers van het evenement, met respectievelijk twee en drie gouden medailles.

Mannen

50 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Anthony Ervin
 USA
21,98
Gary Hall jr.
 USA
21,98
Brons Pieter van den Hoogenband
 NED
22,03
4 Lorenzo Vismara
 ITA
22,11
5 Bartosz Kizierowski
 POL
22,22
6 Aleksandr Popov
 RUS
22,24
7 Mark Foster
 GBR
22,41
8 Oleksandr Volynets
 UKR
22,51
62 Davy Blisslik
 ARU
(series) 25,57

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Pieter van den Hoogenband
 NED
48,30
Zilver Aleksandr Popov
 RUS
48,69
Brons Gary Hall jr.
 USA
48,73
4 Michael Klim
 AUS
48,74
5 Neil Walker
 USA
49,09
6 Lars Frölander
 SWE
49,22
7 Denis Pimankov
 RUS
49,36
8 Chris Fydler
 AUS
49,44

Pieter van den Hoogenband zwom een WR in de halve finales, tijd 47,84.

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Pieter van den Hoogenband
 NED
WR 1.45,35
Zilver Ian Thorpe
 AUS
1.45,83
Brons Massimiliano Rosolino
 ITA
1.46,65
4 Josh Davis
 USA
1.46,73
5 Paul Palmer
 GBR
1.47,95
6 James Salter
 GBR
1.48,74
7 Rick Say
 CAN
1.48,76
8 Grant Hackett
 AUS
1.49,46

Pieter van den Hoogenband zwom een WR in de halve finales, tijd 1.45,35.

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Ian Thorpe
 AUS
WR 3.40,59
Zilver Massimiliano Rosolino
 ITA
3.43,40
Brons Klete Keller
 USA
3.47,00
4 Emiliano Brembilla
 ITA
3.47,01
5 Dragoș Coman
 ROU
3.47,38
6 Chad Carvin
 USA
3.47,58
7 Grant Hackett
 AUS
3.48,22
8 Ryk Neethling
 RSA
3.48,52

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Grant Hackett
 AUS
14.48,33
Zilver Kieren Perkins
 AUS
14.53,59
Brons Chris Thompson
 USA
14.56,81
4 Aleksej Filipets
 RUS
14.56,88
5 Ryk Neethling
 RSA
15.00,48
6 Erik Vendt
 USA
15.08,61
7 Igor Tsjervynski
 UKR
15.08,80
8 Heiko Hell
 GER
15.19,87

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Lenny Krayzelburg
 USA
OR 53,72
Zilver Matt Welsh
 AUS
54,07
Brons Stev Theloke
 GER
54,82
4 Josh Watson
 AUS
55,01
5 Bartosz Kizierowski
 POL
55,04
6 Neil Walker
 USA
55,14
7 Steffen Driesen
 GER
55,27
8 Eithan Urbach
 ISR
55,74

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Lenny Krayzelburg
 USA
OR 1.56,76
Zilver Aaron Peirsol
 USA
1.57,35
Brons Matt Welsh
 AUS
1.57,59
4 Örn Arnarson
 ISL
1.59,00
5 Emanuele Merisi
 ITA
1.59,01
6 Răzvan Florea
 ROU
1.59,05
7 Rogério Romero
 BRA
1.59,27
8 Gordan Kožulj
 CRO
1.59,38

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Domenico Fioravanti
 ITA
OR 1.00,46
Zilver Ed Moses
 USA
1.00,73
Brons Roman Sloednov
 RUS
1.00,91
4 Kosuke Kitajima
 JPN
1.01,34
5 Daniel Málek
 CZE
1.01,50
6 Morgan Knabe
 CAN
1.01,58
7 Brett Petersen
 RSA
1.01,63
8 Remo Lütolf
 SUI
1.01,88

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Domenico Fioravanti
 ITA
2.10,87
Zilver Terence Parkin
 RSA
2.12,50
Brons Davide Rummolo
 ITA
2.12,73
4 Regan Harrison
 AUS
2.12,88
5 Daniel Málek
 CZE
2.13,20
6 Kyle Salyards
 USA
2.13,27
7 Yohann Bernard
 FRA
2.13,31
8 Ryan Mitchell
 AUS
2.14,00

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Lars Frölander
 SWE
52,00
Zilver Michael Klim
 AUS
52,18
Brons Geoff Huegill
 AUS
52,22
4 Ian Crocker
 USA
52,44
5 Mike Mintenko
 CAN
52,58
Takashi Yamamoto
 JPN
52,58
7 Thomas Rupprath
 GER
53,13
Anatoli Poljakov
 RUS
53,13

Geoff Huegill zwom een OR in de halve finales, tijd 51,96.

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Tom Malchow
 USA
OR 1.55,35
Zilver Denys Sylantjev
 UKR
1.55,76
Brons Justin Norris
 AUS
1.56,17
4 Anatoli Poljakov
 RUS
1.56,34
5 Michael Phelps
 USA
1.56,50
6 Stephen Parry
 GBR
1.57,01
7 Denis Pankratov
 RUS
1.57,97
8 Franck Esposito
 FRA
1.58,39

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Massimiliano Rosolino
 ITA
OR 1.58,98
Zilver Tom Dolan
 USA
1.59,77
Brons Tom Wilkens
 USA
2.00,87
4 Attila Czene
 HUN
2.01,16
5 Marcel Wouda
 NED
2.01,48
6 Christian Keller
 GER
2.02,02
7 Xavier Marchand
 FRA
2.02,23
8 Jani Sievinen
 FIN
2.02,49

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Tom Dolan
 USA
WR 4.11,76
Zilver Erik Vendt
 USA
4.14,23
Brons Curtis Myden
 CAN
4.15,33
4 Alessio Boggiatto
 ITA
4.15,93
5 Terence Parkin
 RSA
4.16,92
6 Justin Norris
 AUS
4.17,87
7 Cezar Bădiţă
 ROU
4.20,91
8 Shinya Taniguchi
 JPN
4.20,93

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Michael Klim
Chris Fydler
Ashley Callus
Ian Thorpe

Todd Pearson
Adam Pine
 AUS
WR 48,18
48,48
48,71
48,30
WR 3.13,67
Zilver Anthony Ervin
Neil Walker
Jason Lezak
Gary Hall jr.

Scott Tucker
Josh Davis
 USA
48,89
48,31
48,42
48,24
3.13,86
Brons Fernando Scherer
Gustavo Borges
Carlos Jayme
Edvaldo Valério
 BRA
49,79
48,61
49,88
49,12
3.17,40
4 Torsten Spanneberg
Christian Tröger
Stephan Kunzelmann
Stefan Herbst
Lars Conrad
 GER
49,63
49,06
50,20
48,88
3.17,77
5 Lorenzo Vismara
Klaus Lanzarini
Massimiliano Rosolino
Simone Cercato
Mauro Gallo
 ITA
49,23
49,46
49,70
49,46
3.17,85
6 Stefan Nystrand
Lars Frölander
Mattias Ohlin
Johan Nyström
Johan Wallberg
 SWE
50,06
48,12
49,99
51,43
3.19,60
7 Frédérick Bousquet
Romain Barnier
Hugo Viart
Nicolas Kintz
 FRA
50,88
49,68
49,79
50,65
3.21,00
Andrej Kapralov
Denis Pimankov
Aleksandr Popov
Dmitri Tsjernytsjev
Leonid Chochlov
 RUS
50,44


DQ

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Ian Thorpe
Michael Klim
Todd Pearson
Bill Kirby

Grant Hackett
Daniel Kowalski
 AUS
1.46,03
1.46,40
1.47,36
1.47,26
WR 7.07,05
Zilver Scott Goldblatt
Josh Davis
Jamie Rauch
Klete Keller

Chad Carvin
Nate Dusing
 USA
1.49,66
1.46,49
1.48,74
1.47,75
7.12,64
Brons Martijn Zuijdweg
Johan Kenkhuis
Marcel Wouda
Pieter van den Hoogenband

Mark van der Zijden
 NED
1.49,89
1.49,37
1.48,56
1.44,88
7.12,70
4 Andrea Beccari
Matteo Pelliciari
Emiliano Brembilla
Massimiliano Rosolino
Klaus Lanzarini
Simone Cercato
 ITA
1.49,67
1.48,41
1.48,92
1.45,91
7.12,91
5 Edward Sinclair
Paul Palmer
Marc Spackman
James Salter
Andrew Clayton
 GBR
1.49,61
1.47,15
1.48,85
1.47,37
7.12,98
6 Stefan Pohl
Christian Keller
Stefan Herbst
Christian Tröger
Heiko Hell
Michael Kiedel
 GER
1.50,83
1.50,01
1.49,05
1.50,30
7.20,19
7 Mark Johnston
Mike Mintenko
Rick Say
Yannick Lupien
Brian Johns
 CAN
1.50,44
1.49,94
1.48,71
1.52,83
7.21,92
8 Dmitri Tsjernytsjev
Andrej Kapralov
Sergej Lavrenov
Aleksej Filipets
Aleksej Jegorov
 RUS
1.50,44
1.51,16
1.51,65
1.51,12
7.24,37

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Lenny Krayzelburg
Ed Moses
Ian Crocker
Gary Hall jr.

Neil Walker
Tommy Hannan
Jason Lezak
 USA
53,87
59,84
52,10
49,72
WR 3.33,73
Zilver Matt Welsh
Regan Harrison
Geoff Huegill
Michael Klim

Josh Watson
Ryan Mitchell
Adam Pine
Ian Thorpe
 AUS
54,29
1.01,48
51,33
48,17
3.35,27
Brons Stev Theloke
Jens Kruppa
Thomas Rupprath
Torsten Spanneberg
 GER
55,07
1.00,52
52,14
48,15
3.35,88
4 Klaas-Erik Zwering
Marcel Wouda
Joris Keizer
Pieter van den Hoogenband
Mark Veens
 NED
56,83
1.01,20
52,26
47,24
3.37,53
5 Péter Horváth
Károly Güttler
Zsolt Gáspár
Attila Zubor
 HUN
55,90
1.01,23
52,95
49,01
3.39,03
6 Chris Renaud
Morgan Knabe
Mike Mintenko
Craig Hutchison
Shamek Pietucha
Yannick Lupien
 CAN
55,66
1.01,23
52,66
50,33
3.39,88
7 Simon Dufour
Hugues Duboscq
Franck Esposito
Frédérick Bousquet
 FRA
55,67
1.01,69
52,80
49,86
3.40,02
8 Neil Willey
Darren Mew
James Hickman
Sion Brinn
 GBR
56,49
1.01,76
52,53
49,41
3.40,19

Vrouwen

50 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Inge de Bruijn
 NED
24,32
Zilver Therese Alshammar
 SWE
24,51
Brons Dara Torres
 USA
24,63
4 Amy Van Dyken
 USA
25,04
5 Martina Moravcová
 SVK
25,24
6 Sandra Völker
 GER
25,27
7 Alison Sheppard
 GBR
25,45
8 Sumika Minamoto
 JPN
25,65
62 Roshendra Vrolijk
 ARU
(series) 29,31

Inge de Bruijn zwom een WR in de halve finales, tijd 24.13.

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Inge de Bruijn
 NED
53,83
Zilver Therese Alshammar
 SWE
54,33
Brons Dara Torres
 USA
54,43
Jenny Thompson
 USA
54,43
5 Martina Moravcová
 SVK
54,72
6 Helene Muller
 RSA
55,19
7 Sumika Minamoto
 JPN
55,53
8 Wilma van Rijn
 NED
55,58

Inge de Bruijn zwom een WR in de halve finales, tijd 53,77.

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Susie O'Neill
 AUS
1.58,24
Zilver Martina Moravcová
 SVK
1.58,32
Brons Claudia Poll
 CRC
1.58,81
4 Nadezjda Tsjemezova
 RUS
1.58,86
Kerstin Kielgaß
 GER
1.58,86
6 Natalja Baranovskaja
 BLR
1.59,28
7 Camelia Potec
 ROU
1.59,46
8 Wang Luna
 CHN
1.59,55

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Brooke Bennett
 USA
4.05,80
Zilver Diana Munz
 USA
4.07,07
Brons Claudia Poll
 CRC
4.07,83
4 Janelle Atkinson
 JAM
4.08,79
5 Nadezjda Tsjemezova
 RUS
4.10,37
6 Hannah Stockbauer
 GER
4.10,38
7 Carla Geurts
 NED
4.12,36
8 Chen Hua
 CHN
4.13,11

800 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Brooke Bennett
 USA
OR 8.19,67
Zilver Jana Klotsjkova
 UKR
8.22,66
Brons Kaitlin Sandeno
 USA
8.24,29
4 Flavia Rigamonti
 SUI
8.25,91
5 Hannah Stockbauer
 GER
8.30,11
6 Chen Hua
 CHN
8.30,58
7 Jana Henke
 GER
8.31,97
8 Sachiko Yamada
 JPN
8.37,39

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Diana Mocanu
 ROU
OR 1.00,21
Zilver Mai Nakamura
 JPN
1.00,55
Brons Nina Zjivanevskaja
 ESP
1.00,89
4 Roxana Maracineanu
 FRA
1.01,10
5 Noriko Inada
 JPN
1.01,14
6 Barbara Bedford
 USA
1.01,47
7 Dyana Calub
 AUS
1.01,61
8 Louise Ørnstedt
 DEN
1.02,02

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Diana Mocanu
 ROU
2.08,16
Zilver Roxana Maracineanu
 FRA
2.10,25
Brons Miki Nakao
 JPN
2.11,05
4 Tomoko Hagiwara
 JPN
2.11,21
5 Amanda Adkins
 USA
2.12,35
6 Nina Zjivanevskaja
 ESP
2.12,75
7 Antje Buschschulte
 GER
2.13,31
8 Kelly Stefanyshyn
 CAN
2.14,57

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Megan Quann
 USA
1.07,05
Zilver Leisel Jones
 AUS
1.07,49
Brons Penelope Heyns
 RSA
1.07,55
4 Sarah Poewe
 RSA
1.07,85
5 Ágnes Kovács
 HUN
1.08,09
6 Masami Tanaka
 JPN
1.08,37
7 Tarnee White
 AUS
1.09,09
8 Sylvia Gerasch
 GER
1.09,86

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Ágnes Kovács
 HUN
2.24,35
Zilver Kristy Kowal
 USA
2.24,56
Brons Amanda Beard
 USA
2.25,35
4 Hui Qi
 CHN
2.25,36
5 Olga Bakaldina
 RUS
2.25,47
6 Sarah Poewe
 RSA
2.25,72
7 Masami Tanaka
 JPN
2.26,98
8 Luo Xuejuan
 CHN
2.27,33

Ágnes Kovács zwom een OR in de halve finales, tijd 2.24,03.

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Inge de Bruijn
 NED
WR 56,61
Zilver Martina Moravcová
 SVK
57,97
Brons Dara Torres
 USA
58,20
4 Petria Thomas
 AUS
58,49
5 Jenny Thompson
 USA
58,73
6 Junko Onishi
 JPN
59,13
7 Susie O'Neill
 AUS
59,27
8 Diana Mocanu
 ROU
59,43

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Misty Hyman
 USA
OR 2.05,88
Zilver Susie O'Neill
 AUS
2.06,58
Brons Petria Thomas
 AUS
2.07,12
4 Mette Jacobsen
 DEN
2.08,24
5 Otylia Jędrzejczak
 POL
2.08,48
6 Kaitlin Sandeno
 USA
2.08,81
7 Yuko Nakanishi
 JPN
2.09,66
8 Maki Mita
 JPN
2.10,72

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Jana Klotsjkova
 UKR
OR 2.10,68
Zilver Beatrice Căslaru
 ROU
2.12,57
Brons Cristina Teuscher
 USA
2.13,32
4 Marianne Limpert
 CAN
2.13,44
5 Joanne Malar
 CAN
2.13,70
6 Oksana Verevka
 RUS
2.13,88
7 Gabrielle Rose
 USA
2.14,82
8 Tomoko Hagiwara
 JPN
2.15,64

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Jana Klotsjkova
 UKR
WR 4.33,59
Zilver Yasuko Tajima
 JPN
4.35,96
Brons Beatrice Căslaru
 ROU
4.37,18
4 Kaitlin Sandeno
 USA
4.41,03
5 Nicole Hetzer
 GER
4.43,56
6 Maddy Crippen
 USA
4.44,63
7 Joanne Malar
 CAN
4.45,17
8 Jennifer Reilly
 AUS
4.45,99

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Amy Van Dyken
Dara Torres
Courtney Shealy
Jenny Thompson

Ashley Tappin
Erin Phenix
 USA
55,08
53,51
54,40
53,62
WR 3.36,61
Zilver Manon van Rooijen
Wilma van Rijn
Thamar Henneken
Inge de Bruijn

Chantal Groot
 NED
56,35
55,19
54,88
53,41
3.39,83
Brons Louise Jöhncke
Therese Alshammar
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling

Josefin Lillhage
Malin Svahnström
 SWE
55,93
53,78
55,06
55,53
3.40,30
4 Antje Buschschulte
Katrin Meißner
Franziska van Almsick
Sandra Völker
Britta Steffen
Daniela Samulski
Kerstin Kielgaß
 GER
55,67
54,92
55,02
54,70
3.40,31
5 Karen Pickering
Alison Sheppard
Rosalind Brett
Sue Rolph
 GBR
56,01
54,95
54,92
54,66
3.40,54
6 Susie O'Neill
Sarah Ryan
Elka Graham
Giaan Rooney
Mel Dodd
 AUS
54,79
54,80
55,57
55,75
3.40,91
7 Marianne Limpert
Shannon Shakespeare
Laura Nicholls
Jessica Deglau
 CAN
56,32
55,10
55,30
56,20
3.42,92
8 Cecilia Vianini
Luisa Striani
Sara Parise
Cristina Chiuso
 ITA
59,96
56,22
55,88
56,43
3.44,49

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Samantha Arsenault
Diana Munz
Lindsay Benko
Jenny Thompson

Julia Stowers
Kim Black
 USA
1.59,92
1.59,19
1.59,34
1.59,35
OR 7.57,80
Zilver Susie O'Neill
Giaan Rooney
Kirsten Thomson
Petria Thomas

Elka Graham
Jacinta van Lint
 AUS
1.58,70
1.59,37
2.00,13
2.00,32
7.58,52
Brons Franziska van Almsick
Antje Buschschulte
Sara Harstick
Kerstin Kielgaß

Britta Steffen
Meike Freitag
 GER
1.59,51
2.00,35
2.00,88
1.57,90
7.58,64
4 Camelia Potec
Simona Păduraru
Ioana Diaconescu
Beatrice Căslaru
Carmen Herea
 ROU
1.59,10
2.01,52
2.01,47
1.59,54
8.01,63
5 Marianne Limpert
Shannon Shakespeare
Joanne Malar
Jessica Deglau
Katie Brambley
Jen Button
 CAN
1.59,85
2.01,78
2.00,50
2.00,52
8.02,65
6 Nicola Jackson
Karen Legg
Janine Belton
Karen Pickering
Claire Huddart
 GBR
2.00,56
2.01,55
2.00,79
2.00,79
8.03,69
7 Sara Parise
Cecilia Vianini
Luisa Striani
Sara Goffi
 ITA
2.00,55
1.59,46
2.01,47
2.03,20
8.04,68
8 Solenne Figuès
Laetitia Choux
Katarin Quelennec
Alicia Bozon
 FRA
1.59,67
2.01,86
2.03,19
2.01,27
8.05,99

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Barbara Bedford
Megan Quann
Jenny Thompson
Dara Torres

Courtney Shealy
Staciana Stitts
Ashley Tappin
Amy Van Dyken
 USA
1.01,39
1.06,29
57,25
53,37
WR 3.58,30
Zilver Dyana Calub
Leisel Jones
Petria Thomas
Susie O'Neill

Giaan Rooney
Tarnee White
Sarah Ryan
 AUS
1.01,83
1.08,08
57,39
54,29
4.01,59
Brons Mai Nakamura
Masami Tanaka
Junko Onishi
Sumika Minamoto
 JPN
1.02,08
1.08,65
58,72
54,71
4.04,16
4 Antje Buschschulte
Sylvia Gerasch
Franziska van Almsick
Katrin Meißner
 GER
1.02,05
1.08,57
59,67
54,04
4.04,33
5 Charlene Wittstock
Sarah Poewe
Mandy Loots
Helene Muller
 RSA
1.02,74
1.07,83
59,51
54,77
4.05,15
6 Kelly Stefanyshyn
Christin Petelski
Jen Button
Marianne Limpert
Michelle Lischinsky
Laura Nicholls
 CAN
1.02,73
1.09,14
1.00,13
55,55
4.07,55
7 Katy Sexton
Heidi Earp
Sue Rolph
Karen Pickering
 GBR
1.02,05
1.10,25
1.00,05
55,26
4.07,61
8 Zhan Shu
Qi Hui
Liu Limin
Han Xue
 CHN
1.02,70
1.09,40
59,33
56,40
4.07,83

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
USA 14 8 11 33
2
 Australië
AUS 5 9 4 18
3
 Nederland
NED 5 1 2 8
4
 Italië
ITA 3 1 2 6
5
 Oekraïne
UKR 2 2 0 4
6
 Roemenië
ROU 2 1 1 4
7
 Zweden
SWE 1 2 1 4
8
 Hongarije
HUN 1 0 0 1
9
 Japan
JPN 0 2 2 4
10
 Slowakije
SVK 0 2 0 2
11
 Rusland
RUS 0 1 1 2
 Zuid-Afrika
RSA 0 1 1 2
13
 Frankrijk
FRA 0 1 0 1
14
 Duitsland
GER 0 0 3 3
15
 Costa Rica
CRC 0 0 2 2
16
 Brazilië
BRA 0 0 1 1
 Canada
CAN 0 0 1 1
 Spanje
ESP 0 0 1 1
Totaal 33 31 33 97
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000
Listen to this article