Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004.

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Olympisch Zwembad
Olympisch Zwembad

Het olympisch zwemtoernooi bij de Spelen van Athene (2004) was erg succesvol voor de Amerikaan Michael Phelps, die zes gouden en twee bronzen medailles won. Phelps domineerde niet alleen de 200 en 400 meter wisselslag, maar behaalde ook tweemaal goud op de vlinderslag. Zijn vijfde en laatste gouden plak won hij met de Amerikaanse estafetteploeg in de 4x200 meter vrije slag.

Mannen

50 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Gary Hall jr.
 USA
21,93
Zilver Duje Draganja
 CRO
21,94
Brons Roland Mark Schoeman
 RSA
22,02
4 Stefan Nystrand
 SWE
22,08
5 Jason Lezak
 USA
22,11
6 Brett Hawke
 AUS
22,18
7 Oleksandr Volynets
 UKR
22,26
8 Salim Iles
 ALG
22,37

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Pieter van den Hoogenband
 NED
48,17
Zilver Roland Mark Schoeman
 RSA
48,23
Brons Ian Thorpe
 AUS
48,56
4 Ryk Neethling
 RSA
48,63
5 Filippo Magnini
 ITA
48,99
6 Duje Draganja
 CRO
49,23
7 Salim Iles
 ALG
49,30
Andrej Kapralov
 RUS
49,30

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Ian Thorpe
 AUS
OR 1.44,71
Zilver Pieter van den Hoogenband
 NED
1.45,23
Brons Michael Phelps
 USA
1.45,32
4 Klete Keller
 USA
1.46,13
5 Grant Hackett
 AUS
1.46,56
6 Rick Say
 CAN
1.47,55
7 Simon Burnett
 GBR
1.48,02
8 Emiliano Brembilla
 ITA
1.48,40

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Ian Thorpe
 AUS
3.43,10
Zilver Grant Hackett
 AUS
3.43,36
Brons Klete Keller
 USA
3.44,11
4 Larsen Jensen
 USA
3.46,08
5 Massimiliano Rosolino
 ITA
3.46,25
6 Joeri Priloekov
 RUS
3.46,69
7 Spyridon Gianniotis
 GRE
3.48,77
8 Takeshi Matsuda
 JPN
3.48,96

1500 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Grant Hackett
 AUS
OR 14.43,40
Zilver Larsen Jensen
 USA
14.45,29
Brons David Davies
 GBR
ER 14.45,95
4 Joeri Priloekov
 RUS
14.52,48
5 Spyridon Gianniotis
 GRE
15.03,69
6 Graeme Smith
 GBR
15.09,71
7 Dragoş Coman
 ROU
15.10,21
8 Craig Stevens
 AUS
15.13,66

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Aaron Peirsol
 USA
54,06
Zilver Markus Rogan
 AUT
54,35
Brons Tomomi Morita
 JPN
54,36
4 Lenny Krayzelburg
 USA
54,38
5 Matt Welsh
 AUS
54,52
6 László Cseh
 HUN
54,61
7 Steffen Driesen
 GER
54,63
8 Marco di Carli
 GER
55,27

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Aaron Peirsol
 USA
OR 1.54,95
Zilver Markus Rogan
 AUT
1.57,35
Brons Răzvan Florea
 ROU
1.57,56
4 James Goddard
 GBR
1.57,76
5 Tomomi Morita
 JPN
1.58,40
6 Simon Dufour
 FRA
1.58,49
7 Gregor Tait
 GBR
1.59,28
8 Blaž Medvešek
 SLO
2.00,06

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Kosuke Kitajima
 JPN
1.00,08
Zilver Brendan Hansen
 USA
1.00,25
Brons Hugues Duboscq
 FRA
1.00,88
4 Mark Gangloff
 USA
1.01,17
5 Vladislav Poljakov
 KAZ
1.01,34
6 James Gibson
 GBR
1.01,36
7 Darren Mew
 GBR
1.01,66
8 Oleh Lisohor
 UKR
1.02,42

Kosuke Kitajima zwom een OR in de halve finales, tijd 1.00,01.

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Kosuke Kitajima
 JPN
OR 2.09,44
Zilver Dániel Gyurta
 HUN
2.10,80
Brons Brendan Hansen
 USA
2.10,87
4 Paolo Bossini
 ITA
2.11,20
5 Vladislav Poljakov
 KAZ
2.11,76
6 Mike Brown
 CAN
2.11,94
7 Scott Usher
 USA
2.11,95
Jim Piper
 AUS
DQ

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Michael Phelps
 USA
OR 51,25
Zilver Ian Crocker
 USA
51,29
Brons Andrij Serdinov
 UKR
ER 51,36
4 Thomas Rupprath
 GER
52,27
5 Igor Martsjenko
 RUS
52,32
6 Gabriel Mangabeira
 BRA
52,34
7 Duje Draganja
 CRO
52,46
8 Geoff Huegill
 AUS
52,53

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Michael Phelps
 USA
OR 1.54,04
Zilver Takashi Yamamoto
 JPN
1.54,56
Brons Stephen Parry
 GBR
1.55,52
4 Paweł Korzeniowski
 POL
1.56,00
5 Ioan Gherghel
 ROU
1.56,10
6 Wu Peng
 CHN
1.56,28
7 Nikolaj Skvortsov
 RUS
1.57,14
8 Tom Malchow
 USA
1.57,48

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Michael Phelps
 USA
OR 1.57,14
Zilver Ryan Lochte
 USA
1.58,78
Brons George Bovell
 TRI
1.58,80
4 László Cseh
 HUN
1.58,84
5 Thiago Pereira
 BRA
2.00,11
6 Takahiro Mori
 JPN
2.00,60
7 Vytautas Janušaitis
 LTU
2.01,28
8 Jiro Miki
 JPN
2.02,16

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Michael Phelps
 USA
WR 4.08,26
Zilver Erik Vendt
 USA
4.11,81
Brons László Cseh
 HUN
4.12,15
4 Alessio Boggiatto
 ITA
4.12,28
5 Oussama Mellouli
 TUN
4.14,49
6 Ioannis Kokkodis
 GRE
4.18,60
7 Jiro Miki
 JPN
4.19,97
8 Travis Nederpelt
 AUS
4.20,08

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Roland Mark Schoeman
Lyndon Ferns
Darian Townsend
Ryk Neethling
 RSA
48,17
48,13
48,96
47,91
WR 3.13,17
Zilver Johan Kenkhuis
Mitja Zastrow
Klaas-Erik Zwering
Pieter van den Hoogenband

Mark Veens
 NED
49,81
49,25
48,51
46,79
3.14,36
Brons Ian Crocker
Michael Phelps
Neil Walker
Jason Lezak

Gabe Woodward
Nate Dusing
Gary Hall jr.
 USA
50,05
48,74
47,97
47,86
3.14,62
4 Andrej Kapralov
Jevgeni Lagoenov
Denis Pimankov
Aleksandr Popov
Ivan Oesov
 RUS
49,27
49,17
49,25
48,06
3.15,75
Lorenzo Vismara
Filippo Magnini
Michele Scarica
Christian Galenda
Alessandro Calvi
 ITA
49,16
48,30
49,21
49,08
3.15,75
6 Michael Klim
Todd Pearson
Eamon Sullivan
Ian Thorpe
Ashley Callus
Jono van Hazel
 AUS
49,37
49,07
49,19
48,14
3.15,77
7 Romain Barnier
Julien Sicot
Fabien Gilot
Frédérick Bousquet
Amaury Leveaux
 FRA
49,65
49,31
48,95
48,32
3.16,23
8 Jens Schreiber
Lars Conrad
Torsten Spanneberg
Stefan Herbst
Stephan Kunzelmann
Christian Keller
 GER
49,88
48,72
49,24
49,34
3.17,18

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Michael Phelps
Ryan Lochte
Peter Vanderkaay
Klete Keller

Scott Goldblatt
Dan Ketchum
 USA
1.46,49
1.47,52
1.47,79
1.45,53
7.07,33
Zilver Grant Hackett
Michael Klim
Nicholas Sprenger
Ian Thorpe

Todd Pearson
Antony Matkovich
Craig Stevens
 AUS
1.47,50
1.47,62
1.48,16
1.44,18
7.07,46
Brons Emiliano Brembilla
Massimiliano Rosolino
Simone Cercato
Filippo Magnini

Matteo Pelliciari
Federico Cappellazzo
 ITA
1.48,16
1.46,24
1.49,85
1.47,58
7.11,83
4 Simon Burnett
Gavin Meadows
David O'Brien
Ross Davenport
David Carry
 GBR
1.47,90
1.48,46
1.49,05
1.47,19
7.12,60
5 Brent Hayden
Brian Johns
Andrew Hurd
Rick Say
Mark Johnston
 CAN
1.49,08
1.49,15
1.48,09
1.47,01
7.13,33
6 Jens Schreiber
Heiko Hell
Lars Conrad
Christian Keller
Johannes Österling
Stefan Herbst
 GER
1.49,08
1.49,15
1.48,23
1.50,05
7.16,51
7 Amaury Leveaux
Fabien Horth
Nicolas Kintz
Nicolas Rostoucher
 FRA
1.48,57
1.48,67
1.50,01
1.50,18
7.17,43
8 Apostolos Antonopoulos
Dimitrios Manganas
Andreas Zisimos
Nikolaos Xylouris
 GRE
1.50,34
1.51,33
1.50,26
1.51,09
7.23,02

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Aaron Peirsol
Brendan Hansen
Ian Crocker
Jason Lezak

Lenny Krayzelburg
Mark Gangloff
Michael Phelps
Neil Walker
 USA
WR 53,45
59,37
50,28
47,58
WR 3.30,68
Zilver Steffen Driesen
Jens Kruppa
Thomas Rupprath
Lars Conrad

Helge Meeuw
 GER
54,26
1.00,50
51,40
47,46
ER 3.33,62
Brons Tomomi Morita
Kosuke Kitajima
Takashi Yamamoto
Yoshihiro Okumura
 JPN
54,25
59,35
51,87
49,75
3.35,22
4 Arkadi Vjatsjanin
Roman Sloednov
Igor Martsjenko
Aleksandr Popov
Jevgeni Korotysjkin
Andrej Kapralov
 RUS
55,15
1.01,00
51,74
48,02
3.35,91
5 Simon Dufour
Hugues Duboscq
Franck Esposito
Frédérick Bousquet
 FRA
55,74
1.00,07
52,22
48,54
3.36,57
6 Pavlo Illitsjov
Oleh Lisohor
Andrij Serdinov
Joeri Jegosjin
Valeri Dymo
Denys Sylantjev
 UKR
56,19
1.00,99
50,80
48,89
3.36,87
7 László Cseh
Richárd Bodor
Zsolt Gáspár
Attila Zubor
 HUN
54,89
1.00,25
53,32
49,00
3.37,46
8 Gregor Tait
James Gibson
James Hickman
Matthew Kidd
 GBR
55,69
1.00,30
52,64
49,14
3.37,77

Vrouwen

50 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Inge de Bruijn
 NED
24,58
Zilver Malia Metella
 FRA
24,89
Brons Lisbeth Lenton
 AUS
24,91
4 Therese Alshammar
 SWE
24,93
5 Kara Lynn Joyce
 USA
25,00
6 Michelle Engelsman
 AUS
25,06
7 Jenny Thompson
 USA
25,11
8 Flávia Delaroli
 BRA
25,20

100 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Jodie Henry
 AUS
53,84
Zilver Inge de Bruijn
 NED
54,16
Brons Natalie Coughlin
 USA
54,40
4 Malia Metella
 FRA
54,50
5 Kara Lynn Joyce
 USA
54,54
6 Nery Mantey Niangkouara
 GRE
54,81
7 Martina Moravcová
 SVK
55,12
8 Alena Poptsjanka
 BLR
55,24

Jodie Henry zwom een WR in de halve finales, tijd 53,52.

200 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Camelia Potec
 ROU
1.58,03
Zilver Federica Pellegrini
 ITA
1.58,22
Brons Solenne Figuès
 FRA
1.58,45
4 Paulina Barzycka
 POL
1.58,62
5 Franziska van Almsick
 GER
1.58,88
6 Dana Vollmer
 USA
1.58,98
7 Pang Jiaying
 CHN
1.59,16
8 Josefin Lillhage
 SWE
1.59,20

400 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Laure Manaudou
 FRA
ER 4.05,34
Zilver Otylia Jędrzejczak
 POL
4.05,84
Brons Kaitlin Sandeno
 USA
4.06,19
4 Camelia Potec
 ROU
4.06,34
5 Ai Shibata
 JPN
4.07,51
6 Sachiko Yamada
 JPN
4.10,91
7 Linda Mackenzie
 AUS
4.10,92
8 Rebecca Cooke
 GBR
4.11,35

800 m vrije slag

rang sporter land tijd
Goud Ai Shibata
 JPN
8.24,54
Zilver Laure Manaudou
 FRA
8.24,96
Brons Diana Munz
 USA
8.26,61
4 Kalyn Keller
 USA
8.26,97
5 Erika Villaecija
 ESP
8.29,04
6 Rebecca Cooke
 GBR
8.29,37
7 Jana Henke
 GER
8.33,95
8 Simona Păduraru
 ROU
8.37,02

100 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Natalie Coughlin
 USA
1.00,37
Zilver Kirsty Coventry
 ZIM
1.00,50
Brons Laure Manaudou
 FRA
1.00,88
4 Reiko Nakamura
 JPN
1.01,05
5 Nina Zjivanevskaja
 ESP
1.01,12
6 Antje Buschschulte
 GER
1.01,39
7 Louise Ørnstedt
 DEN
1.01,51
8 Haley Cope
 USA
1.01,76

Natalie Coughlin zwom een OR in de halve finales, tijd 1.00,17.

200 m rugslag

rang sporter land tijd
Goud Kirsty Coventry
 ZIM
2.09,19
Zilver Stanislava Komarova
 RUS
2.09,72
Brons Reiko Nakamura
 JPN
2.09,88
Antje Buschschulte
 GER
2.09,88
5 Margaret Hoelzer
 USA
2.10,70
6 Louise Ørnstedt
 DEN
2.11,15
7 Katy Sexton
 GBR
2.12,11
8 Aya Terakawa
 JPN
2.12,90

100 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Luo Xuejuan
 CHN
OR 1.06,64
Zilver Brooke Hanson
 AUS
1.07,15
Brons Leisel Jones
 AUS
1.07,16
4 Amanda Beard
 USA
1.07,44
5 Sarah Poewe
 GER
1.07,53
6 Tara Kirk
 USA
1.07,59
7 Svetlana Bondarenko
 UKR
1.08,19
Hui Qi
 CHN
DQ

200 m schoolslag

rang sporter land tijd
Goud Amanda Beard
 USA
OR 2.23,37
Zilver Leisel Jones
 AUS
2.23,60
Brons Anne Poleska
 GER
2.25,82
4 Masami Tanaka
 JPN
2.25,87
5 Ágnes Kovács
 HUN
2.26,12
6 Hui Qi
 CHN
2.26,35
7 Mirna Jukić
 AUT
2.26,36
8 Brooke Hanson
 AUS
2.26,39

100 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Petria Thomas
 AUS
57,72
Zilver Otylia Jędrzejczak
 POL
57,84
Brons Inge de Bruijn
 NED
57,99
4 Jessicah Schipper
 AUS
58,22
5 Jenny Thompson
 USA
58,72
6 Martina Moravcová
 SVK
58,96
7 Alena Poptsjanka
 BLR
59,06
8 Junko Onishi
 JPN
59,83

200 m vlinderslag

rang sporter land tijd
Goud Otylia Jędrzejczak
 POL
2.06,05
Zilver Petria Thomas
 AUS
2.06,36
Brons Yuko Nakanishi
 JPN
2.08,04
4 Kaitlin Sandeno
 USA
2.08,18
5 Felicity Galvez
 AUS
2.09,28
6 Mette Jacobsen
 DEN
2.10,01
7 Paola Cavallino
 ITA
2.10,14
8 Éva Risztov
 HUN
2.10,58

200 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Jana Klotsjkova
 UKR
2.11,14
Zilver Amanda Beard
 USA
2.11,70
Brons Kirsty Coventry
 ZIM
2.12,72
4 Ágnes Kovács
 HUN
2.13,58
5 Teresa Rohmann
 GER
2.13,70
6 Lara Carroll
 AUS
2.13,74
7 Katie Hoff
 USA
2.13,97
8 Beatrice Căslaru
 ROU
2.15,40

400 m wisselslag

rang sporter land tijd
Goud Jana Klotsjkova
 UKR
4.34,83
Zilver Kaitlin Sandeno
 USA
4.34,95
Brons Georgina Bardach
 ARG
4.37,51
4 Éva Risztov
 HUN
4.39,29
5 Joanna Maranhão
 BRA
4.40,00
6 Nicole Hetzer
 GER
4.40,20
7 Nam Yoo-sun
 KOR
4.50,35
8 Vasiliki Angelopoulou
 GRE
4.50,85

4x100 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Alice Mills
Lisbeth Lenton
Petria Thomas
Jodie Henry

Sarah Ryan
 AUS
54,75
53,57
54,67
52,95
WR 3.35,94
Zilver Kara Lynn Joyce
Natalie Coughlin
Amanda Weir
Jenny Thompson

Colleen Lanne
Lindsay Benko
Maritza Correia
 USA
54,74
53,83
54,05
53,77
3.36,39
Brons Chantal Groot
Inge Dekker
Marleen Veldhuis
Inge de Bruijn

Annabel Kosten
 NED
55,45
54,66
54,11
53,37
3.37,59
4 Antje Buschschulte
Petra Dallmann
Daniel Götz
Franziska van Almsick
Britta Steffen
 GER
54,67
54,79
53,99
54,49
3.37,94
5 Solenne Figuès
Céline Couderc
Aurore Mongel
Malia Metella
 FRA
55,36
55,20
55,72
53,95
3.40,23
6 Melanie Marshall
Kathryn Evans
Karen Pickering
Lisa Chapman
Alison Sheppard
 GBR
55,42
54,33
55,58
55,49
3.40,82
7 Josefin Lillhage
Johanna Sjöberg
Therese Alshammar
Anna-Karin Kammerling
Cathrin Carlzon
 SWE
55,77
55,90
54,18
55,37
3.41,22
8 Cheng Jiaru
Xu Yanwei
Yang Yu
Zhu Yingwen
 CHN
56,20
55,19
56,08
55,43
3.42,90

4x200 m vrije slag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Natalie Coughlin
Carly Piper
Dana Vollmer
Kaitlin Sandeno

Lindsay Benko
Rhi Jeffrey
Rachel Komisarz
 USA
1.57,74
1.59,39
1.58,12
1.58,17
WR 7.53,42
Zilver Zhu Yingwen
Xu Yanwei
Yang Yu
Pang Jiaying

Li Ji
 CHN
1.59,75
1.58,45
1.59,50
1.58,27
7.55,97
Brons Franziska van Almsick
Petra Dallmann
Antje Buschschulte
Hannah Stockbauer

Janina Götz
Sara Harstick
 GER
1.59,61
2.00,06
1.58,46
1.59,22
7.57,35
4 Alice Mills
Elka Graham
Shayne Reese
Petria Thomas
Linda Mackenzie
Giaan Rooney
 AUS
2.00,38
1.59,18
2.00,64
1.57,20
7.57,40
5 Melanie Marshall
Georgina Lee
Caitlin McClatchey
Karen Pickering
Joanne Jackson
 GBR
1.59,39
2.00,50
2.00,48
1.58,74
7.59,11
6 Tatiana Rouba
Melissa Caballero
Arantxa Ramos
Erika Villaecija
 ESP
2.00,18
2.00,57
2.02,32
1.59,04
8.02,11
7 Joanna Maranhão
Monique Ferreira
Mariana Brochado
Paula Baracho
 BRA
2.01,20
2.01,42
2.01,15
2.01,52
8.05,29
8 Josefin Lillhage
Ida Mattsson
Malin Svahnström
Lotta Wanberg
Johanna Sjöberg
 SWE
1.59,86
2.01,45
2.03,68
2.03,35
8.08,34

4x100 m wisselslag

rang sporters land tijd totale tijd
Goud Giaan Rooney
Leisel Jones
Petria Thomas
Jodie Henry

Brooke Hanson
Jessicah Schipper
Alice Mills
 AUS
1.01,18
1.06,50
56,67
52,97
WR 3.57,32
Zilver Natalie Coughlin
Amanda Beard
Jenny Thompson
Kara Lynn Joyce

Haley Cope
Tara Kirk
Rachel Komisarz
Amanda Weir
 USA
OR 59,68
1.06,32
58,81
54,31
3.59,12
Brons Antje Buschschulte
Sarah Poewe
Franziska van Almsick
Daniela Götz
 GER
1.00,72
1.07,08
58,54
54,38
ER 4.00,72
4 Chen Xiujun
Luo Xuejuan
Zhou Yafei
Zhu Yingwen
Zhan Shu
Qi Hui
 CHN
1.02,00
1.08,82
58,10
54,43
4.03,35
5 Reiko Nakamura
Masami Tanaka
Junko Onishi
Tomoko Nagai
Noriko Inada
 JPN
1.01,05
1.09,09
59,14
55,55
4.04,83
6 Stefanie Luiken
Madelon Baans
Inge de Bruijn
Marleen Veldhuis
Chantal Groot
 NED
1.04,83
1.09,55
58,85
54,13
4.07,36
7 Nina Zjivanevskaja
Sara Pérez
María Peláez
Tatiana Rouba
 ESP
1.01,29
1.10,62
1.00,74
54,96
4.07,61
Katy Sexton
Kirsty Balfour
Georgina Lee
Kathryn Evans
Sarah Price
Melanie Marshall
 GBR
1.02,36
1.07,98
59,63
DQ

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
USA 12 9 7 28
2
 Australië
AUS 7 5 3 15
3
 Japan
JPN 3 1 4 8
4
 Nederland
NED 2 3 2 7
5
 Oekraïne
UKR 2 0 1 3
6
 Frankrijk
FRA 1 2 3 6
7
 Polen
POL 1 2 0 3
8
 Zimbabwe
ZIM 1 1 1 3
 Zuid-Afrika
RSA 1 1 1 3
10
 China
CHN 1 1 0 2
11
 Roemenië
ROU 1 0 1 2
12
 Oostenrijk
AUT 0 2 0 2
13
 Duitsland
GER 0 1 4 5
14
 Hongarije
HUN 0 1 1 2
 Italië
ITA 0 1 1 2
16
 Kroatië
CRO 0 1 0 1
 Rusland
RUS 0 1 0 1
18
 Groot-Brittannië
GBR 0 0 2 2
19
 Argentinië
ARG 0 0 1 1
 Trinidad en Tobago
TRI 0 0 1 1
Totaal 32 32 33 97
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article