Zwitsers kampioenschap veldrijden - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zwitsers kampioenschap veldrijden.

Zwitsers kampioenschap veldrijden

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zwitsers kampioenschap veldrijden
Plaats Variërend
Geschiedenis
Eerste editie 1912
Aantal edities 109 (2021)
Eerste winnaar Henri Rheinwald (M)
Chantale Daucourt (V)
Laatste winnaar Kevin Kuhn (M)
Nicole Koller (V)
Meeste zeges Albert Zweifel 9x (M)
Jasmin Achermann 8x (V)
Veldrijden
Portaal 
 
Wielersport

Het Zwitsers Kampioenschap Veldrijden wordt gehouden sinds 1912. Zwitserland was na Frankrijk en België het derde land dat een nationaal kampioenschap in deze discipline organiseerde. In 1943 werd er geen kampioenschap gehouden omwille van de Tweede Wereldoorlog. Albert Zweifel is recordhouder met negen Zwitserse kampioenschappen, tussen 1976 en 1985.

Mannen

Elite

Jaar Plaats Goud
Kampioen
Zilver
Zilver
Brons
Brons
2021 Hittnau Kevin Kuhn Lars Förster Timon Rüegg
2020 Baden Lars Förster Timon Rüegg Nicola Rohrbach
2019 Sion Timon Rüegg Andri Frischknecht Lars Förster
2018 Steinmaur Lars Förster Simon Zahner Severin Sägesser
2017 Dielsdorf Julien Taramarcaz Lars Förster Nicola Rohrbach
2016 Dagmersellen Lars Förster Julien Taramarcaz Nicola Rohrbach
2015 Aigle Julien Taramarcaz Arnaud Grand Lukas Flückiger
2014 Bussnang Lukas Flückiger Marcel Wildhaber Simon Zahner
2013 Steinmaur Julien Taramarcaz Simon Zahner Ralph Näf
2012 Beromünster Julien Taramarcaz Simon Zahner Christian Heule
2011 Hittnau Christian Heule Pirmin Lang Julien Taramarcaz
2010 Rennaz Lukas Flückiger Florian Vogel Christian Heule
2009 Wetzikon Christian Heule Simon Zahner Lukas Flückiger
2008 Frenkendorf Christian Heule Thomas Frischknecht Lukas Flückiger
2007 Steinmaur Christian Heule Simon Zahner Florian Vogel
2006 Dagmersellen Christian Heule Alexandre Moos Simon Zahner
2005 Meilen Florian Vogel Christian Heule Michael Baumgartner
2004 Aigle Christian Heule Thomas Frischknecht Jan Ramsauer
2003 Obergösgen Beat Wabel Michael Baumgartner David Rusch
2002 Hombrechtikon Thomas Frischknecht Jan Ramsauer Beat Wabel
2001 Hittnau Beat Wabel Roland Schätti Alexandre Moos
2000 Hagendorf Beat Wabel Thomas Frischknecht Roland Schätti
1999 Eschenbach Thomas Frischknecht Beat Wabel Dieter Runkel
1998 Rueti Beat Wabel Dieter Runkel Thomas Frischknecht
1997 Liestal Thomas Frischknecht Dieter Runkel Beat Wabel
1996 Wetzikon Dieter Runkel Beat Wabel Thomas Frischknecht
1995 Safenwil Dieter Runkel Beat Wabel Roger Honegger
1994 Volketswil Beat Breu Thomas Frischknecht Beat Wabel
1993 Bex Beat Wabel Peter Frischknecht Albert Iten
1992 Dagmersellen Dieter Runkel Peter Frischknecht Beat Wabel
1991 Altstätten Thomas Frischknecht Beat Wabel Andreas Büsser
1990 Aristau Beat Wabel Beat Breu Niki Rüttimann
1989 Freienbach Pascal Richard Beat Wabel Roger Honegger
1988 Aigle Beat Breu Pascal Richard Albert Zweifel
1987 Steinmaur Hans-Ruedi Büchi Pascal Richard Dieter Runkel
1986 Leibstadt Pascal Richard Albert Zweifel Erich Holdener
1985 Ebmatingen Albert Zweifel Pascal Richard Beat Schumacher
1984 Lyss Albert Zweifel Gilles Blaser Erwin Lienhard
1983 Hombrechtikon Albert Zweifel Peter Frischknecht Fritz Saladin
1982 Sion Albert Zweifel Peter Frischknecht Fritz Saladin
1981 Gansingen Albert Zweifel Peter Frischknecht Erwin Lienhard
1980 Muntelier Albert Zweifel Peter Frischknecht Erwin Lienhard
1979 Saint-Blaise Albert Zweifel Peter Frischknecht Fritz Saladin
1978 Zürich-Waid Peter Frischknecht Albert Zweifel Willi Lienhard
1977 Boningen Albert Zweifel Peter Frischknecht Willi Lienhard
1976 Aigle Albert Zweifel Peter Frischknecht Hermann Gretener
1975 Schaffhausen Hermann Gretener Albert Zweifel Peter Frischknecht
1974 Uster Peter Frischknecht Albert Zweifel Hermann Gretener
1973 Gränichen Hermann Gretener Peter Frischknecht Albert Zweifel
1972 Wädenswil Hermann Gretener Peter Frischknecht Albert Zweifel
1971 Steinmaur Hermann Gretener Jakob Kuster Alfred Stucki
1970 Meilen Jakob Kuster Peter Frischknecht Alfred Stucki
1969 Gansingen Hermann Gretener Peter Frischknecht Alfred Stucki
1968 Bäch Emmanuel Plattner Ernst Boller Hansruedi Zweifel
1967 Bürglen Emmanuel Plattner Hermann Gretener Peter Frischknecht
1966 Martigny Hermann Gretener Edwin Leutert Gustav Egolf
1965 Zürich-Albisrieden Emmanuel Plattner Gustav Egolf Max Gretener
1964 Colombier Walter Hauser Klaus Gyger Emanuel Plattner
1963 Niederlenz Otto Furrer Hermann Gretener Max Gretener
1962 Fribourg Arnold Hungerbühler Otto Furrer Walter Hauser
1961 Cham Emmanuel Plattner Otto Furrer Edwin Biefer
1960 Prilly Arnold Hungerbühler Otto Furrer Roland Boschetti
1959 Arth Emmanuel Plattner Otto Furrer Roland Boschetti
1958 Genève Emmanuel Plattner Hans Strasser Albert Meier
1957 Volketswil Albert Meier Marcel Erdin Hansueli Dubach
1956 Estavayer Hansueli Dubach Hans Bieri Albert Meier
1955 Zürich-Waid Hans Bieri Albert Meier Emmanuel Plattner
1954 Pruntrut Hans Bieri Emmanuel Plattner Albert Meier
1953 Zug Hans Bieri Walter Böss Roland Fantini
1952 Fribourg Jean-Pierre Bolay Pierre Champion Albert Meier
1951 Sankt-Gallen Pierre Champion Roland Fantini Martin Metzger
1950 Lausanne Martin Metzger Albert Meier Max Breu
1949 Zürich-Waid Martin Metzger Willy Hutmacher Roland Fantini
1948 Genève Pierre Champion Roland Fantini Fritz Schär
1947 Fritz Schär Hans Schütz Ernst Schmid
1946 Pierre Champion Eugen Strickler Ernst Kuhn
1945 Ferdi Kübler Ernst Kuhn Hans Maag
1944 Fribourg Ernst Kuhn Robert Lang Kurt Zaugg
1943
niet gereden wegens Tweede Wereldoorlog
1942 Lausanne Robert Lang Alfred Vock Hans Knecht
1941 Zürich-Waid Alfred Vock Kurt Zaugg Hans Maag
1940 Fritz Hartmann Alfred Vock Ferdi Kübler
1939 Ernst Kuhn Fritz Hartmann Kurt Ott
1938 Genève Kurt Ott Fritz Hartmann Werner Faisin
1937 Dübendorf Karl Litschi Kurt Ott Walter Wettstein
1936 Fritz Hartmann Richard Helmberg Kurt Ott
1935 Fritz Hartmann René Pédroli Emil Jaeger
1934 Richard Helmberg Emil Jaeger Erwin Jaisli
1933 Zürich Walter Blattmann Emil Jaeger Erwin Jaisli
1932 Paul Egli Emil Jaeger Jürgen Liechti
1931 Karl Bossard Paul Egli Albert Graf
1930 Genève Karl Bossard Jakob Caironi Charles Martinet
1929 Karl Bossard Franz Fischer Jakob Caironi
1928 Roger Pipoz Paul Wuillemin Louis Nussbaum
1927 Neuchâtel Roger Pipoz Charles Martinet Jakob Schumacher
1926 Biel Ernest Strobino Karl Bohrer Jakob Schumacher
1925 Genève Ernest Strobino Louis Del Perugia Eugen Schlegel
1924 Biel Albert Blattmann Gottlieb Sager Othmar Eichenberger
1923 Küttigen-Aarau Charles Martinet Louis Krauss Kastor Notter
1922 Charles Martinet Louis Krauss Gottlieb Sager
1921 Charles Martinet Jean Martinet Louis Krauss
1920 Charles Martinet Louis Krauss Jean Martinet
1919 Paul Wuillemin Charles Martinet Ali Grandjean
1918 Paul Hunziker Franz Spalinger Kilian Lack
1917 Charles Martinet Conrad Werfeli Max Suter
1916 Arnold Grandjean Ali Grandjean Albert Meier
1915 Arnold Grandjean Max Suter Ernst Suter
1914 Otto Wiedmer
1913 Otto Wiedmer
1912 Henri Rheinwald

Beloften

Jaar Plaats Goud
Kampioen
Zilver
Zilver
Brons
Brons
2019 Sion Loris Rouiller Kevin Kuhn Gilles Mottiez
2018 Steinmaur Timon Rüegg Johan Jacobs Kevin Kuhn
2017 Dielsdorf Johan Jacobs Timon Rüegg Kevin Kuhn
2016 Dagmersellen Timon Rüegg Simon Vitzthum Johan Jacobs
2015 Aigle Fabian Lienhard Andri Frischknecht Timon Rüegg
2014 Bussnang Lars Förster Severin Saegesser Fabian Lienhard
2013 Steinmaur Lars Förster Lukas Müller Fabian Lienhard
2012 Beromünster Fabian Lienhard Lars Förster Dario Stäuble
2011 Hittnau Arnaud Grand Valentin Scherz Michael Winterberg
2010 Rennaz-Noville Arnaud Grand Matthias Rupp Mathias Flückiger
2009 Wetzikon Julien Taramarcaz Matthias Rupp Roman Beney
2008 Frenkendorf René Lang Julien Taramarcaz Guillaume Dessibourg
2007 Steinmaur Yves Corminboeuf Nino Schurter Julien Taramarcaz
2006 Meilen Yves Corminboeuf Pirmin Lang Julien Taramarcaz
2005 Meilen Yves Corminboeuf Simon Zahner Lukas Flückiger
2004 Aigle Simon Zahner Pirmin Lang Lukas Flückiger
2003 Obergösgen Michael Müller Simon Zahner Johann Tschopp
2002 Hombrechtikon Michael Baumgartner Marco Baggenstoss Ralph Näf
2001 Hittnau Michael Baumgartner David Rusch Aurélien Clerc
2000 Hagendorf Matthias Kern David Rusch Michael Baumgartner
1999 Eschenbach Beat Morf Thomas Kalberer Michael Baumgartner
1998 Rueti Beat Morf David Rusch Stefan Bünter
1997 Liestal Beat Blum Christian Heule Stefan Bünter

Junioren

Jaar Plaats Goud
Kampioen
Zilver
Zilver
Brons
Brons
2018 Steinmaur Loris Rouiller Luca Schätti Felix Stehli
2017 Dielsdorf Loris Rouiller Mauro Schmid Luca Schätti
2016 Dagmersellen Kevin Kuhn Mauro Schmid Nick Burki
2015 Aigle Johan Jacobs Kevin Kuhn Joël Grab
2014 Bussnang Johan Jacobs Timon Rüegg Patrick Müller
2013 Steinmaur Dominic Grab Simon Vitzthum Timon Rüegg
2012 Beromünster Dominic Grab Andri Frischknecht Dominic Zumstein
2011 Hittnau Lars Förster Fabian Lienhard Dominic Zumstein
2010 Rennaz-Noville Lars Förster Lukas Müller Fabian Lienhard
2009 Wetzikon Dario Stäuble Roger Walder Anthony Grand
2008 Frenkendorf Matthias Rupp Valentin Scherz Michael Winterberg
2007 Steinmaur Matthias Rupp Arnaud Grand Pierre Kaeslin
2006 Meilen Matthias Fluckiger Lukas Winterberg Pascal Meyer
2005 Meilen Julien Taramarcaz Roman Beney Pascal Meyer
2004 Aigle René Lang Julien Taramarcaz Marco Weilenmann
2003 Obergösgen Till Schaltegger René Lang Beat Bertschinger
2002 Hombrechtikon Stefan Trafelet Pirmin Lang Lukas Flückiger
2001 Hittnau Roger Jakob Simon Zahner Stefan Trafelet
2000 Hagendorf Daniel Parpan Gilbert Obrist Stefan Horber
1999 Eschenbach Marco Baggenstoss Gilbert Obrist Reto Hess
1998 Rueti Michael Baumgartner Grégory Rast Stefan Nägelin
1997 Liestal David Rusch Reto Leupp Grégory Rast
1996 Wetzikon Roman Peter Matthias Kern David Rusch

Vrouwen

Elite

Jaar Plaats Goud
Kampioen
Zilver
Zilver
Brons
Brons
2021 Hittnau Nicolle Koller Zina Barhoumi Charline Fragniere
2020 Baden Zina Barhoumi Chrystelle Baumann Tanja Blickenstorfer
2019 Sion Jolanda Neff Nicole Koller Lara Krähemann
2018 Steinmaur Jasmin Achermann Katrin Leumann Svenja Wüthrich
2017 Dielsdorf Jasmin Achermann Lise-Marie Henzelin Nicole Koller
2016 Dagmersellen Sina Frei Nicole Koller Lise-Marie Henzelin
2015 Aigle Sina Frei Olivia Hottinger Milena Landtwing
2014 Bussnang Sina Frei Katrin Leumann Jane Nüssli
2013 Steinmaur Jasmin Achermann Katrin Leumann Lise-Marie Henzelin
2012 Beromünster Jasmin Achermann Katrin Leumann Lise-Marie Henzelin
2011 Hittnau Jasmin Achermann Katrin Leumann Fabienne Niederberger
2010 Rennaz-Noville Jasmin Achermann Katrin Leumann Jennifer Sägesser
2009 Wetzikon Jasmin Achermann Katrin Leumann Alexandra Bähler
2008 Frenkendorf Jasmin Achermann Katrin Leumann Alexandra Bähler
2007 Steinmaur Katrin Leumann Franziska Röthlin Alexandra Bähler
2006 Meilen Petra Henzi Alexandra Bähler Andrea Wolfer
2005 Meilen Alexandra Bähler Sonja Traxel Jasmin Achermann
2004 Alexandra Bähler Lise Muller Noémi Marguet
2003 Obergösgen Alexandra Bähler Lea Fluckiger Cindy Chabbey
2002 Hombrechtikon Alexandra Bähler Vroni Fuhrer Mireille Chabloz
2001 Hittnau Alexandra Bähler Franziska Ebinger Magali Zavioz
2000 Hagendorf Chantale Daucourt Alexandra Bähler Lea Fluckiger

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zwitsers kampioenschap veldrijden
Listen to this article