Łyżwiarstwo figurowe na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Łyżwiarstwo figurowe na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) – dyscyplina rozgrywana w zimowej edycji olimpijskiego festiwalu młodzieży od 1993 roku w konkurencjach solistów, solistek, par sportowych i tanecznych dla młodych łyżwiarzy figurowych w kategorii juniorów.
W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, każdy kraj zrzeszony w Europejskim Komitecie Olimpijskim może wystawić w każdej konkurencji po jednym reprezentancie.
- Osobny artykuł: Polscy łyżwiarze figurowi na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.
Soliści
Więcej informacji Rok, Miejsce ...
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
1993 | Aosta | Markus Leminen | Thierry Cerez | Jewhen Martynow |
1995 | Andora | Szabolcs Vidrai | Witalij Danylczenko | David Jäschke |
1997 | Sundsvall | Jewgienij Pluszczenko | Wachtang Murwanidze | Ołeksandr Smokwin |
1999 | Poprad | Stanisław Timczenko | Stéphane Lambiel | Kristoffer Berntsson |
Zawody nie odbyły się w 2001 roku | ||||
2003 | Bled | Siergiej Dobrin | Yannick Ponsero | Radomir Soumar |
2005 | Monthey | Adrian Schultheiss | Kim Lucine | Nikita Michajłow |
2007 | Jaca | Artiom Grigorjew | Alexander Majorov | Alexandre Briancon |
2009 | Cieszyn | Viktor Romanenkov | Stanisław Percow | Gordiej Gorszkow |
2011 | Liberec | Petr Coufal | Maksim Kowtun | Simon Hocquaux |
2013 | Braszów | Adjan Pitkiejew | Jarosław Paniot | Adrien Tesson |
2015 | Dornbirn | Iwan Pawłow | Deniss Vasiļjevs | Dmitrij Alijew |
2017 | Erzurum | Piotr Gumiennik | Daniel Grassl | Nika Egadze |
2019 | Sarajewo | Ilja Jabłokow | Mihhail Selevko | Jauhienij Puzanau |
Zamknij
Solistki
Więcej informacji Rok, Miejsce ...
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
1993 | Aosta | Irina Słucka | Ołena Laszenko | Vanessa Gusmeroli |
1995 | Andora | Nadieżda Kanajewa | Vanessa Gusmeroli | Krisztina Czakó |
1997 | Sundsvall | Julija Sołdatowa | Julia Lautowa | Gwenaëlle Jullien |
1999 | Poprad | Tamara Dorofejev | Sarah Meier | Swietłana Czernyszewa |
Zawody nie odbyły się w 2001 roku | ||||
2003 | Bled | Katharina Häcker | Lina Johansson | Viktória Pavuk |
2005 | Monthey | Angielina Turienko | Nicole Della Monica | Kateryna Projda |
2007 | Jaca | Sonia Lafuente | Margarita Tiertyczna | Marcella De Trovato |
2009 | Cieszyn | Miriam Ziegler | Joshi Helgesson | Anne Line Gjersem |
2011 | Liberec | Polina Agafonowa | Ira Vannut | Monika Simančíková |
2013 | Braszów | Marija Stawicka | Anaïs Ventard | Maria Katharina Herceg |
2015 | Dornbirn | Aleksandra Prokłowa | Lea Johanna Dastich | Léa Serna |
2017 | Erzurum | Alina Zagitowa | Anastasija Hochwa | Lucrezia Gennaro |
2019 | Sarajewo | Anna Szczerbakowa | Lucrezia Beccari | Anastasija Archypowa |
Zamknij
Pary sportowe
Więcej informacji Rok, Miejsce ...
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Konkurencji nie rozgrywano w latach 1993–1999 | ||||
Zawody nie odbyły się w 2001 roku | ||||
2003 | Bled | Arina Uszakowa / Aleksandr Popow | Rebecca Handke / Daniel Wende | Julija Biełogłazowa / Andrij Bech |
Konkurencji nie rozgrywano w latach 2005–2019 | ||||
Zamknij
Pary taneczne
Więcej informacji Rok, Miejsce ...
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
1993 | Aosta | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński | Jekatierina Swirina / Siergiej Sachnowski | Agnes Jacquemard / Alexis Gayet |
1995 | Andorra | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | Jolanta Bury / Łukasz Zalewski | Krisztina Szabó / Tamás Sári |
1997 | Sundsvall | Federica Faiella / Luciano Milo | Melanie Espejo / Michael Zenezini | Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler |
1999 | Poprad | Anastasija Litwinienko / Maksim Bołotyn | Wiktoryja Połżykina / Ołeksandr Szakałow | Myriam Trividic / Aurelien Geraud |
Zawody nie odbyły się w 2001 roku | ||||
2003 | Bled | Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew | Christina Beier / William Beier | Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki |
Konkurencji nie rozgrywano w latach 2005–2007 | ||||
2009 | Cieszyn | Tatjana Baturincewa / Iwan Wołubjew | Rusłana Jurczenko / Ołeksandr Liubczenko | Gabriela Kubová / Petr Seknička |
Konkurencji nie rozgrywano w latach 2011–2019 | ||||
Zamknij