For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Australia
Kod MKOl

AUS

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży

Slip Carr

Liczba zawodników

36 w 31 konkurencjach w 9 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 11.
Złoto
3
Srebro
1
Brąz
2
Razem
6

Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 36 zawodników: 35 mężczyzn i 1 kobieta.

Wszystkie medale
Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg
Złoto
Dick Eve Skoki do wody skoki standardowe i dowolne z wieży mężczyzn 160[1] 15 lipca
Gold medal.svg
Złoto
Nick Winter Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 15,52
Rekordy świata w lekkoatletyce
[2]
12 lipca
Gold medal.svg
Złoto
Boy Charlton Pływanie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn 20:06,6
Sport records icon WR.svg
[3]
15 lipca
Silver medal.svg
Srebro
Boy Charlton
Moss Christie
Frank Beaurepaire
Ernest Henry
Ivan Stedman
Pływanie sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn 10:02,2[4] 20 lipca
Bronze medal.svg
Brąz
Boy Charlton Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:03,6[3] 18 lipca
Bronze medal.svg
Brąz
Frank Beaurepaire Pływanie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn 21:48,4[3] 15 lipca

Skład reprezentacji

Boxing pictogram.svg
Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Colin Sinclair waga lekka Holandia Huub Baarsgarst
W
Belgia Daniel Genon
P
NQ 9.
Raymond Jones waga średnia Stany Zjednoczone Ben Funck
P
NQ 17.
Charles Jardine waga ciężka Norwegia Otto von Porat
P
NQ 9.

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Sidney Ramsden jazda indywidualna na czas 7:18:23,4 36.

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
George Dempsey sprint Argentyna Julio Polet
Czechy Miloš Knobloch
1. QF Holandia Mouritius Peeters
Węgry János Grimm
1. SF Francja Jean Cugnot
Szwajcaria Lucien Mermillod
2. NQ
William Coppins Dania Willy Hansen
Bułgaria Boris Dimczew
1. QF Wielka Brytania Henry Fuller
Guglielmo Bossi
3. QR Dania Holger Guldager
Stany Zjednoczone William Fenn
Polska Franciszek Szymczyk
3. NQ
Robert Broadbent 50 km DNF
William Coppins DNF
George Dempsey DNF

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Slip Carr 100 m 11,0 2. Q 10,9 2. Q 10,7 4. NQ
200 m 22,6 1. Q 21,8 1. Q 22,1 4. NQ
Roy Norman NO 2. Q NO 5. NQ
Richard Honner 400 m 53,1 3. NQ
Roy Norman 50,6 2. Q 50,2 4. NQ
Charles Lane 51,4 3. NQ
Malcolm Boyd 800 m NO 4. NQ
Roy Norman NO 5. NQ
Jack Newman NO 6. NQ
Malcolm Boyd 1500 m NO 5. NQ
Jack Newman NO 5. NQ
Malcolm Boyd 5000 m NO 9. NQ
Richard Honner 400 m przez płotki 58,5 4. NQ
Ernest Austen chód na 10 km DNF NQ

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Richard Honner skok w dal 6,635 14. NQ
Anthony Winter trójskok 15,18 2. Q 15,525
Gold medal icon.svg
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Dennis Duigan pięciobój skok w dal 6,545 9 9.
rzut oszczepem 45,60 16 16.
Bieg na 200 m 23,8 8 8.
rzut dyskiem 27,26 11 11.
Bieg na 1500 m
Finał 39 10.
dziesięciobój bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal 6,03 615,350 28.
pchnięcie kulą 9,735 439,5 27.
skok wzwyż 1,75 748 6.
bieg 400 m 52,0 857,12 3.
bieg na 110 m przez płotki DSQ
rzut dyskiem
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał DNF

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ernest Henry 100 m dowolnym 1:03,8 2. Q 1:03,0 3. NQ
Ivan Stedman 1:06,0 2. Q 1:06,0 5. NQ
Moss Christie 1:07,2 4. NQ
Boy Charlton 400 m dowolnym 5:30,2 2. Q 5:32,6 2. Q 5:06,6
Bronze medal icon.svg
Frank Beaurepaire 5:38,0 2. DNF NQ
Moss Christie DNF NQ
Boy Charlton 1500 m dowolnym 21:20,4 1. Q 21:28,4 1. Q 20:06,6
Gold medal icon.svg
Frank Beaurepaire 22:17,6 1. Q 21:41,6 1. Q 21:48,4
Bronze medal icon.svg
Moss Christie 22:49,4 3. NQ
Ivan Stedman 200 m klasycznym 3:09,6 4. NQ
Boy Charlton
Moss Christie
Frank Beaurepaire
Ernest Henry
Ivan Stedman
4 × 200 m dowolnym 10:21,2 1. Q 10:27,0 1. Q 10:02,2
Silver medal icon.svg

Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Dick Eve skoki złożone wieża 10 m 157 1. Q 160
Gold medal.svg
trampolina 3m 522,3 2. Q 564,3 5.

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
James Willard Singiel (m) Związek Południowej Afryki Louis Raymond
W 3:2
(2:6,6:4,6:4,2:6,6:4)
Belgia Stéphane Halot
W 3:0
(8:6,6:2,6:2)
Indie Brytyjskie Sydney Jacob
P 2:3
(1:6,2:6,6:3,6:2,3:6)
NQ 17.
James Bayley Finlandia Ernst Schildt
W 3:0
(6:1,6:3,6:4)
Dania Einar Bache
W 3:0
(6:2,6:1,6:2)
Wielka Brytania John Brian Gilbert
P 0:3
(5:7,7:9,1:6)
NQ 17.
James Bayley
James Willard
debel (m) Aurél von Kelemen
Béla von Kehrling
W 3:2
(6:8,6:4,3:6,6:3,6:2)
Stany Zjednoczone Francis Hunter
Stany Zjednoczone Vincent Richards
P 0:3
(1:6,2:6,2:6)
NQ 16.

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Półfinał Repasaż Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
Arthur Bull Jedynka 7:19,0 1. Q DNF 4.
Frank Cummings
Robert Cummings
Henry Graetz
William Jarvis
Walter Pfeiffer
Arthur Scott
William Sladden
Arnold Tauber
Edward Thomas
ósemka NO 2. Q 6:47,0 3. NQ

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Claude Angelo styl wolny waga piórkowa Wielka Brytania George Stott
W
Kanada Clifford Chilcott
p
NQ

Przypisy

  1. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 577. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 507. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 567. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 570. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.