For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Australia
Kod MKOl

AUS

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Liczba zawodników

25 w 26 konkurencjach w 9 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 22.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Australię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 25 sportowców. Chorążym ekipy była Kirstie Marshall.

Medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Bronze medal.svg
Brąz
Steven Bradbury
Kieran Hansen
Andrew Murtha
Richard Nizielski
Olympic pictogram Short track speed skating.png
Short track
sztafeta na 5000 m mężczyzn

Skład kadry

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Kerryn Pethybridge-Rim Bieg na 7,5 km 27:32,3 2 27:32,3 21.
Sandra Paintin 28:31,1 1 28:31,1 40.
Kerryn Pethybridge-Rim Bieg na 15 km 52:10,1 2:00 54:10,1 8.
Sandra Paintin 54:21,7 7:00 1:01:21,7 64.

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Anthony Evans Bieg na 10 km 27:09,9 51.
Mark Gray 27:54,0 67.
Mark Gray Bieg na 30 km 1:24:49,9 61.
Anthony Evans Bieg na 50 km 2:22:05,2 47.
Mark Gray 2:28:51,6 59.
Anthony Evans Bieg łączony 44:02,9 66.
Mark Gray 45:41,1 66.

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
AUS-I Justin McDonald
Glenn Carroll
Dwójki 54,03 53,96 54,21 54,27 3:36,47 25.
AUS-I Justin McDonald
Adam Barclay
Scott Walker
Glenn Carroll
Czwórki 52,48 52,67 52,85 53,02 3:31,02 20.

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Stephen Carr Soliści 28,0 18.
Danielle Carr-McGrath
Stephen Carr
Pary sportowe 16,0 11.

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Phillip Tahmindjis 1:16,29 37. 1:57,59 36.
Danny Kah 1:56,04 25. 7:00,02 25.

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Supergigant Slalom gigant
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Anthony Huguet 1:37,44 37. 1:33,60 Nie ukończył 2-go przejazdu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Zali Steggall 1:28,68 1:17,46 2:46,14 24. 1:03,16 59,88 2:03,04 22. 1:33,46 Nie ukończyła 2-go przejazdu slalomu

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Adrian Costa Jazda po muldach 25,46 7. 23,38 14.
Nick Cleaver 24,34 15. 23,02 16.
Paul Costa 22,20 26. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Nota Łączna Pozycja Skok 1 Skok 2 Nota Łączna Pozycja
Kirstie Marshall Skoki akrobatyczne 77,14 88,98 166,12 1. 79,89 70,87 150,76 6.
Jacqui Cooper 61,23 78,44 139,67 16. Nie awansowała

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Roger White Jedynki 55,674 54,546 54,842 58,000 3:43,062 32.

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Steven Bradbury Bieg na 500 metrów 45,43 2. 44,18 1. 1:03,51 4. 45,33 8.
Richard Nizielski 44,86 1. 45,57 4. Nie awansował 10.
Kieran Hansen 46,30 3. Nie awansował 23.
Kieran Hansen Bieg na 1000 metrów 1:32,96 2. 1:32,34 3. Nie awansował 12.
Richard Nizielski 1:32,42 2. 1:29,93 4. Nie awansował 13.
Steven Bradbury 2:01,89 3. Nie awansował 24.
Steven Bradbury
Kieran Hansen
Andrew Murtha
Richard Nizielski
Sztafeta 5000 metrów 7:14,41 2. 7:13,37
Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Karen Gardiner-Kah Bieg na 500 metrów 48,56 2. 47,90 3. Nie awansowała 12.
Bieg na 1000 metrów 1:41,64 1. 1:39,93 4. Nie awansowała 11.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.