For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Australia
Kod MKOl

AUS

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży

Torah Bright

Liczba zawodników

40 w 32 konkurencjach w 11 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 13.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
0
Razem
3

Australię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało czterdziestu zawodników. Był to siedemnasty start reprezentacji Australii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Medale

Medal Imię i nazwisko Dyscyplina sportowa Konkurencja Data
Gold medal.svg
Torah Bright Snowboarding halfpipe kobiet 18 lutego
Gold medal.svg
Lydia Lassila Narciarstwo dowolne skoki akrobatyczne kobiet 24 lutego
Silver medal.svg
Dale Begg-Smith Narciarstwo dowolne jazda na muldach mężczyzn 14 lutego

Dyscypliny

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Craig Branch Zjazd 1:57,19 34
Supergigant 1:32,89 29
Jono Brauer Zjazd 1:58,08 39
Supergigant 1:32,92 30

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Pudła Miejsce
Alexei Almoukov Sprint 30:57,9 4 87

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Kobiety i mężczyźni

Zawodnicy Konkurencja Finał
Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Czas Miejsce
Chris Spring
Duncan Harvey (ślizg 1 i 2)
Anthony Ryan (ślizg 3)
Dwójki mężczyzn 53,14 54,41 53,18 Nie zakwalifikowali się 2:40,73 22
Jeremy Rolleston
Duncan Pugh
Dwójki mężczyzn Nie ukończyli Nie wystartowali
Jeremy Rolleston
Duncan Pugh
Duncan Harvey
Anthony Ryan
Czwórki mężczyzn Nie wystartowali
Astrid Loch-Wilkinson
Cecilia Mcintosh
Dwójki kobiet 54,85 54,66 55,16 Nie zakwalifikowały się 2:44,67 19

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Kobiety i mężczyźni

Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Esther Bottomley Sprint kobiet 4:05,12 50 Nie awansowała 50
Paul Murray Sprint mężczyzn 3:52,96 55 Nie awansowała 55
Ben Sim Bieg na 15 km stylem dowolnym mężczyzn N/A 35:48,6 45
Bieg pościgowy na 30 km mężczyzn N/A 1:23:25,8 47
Paul Murray
Ben Sim
Sprint drużynowy mężczyzn 19:57,0 10 N/A Nie awansowali 20

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

Zawodniczka Koncjakuren Taniec obowiązkowy Krótki program/Taniec oryginalny Łyżwiarstwo wolne/Taniec dowolny Suma
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty miejsce
Cheltzie Lee Indywidualny kobiet N/A 52,16 18 86,00 20 138,16 20

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Drużyna mężczyzn – skoki akrobatyczne i jazda na muldach
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Dale Begg-Smith Jazda na muldach 25,03 4 Q 26,58
Silver medal.svg
Ramone Cooper Jazda na muldach 21,11 27 Nie zaawansował
David Morris Skoki akrobatyczne 221,02 13 Nie awansował
Drużyna mężczyzn – skicross
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Finał Miejsce
Scott Kneller Skicross 1:13,85 12 Q 2 Q 2 Q 3 q Mały finał
3
7
Drużyna kobiet – skoki akrobatyczne i jazda na muldach
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Britteny Cox Jazda na muldach 19,87 23 Nie awansowała
Jacqui Cooper Skoki akrobatyczne 162,99 11 Q 194,29 5
Elizabeth Gardner Skoki akrobatyczne 164,60 10 Q 86,70 12
Lydia Lassila Skoki akrobatyczne 167,55 9 Q 214,74
Gold medal.svg
Bree Munro Skoki akrobatyczne 143,46 18 Nie awansowała
Drużyna kobiet – skicross
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Finał Miejsce
Katya Crema Skicross 1:20,19 17 Q 2 Q 3 Nie awansowała 15
Jenny Owens Skicross 1:19,80 15 Q 2 Q 3 Nie awansowała 13

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Finały
Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Czas Miejsce
Hannah Campbell-Pegg Jedynki 42,527 42,570 42,606 42,519 2:50,222 23

Short track speed skating pictogram.svg
Short track

Kobiety i mężczyźni

Zawodnicy Konkurencja Grupa Ćwierćfinał Półfinał Finał Ranking
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Tatiana Borodulina Bieg na 500 m kobiet 44,901 3 Nie awansowała 21
Bieg na 1000 m kobiet 1:32,509 1 Q 1:32,465 2 Q 1:29,663 3 QB Finał B
1:32,661
4 7
Bieg na 1500 m kobiet 2:27,408 2 Q N/A 2:21,617 4 QB Finał B
2:43,051
3 11
Lachlan Hay Bieg na 1000 m mężczyzn 1:26,132 4 Nie awansował 26

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Finał
Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Suma Miejsce
Melissa Hoar Skeleton kobiet 54,73 54,48 54,48 54,53 3:38,22 12
Emma Lincoln-Smith Skeleton kobiet 54,28 54,41 54,54 54,40 3:37,63 10

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Finał
Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Suma Miejsce
Anthony Deane Skeleton mężczyzn 54,55 54,12 54,68 Nie zakwalifikował się 2:43,45 23
John Farrow Skeleton mężczyzn Nie wystartował

Snowboarding pictogram.svg
Snowboard

Halfpipe
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Ślizg 1 Ślizg 2 Miejsce Ślizg 1 Ślizg 2 Miejsce Ślizg 1 Ślizg 2 Miejsce
Torah Bright Halfpipe kobiet 41,3 45,8 1 QF Odpadła 5,9 45,0
Gold medal.svg
Holly Crawford Halfpipe kobiet 38,6 39,5 7 QS 17,3 41,7 1 QF 23,9 30,3 8
Scott James Halfpipe mężczyzn 7,6 28,2 12 Nie awansował
Ben Mates Halfpipe mężczyzn 28,3 29,6 9 QS 3,6 27,5 11 Nie awansował
Slalom gigant równoległy
Zawodnicy Konkurencja Klasyfikacja Rundy z 16 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Opozycja
Czas
Opozycja
Czas
Opozycja
Czas
Opozycja
Czas
Miejsce
Johanna Shaw Slalom gigant równoległy kobiet 1:26,10 19 Nie awansowała 19
Snowboard cross
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce
Damon Hayler Snowboard cross mężczyzn 1.21,81 9 2 Q 4 Nie awansował 10
Stephanie Hickey Snowboard cross kobiet 1:35,26 18 Nie awansowała 18
Alex Pullin Snowboard cross mężczyzn 1.20,15 1 3 Nie awansował 17

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Wyścig 1 Wyścig 2 Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sophie Muir Bieg na 500 m 39,649 31 39,400 27 1:19,04 29
Bieg na 1000 m N/A 1:18,79 30

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.