Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Angelika Neuner
Liczba zawodników 90 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
10
Razem
17

Austrię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 90 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Fritz Strobl
Narciarstwo alpejskie
zjazd mężczyzn
Złoto
Stephan Eberharter
Narciarstwo alpejskie
gigant mężczyzn
Złoto
Christian Hoffmann
Biegi narciarskie
30 km mężczyzn
Srebro
Renate Götschl
Narciarstwo alpejskie
kombinacja kobiet
Srebro
Stephan Eberharter
Narciarstwo alpejskie
supergigant mężczyzn
Srebro
Mikhail Botvinov
Biegi narciarskie
30 km mężczyzn
Srebro
Martin Rettl
Skeleton
skeleton mężczyzn
Brąz
Stephan Eberharter
Narciarstwo alpejskie
zjazd mężczyzn
Brąz
Andreas Schifferer
Narciarstwo alpejskie
supergigant mężczyzn
Brąz
Benjamin Raich
Narciarstwo alpejskie
slalom mężczyzn
Brąz
Benjamin Raich
Narciarstwo alpejskie
kombinacja mężczyzn
Brąz
Renate Götschl
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet
Brąz
Felix Gottwald
Kombinacja norweska
metoda Gundersena
Brąz
Felix Gottwald
Kombinacja norweska
sprint
Brąz
Christoph Bieler
Michael Gruber
Mario Stecher
Felix Gottwald
Kombinacja norweska
drużynowo
Brąz
Wolfgang Perner
Biathlon
sprint na 10 km mężczyzn
Brąz
Markus Prock
Saneczkarstwo
jedynki mężczyzn

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Wolfgang Perner Sprint mężczyzn 25:44,4 0
Wolfgang Rottmann 25:48,8 2 5.
Ludwig Gredler 326:04,3 2 10.
Christoph Sumann Nie ukończył biegu
Ludwig Gredler Bieg pościgowy 33:35,5 2 4.
Wolfgang Rottmann 33:45,1 4 6.
Wolfgang Perner 34:00,1 3 9.
Ludwig Gredler Bieg indywidualny 53:19,3 2 11.
Christoph Sumann 55:00,3 3 22.
Wolfgang Perner 56:00,4 5 32.
Daniel Mesotitsch 59:15,9 6 64.
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:26:58,9 0 6.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Alexander Marent Bieg na 15 km 39:36,2 23.
Gerhard Urain 40:38,0 41.
Christian Hoffmann Bieg na 30 km 1:11:31,0
Michaił Botwinow 1:11:32,3
Gerhard Urain 1:14:33,9 23.
Achim Walcher Dyskwalifikacja
Michaił Botwinow Bieg na 50 km 2:09:21,7 5.
Marc Mayer Dyskwalifikacja
Michaił Botwinow Bieg łączony 50:17,2 9.
Marc Mayer Dyskwalifikacja
Achim Walcher Dyskwalifikacja
Reinhard Neuner Sprint 2:56,20 24.
Marc Mayer Dyskwalifikacja
Alexander Marent
Michaił Botwinow
Gerhard Urain
Christian Hoffmann
Sztafeta 4 × 10 km 1:34:04,9 4.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
AUT-I Wolfgang Stampfer
Martin Schützenauer
Dwójki 47,91 47,78 47,72 47,75 3:11,16 7.
AUT-I Wolfgang Stampfer
Michael MüllerInformacje powiązane z artykułem „Michael Müller (bobsleista)” w Wikidanych
Klaus Seelos
Martin Schützenauer
Czwórki 47,19 47,27 47,51 47,60 3:09,57 13.

Hokej na lodzie

Turniej mężczyzn

 Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - turniej mężczyzn.

Reprezentacja mężczyzn

  • Christoph Brandner
  • Reinhard Divis
  • Martin Hohenberger
  • Dieter Kalt
  • Peter Kasper
  • Wolfgang Kromp
  • André Lakos
  • Günther Lanzinger
  • Dominic Lavoie
  • Robert Lukas
  • Christian Perthaler
  • Thomas Pöck
  • Gerald Ressmann
  • Kent Salfi
  • Mario Schaden
  • Tom Searle
  • Oliver Setzinger
  • Matthias Trattnig
  • Martin Ulrich
  • Gerhard Unterluggauer
  • Simon Wheeldon

Reprezentacja Austrii brała udział w rozgrywkach grupy A rundy eliminacyjnej turnieju olimpijskiego, w której zajęła 3. miejsce i nie awansowała do rundy pierwszej. W meczu o 11. miejsce uległa reprezentacji Szwajcarii 1:4 i ostatecznie zajęła 12. miejsce.

Runda eliminacyjna

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Niemcy 3 3 0 0 10 3 +7 6
 Łotwa 3 1 1 1 11 12 -1 3
 Austria 3 1 0 2 7 9 -2 2
 Słowacja 3 0 1 2 8 12 -4 1

Wyniki

9 lutego 2002 Łotwa  4:2  Austria Peaks Ice Arena Provo

10 lutego 2002 Austria  2:3  Niemcy Peaks Ice Arena Provo

12 lutego 2002 Słowacja  2:3  Austria E Center West Valley City

Mecz o 11. miejsce

14 lutego 2002 Szwajcaria  4:1  Austria E Centrum, West Valley City

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Skok 2 Nota Punkty Pozycja Czas biegu Pozycja
Felix Gottwald Indywidualnie (metoda Gundersena) 90,5 116,0 92,0 119,0 235,0 11. 37:23,5 1. + 54,8
Mario Stecher 97,0 130,0 96,5 128,0 258,0 2. 40:42,8 31. + 2:19,1 6.
Christoph Bieler 97,0 129,5 95,0 125,5 255,0 4. 41:18,1 37. + 3:09,4 15.
Christoph Eugen 89,0 111,5 89,0 113,0 224,5 18. 39:51,1 24. + 4:14,4 20.

Sprint

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Pozycja Czas biegu Pozycja
Felix Gottwald Indywidualnie 116,5 110,3 11. 16:29,3 5. + 0:40,2
Mario Stecher 120,0 113,5 5. 17:10,5 28. + 1:09,4 11.
Christoph Bieler 118,5 112,7 6. 17:19,6 30. + 1:21,5 16.
Michael Gruber 117,5 110,5 9. 17:44,0 35. + 1:53,9 28.

Drużynowo

Zawodnik Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Miejsce
Skok 1 Skok 2 Nota Łącznie Pozycja
Odległość Nota Odległość Nota Czas biegu Pozycja
Michael Gruber
Christoph Bieler
Mario Stecher
Felix Gottwald
89,0
91,0
92,5
94,0
110,5
116,0
119,0
122,0
86,5
94,5
95,5
93,0
104,5
123,0
125,0
118,5
938,5 2. 48:09,2 3. + 0:11,0

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Emese Hunyady 39,38 26. 39,51 26. 78,89 26. 1:56,51 12. 4:06,55 9.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Fritz Strobl 1:39,13
1:21,92 4.
Stephan Eberharter 1:39,41
1:21,68
1:11,98 1:11,30 2:23,28
Christian Greber 1:40,00 6.
Christoph Gruber 1:41,25 20. 1:22,35 7. 1:12,82 1:11,59 2:24,41 5.
Andreas Schifferer 1:21,83
Benjamin Raich 1:12,83 1:11,57 2:24,40 4. 49,34 53,07 1:42,41
1:41,05 1:37,21 3:18,26
Hans Knauß Nie ukończył 1-go przejazdu
Kilian Albrecht 50,26 52,19 1:42,45 4. 1:43,32 1:41,63 3:24,95 11.
Rainer Schönfelder Nie ukończył 1-go przejazdu 1:41,90 1:36,77 3:18,67 4.
Manfred Pranger Nie ukończył 1-go przejazdu
Michael Walchhofer 1:39,94 Nie ukończył 1-go przejazdu slalomu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Renate Götschl 1:40,39
1:14,44 8. 54,31 Nie ukończyła 2-go przejazdu 1:15,27 1:29,50 2:44,77
Selina Heregger 1:40,56 6. 1:17,93 Nie ukończyła 2-go przejazdu 1:17,29 1:32,40 2:49,69 11.
Michaela Dorfmeister 1:40,83 9. 1:14,08 6. 1:16,89 1:15,06 2:31,95 4. 1:15,85 1:31,00 2:46,85 5.
Brigitte Obermoser 1:41,64 18. 1:17,82 1:15,86 2:33,68 15.
Alexandra Meissnitzer 1:13,95 4. 1:16,49 1:15,46 2:31,95 4.
Tanja Schneider Nie ukończyła przejazdu
Marlies Schild Nie ukończyła 1-go przejazdu
Carina Raich 55,10 Nie ukończyła 2-go przejazdu
Christine Sponring 55,42 Nie ukończyła 2-go przejazdu Nie ukończyła 1-go przejazdu slalomu

Narciarstwo dowolne

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Margarita Marbler Jazda po muldach 23,54 8. 23,18 10.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Markus Prock Jedynki 44,698 44,640 44,271 44,674 2:58,283
Markus Kleinheinz 44,875 44,857 44,558 44,921 2:59,211 8.
Rainer Margreiter 45,034 45,076 44,626 44,901 2:59,637 10.
Markus Schiegl
Tobias Schiegl
Dwójki 43,208 43,310 1:26,518 6.
Andreas Linger
Wolfgang Linger
43,330 43,354 1:26,684 8.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Angelika Neuner Jedynki 43,683 43,440 43,601 43,438 2:54,162 4.
Sonja Manzenreiter 43,864 43,540 43,585 43,548 2:54,537 7.
Simone Eder 43,880 43,760 43,824 43,638 2:55,102 11.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
Odległość Nota Miejsce Odległość Nota Odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Stefan Horngacher Nie brał udziału 91,5 117,5 93,5 122,5 240,0 11.
Martin Koch Nie brał udziału 92,5 120,5 91,0 116,5 237,0 14.
Andreas Widhölzl Nie brał udziału 90,5 115,0 90,5 115,5 230,5 24.
Martin Höllwarth Nie brał udziału 90,0 115,0 89,0 113,0 228,0 25.
Skocznia duża K-120 Stefan Horngacher Nie brał udziału 125,0 123,5 124,0 123,7 247,2 5.
Martin Koch Nie brał udziału 126,0 126,3 121,5 118,2 244,5 8.
Martin Höllwarth Nie brał udziału 123,5 122,3 117,5 111,0 233,3 14.
Andreas Widhölzl Nie brał udziału 120,5 114,9 116,5 107,7 222,6 21.
Konkurs drużynowy K-120 Stefan Horngacher
Andreas Widhölzl
Wolfgang Loitzl
Martin Höllwarth
121,0
120,0
123,0
121,5
116,8
115,5
121,4
118,7
115,5
117,0
122,5
123,0
104,9
108,6
118,5
122,4
926,8 4.

Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Łącznie Pozycja
Martin Rettl 51,02 50,99 1:42,01
Christian Auer 51,81 51,56 1:43,37 12.

Snowboarding

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pozycja Przeciwnik
Strata
Przeciwnik
Strata
Przeciwnik
Strata
Przeciwnik
Strata
Sigi Grabner Slalom gigant równoległy 36,94 8. Austria Stefan Kaltschütz
0,00
Francja Nicolas Huet
Dyskwalifikacja
Nie awansował 7.
Alexander Maier 36,28 2. Szwajcaria Philipp Schoch
Dyskwalifikacja
Nie awansował 10.
Dieter Krassnig 37,02 10. Francja Mathieu Bozzetto
+2,24
Nie awansował 14.
Stefan Kaltschütz 36,97 9. Austria Sigi Grabner
+ 1,99
Nie awansował 13.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pozycja Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Maria Kirchgasser Slalom gigant równoległy 36,94 8. Japonia Ran Ida
Dyskwalifikacja
Polska Jagna Marczułajtis
Dyskwalifikacja
Nie awansowała 5.
Manuela Riegler 44,04 23. Nie awansowała 23.
Claudia Riegler 51,87 28. Nie awansowała 28.
Doris Günther Nie ukończyła przejazdu Nie sklasyfikowana
Zawodniczka Konkurencja Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Nota 1. przejazd Pozycja Nota 2. przejazd Pozycja Nota 1. przejazd Pozycja Nota 2. przejazd Pozycja Nota ostateczna Miejsce
Nicola Pederzolli Halfpipe 34,1 5. 35,7 5. 30,7 8. 35,7 7.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article