Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.

Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Data 13 sierpnia – 23 sierpnia
Liczba zawodników 191[1]

Baseball na XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie rozgrywany był w Wukesong Baseball Field. Turniej odbył się w dniach 13 sierpnia-23 sierpnia 2008 roku.

W Pekinie wystąpiło 8 drużyn męskich.

Podczas Igrzysk w Pekinie dyscyplina ta została rozegrana po raz ostatni.

Uczestnicy

Składy

Lp. Państwo Zawodnicy
1.  Chiny Bu Tao, Chen Junyi, Chen Kun, Guo Youhua, Li Chenhao, Li Weiliang, Liu Kai, Lü Jiangang, Sun Guoqiang, Wang Nan, Xu Zheng, Zhang Li, Wang Wei, Yang Yang, Jia Yubing, Zhang Yufeng, Sun Wei, Hou Fenglian, Jia Delong, Feng Fei, Li Lei, Sun Lingfeng, Wang Chao, Zhang Hongbo
2.  Holandia David Bergman, Leon Boyd, Rob Cordemans, Michiel van Kampen, Diego Markwell, Shairon Martis, Loek van Mil, Alexander Smit, Juan Carlos Sulbaran, Pim Walsma, Sidney de Jong, Tjerk Smeets, Sharnol Adriana, Yurendell DeCaster, Michael Duursma, Percy Isenia, Roel Koolen, Raily Legito, Jeroen Sluijter, Bryan Engelhardt, Gene Kingsale, Dirk van 't Klooster, Martijn Meeuwis, Danny Rombley
3.  Japonia Yu Darvish, Kyuji Fujikawa, Hitoki Iwase, Kenshin Kawakami, Yoshihisa Naruse, Toshiya Sugiuchi, Masahiro Tanaka, Kōji Uehara, Tsuyoshi Wada, Hideaki Wakui, Shinnosuke Abe, Tomoya Satozaki, Akihiro Yano, Takahiro Arai, Masahiro Araki, Munenori Kawasaki, Shinya Miyamoto, Shuichi Murata, Hiroyuki Nakajima, Tsuyoshi Nishioka, Norichika Aoki, Atsunori Inaba, Masahiko Morino, G. G. Sato
4.  Kanada James Avery, Chris Begg, Timothy Burton, Rheal Cormier, David Davidson, Steve Green, Mike Johnson, Brooks McNiven, Chris Reitsma, Robert Swindle, David Corrente, Chris Robinson, Emerson Frostad, Brett Lawrie, Stubby Clapp, Emmanuel Garcia, Matt Rogelstad, Scott Thorman, Jimmy Van Ostrand, Ryan Radmanovich, Michael Saunders, Adam Stern, Nick Weglarz
5.  Korea Południowa Bong Jung-keun, Chong Tae-hyon, Han Ki-joo, Kwon Hyuk, Jang Won-sam, Jeong Keun-woo, Jin Kab-yong, Kang Min-ho, Kim Dong-joo, Kim Hyung-soo, Kim Kwang-hyun, Kim Min-jae, Ko Young-min, Lee Dae-ho, Lee Jin-young, Lee Jong-wook, Lee Seung-yeop, Lee Taek-keun, Lee Yong-kyu, Oh Seung-hwan, Park Jin-man, Ryu Hyun-jin, Song Seung-jun, Yoon Suk-min
6.  Kuba Alexeis Bell, Frederich Cepeda, Alfredo Despaigne, Giorvis Duvergel, Michel Enríquez, Norberto González, Yuliesky Gourriel, Miguel Lahera, Pedro Luis Lazo, Jonder Martínez, Alexander Mayeta, Rolando Meriño, Luis Navas, Vicyohandry Odelín, Héctor Olivera, Adiel Palma, Eduardo Paret, Yadier Pedroso, Ariel Pestano, Luis Rodríguez, Elier Sánchez, Eriel Sánchez, Yoandry Urgellés, Norge Luis Vera
7.  Chińskie Tajpej Lin Che-hsuan, Lo Chia-jen, Hsu Wen-hsiung, Chang Chien-ming, Kuo Yen-wen, Kao Chih-kang, Ni Fu-te, Lo Kuo-hui, Pan Wu-hsiung, Peng Cheng-min, Chen Feng-min, Chang Tai-shan, Chang Chih-chia, Tsao Chin-hui, Chen Chin-feng, Cheng Kai-wen, Chen Wei-yin, Lee Chen-chang, Yang Chien-fu, Pan Wei-lun, Yeh Chun-chang, Chiang Chih-hsien, Shih Chih-wei, Lin Chih-sheng
8.  Stany Zjednoczone Brett Anderson, Jake Arrieta, Brian Barden, Matthew Brown, Trevor Cahill, Jeremy Cummings, Jason Donald, Brian Duensing, Dexter Fowler, John Gall, Mike Hessman, Kevin Jepsen, Brandon Knight, Michael Koplove, Matt LaPorta, Lou Marson, Blaine Neal, Jayson Nix, Nate Schierholtz, Jeff Stevens, Stephen Strasburg, Taylor Teagarden, Terry Tiffee, Casey Weathers

Eliminacje

W pierwszej fazie drużyny grała systemem każdy z każdym. Cztery najlepsze zespoły po eliminacjach spotkały się w półfinałach. Zwycięzcy półfinałów spotakali się w meczu o złoty medal, a przegrani w meczu o medal brązowy.

Drużyna Mecze Punkty % zwycięstw
M W P +
 Korea Południowa 7 7 0 41 22 1,000
 Kuba 7 6 1 52 23 0,857
 Stany Zjednoczone 7 5 2 40 22 0,714
 Japonia 7 4 3 30 14 0,571
 Chińskie Tajpej 7 2 5 29 33 0,286
 Kanada 7 2 5 29 20 0,286
 Holandia 7 1 6 9 50 0,143
 Chiny 7 1 6 14 60 0,143
13 sierpnia
14 sierpnia
15 sierpnia
16 sierpnia
18 sierpnia
19 sierpnia
20 sierpnia

Play – off

  Półfinały Finał
             
22 sierpnia – Pekin
  Korea Południowa 6  
  Japonia 2  
 
23 sierpnia – Pekin
      Korea Południowa 3
    Kuba 2
 
 
Mecz o 3. miejsce
22 sierpnia – Pekin 23 sierpnia – Pekin
  Kuba 10   Japonia  4
  Stany Zjednoczone 2     Stany Zjednoczone  8


Półfinały

Mecz o 3. miejsce

Reprezentacja 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
 Japonia 1 0 3 0 0 0 0 0 0 4 6 1
 Stany Zjednoczone 0 1 3 0 4 0 0 2 x 8 9 0

Finał

Reprezentacja 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
 Korea Południowa 2 0 0 0 0 0 1 0 0 3 4 0
 Kuba 1 0 0 0 0 0 1 0 0 2 5 1

Klasyfikacja końcowa

pozycja Drużyna
 Korea Południowa
 Kuba
 Stany Zjednoczone
4.  Japonia
5.  Chińskie Tajpej
6.  Kanada
7.  Holandia
8.  Chiny

Przypisy

  1. Baseball at the 2008 Beijing Summer Games, sports-reference.com [dostęp 2018-12-28] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-18] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Listen to this article