For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.

Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Belgia
Kod MKOl

BEL

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900
Paryż
Liczba zawodników

78 w 28 konkurencjach w 11 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 6.
Złoto
5
Srebro
5
Brąz
5
Razem
15

Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 reprezentowało 63 sportowców.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Hubert Van Innis
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Cel stały, mały ptak - indywidualnie
Gold medal.svg
Złoto
Emmanuel Foulon
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Sur la Perche à la Herse
Gold medal.svg
Złoto
Hubert Van Innis
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Cel stały, mały ptak - indywidualnie
Gold medal.svg
Złoto
Aimé Haageman
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
Konkurs skoków
Gold medal.svg
Złoto
Constant Van Langendonck
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
Skok w dal
Silver medal.svg
Srebro
Henri Cohen
Jean De Backer
Fernand Feyaerts
Oscar Grégoire
Albert Michant
Georges Romas
Guillaume Séron
A. R. Upton
Victor Sonnemans
Water polo pictogram.svg
Piłka wodna
Turniej mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Marcel Van Crombrugghe
Frank Odberg
Oscar De Somville
Prospère Bruggeman
Maurice Verdonck
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Jules De Bisschop
Alfred Van Landeghem
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Ósemka
Silver medal.svg
Srebro
Georges Van Der Poële
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
Konkurs skoków
Silver medal.svg
Srebro
Hubert Van Innis
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Cel ruchomy, 33 m - indywidualnie
Silver medal.svg
Srebro
Emile Druart
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Sur la Perche à la Herse
Bronze medal.svg
Brąz
Louis Glineux
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Sur la Perche à la Pyramide
Bronze medal.svg
Brąz
Georges Van Der Poële
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo
Skok wzwyż
Bronze medal.svg
Brąz
Charles Paumier du Vergier
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy (stojąc)
Bronze medal.svg
Brąz
Paul Van Asbroeck
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin wojskowy (3 pozycje)
Bronze medal.svg
Brąz
Albert Delbecque
Raul Kelecom
Marcel Leboutte
Lucien Londot
Ernest Moreau De Melen
Edmond Neefs
Georges Pelgrims
Alphonse Renier
Émile Spannoghe
Football pictogram.svg
Piłka nożna
Turniej mężczyzn

Skład kadry

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
De Poorten wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny 207 99.
Michelet 192 112.

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Jeździectwo

Konkurencje olimpijskie

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Aimé Haegeman konkurs skoków 2:16,0
Gold medal.svg
Georges van der Poële 2:17,6
Silver medal.svg
skok wzwyż 1,70
Bronze medal.svg
Constant Van Langhendonck skok w dal 6,10
Gold medal.svg
Van Der Meulen Nie sklasyfikowany

Konkurencje nieolimpijskie

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Georges Van Der Poele Jazda konna z polowaniem Nie sklasyfikowany
Georges Nagelmackers Powożenie zaprzęgami konnymi b.d
Gold medal.svg
Étienne, Baron Van Zuylen Van Nijevelt Nie sklasyfikowany
Gaston Saint-Paul de Sinçay Nie sklasyfikowany
Georges Chaudoir Nie sklasyfikowany
Paul Lambert Nie sklasyfikowany
Orban Nie sklasyfikowany
Georges Pauwels Nie sklasyfikowany

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Vincent sprint Włochy Antonio Restelli
Francja J. Mallet
Francja Caillet
Francja Mossmann
Francja P. Hubault
Francja Edouard Wick
Francja Georges Taillandier
Francja Thomann
Nie awansował

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Hubert Van Innis au chapelet (33 m) b.d
Gold medal.svg
au chapelet (50 m) b.d 4.
au cordon doré (33 m) b.d
Gold medal.svg
au cordon doré (50 m) 29
Silver medal.svg
Emmanuel Foulon sur la perche à la herse b.d
Gold medal.svg
Emile Druart b.d
Bronze medal.svg
Louis Glineux sur la perche à la pyramide b.d
Bronze medal.svg

Football pictogram.svg
Piłka nożna

  • Albert Delbecque
  • Raul Kelecom
  • Marcel Leboutte
  • Lucien Londot
  • Ernest Moreau de Melen
  • Eugène Neefs
  • Georges Pelgrims
  • Alphonse Renier
  • Émile Spannoghe
  • Hendrik van Heuckelum
  • Camille Van Hoorden[1]
  • Eric Thornton

Reprezentacja Belgii wywalczyła brązowy medal (startowały tylko trzy drużyny).

Wyniki

23 października 1900 USFSA XI Francja
Peltier Gol
pozostali nieznani
6 : 2
(1:2)
Belgia Université Libre de Bruxelles
Gol Spanoghe
Gol van Heuckelum

Widzów: 1 500
Sędzia: Jack Wood (Wielka Brytania)

Water polo pictogram.svg
Piłka wodna

  • Henri Cohen
  • Jean De Backer
  • Victor De Behr
  • Fernand Feyaerts
  • Oscar Grégoire
  • Albert Michant

Reprezentanci Belgii zdobyli srebrny medal.

Wyniki

Ćwierćfinał

Półfinał

Finał

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Zawodnik Konkurencja Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Hermand 4000 m dowolnym Nie ukończył wyścigu Nie awansował

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Pozycja
Alban Rooman pistolet dowolny indywidualnie 405 13.
Émile Thèves 404 14.
Victor Robert 351 16.
Pierre Eichhorn 345 17.
Charles Lebègue 318 19.
Alban Rooman
Émile Thèves
Victor Robert
Pierre Eichhorn
Charles Lebègue
pistolet dowolny drużynowo 1823 4.
Charles Paumier du Vergier karabin dowolny stojąc 298
Bronze medal.svg
Paul Van Asbroeck 297 4.
Jules Bury 282 7.
Edouard Myin 265 21.
Joseph Baras 233 30.
Paul van Asbroeck karabin dowolny klęcząc 308 4.
Charles Paumier du Vergier 297 9.
Jules Bury 269 24.
Edouard Myin 249 29.
Joseph Baras 210 30.
Paul Van Asbroeck karabin dowolny leżąc 312 8.
Edouard Myin 304 13.
Charles Paumier du Vergier 302 15.
Jules Bury 270 28.
Joseph Baras 270 28.
Paul Van Asbroeck karabin dowolny trzy postawy 917
Bronze medal.svg
Charles Paumier 897 6.
Jules Bury 821 22.
Edouard Myin 818 23.
Joseph Baras 713 30.
Paul Van Asbroeck
Charles Paumier du Vergier
Jules Bury
Edouard Myin
Joseph Baras
karabin dowolny trzy postawy drużynowo 4166 6.
René Guyot 17[3]
Silver medal.svg

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Tony Smet floret amatorzy Francja Guèrin W Francja de Saint-Aignan W Francja Émile Coste
Francja Henri Masson
Francja Prospère Sénat
Cesarstwo Austrii Rudolf Brosch
Francja Guèrin
Francja Claude de Boissière
Francja Bélot
P






Francja Claude de Boissière
Francja Eugene des Logis Berges
Francja de Saint-Aignan
Francja Bélot
Francja Ducrot
Francja Adrien Guyon
Francja Guèrin







14.
szpada amatorzy Francja Début
Francja Gaston Achille
Francja Duclos
Fedreghini
Francja Fichot
Francja Weber







Francja Edmond Wallace
Argentyna Eduardo Camet
Francja de Pradel
Francja Bideau
Francja Henri Hébrard de Villeneuve
Nie awansował
Hébrant szabla zawodowcy b.d d.d b.d b.d Antonio Conte
Francja François Delibes
Cesarstwo Austrii Milan Neralić
Cesarstwo Austrii Horvath
Francja Brun-Buisson
Francja Georges Clappier
Otello Santelli
Antonio Conte
Italo Santelli
Cesarstwo Austrii Milan Neralić
Francja François Delibes
Rosja Julian Michaux
Francja Xavier Anchetti
Rosja Piotr Zakoworot
P






8.
Pierre Selderslagh floret zawodowcy b.d d.d b.d b.d Francja Adolphe Rouleau
Francja Jean-Baptiste Mimiague
Francja Jules Rossignol
Italo Santelli
Francja Marcel Boulanger
Francja Michel Filippi
Francja Georges Lefèvre
P






Francja Georges-Joseph Haller
Francja Adjutant Lemoine
Francja Georges Lefèvre
Francja Marcel Boulanger
Francja Lucien Millet
Belgia Cyrille Verbrugge
Francja Michel Filippi
10.
Cyrille Verbrugge b.d d.d b.d b.d Francja Louis Mérignac
Francja Simon Kirchhoffer
Antonio Conte
Francja Léopold Ramus
Francja Georges-Joseph Haller
Francja Adjutant Lemoine
Francja Lucien Millet
P






Francja Georges-Joseph Haller
Belgia Pierre Selderslagh
Francja Adjutant Lemoine
Francja Georges Lefèvre
Francja Marcel Boulanger
Francja Lucien Millet
Francja Michel Filippi
15.
F. Després b.d P Nie awansował

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M.
Prospère Bruggeman
Maurice Hemelsoet
M2+ 7:00,4 3. Nie awansowali
Jules De Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar De Somville
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel Van Crombrugghe
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred Van Landeghem
M8+ 5:00,2 2. 6:13,8 2.
Silver medal.svg

Przypisy

  1. Był rezerwowym. Nie znajduje się w bazie medalistów MKOl
  2. a b c Zawodnik nieuznawany przez MKOl
  3. W dogrywce uległ Émile de Barbarin 12:13

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.