For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

 Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002.
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Ilustracja
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
ZIO 1998 ZIO 2006
Miejsce

Soldier Hollow

Data

11 – 20 lutego 2002

Liczba konkurencji

8

Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Mężczyźni Kobiety
Sprint Sprint
Bieg indywidualny Bieg indywidualny
Bieg pościgowy Bieg pościgowy
Sztafeta Sztafeta

Zawody w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 odbyły się w dniach 11 - 20 lutego 2002 roku. Biathloniści po raz szesnasty rywalizowali o medale igrzysk olimpijskich.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech konkurencjach: w biegu indywidualnym, sprincie, debiutującym na igrzyskach biegu pościgowym i sztafecie. Łącznie rozdanych zostało osiem kompletów medali. Zawody odbyły się w Soldier Hollow. W programie olimpijskim po raz pierwszy pojawiły się biegi pościgowe.

Terminarz

Data Godzina Konkurencja
11 lutego 11:00 (UTC) / 19:00 (CET) Bieg indywidualny kobiet (15 km)
13:30 (UTC) / 21:30 (CET) Bieg indywidualny mężczyzn (20 km)
13 lutego 11:00 (UTC) / 19:00 (CET) Sprint mężczyzn (10 km)
13:30 (UTC) / 21:30 (CET) Sprint kobiet (7,5 km)
16 lutego 12:00 (UTC) / 20:00 (CET) Bieg pościgowy kobiet (10 km)
09:00 (UTC) / 17:00 (CET) Bieg pościgowy mężczyzn (12,5 km)
18 lutego 11:30 (UTC) / 19:30 (CET) Sztafeta kobiet (4 x 6 km)
20 lutego 11:00 (UTC) / 19:00 (CET) Sztafeta mężczyzn (4 x 7,5 km)

Medaliści

Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Czas
Silver medal.svg
Srebro
Czas
Bronze medal.svg
Brąz
Czas
Sprint mężczyzn Norwegia Ole Einar Bjørndalen 24:51,3 Niemcy Sven Fischer 25:20,2 Austria Wolfgang Perner 25:44,4
Sprint kobiet Niemcy Kati Wilhelm 20:41,4 Niemcy Uschi Disl 20:57,0 Szwecja Magdalena Forsberg 21:20,4
Bieg pościgowy mężczyzn Norwegia Ole Einar Bjørndalen 32:34,6 Francja Raphaël Poirée 33:17,6 Niemcy Ricco Groß 33:30,6
Bieg pościgowy kobiet Rosja Olga Pylowa 31:07,8 Niemcy Kati Wilhelm 31:13,1 Bułgaria Irina Nikułczina 31:15,9
Bieg indywidualny mężczyzn Norwegia Ole Einar Bjørndalen 51:03,3 Niemcy Frank Luck 51:39,4 Rosja Wiktor Majgurow 51:40,6
Bieg indywidualny kobiet Niemcy Andrea Henkel 47:29,1 Norwegia Liv Grete Skjelbreid 47:37,0 Szwecja Magdalena Forsberg 48:08,3
Sztafeta mężczyzn  Norwegia 1:23:42,3  Niemcy 1:24:27,6  Francja 1:24:36,6
Sztafeta kobiet  Niemcy 1:27:55,8  Norwegia 1:28:26,4  Rosja 1:29:20,5

Wyniki

Mężczyźni

Sprint

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 24:51,3
Silver medal icon.svg
Sven Fischer  Niemcy 25:20,2 +28,9
Bronze medal icon.svg
Wolfgang Perner  Austria 25:44,0 +53,1
4. Ricco Groß  Niemcy 25:44,6 +53,3
5. Wolfgang Rottmann  Austria 25:48,8 +57,5
6. Pawieł Rostowcew  Rosja 25:50,1 +58,8
7. Wiktor Majgurow  Rosja 25:50,9 +59,6
8. Frode Andresen  Norwegia 25:51,5 +1:00,2
9. Raphaël Poirée  Francja 25:56,9 +1:05,6
10. Ludwig Gredler  Austria 26:04,3 +1:13,0

Bieg pościgowy

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 32:34,6
Silver medal icon.svg
Raphaël Poirée  Francja 33:17,6 +43,0
Bronze medal icon.svg
Ricco Groß  Niemcy 33:30,6 +56,0
4. Ludwig Gredler  Austria 33:35,5 +1:00,9
5. Pawieł Rostowcew  Rosja 33:43,1 +1:08,5
6. Wolfgang Rottmann  Austria 33:45,1 +1:10,5
7. Wiktor Majgurow  Rosja 33:55,1 +1:20,5
8. Halvard Hanevold  Norwegia 33:59,6 +1:25,0
9. Wolfgang Perner  Austria 34:00,1 +1:25,5
10. Wadim Saszurin  Białoruś 34:00,5 +1:25,9

Bieg indywidualny

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 51:03,3
Silver medal icon.svg
Frank Luck  Niemcy 51:39,4 +36,1
Bronze medal icon.svg
Wiktor Majgurow  Rosja 51:40,6 +37,3
4. Ricco Groß  Niemcy 51:58,7 +55,4
5. Halvard Hanevold  Norwegia 52:16,3 +1:13,0
6. Pawieł Rostowcew  Rosja 52:33,5 +1:30,2
7. Frode Andresen  Norwegia 52:39,1 +1:35,8
8. Siergiej Czepikow  Rosja 52:44,2 +1:40,9
9. Wadim Saszurin  Białoruś 52:52,6 +1:49,3
10. Raphaël Poirée  Francja 52:52,9 +1:49,6

Sztafeta

Miejsce Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata
Gold medal icon.svg
 Norwegia Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
1:23:42,3
Silver medal icon.svg
 Niemcy Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
1:24:27,6 +45,3
Bronze medal icon.svg
 Francja Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
1:24:36,6 +54,3
4.  Rosja Wiktor Majgurow
Siergiej Rożkow
Siergiej Czepikow
Pawieł Rostowcew
1:24:54,4 +1:12,1
5.  Czechy Petr Garabík
Ivan Masařík
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
1:26:36,1 +2:53,8
6.  Austria Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
1:26:58,9 +3:16,6
7.  Ukraina Wjaczesław Derkacz
Ołeksandr Biłanenko
Roman Pryma
Rusłan Łysenko
1:27:02,2 +3:19,9
8.  Białoruś Ołeksij Ajdarow
Alaksandr Syman
Oleg Ryżenkow
Wadim Saszurin
1:27:12,0 +3:29,7
9.  Polska Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
1:27:35,4 +3:53,1
10.  Słowenia Sašo Grajf
Tomas Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
1:28:23,6 +4:41,3

Kobiety

Sprint

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Kati Wilhelm  Niemcy 20:41,4
Silver medal icon.svg
Uschi Disl  Niemcy 20:57,0 +15,6
Bronze medal icon.svg
Magdalena Forsberg  Szwecja 21:20,4 +39,0
4. Liv Grete Poirée  Norwegia 21:24,1 +42,7
5. Florence Baverel-Robert  Francja 21:27,9 +46,5
6. Galina Kuklewa  Rosja 21:32,1 +50,7
7. Sandrine Bailly  Francja 21:35,7 +54,3
8. Olga Pylowa  Rosja 21:44,2 +1:02,8
9. Corinne Niogret  Francja 21:50,3 +1:08,9
10. Andreja Grasič  Słowenia 21:55,6 +1:14,2

Bieg pościgowy

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Olga Pylowa  Rosja 31:07,7
Silver medal icon.svg
Kati Wilhelm  Niemcy 31:13,0 +5,3
Bronze medal icon.svg
Irina Nikułczina  Bułgaria 31:15,8 +8,1
4. Liv Grete Poirée  Norwegia 31:18,3 +10,6
5. Galina Kuklewa  Rosja 31:31,7 +24,0
6. Magdalena Forsberg  Szwecja 31:34,0 +26,3
7. Katrin Apel  Niemcy 31:47,9 +40,2
8. Andreja Grasič  Słowenia 32:01,9 +54,2
9. Uschi Disl  Niemcy 32:21,2 +1:13,5
10. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 32:22,6 +1:14,9

Bieg indywidualny

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Andrea Henkel  Niemcy 47:26,1
Silver medal icon.svg
Liv Grete Poirée  Norwegia 47:37,0 +10,9
Bronze medal icon.svg
Magdalena Forsberg  Szwecja 48:08,3 +42,2
4. Olga Pylowa  Rosja 48:14,0 +47,9
5. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 48:15,5 +49,4
6. Olga Nazarowa  Białoruś 48:29,9 +1:03,8
7. Martina Glagow  Niemcy 48:34,2 +1:08,1
8. Swietłana Iszmuratowa  Rosja 48:45,0 +1:18,9
9. Martina Jašicová  Słowacja 48:47,5 +1:21,4
10. Albina Achatowa  Rosja 49:06,1 +1:40,0

Sztafeta

Miejsce Reprezentacja Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg
 Niemcy Katrin Apel
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
1:27:55,0
Silver medal icon.svg
 Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Linda Tjørhom
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
1:28:25,6 +30,6
Bronze medal icon.svg
 Rosja Olga Pylowa
Galina Kuklewa
Swietłana Iszmuratowa
Albina Achatowa
1:29:19,7 +1:24,7
4.  Bułgaria Pawlina Filipowa
Irina Nikułczina
Iwa Karagiozowa
Ekaterina Dafowska
1:29:25,8 +1:30,8
5.  Słowacja Martina Jašicová
Anna Murínová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
1:30:11,5 +2:16,5
6.  Słowenia Lucija Larisi
Andreja Grasič
Dijana Grudiček
Tadeja Brankovič
1:30:18,0 +2:23,0
7.  Białoruś Olga Nazarowa
Ludmiła Łysienka
Jewgienija Kucepałowa
Jelena Chrustalowa
1:31:01,6 +3:06,6
8.  Czechy Kateřina Losmanová
Magda Rezlerová
Irena Česneková
Eva Háková
1:31:07,6 +3:12,6
9.  Francja Delphyne Burlet
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
Corinne Niogret
1:31:09,3 +3:14,3
10.  Ukraina Ołena Zubryłowa
Ołena Petrowa
Nina Łemesz
Tetiana Wodopjanowa
1:32:00,6 +4:05,6

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Gold medal.svg
Silver medal.svg
Bronze medal.svg
Razem
1.  Norwegia 4 2 0 6
2.  Niemcy 3 5 1 9
3.  Rosja 1 0 2 3
4.  Francja 0 1 1 2
5.  Szwecja 0 0 2 2
6.  Austria 0 0 1 1
 Bułgaria 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.