Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1970 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1970.

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1970

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata
Oslo 1966 Falun 1974
Data 14 - 22 lutego 1970
Gospodarz Czechosłowacja Vysoké Tatry

Zawody w biegach narciarskich na XVIII Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 14 lutego22 lutego 1970 w czechosłowackim mieście Vysoké Tatry.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
15 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg indywidualny mężczyzn na 30 km stylem klasycznym Wiaczesław Wiedienin Gerhard Grimmer Norwegia Odd Martinsen
18 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym Alewtina Oliunina Finlandia Marjatta Kajosmaa Galina Kułakowa
17 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem klasycznym Szwecja Lars-Göran Åslund Norwegia Odd Martinsen Fiodor Simaszow
16 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg indywidualny kobiet na 5 km stylem klasycznym Galina Kułakowa Galina Piluszenko Nina Fiodorowa
22 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg indywidualny mężczyzn na 50 km stylem klasycznym Finlandia Kalevi Oikarainen Wiaczesław Wiedienin Gerhard Grimmer
19 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg sztafetowy mężczyzn stylem klasycznym  ZSRR
Władimir Woronkow
Walerij Tarakanow
Fiodor Simaszow
Wiaczesław Wiedienin
 NRD
Gerd Hessler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
 Szwecja
Ove Lestander
Jan Halvarsson
Ingvar Sandström
Lars-Göran Åslund
20 lutego 1970 Vysoké Tatry Bieg sztafetowy kobiet stylem klasycznym  ZSRR
Nina Fiodorowa
Galina Kułakowa
Alewtina Oliunina
 NRD
Gabriele Haupt
Renate Fischer
Anna Unger
 Finlandia
Senja Pusula
Helena Takalo
Marjatta Kajosmaa

Wyniki zawodów

Mężczyźni

15 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Lars-Göran Åslund  Szwecja 47:04.71
Odd Martinsen  Norwegia 47:38.19
Fiodor Simaszow  ZSRR 47:49.00
4 Gert-Dietmar Klause  NRD 47:50.36
5 Pål Tyldum  Norwegia 48:01.67
6 Walerij Tarakanow  ZSRR 48:11.75
7 Walter Demel  RFN 48:14.6
8 Jan Halvarsson  Szwecja 48:14.9
9 Harald Grønningen  Norwegia 48:21,31
10 Gerhard Grimmer  NRD 48:23,71
...
31 Andrzej Czuj  Polska 50:27,00
35 Józef Rysula  Polska 50:42,11
55 Edward Budny  Polska 53:08,34

30 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Wiaczesław Wiedienin  ZSRR 1:39:48,01
Gerhard Grimmer  NRD 1:40:25,58
Odd Martinsen  Norwegia 1:41:04,42
4 Pål Tyldum  Norwegia 1:41:11,10
5 Gert-Dietmar Klause  NRD 1:41:32,99
6 Lars-Göran Åslund  Szwecja 1:41:46,98
7 Magne Myrmo  Norwegia 1:42:12,0
8 Jan Halvarsson  Szwecja 1:42:14,2
9 Ingvar Sandström  Szwecja 1:42:14,16
10 Fiodor Simaszow  ZSRR 1:42:21,87
...
33 Andrzej Czuj  Polska 1:47:35,32
DNF Edward Budny  Polska -
DNF Pawel Gorzolka  Polska -

50 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Kalevi Oikarainen  Finlandia 2:49:34,70
Wiaczesław Wiedienin  ZSRR 2:50:04,82
Gerhard Grimmer  NRD 2:50:12,88
4 Fiodor Simaszow  ZSRR 2:51:52,44
5 Sven-Åke Lundbäck  Szwecja 2:52:13,86
6 Walter Demel  RFN 2:53:00,62
7 Jan Halvarsson  Szwecja 2:53:36,8
8 Hannu Taipale  Finlandia 2:53:39,5
9 Alois Kälin  Szwajcaria 2:53:43,10
10 Karel Sacký  Czechosłowacja 2:54:34,99
...
18. Andrzej Czuj  Polska 2:58:23,64
18. Pawel Gorzolka  Polska 3:02:29,92

Sztafeta 4 × 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Władimir Woronkow
Walerij Tarakanow
Fiodor Simaszow
Wiaczesław Wiedienin
 ZSRR 2:06:36,47
Gerd Hessler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
 NRD 2:06:50,59
Ove Lestander
Jan Halvarsson
Ingvar Sandström
Lars-Göran Åslund
 Szwecja 2:06:56,80
4 Odd Martinsen
Harald Gronningen
Pål Tyldum
Erling Steineide
 Norwegia 2:08:16,07
5 Werner Geeser
Albert Giger
Alois Kälin
Eduard Hauser
 Szwajcaria 2:09:58,59
6 Franco Nones
Roberto Primus
Gianfranco Stella
Ulrich Kostner
 Włochy 2:10:10,70
7 Kalevi Oikarainen
Teuvo Hatunen
Raimo Lehtinen
Osmo Karjalainen
 Finlandia 2:10:15,56
8 Jan Fajstavr
Karel Sacký
Václav Peřina
Karel Štefl
 Czechosłowacja[1] 2:11:39,31
...
11 Wawrzynec Gasienica
Józef Rysula[2]
Tadeusz Gawlak
Andrzej Czuj
 Polska 2:15:23,66

Kobiety

5 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Galina Kułakowa  ZSRR 18:07,89
Galina Piluszenko  ZSRR 18:27,91
Nina Fiodorowa  ZSRR 18:28,51
4 Marjatta Kajosmaa  Finlandia 18:34,37
5 Michaela Endler  RFN 18:43,00
6 Senja Pusula  Finlandia 18:52,46
7 Renate Fischer  NRD 18:54,00
8 Helena Takalo  Finlandia 18:54,52
9 Berit Mørdre Lammedal  Norwegia 19:02,01
10 Inger Aufles  Norwegia 19:04,61
...
22 Stefania Biegun  Polska 19:38,92
27 Weronika Budny  Polska 19:46,14
30 Józefa Chromik  Polska 20:00,11
39 Anna Duraj[3]  Polska 21:05,59

10 km techniką klasyczną

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Alewtina Oliunina  ZSRR 36:19,00
Marjatta Kajosmaa  Finlandia 36:40,05
Galina Kułakowa  ZSRR 37:06,04
4 Helena Šikolová  Czechosłowacja 37:12,32
5 Renate Fischer  NRD 37:12,99
6 Galina Piluszenko  ZSRR 37:16,37
7 Helena Takalo  Finlandia 37:17,56
8 Ingrid Mjagar  Norwegia 37:23,73
9 Marjatta Muttilainen  Finlandia 37:35,29
10 Senja Pusula  Finlandia 37:39,16
...
17 Stefania Biegun  Polska 38:11,82
22 Weronika Budny  Polska 38:49,11
31 Józefa Chromik  Polska 39:21,10
31 Bogumila Trzebunia  Polska 40:28,07

Sztafeta 3 × 5 km

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Nina Fiodorowa
Galina Kułakowa
Alewtina Oliunina
 ZSRR 54:32,18
Gabriele Haupt
Renate Fischer
Anna Unger
 NRD 55:09,65
Senja Pusula
Helena Takalo
Marjatta Kajosmaa
 Finlandia 55:33,76
4 Inger Aufles
Aslaug Dahl
Berit Mørdre Lammedal
 Norwegia 56:28,87
5 Milena Cillerová
Helena Šikolová
Milena Chlumová
 Czechosłowacja 56:45,95
6 Monika Mrklas
Ingrid Rothfuss
Michaela Endler
 RFN 57:16,02
7 Meeri Bodelid
Barbro Tano
Birgitta Lindqvist
 Szwecja 57:19,85
8 Stefania Biegun[4]
Józefa Chromik[5]
Weronika Budny[6]
 Polska 58:04,18

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚ

# Reprezentacja
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1.  ZSRR 5 2 3 10
2.  Finlandia 1 1 1 3
3.  Szwecja 1 0 1 2
4.  NRD 0 3 1 4
5.  Norwegia 0 1 1 2

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1970
Listen to this article