For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Bułgaria
Kod MKOl

BGR

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży

Jordan Jowczew

Liczba zawodników

63 w 17 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 63.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
1
Razem
2

Bułgarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 63 zawodników: 37 mężczyzn i 26 kobiety. Był to 19 start reprezentacji Bułgarii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Silver medal.svg
Srebro
Stanka Złatewa
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
styl wolny waga do 72 kg kobiet w finale przegrała z Rosjanką Natalją Worobjową 0:5[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Terweł Pulew
Boxing pictogram.svg
Boks
waga ciężka do 91 kg mężczyzn w półfinale przegrał z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem 5-25[2]

Skład kadry

Badminton pictogram.svg
Badminton

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Petja Nedełczewa gra pojedyncza Białoruś Alesia Zajcawa
2-0
Indonezja Adriyanti Firdasari
0-2
2. 17.

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Aleksandyr Aleksandrow 49 kg Mozambik Juliano Máquina
22-7
Korea Południowa Shin Jong-hun
15-14
Tajlandia Kaeo Pongprayoon
10-16
5.
Detelin Dałaklijew 56 kg Południowa Afryka Ayabonga Sonijca
15-6
Australia Ibrahim Balla
14-10
Wielka Brytania Luke Campbell
15-16
5.
Terweł Pulew 91 kg Wang XuanXuan
10-7
Argentyna Yamil Peralta
13-10
Ukraina Ołeksandr Usyk
5-21
Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Stojka Petrowa 51 kg Nowa Zelandia Siona Fernandes
23-11
Wielka Brytania Nicola Adams
7-16
5.

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jordan Jowczew 15,108 8.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Ralitsa Milewa 48,432 56. 12,200 74. 10,966 74. 12,066 65. 13,200 68.

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg
Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Siłwija Mitewa wielobój indywidualny 110,925 4. 108,950 8.
Renata Kamberowa
Michaeła Maewska
Cwetelina Najdenowa
Elena Todorowa
Christijana Todorowa
Katrin Wełkowa
zawody drużynowe 54,625 4. 54,375 7.

Judo pictogram.svg
Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Martin Iwanow - 66 kg Kazachstan Siergiej Lim
0001- 0101
17.

Canoeing pictogram.svg
Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Mirosław Kirczew K-1 1000m 3:30,768 3. 3:30,818 5. 3:33,051 3. (B) 11.

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Danaił Petrow wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:37 61.
Spas Gujarow Nie ukończył wyścigu

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Georgi Iwanow pchnięcie kulą 19,63 22.
Wiktor Ninow skok wzwyż 2,16 28.

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Wanja Stambołowa 400 m przez płotki Nie ukończyła biegu eliminacyjnego
Siłwija Danekowa 3000 m z przeszkodami 9:59,52 11.
Iwet Łałowa 100 m 11,06 2. 11,31 6.
200 m 23,01 5. 22,98 6.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Wenelina Wenewa-Mateewa skok wzwyż 1,85 20.
Radosława Mawrodiewa pchnięcie kulą XXX Nie sklasyfikowana
Andriana Banowa trójskok 13,33 32.

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jawor Christow indywidualnie (m) 663 35. Meksyk Luis Álvarez
0-6
33.

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Wencisław Ajdarski 1500m dowolnym 15:34,86 28.
Petyr Stojczew 10 km 1:50:44,4 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nina Rangelowa 100m dowolnym 55,52[3] 24.
200m dowolnym 1:59,21[4] 19.
400m dowolnym 4:11,71[5] 23.
Jekaterina Awramowa 100m grzbietowym 1:02,20[6] 31.
200m grzbietowym 2:15,44[7] 32.

Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Iwan Markow -85 kg 172 kg 3. 203 kg 7. 375 kg 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Miłka Manewa -63 kg 102 kg 5. 131 kg 4. 233 kg 5.

Volleyball pictogram.svg
Siatkówka

Mężczyźni

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Mecz o 3. miejsce Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Bułgaria siatkówka halowa  Wielka Brytania
3:0
 Polska
3:1
 Australia
3:0
 Argentyna
1:3
 Włochy
3:0
1  Niemcy
3:0
 Rosja
1:3
 Włochy
1:3
4.

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Anton Rizow kpn 60 593 22.
Kdw 3x40 1162 24.
Kdw 60l 588 42.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Antoaneta Bonewa ppn 60 384 9.
Marija Grozdewa 378 24.
Antoaneta Bonewa Psp 60 582 10.
Marija Grozdewa 583 9.
Petja Łukanowa Kpn 40 392 40.
ksp 3x20 577 30.

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Miejsca 5-8. Półfinały Mecz o 5. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Margarita Czornakowa szabla indywidualnie Ukraina Olha Charłan
8-15
17.

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Cwetana Pironkowa singel Słowacja Dominika Cibulková
7:6(4), 6:2
Włochy Flavia Pennetta
5:7, 1:6
→ Nie awansowała Miejsca 17-32
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Grigor Dimitrow singel Polska Łukasz Kubot
6:3, 7:6(4)
Francja Gilles Simon
3:6, 3:6
→ Nie awansował Miejsca 17-32

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Aleksandyr Kostadinow -55 kg Li Shujin
2-4
12.
Iwo Angełow -60 kg Stany Zjednoczone Ellis Coleman
3-1
Omid Norouzi
0-3
Sheng Jiang
3-1
Kazachstan Ałmat Kebyspajew
0-3
7.
Christo Marinow -84 kg Kazachstan Danijał Gadżijew
0-3
18.
Elis Guri -96 kg Rumunia Alin Alexuc-Ciurariu
2-0
Gruzja Soso Jabidze
1-3
Białoruś Cimafiej Dziejniczenka
0-4
7.
Mężczyźni – styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Radosław Welikow -55 kg Tadżykistan nikolay Noew
2-0
Gruzja Wladimer Chinczegaszwilii
3-5
Egipt Ibrahim Farag
6-0
Indie Amit Kumar
2-0
Japonia Shin’ichi Yumoto
1-3
5.
Anatolie Guidea -60 kg Indie Yogeshwar Dutt
1-7
13.
Leonid Bazan -66 kg Azerbejdżan Cəbrayıl Həsənov
1-6
14.
Kirił Terzijew -74 kg Sadegh Goudarzi
1-8
Uzbekistan Soslan Tigiyev
0-6
15.
Kobiety – styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Stanka Złatewa -72 kg Białoruś Vasilisa Marzaliuk
2-0
Szwecja Jenny Fransson
2-0
Kamerun Annabelle Ali
5-3
Hiszpania Maider Unda
4-0
Rosja Natalja Worobjowa
3-5
Silver medal icon.svg

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Irina Konstantinowa-Bontemp RS:X 23 22 15 20 23 20 20 16 24 21 180 22.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Joan Kolew RS:X 29 31 39 16 20 35 26 19 19 8 207 26.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Women’s 72kg Freestyle – Olympic Wrestling London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-16] (ang.).
  2. Men’s Heavy (91 kg) – Olympic Boxing London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  3. Women’s 100m Freestyle – Olympic Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-06] (ang.).
  4. Women’s 200m Freestyle – Olympic Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-16] (ang.).
  5. Women’s 400m Freestyle – Olympic Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-04] (ang.).
  6. Women’s 100m Backstroke – Olympic Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-05] (ang.).
  7. Women’s 200m Backstroke – Olympic Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-10-25] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-10] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.