Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Cesarstwo Niemieckie na Letnich igrzyskach olimpijskich 1912
Cesarstwo Niemieckie
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Karl von Halt
Liczba zawodników 185 w 69 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6..
Złoto
5
Srebro
13
Brąz
7
Razem
25

Był to piąty start reprezentacji II Rzeszy Niemieckiej. Na igrzyskach w wystartowało 185 zawodników z tej reprezentacji, w tym 5 kobiet. Najmłodszym zawodnikiem była Grete Rosenberg, która miała 15 lat i 274 dni. Najstarszym zawodnikiem był Carl Pauen, który miał 53 lata i 91 dni. II Rzesza zdobyła 25 medali, dzięki czemu uplasowała się na szóstym miejscu. Zdobyli na tych igrzyskach dwa razy więcej medali niż w Londynie.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Walter Bathe Pływanie 200 metrów stylem klasycznym 3:01,8 min[1]
Złoto
Walter Bathe Pływanie 400 metrów stylem klasycznym 6:29,6 min[1]
Złoto
Paul Günther Skoki do wody Trampolina 3 m 79,23 pkt[2]
Złoto
Dorothea Köring, Heinrich Schomburgk Tenis Pary mieszane w finale pokonali duet szwedzki Sigrid Fick, Gunnar Setterwall 2:0 (6:4, 6:0)[3]
Złoto
Albert Arnheiter, Hermann Wilker, Rudolf Fickeisen, Otto Fickeisen Wioślarstwo Czwórka ze sternikiem 6:59,4 min[4]
Srebro
Friedrich von Rochow Jeździectwo WKKW indywidualnie 46,42 pkt[5]
Srebro
Friedrich von Rochow, Richard von Schaesberg, Eduard von Lütcken, Carl von Moers Jeździectwo WKKW drużynowo 138,48 pkt[5]
Srebro
Rabod von Kröcher Jeździectwo Skoki indywidualnie 186,53 pkt[5]
Srebro
Hanns Braun Lekkoatletyka Bieg na 400 m 48,3 s[6]
Srebro
Hans Liesche Lekkoatletyka Skok wzwyż 1,91 m[6]
Srebro
Otto Fahr Pływanie 100 m grzbietem 1:22,4 min[1]
Srebro
Wilhelm Lutzow Pływanie 200 m klasycznym 3:05,0 min[1]
Srebro
Waltraud Dressel, Louise Otto, Hermine Stindt, Grete Rosenberg Pływanie sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym 6:04,6 min[7]
Srebro
Hans Luber Skoki do wody Trampolina 3 m 76,78 pkt[2]
Srebro
Albert Zürner Skoki do wody Wieża 5 i 10 m – skoki proste i złożone 72,60 pkt[2]
Srebro
Alfred Goeldel-Bronikoven Strzelectwo Trap indywidualnie 94 pkt[8]
Srebro
Dorothea Köring Tenis Singiel Kobiety w finale uległa Marguerite Broquedis 1:2 (6:4, 3:6, 4:6)[9]
Srebro
Georg Gerstäcker Zapasy Waga piórkowa w walce o złoty medal uległ Kaarlo Koskelo
Brąz
Sigismund Freyer, Wilhelm von Hohenau, Ernst Deloch,Fryderyk Karol Pruski Jeździectwo Skoki drużynowo 530 pkt[5]
Brąz
Paul Kellner Pływanie 100 m grzbietem 1:24,0 min[1]
Brąz
Kurt Malisch Pływanie 200 m klasycznym 3:08,0 min[1]
Brąz
Kurt Behrens Skoki do wody Trampolina 3 m 73,73 pkt[2]
Brąz
Alfred Goeldel-Bronikoven, Erland Koch, Albert Preuß, Erich von Bernstorff-Gyldensteen, Franz von Zedlitz und Leipe Strzelectwo Runda „Clay Pigeons” drużynowo 510 pkt[10]
Brąz
Oscar Kreuzer Tenis Gra pojedyncza na zewnątrz w meczu o brązowy medal pokonał Ladislava Žemla 1:3 (6:2, 3:6, 6:3, 6:1)[11]
Brąz
Otto Liebing, Max Bröske, Max Vetter, Willi Bartholomae, Fritz Bartholomae, Werner Dehn, Rudolf Reichelt, Hans Matthiae, Kurt Runge Wioślarstwo Ósemka 6:18,6 min[12]

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann, Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Johannes Werner, Erich Worm wielobój drużynowy 162,0 5.
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann,Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Hans Werner, Erich Worm wielobój drużynowo w systemie wolnym 84,25 4.

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Friedrich von Oesterley Condor 36 4.
Felix Bürkner King 51 7.
Andreas von Flotow Senta 77 11.
Carl von Moers New Bank 83 12.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki indywidualnie Rabod von Kröcher Dohna 4 186
Sigismund Freyer Ultimus 7 183 5.
Wilhelm von Hohenau Pretty Girl 9 181 6.
Ernst Deloch Hubertus 10 180 9.
Friedrich von Grote Polyphem 16 174 18.
Fryderyk Hohenzollern Gibson Boy 16 174 18.
Skoki drużynowo Sigismund Freyer
Wilhelm von Hohenau
Ernst Deloch
Fryderyk Karol Hohenzollern
jak wyżej



530
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Friedrich von Rochow Idealist 10,00 10,00 10,00 9,53 6,89 46,42
Richard von Schaesberg Grundsee 10,00 10,00 10,00 9,40 6,76 46,16 5.
Eduard von Lütcken Blue Boy 10,00 10,00 10,00 9,27 6,63 45,90 8.
Carl von Moers May-Queen 10,00 10,00 8,20 8,67 7,56 44,13 15.
WKKW drużynowo Friedrich von Rochow
Richard von Schaesberg
Eduard von Lütcken
Carl von Moers
jak wyżej punktacja jak wyżej 138,48

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Rudolf Baier jazda indywidualna na czas (m) 11:35:01,5 27.
Franz Lemnitz 11:34:32,2 26.
Oswald Rathmann 11:40:18,4 33.
Georg Warsow 11:45:24,0 36.
Otto Männel 11:53:27,4 44.
Wilhelm Rabe 12:06:55,8 55.
Josef Rieder 12:12:32,4 57.
Martin Koch 12:18:22,5 61.
Robert Birker 12:19:27,6 62.
Hermann Smiel 12:49:01,6 76.
Carl Lüthje 13:00:31,8 79.
Franz Lemnitz
Rudolf Baier
Oswald Rathmann
Georg Warsow
jazda drużynowa na czas (m) 46:35:16,1 6.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Richard Rau 11,5 1. 10,9 2. Nie awansował
Emil Ketterer Nie ukończył biegu Nie awansował
Erwin Kern b.d 2. b.d 2. Nie awansował
Max Herrmann b.d 3. Nie awansował
200 m Richard Rau 22,5 1. 22,1 1. 22,2 4.
Max Herrmann 22,9 1. b.d 2. Nie awansował
Heinrich Wenseler Nie ukończył biegu Nie awansował
400 m Hanns Braun 50,6 1. 49,2 1. 48,3
Max Herrmann b.d 3. Nie awansował
Heinrich Burkowitz 51,7 3. Nie awansował
Erich Lehmann b.d 3. Nie awansował
Jacques Person 55,4 1. Nie ukończył biegu Nie awansował
Heinrich Wenseler b.d 3. Nie awansował
800 m Richard Jahn 2:02,0 4. Nie awansował
Julius Person b.d 3. Nie awansował
Erich Lehmann b.d 3. Nie awansował
Hanns Braun b.d 2. 1:54,6 2. 1:53,0 6.
1500 m Georg Amberger 4:27,0 3. Nie awansował
Georg Mickler b.d 4. Nie awansował
Erwin von Sigel 4:09,3 1. b.d 9.
110 m przez płotki Hermann von Bönninghausen 17,0 2. 16,0 3. Nie awansował
5000 m Gregor Vietz Nie ukończył biegu Nie awansował
10 000 m Nie ukończył biegu Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Karl von Halt
Max Herrmann
Erwin Kern
Richard Rau
43,6 1. 42,3 1. Dyskwalifikacja
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Hanns Braun
Max Herrmann
Hermann Burkowitz
Erich Lehmann
3:28,5 2. Nie awansowali
bieg 3000 m drużynowo Erwin von Sigel
Georg Amberger
Gregor Vietz
Georg Mickler
12 pkt 2. Nie awansowali
bieg przełajowy Gregor Vietz 54:40,6 27.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Robert Pasemann skok w dal 6,82 8.
Otto Bäurle trójskok 13,52 14.
Hans Liesche skok wzwyż 1,91
Otto Röhr 1,75 13.
Robert Pasemann skok o tyczce 3,40 11.
Karl von Halt pchnięcie kulą 11,16 14.
Paul Willführ 10,90 18.
Josef Waitzer rzut dyskiem 38,44 16.
Emil Welz 37,24 24.
Paul Willführ b.d 41.
Josef Waitzer rzut oszczepem 43,71 19.
Karl von Halt 41,99 22.
Paul Willführ 41,05 23.

Wieloboje

Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Otto Bäurle pięciobój skok w dal 6,52 7 7.
rzut oszczepem 34,29 22 22.
Bieg na 200 m 23,6 9 9.
rzut dyskiem
Bieg na 1500 m
Finał 38 13.
Karl von Halt skok w dal b.d 22 22.
rzut oszczepem 42,75 10 10.
Bieg na 200 m Nie ukończył biegu
rzut dyskiem
Bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Josef Waitzer skok w dal b.d 24 24.
rzut oszczepem 26 26.
Bieg na 200 m Nie wystartował
rzut dyskiem
Bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Otto Röhr dziesięciobój bieg 100 m 11,3 881,0 5.
skok w dal 6,43 742,75 7.
pchnięcie kulą 9,81 501,0 22.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m Nie wystartował 0
bieg na 110 m przez płotki Nie wystartował 0
rzut dyskiem Nie wystartował 0
skok o tyczce Nie wystartował 0
rzut oszczepem Nie wystartował 0
bieg na 1500 m Nie wystartował 0
Finał Nie ukończył konkurencji
Alexander Abraham bieg 100 m 12,0 714,4 16.
skok w dal 5,52 519,80 28.
pchnięcie kulą 11,29 649,0 7.
skok wzwyż 1,50 440,0 23.
bieg 400 m Nie wystartował 0
bieg na 110 m przez płotki Nie wystartował 0
rzut dyskiem Nie wystartował 0
skok o tyczce Nie wystartował 0
rzut oszczepem Nie wystartował 0
bieg na 1500 m Nie wystartował 0
Finał Nie ukończył konkurencji
Karl von Halt bieg 100 m 12,1 690,6 18.
skok w dal 6,08 657,00 15.
pchnięcie kulą 11,12 632,0 8.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m 54,2 781,92 9.
bieg na 110 m przez płotki 17,7 743,5 15.
rzut dyskiem 35,46 772,00 5.
skok o tyczce 2,70 454,6 12.
rzut oszczepem 39,82 587,225 10.
bieg na 1500 m 5:02,8 643,6 9.
Finał 6682,445 9.

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Carl Pauen indywidualnie 102 29. 29 Nie wystartował Nie ukończył konkurencji

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • Julius Hirsch
  • Eugen Kipp
  • Willi Worpitzky
  • Adolf Jäger
  • Karl Wegele
  • Hermann Bosch
  • Max Breunig
  • Georg Krogmann
  • Ernst Hollstein
  • Helmut Röpnack
  • Albert Weber
  • Adolf Werner
  • Gottfried Fuchs
  • Hans Reese
  • Walter Hempel
  • Karl Burger
  • Josef Glaser
  • Camillo Ugi
  • Karl Uhle
  • Fritz Förderer
  • Emil Oberle
  • Otto Thiel

Reprezentacja Niemiec w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego uległa reprezentacji Austrii i odpadła z rywalizacji o medale. W turnieju pocieszania (dla drużyn które odpadały z rywalizacji o medale) reprezentacja Niemiec dotarła do II rundy w której uległa reprezentacji Węgier. Ostatecznie reprezentacja Niemiec zajęła 7. miejsce

Pierwsza runda

29 czerwca 1912
15:00
Austria Cesarstwo Austrii
Johann Studnicka Gol 58'
Leopold Neubauer Gol 62'
Robert Merz Gol 75'81'
Robert Cimera Gol 89'
5 : 1
(0:1)
Cesarstwo Niemieckie Niemcy
Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2000
Sędzia: Holandia Herbert James Willing

Turniej pocieszenia (dla drużyn, które odpadły)

1 lipca 1912
17:00
Niemcy Cesarstwo Niemieckie
Gottfried Fuchs Gol 2'9'21'28'34'
Gottfried Fuchs Gol 46'51'55'65'69'
Fritz Förderer Gol 6'27'53'66'
Karl Burger Gol 30'
Emil Oberle Gol 58'
16 : 0
(8:0)
 Rosja Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2000
Sędzia: Holandia Christiaan Jacobus Groothoff

II runda turnieju

3 lipca 1912
15:00
Węgry 
Imre Schlosser Gol 3'39'82'
3 : 1
(2:0)
Cesarstwo Niemieckie Niemcy
Gol 56' Fritz Förderer
Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2000
Sędzia: Holandia Christiaan Jacobus Groothoff

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Kurt Bretting 1:07,0 1. 1:04,2 1. 1:04,6 1. 1:05,8 4.
Walther Binner b.d 4. Nie awansował
Georg Kunisch b.d 5. Nie awansował
Max Ritter 1:08,0 1. 1:08,8 3. Nie awansował
Walter Ramme 1:09,2 1. 1:07,8 2. 1:05,6 2. 1:06,4 5.
400 m dowolnym Max Ritter 5:44,6 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Oscar Schiele 5:57,0 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Otto Groß 1:24,0 2. 1:26,0 1. 1:25,8 5.
Oscar Schiele Dyskwalifikacja Nie awansował
Otto Fahr 1:22,0 1. 1:21,8 3. 1:22,4
Paul Kellner 1:26,0 2. 1:26,2 2. 1:24,2
Erich Schultze 1:27,2 2. b.d 5. Nie awansował
200 m klasycznym Wilhelm Lützow 3:07,4 1. 3:04,4 2. 3:05,0
Paul Malisch 3:08,8 1. 3:09,6 1. 3:08,0
Walter Bathe 3:03,4 1. 3:02,2 1. 3:01,8
400 m klasycznym Paul Malisch 6:47,0 1. 6:47,6 2. 6:37,0 4.
Wilhelm Lützow 6:49,8 1. 6:44,6 1. Nie ukończył wyścigu
Walter Bathe 6:34,6 1. 6:32,0 1. 6:29,6
4 × 200 m dowolnym Oscar Schiele
Georg Kunisch
Kurt Bretting
Max Ritter
10:42,2 2. 10:37,0 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Louise Otto 1:34,4 2. 1:32,0 6. Nie awansowała
Hermine Stindt 1:29,2 3. Nie awansowała
Wally Dressel 1:28,6 3. 1:34,4 4. Nie awansowała
Grete Rosenberg 1:25,0 1. 1:29,2 3. 1:27,2 4.
4 × 100 m dowolnym Wally Dressel
Louise Otto
Hermine Stindt
Grete Rosenberg
6:04,6

Skoki do wody

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Kurt Behrens 80,14 1. 73,73
Paul Günther 78,14 2. 79,23
Albert Zürner 74,64 2. 73,33 4.
Hans Luber 77,50 1. 76,78
trampolina 3m Paul Günther 36,1 1. Nie ukończył konkurencji
Hans Luber 36,2 6. Nie awansował
Kurt Behrens 35,1 7. Nie awansował
Albert Zürner 31,7 6. Nie awansował
skoki standard i dowolne Albert Zürner 65,04 2. 72,60
Hans Luber 61,66 3. Nie awansował
Kurt Behrens 58,35 8. Nie awansował
Paul Günther 36,1 1. Nie stanął na starcie

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Erland Koch 33 13.
Albert Preuß 28 21.
Horst Goeldel-Bronikoven 27 24.
runda podwójna – sylwetka jelenia Erland Koch 47 17.
Albert Preuß 47 17.
pistolet pojedynkowy 30 m Georg Meyer 207 39.
pistolet dowolny indywidualnie Gerhard Bock 395 44.
Heinrich Hoffmann 189 54
pistolet pojedynkowy drużynowo Benno Wandolleck
Gerhard Bock
Georg Meyer
Heinrich Hoffmann
890 7.
trap indywidualnie Alfred Goeldel-Bronikoven 94
Albert Preuß 88 4.
Franz von Zedlitz und Leipe 88 4.
Erland Koch 86 12.
Horst Goeldel-Bronikoven 86 12.
Erich von Bernstorff-Gyldensteen 84 17.
Hans Lüttich 77 25.
trap drużynowo Franz von Zedlitz und Leipe
Horst Goeldel-Bronikoven
Erich von Bernstorff-Gyldensteen
Erland Koch
Albert Preuß
Alfred Goeldel-Bronikoven
510

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Julius Lichtenfels Holandia Henrik de Iongh
Dania Ejnar Levison
Grecja Sotirios Notaris
Belgia Victor Willems
Szwecja Åke Grönhagen
Wielka Brytania Gordon Alexander
Imperium Rosyjskie Pawieł Guworski
Nie awansował
Friedrich Schwarz Belgia Paul Anspach
Grecja Petros Manos
Dania Jens Berthelsen
Szwecja Knut Enell
Imperium Rosyjskie Aleksandr Soldatenkow
A.M. Hassanein
Nie awansował
Heinrich Schrader Wielka Brytania Robert Montgomerie
František Kříž
Belgia Fernand de Montigny
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Norwegia Harald Platou
P
P
P
P
P
Nie awansował
Hans Thomson Holandia Jan de Beaufort
Szwecja Louis Sparre
Belgia Gaston Salmon
Wielka Brytania Percival Davson
Josef Pfeiffer
Stany Zjednoczone John MacLaughlin
František Kříž
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Dania Ejnar Levison
Belgia Jacques Ochs
Norwegia Lars Aas
Nie awansował
Hermann Plaskuda Szwecja Gustaf Lindblom
Holandia Adrianus de Jong
Grecja Georgios Versis
Wielka Brytania Sydney Martineau
Belgia Marcel Berré
Stany Zjednoczone John Gignoux
Dania Hans Olsen
Nie awansował
Emil Schön Szwecja Georg Branting
Grecja Trifon Triantafyllakos
Holandia Willem van Blijenburgh
Dania Oluf Berntsen
Wielka Brytania John Blake
Béla Békessy
Stany Zjednoczone James Moore
Szwecja Einar Sörensen
Wielka Brytania Gerald Ames
Grecja Petros Manos
Stany Zjednoczone George Breed
Norwegia Sigurd Mathiesen
Nie awansował
Walther Meienreis Grecja Georgios Petropoulos
Wielka Brytania Gerald Ames
Karel Goppold
Dania Lauritz Østrup
Holandia Willem Molijn
P
P
P
P
W
Nie awansował
floret indywidualnie Johannes Adam Belgia Marcel Berré
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Imperium Rosyjskie Feliks Leparski
Nie awansował
Julius Thomson Nedo Nadi
Zoltán Schenker
Stany Zjednoczone Scott Breckinridge
Miloš Klika
Związek Południowej Afryki Walter Gates
Wielka Brytania Percival Davson
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Julius Lichtenfels Wielka Brytania Arthur Fagan
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Belgia Gaston Salmon
Szwecja Gustaf Armgarth
Imperium Rosyjskie Władimir Kejser
Zoltán Schenker
Nedo Nadi
Wielka Brytania Gordon Alexander
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Belgia Léon Tom
Pietro Speciale
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Péter Tóth
Belgia Henri Anspach
Béla Zulawszky
Nie awansował
Adolf Davids Stany Zjednoczone Harold Rayner
Béla Zulawszky
Szwecja Nils Grönvall
Imperium Rosyjskie Władimir Samojłow
P
P
W
W
Edoardo Alaimo
Béla Békessy
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Szwecja Axel Jöhncke
Belgia Fernand de Montigny
Nie awansował
Wilhelm Löffler Béla Békessy
Wielka Brytania Edgar Seligman
Josef Javůrek
Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Stany Zjednoczone John Gignoux
Dania Ivan Osiier
Péter Tóth
Belgia Victor Willems
Grecja Sotirios Notaris
Stany Zjednoczone Harold Rayner
Nie awansował
Hermann Plaskuda Dania Ejnar Levison
Pál Pajzs
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
Stany Zjednoczone William Bowman
Zdeněk Vávra
Belgia Robert Hennet
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Vilém Goppold Jr.
Dania Lauritz Østrup
Nie awansował
Albert Naumann Edoardo Alaimo
Péter Tóth
Vilém Goppold Jr.
Stany Zjednoczone Alfred Sauer
Imperium Rosyjskie Władimir Sarnawski
Nie awansował
Heinrich Ziegler László Berti
Belgia Jacques Ochs
Dania Lauritz Østrup
Cesarstwo Austrii Rudolf Cvetko
František Kříž
Nie awansował
Emil Schön Fernando Cavallini
Belgia Robert Hennet
Stany Zjednoczone George Breed
Imperium Rosyjskie Leonid Griniow
Szwecja Gunnar Böös
László Berti
Belgia Paul Anspach
Norwegia Bjarne Eriksen
Dania Ejnar Levison
Belgia Jacques Ochs
Nedo Nadi
Béla Békessy
Belgia Paul Anspach
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Nie awansował
szabla indywidualnie Hans Thomson Cesarstwo Austrii Karl Münich
Dania Jens Berthelsen
Imperium Rosyjskie Boris Niepokupnoj
P
W
W
Zoltán Schenker
Imperium Rosyjskie Apollon Guiber von Greifenfels
Wielka Brytania Charles Van Der Byl
Wielka Brytania Edward Brookfield
Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Nie awansował
Georg Stöhr Imperium Rosyjskie Nikołaj Kuzniecow
Ervin Mészáros
László Berti
Bertalan Dunay
Imperium Rosyjskie Władimir Andriejew
Giovanni Benfratello
Dania Ejnar Levison
Nie awansował
Julius Lichtenfels Béla Zulawszky
Imperium Rosyjskie Władimir Andriejew
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Szwecja Helge Werner
Péter Tóth
Szwecja Carl Personne
Francesco Pietrasanta
Wielka Brytania Alfred Ridley-Martin
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
Nie stanął na stacie Nie awansował
Friedrich Schwarz Zoltán Schenker
Wielka Brytania Harry Butterworth
Imperium Rosyjskie Paweł Fiłatow
Ervin Mészáros
Wielka Brytania William Marsh
Cesarstwo Austrii Ernst zu Hohenlohe
Edoardo Alaimo
Imperium Rosyjskie Władimir Danicz
P
W
W
-'
-
Béla Békessy
Nedo Nadi
Béla Zulawszky
Bertalan Dunay
Imperium Rosyjskie Anatolij Timofiejew
P
P
P
P
-
Nie awansował
szabla drużynowo Friedrich Schwarz
Fritz Jack
Johannes Adam
Georg Stöhr
Walther Meienreis
Hermann Plaskuda
Jakob Erckrath de Bary
Emil Schön
Julius Lichtenfels
 Wielka Brytania
 Szwecja
 Węgry
 Cesarstwo Austrii
 Włochy
P
P
P
Nie awansował
szpada drużynowo Friedrich Schwarz
Hermann Plaskuda
Emil Schön
Heinrich Ziegler
 Holandia  Szwecja
 Belgia
 Grecja
P
P
P
Nie awansowali 7.

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik Eliminacje 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał
Mecz o brązowy medal
Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Otto Lindpainter Cesarstwo Austrii Fritz Felix Piepes
P 0:3
(2:6,3:6,3:6)
Nie awansował 48.
Robert Spiess Jaroslav Just
W 3:2
(2:6,6:3,3:6,6:3,6:1)
Cesarstwo Niemieckie Heinrich Schomburgk
P 0:3
(6:8,1:6,1:4 krecz)
Nie awansował 17.
Heinrich Schomburgk Cesarstwo Niemieckie Robert Spiess
W 3:0
(8:6,6:1,4:1 krecz)
Związek Południowej Afryki Harold Kitson
P 0:3
(2:6,2:6,3:6)
Nie awansował 9.
Oscar Kreuzer Norwegia Herman Bjørklund
W 3:0
(6:0,6:0,6:1)
wolny los Rosja Michaił Sumarokow-Elston
W 3:1
(6:2,10:12,6:4,6:0)
Cesarstwo Austrii Arthur Zborzil
W 3:0
(6:4,6:3,6:2)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 0:3
(7:9,5:7,2:6)
Ladislav Žemla
W 3:1
(6:2,3:6,6:3,6:1)
Luis Maria Heyden Francja Édouard Mény de Marangue
W 3:2
(7:9,4:6,6:2,7:5,6:1)
Aurél von Kelemen
W 3:1
(6:3,4:6,7:5,7:5)
Stany Zjednoczone Theodore Pell
W 3:1
(2:6,7:5,8:6,7:5)
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
P 2:3
(2:6,4:6,10:8,6:4,3:6)
Nie awansował 5
Otto von Müller Dania Ove Frederiksen
W 3:0
(6:2,6:1,6:4)
Jenő von Zsigmondy
W 3:0
(6:1,6:2,6:0)
Béla von Kehrling
W 3:0
(6:2,6:1,6:1)
Ladislav Žemla
P 0:3
(4:6,5:7,4:6)
Nie awansował 5.
debel (m) Robert Spiess
Luis Maria Heyden
Szwecja Frans Möller
Szwecja Thorsten Grönfors
W 3:2
(3:6,6:4,6:2,4:6,6:1)
Dania Ernst Frigast
Dania Ove Frederiksen
W 3:0
(6:2,7:5,6:3)
Ladislav Žemla
Jaroslav Just
P 0:3
(0:6,6:8,4:6)
Nie awansowali 5.
Heinrich Schomburgk
Otto von Müller
Leó von Baráth
Aurél von Kelemen
W 3:0
(6:0,6:0,6:2)
Francja Albert Canet
Francja Édouard Mény de Marangue
P 1:3
(8:6,3:6,2:6,3:6)
Nie awansowali 9.
singiel (k) Dorothea Köring Szwecja Sigrid Fick
W 2:0
(7:5,6:3)
wolny los Szwecja Edith Arnheim
W 2:0
(6:4,6:3)
Francja Marguerite Broquedis
P 1:2
(6:4,3:6,4:6)
mikst Dorothea Köring
Heinrich Schomburgk
wolny los Francja Marguerite Broquedis
Francja Albert Canet
W 2:0
(6:2,6:3)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Gunnar Setterwall
W 2:0
(6:4,6:2)

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Martin Stahnke 8:28,8 1. 7:58,8 2. Nie awansował
Kurt Hoffmann 7:46,9 2. Nie awansował
M4+ Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Otto Maier
7:06,6 1. 7:14,4 1. 7:41,0 1. 6:59,4 1.
M8+ Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
6:32,0 1. 6:22,0 1. 6:18,6 2. Nie awansowali
Carl Eichhorn
Ludwig Weihnacht
Richard Friesicke
Andreas Wegener
Fritz Eggebrecht
Heinrich Landrock
Egbert Reinsfeld
Gottfried Gelfort
Otto Charlet
6:45,0 1. b.d 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Conrad Stein Szwecja Harry Larsson
p
Imperium Rosyjskie Aleksandr Ankondinow
p
Nie awansował
Georg Andersen Szwecja Hugo Johansson
p
József Pongrácz
p
Nie awansował
Georg Gerstäcker András Szoszky
W
Risto Mustonen
W
Szwecja Hugo Johansson
W
Lauri Haapanen
W
Karl Kangas
p
Hjalmar Lehmusvirta
W
Kaarlo Leivonen
W
Otto Lasanen W
Kaarlo Koskelo P
styl klasyczny waga lekka Ludwig Sauerhöfer Szwecja Johan Nilsson
p
Szwecja Martin Jonsson
W
József Sándor
W
Norwegia Herbrand Lofthus
p
Nie awansował
Andreas Dumrauf Szwecja Edvin Mattiasson
p
Norwegia Herbrand Lofthus
p
Nie awansował
Bruno Heckel Szwecja Carl Lund
p
Szwecja Hugo Björklund
W
Tuomas Pukkila
W
Aatami Tanttu
W
David Kolehmainen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Adolf Kurz Dania Anders Andersen
W
Karl Åberg
p
Mikko Holm
p
Nie awansował
Josef Merkle Mikko Holm
W
wolny los Karl Åberg
W
Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Nie awansował
Wilhelm Steputat Karl Åberg
p
wolny los Andrea Gargano
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Karl Groß Anders Rajala
p
Ivar Böhling
p
Nie awansował
Peter Oehler Dania Otto Nagel
W
Oskar Kumpu
W
Ivar Böhling
p
Dania Johannes Eriksen
p
Nie awansował
Fritz Lange Knut Lindberg
p
Cesarstwo Austrii Johann Trestler
W
Szwecja Johan Andersson
W
Oscar Wiklund
W
wolny los Ivar Böhling
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Jean Hauptmanns Kalle Viljamaa
p
Yrjö Saarela
p
Nie awansował
Jakob Neser Cesarstwo Austrii Nikolajs Fārnasts
W
Holandia Barend Bonneveld
W
Johan Olin
p
Adolf Lindfors
W
Kalle Viljaama
W
Yrjö Saarela
p
Nie awansował 4.

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article