Cofidis - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Cofidis.

Cofidis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Cofidis
Informacje
DyscyplinaKolarstwo szosowe
DywizjeUCI Trade Team I (1997-2004)
UCI ProTeams (2005-2009)
UCI ProContinental Team (2010-2019)
UCI WorldTeams (2020-)
Kod UCICOF
Kraj
Francja
Data powstania1996
Sezony26 (w 2022)
Oficjalna stronaOficjalna strona
Kierownictwo
Dyrektorzy generalniAlain Bondue (1998-2004)
Éric Boyer (6.2005-6.2012)
Yvon Sanquer (7.2012-10.2017)
Cédric Vasseur (10.2017-)
Dyrektorzy sportowiAlain Deloeuil (1997-)
Jean-Luc Jonrond (2011-)
Jacques Decrion (2015-2019)
Christian Guiberteau (2016-)
Roberto Damiani (2019-)
Thierry Marichal (2019-)
Bingen Fernández (2021-)
Nazwy
1996-2008Cofidis-Le Crédit par Téléphone
2009-2012Cofidis, le Crédit en Ligne
2013-2019Cofidis, Solutions Crédits
2020-Cofidis
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Cofidis (Kod UCI: COF) – francuska zawodowa grupa kolarska należąca do dywizji UCI WorldTeams.

W 1996 grupę założył trener i menadżer Cyrille Guimard, który współpracował wcześniej z takimi kolarzami jak Bernard Hinault, Greg LeMond, czy Laurent Fignon. Obecnym menadżerem jest Cédric Vasseur. Od 2005 do 2009 drużyna znajdowała się wśród grona 20 najlepszych zespołów cyklu UCI ProTour, w 2010-2019 należała do UCI Professional Continental Teams, a od 2020 wróciła do najwyższej dywizji.

Sezony

2021

 Główny artykuł: Cofidis w sezonie 2021.

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Piet Allegaert20 stycznia 1995
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise (2019)
Fernando Barceló6 stycznia 1996
Hiszpania
Euskadi Basque Country-Murias (2019)
Natnael Berhane5 stycznia 1991
Erytrea
Dimension Data (2018)
Tom Bohli17 stycznia 1994
Szwajcaria
UAE Team Emirates (2020)
André Carvalho31 października 1997
Portugalia
Hagens Berman Axeon (2020)
Thomas Champion8 września 1999
Francja
Bourg Ain Cyclisme (2020)
Simone Consonni12 września 1994
Włochy
UAE Team Emirates (2019)
Jean-Pierre Drucker3 września 1986
Luksemburg
Bora-Hansgrohe (2020)
Nicolas Edet2 grudnia 1987
Francja
Véranda Rideau Sarthe 72 (2010)
Rubén Fernández 1 marca 1991
Hiszpania
Euskaltel-Euskadi (2020)
Eddy Finé20 listopada 1997
Francja
VC Villefranche Beaujolais (2019)
Simon Geschke13 marca 1986
Niemcy
CCC (2020)
Nathan Haas12 marca 1989
Australia
Katusha-Alpecin (2019)
Jesús Herrada26 lipca 1990
Hiszpania
Movistar Team (2017)
José Herrada1 października 1985
Hiszpania
Movistar Team (2017)
Victor Lafay17 stycznia 1996
Francja
Bourg Ain Cyclisme (2018)
Christophe Laporte11 grudnia 1992
Francja
AVC Aix-en-Provence (2013)
Guillaume Martin9 czerwca 1993
Francja
Wanty-Gobert (2019)
Emmanuel Morin13 marca 1995
Francja
Sojasun espoir-ACNC (2018)
Anthony Perez22 kwietnia 1991
Francja
AVC Aix-en-Provence (2015)
Pierre-Luc Périchon4 stycznia 1987
Francja
Fortuneo-Samsic (2018)
Rémy Rochas18 maja 1996
Francja
Nippo-Delko One Provence (2020)
Fabio Sabatini18 lutego 1985
Włochy
Deceuninck-Quick Step (2019)
Szymon Sajnok24 sierpnia 1997
Polska
CCC (2020)
Hugo Toumire (1 sierpnia 2021–31 grudnia 2021, stażysta)5 października 2001
Francja
Chambéry CF (2020)
Kenneth Vanbilsen1 czerwca 1990
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Attilio Viviani18 października 1996
Włochy
Sangemini-Trevigiani-MG.K Vis (2019)
Elia Viviani7 lutego 1989
Włochy
Deceuninck-Quick Step (2019)
Jelle Wallays11 maja 1989
Belgia
Lotto-Soudal (2020)
Axel Zingle (1 sierpnia 2021–31 grudnia 2021, stażysta)18 grudnia 1998
Francja
Źródło: UCI

2020

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Piet Allegaert20 stycznia 1995
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise (2019)
Fernando Barceló6 stycznia 1996
Hiszpania
Euskadi Basque Country-Murias (2019)
Natnael Berhane5 stycznia 1991
Erytrea
Dimension Data (2018)
Dimitri Claeys18 czerwca 1987
Belgia
Wanty-Groupe Gobert (2016)
Simone Consonni12 września 1994
Włochy
UAE Team Emirates (2019)
Nicolas Edet2 grudnia 1987
Francja
Véranda Rideau Sarthe 72 (2010)
Eddy Finé20 listopada 1997
Francja
VC Villefranche Beaujolais (2019)
Nathan Haas12 marca 1989
Australia
Katusha-Alpecin (2019)
Jesper Hansen 23 października 1990
Dania
Astana Pro Team (2018)
Jesús Herrada26 lipca 1990
Hiszpania
Movistar Team (2017)
José Herrada1 października 1985
Hiszpania
Movistar Team (2017)
Victor Lafay17 stycznia 1996
Francja
Bourg Ain Cyclisme (2018)
Christophe Laporte11 grudnia 1992
Francja
AVC Aix-en-Provence (2013)
Mathias Le Turnier14 marca 1995
Francja
Océane Top 16 (2016)
Cyril Lemoine3 marca 1983
Francja
Sojasun (2013)
Guillaume Martin9 czerwca 1993
Francja
Wanty-Gobert (2019)
Luis Ángel Maté23 marca 1984
Hiszpania
Androni Giocattoli - Serramenti PVC Diquigiovanni (2010)
Marco Mathis7 kwietnia 1994
Niemcy
Katusha-Alpecin (2018)
Emmanuel Morin13 marca 1995
Francja
Sojasun espoir-ACNC (2018)
Anthony Perez22 kwietnia 1991
Francja
AVC Aix-en-Provence (2015)
Pierre-Luc Périchon4 stycznia 1987
Francja
Fortuneo-Samsic (2018)
Stéphane Rossetto6 kwietnia 1987
Francja
BigMat-Auber 93 (2014)
Fabio Sabatini18 lutego 1985
Włochy
Deceuninck-Quick Step (2019)
Damien Touzé7 lipca 1996
Francja
Saint Michel-Auber 93 (2018)
Kenneth Vanbilsen1 czerwca 1990
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Julien Vermote26 lipca 1989
Belgia
Dimension Data (2019)
Attilio Viviani18 października 1996
Włochy
Sangemini-Trevigiani-MG.K Vis (2019)
Elia Viviani7 lutego 1989
Włochy
Deceuninck-Quick Step (2019)
Nicolas Prodhomme (1 sierpnia 2020–31 grudnia 2020, stażysta)1 lutego 1997
Francja
Chambéry CF (2019)
Enrico Zanoncello (1 sierpnia 2020–31 grudnia 2020, stażysta)2 sierpnia 1997
Włochy
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
20 stycznia 2020La Tropicale Amissa Bongo, 1. etap
Kamerun
2.1
Attilio Viviani
21 lutego 2020Tour des Alpes-Maritimes et du Var, 1. etap
Francja
2.1
Anthony Perez

2019

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Darwin Atapuma15 stycznia 1988
Kolumbia
UAE Team Emirates (2018)
Natnael Berhane5 stycznia 1991
Erytrea
Dimension Data (2018)
Nacer Bouhanni25 lipca 1990
Francja
FDJ.fr (2014)
Rayane Bouhanni24 lutego 1996
Francja
AWT-Greenway (2015)
Loïc Chetout23 września 1992
Francja
GSC Blagnac Vélo Sport 31 (2014)
Dimitri Claeys18 czerwca 1987
Belgia
Wanty-Groupe Gobert (2016)
Nicolas Edet2 grudnia 1987
Francja
Véranda Rideau Sarthe 72 (2010)
Filippo Fortin1 lutego 1989
Włochy
Felbermayr Simplon Wels (2018)
Jesper Hansen 23 października 1990
Dania
Astana Pro Team (2018)
Jesús Herrada26 lipca 1990
Hiszpania
Movistar Team (2017)
José Herrada1 października 1985
Hiszpania
Movistar Team (2017)
Hugo Hofstetter13 lutego 1994
Francja
CC Étupes (2015)
Victor Lafay17 stycznia 1996
Francja
Bourg Ain Cyclisme (2018)
Christophe Laporte11 grudnia 1992
Francja
AVC Aix-en-Provence (2013)
Mathias Le Turnier14 marca 1995
Francja
Océane Top 16 (2016)
Cyril Lemoine3 marca 1983
Francja
Sojasun (2013)
Luis Ángel Maté23 marca 1984
Hiszpania
Androni Giocattoli - Serramenti PVC Diquigiovanni (2010)
Marco Mathis7 kwietnia 1994
Niemcy
Katusha-Alpecin (2018)
Emmanuel Morin13 marca 1995
Francja
Sojasun espoir-ACNC (2018)
Anthony Perez22 kwietnia 1991
Francja
AVC Aix-en-Provence (2015)
Pierre-Luc Périchon4 stycznia 1987
Francja
Fortuneo-Samsic (2018)
Stéphane Rossetto6 kwietnia 1987
Francja
BigMat-Auber 93 (2014)
Julien Simon4 października 1985
Francja
Sojasun (2013)
Geoffrey Soupe22 marca 1988
Francja
FDJ.fr (2014)
Damien Touzé7 lipca 1996
Francja
Saint Michel-Auber 93 (2018)
Bert Van Lerberghe29 września 1992
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise (2017)
Kenneth Vanbilsen1 czerwca 1990
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Zico Waeytens29 września 1991
Belgia
Verandas Willems-Crelan (2018)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
31 stycznia 2019Trofeo Ses Salines
Hiszpania
1.1
Jesús Herrada
8 lutego 2019Étoile de Bessèges, 2. etap
Francja
2.1
Christophe Laporte
10 lutego 2019Étoile de Bessèges, 4. etap
Francja
2.1
Christophe Laporte
10 lutego 2019Étoile de Bessèges, klasyfikacja generalna
Francja
2.1
Christophe Laporte
20 kwietnia 2019Tour du Finistère
Francja
1.1
Julien Simon
5 czerwca 2019Tour de Luxembourg, prolog
Luksemburg
2.HC
Christophe Laporte
6 czerwca 2019Tour de Luxembourg, 1. etap
Luksemburg
2.HC
Christophe Laporte
8 czerwca 2019Tour de Luxembourg, 3. etap
Luksemburg
2.HC
Jesús Herrada
9 czerwca 2019Tour de Luxembourg, 4. etap
Luksemburg
2.HC
Jesús Herrada
9 czerwca 2019Tour de Luxembourg, klasyfikacja generalna
Luksemburg
2.HC
Jesús Herrada
17 czerwca 2019Mont Ventoux Dénivelé Challenge
Francja
1.1
Jesús Herrada
21 czerwca 2019Dwars door het Hageland
Belgia
1.1
Kenneth Vanbilsen
25 sierpnia 2019Schaal Sels
Belgia
1.1
Attilio Viviani
27 sierpnia 2019Tour du Poitou-Charentes, 1. etap
Francja
2.1
Christophe Laporte
28 sierpnia 2019Tour du Poitou-Charentes, 2. etap
Francja
2.1
Christophe Laporte
29 sierpnia 2019Tour du Poitou-Charentes, 4. etap
Francja
2.1
Christophe Laporte
29 sierpnia 2019Vuelta a España, 6. etap
Hiszpania
2.UWT
Jesús Herrada
30 sierpnia 2019Tour du Poitou-Charentes, klasyfikacja generalna
Francja
2.1
Christophe Laporte
6 października 2019Famenne Ardenne Classic
Belgia
1.1
Dimitri Claeys

2018

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Guillaume Bonnafond23 czerwca 1987
Francja
AG2R La Mondiale (2016)
Nacer Bouhanni25 lipca 1990
Francja
FDJ.fr (2014)
Rayane Bouhanni24 lutego 1996
Francja
AWT-Greenway (2015)
Loïc Chetout23 września 1992
Francja
GSC Blagnac Vélo Sport 31 (2014)
Dimitri Claeys18 czerwca 1987
Belgia
Wanty-Groupe Gobert (2016)
Nicolas Edet2 grudnia 1987
Francja
Véranda Rideau Sarthe 72 (2010)
Dorian Godon25 maja 1996
Francja
Vulco-VC Vaulx-en-Velin (2016)
Jesús Herrada26 lipca 1990
Hiszpania
Movistar Team (2017)
José Herrada1 października 1985
Hiszpania
Movistar Team (2017)
Hugo Hofstetter13 lutego 1994
Francja
CC Étupes (2015)
Christophe Laporte11 grudnia 1992
Francja
AVC Aix-en-Provence (2013)
Cyril Lemoine3 marca 1983
Francja
Sojasun (2013)
Mathias Le Turnier14 marca 1995
Francja
Océane Top 16 (2016)
Luis Ángel Maté23 marca 1984
Hiszpania
Androni Giocattoli - Serramenti PVC Diquigiovanni (2010)
Daniel Navarro18 lipca 1983
Hiszpania
Saxo Bank-Tinkoff Bank (2012)
Anthony Perez22 kwietnia 1991
Francja
AVC Aix-en-Provence (2015)
Stéphane Rossetto6 kwietnia 1987
Francja
BigMat-Auber 93 (2014)
Julien Simon4 października 1985
Francja
Sojasun (2013)
Geoffrey Soupe22 marca 1988
Francja
FDJ.fr (2014)
Anthony Turgis16 maja 1994
Francja
CC Nogent-sur-Oise (2014)
Jimmy Turgis10 sierpnia 1991
Francja
Roubaix Métropole européenne de Lille (2016)
Bert Van Lerberghe29 września 1992
Belgia
Sport Vlaanderen-Baloise (2017)
Michael Van Staeyen13 sierpnia 1988
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Kenneth Vanbilsen1 czerwca 1990
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Victor Lafay (1 sierpnia 2018–31 grudnia 2018)17 stycznia 1996
Francja
Bourg Ain Cyclisme (2017)
Daniel Teklehaimanot10 listopada 1988
Erytrea
Dimension Data (2017)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
1 lutego 2018Étoile de Bessèges, 2. etap
Francja
Christophe Laporte
9 lutego 2018Tour de La Provence, 1. etap
Francja
Christophe Laporte
11 lutego 2018Tour de La Provence, 3. etap
Francja
Christophe Laporte
15 kwietnia 2018Tro Bro Leon
Francja
Christophe Laporte
6 maja 2018Tour de Yorkshire, 4. etap
Wielka Brytania
Stéphane Rossetto
10 maja 2018Cztery Dni Dunkierki, 3. etap
Francja
Nacer Bouhanni
13 maja 2018Cztery Dni Dunkierki, klasyfikacja generalna
Francja
Dimitri Claeys
18 maja 2018Tour de l'Ain, 1. etap
Francja
Hugo Hofstetter
20 maja 2018Grote Prijs Marcel Kint
Belgia
Nacer Bouhanni
25 maja 2018Baloise Belgium Tour, 3. etap
Belgia
Christophe Laporte
31 maja 2018Boucles de la Mayenne, prolog
Francja
Dorian Godon
31 maja 2018Tour de Luxembourg, 1. etap
Luksemburg
Christophe Laporte
2 czerwca 2018Boucles de la Mayenne, 2. etap
Francja
Nacer Bouhanni
3 czerwca 2018Tour de Luxembourg, 4. etap
Luksemburg
Anthony Perez
3 czerwca 2018Boucles de la Mayenne, 3. etap
Francja
Nacer Bouhanni
14 czerwca 2018Route du Sud, 1. etap
Francja
Nacer Bouhanni
17 sierpnia 2018Tour du Limousin, 3. etap
Francja
Nicolas Edet
18 sierpnia 2018Tour du Limousin, klasyfikacja generalna
Francja
Nicolas Edet
30 sierpnia 2018Vuelta a España, 6. etap
Hiszpania
2.UWT
Nacer Bouhanni
9 września 2018Tour du Doubs
Francja
Julien Simon

2017

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Yoann Bagot6 września 1987
Francja
Vélo-Club La Pomme Marseille (2010)
Guillaume Bonnafond23 czerwca 1987
Francja
AG2R La Mondiale (2016)
Nacer Bouhanni25 lipca 1990
Francja
FDJ.fr (2014)
Rayane Bouhanni24 lutego 1996
Francja
AWT-Greenway (2015)
Loïc Chetout23 września 1992
Francja
GSC Blagnac Vélo Sport 31 (2014)
Dimitri Claeys18 czerwca 1987
Belgia
Wanty-Groupe Gobert (2016)
Jérôme Cousin5 czerwca 1989
Francja
Europcar (2015)
Nicolas Edet2 grudnia 1987
Francja
Véranda Rideau Sarthe 72 (2010)
Dorian Godon25 maja 1996
Francja
Vulco-VC Vaulx-en-Velin (2016)
Hugo Hofstetter13 lutego 1994
Francja
CC Étupes (2015)
Christophe Laporte11 grudnia 1992
Francja
AVC Aix-en-Provence (2013)
Mathias Le Turnier14 marca 1995
Francja
Océane Top 16 (2016)
Cyril Lemoine3 marca 1983
Francja
Sojasun (2013)
Luis Ángel Maté23 marca 1984
Hiszpania
Androni Giocattoli - Serramenti PVC Diquigiovanni (2010)
Daniel Navarro18 lipca 1983
Hiszpania
Saxo Bank-Tinkoff Bank (2012)
Anthony Perez22 kwietnia 1991
Francja
AVC Aix-en-Provence (2015)
Stéphane Rossetto6 kwietnia 1987
Francja
BigMat-Auber 93 (2014)
Florian Sénéchal10 lipca 1993
Francja
Etixx-iHNed (2013)
Julien Simon4 października 1985
Francja
Sojasun (2013)
Geoffrey Soupe22 marca 1988
Francja
FDJ.fr (2014)
Anthony Turgis16 maja 1994
Francja
CC Nogent-sur-Oise (2014)
Jimmy Turgis10 sierpnia 1991
Francja
Roubaix Métropole européenne de Lille (2016)
Jonas Van Genechten16 września 1986
Belgia
IAM (2016)
Michael Van Staeyen13 sierpnia 1988
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Kenneth Vanbilsen1 czerwca 1990
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Clément Venturini (1 stycznia 2014–1 stycznia 2017)16 października 1993
Francja
Vulco-VC Vaulx-en-Velin (2013)
Fernando Barceló (1 sierpnia 2017–31 grudnia 2017, stażysta)6 stycznia 1996
Hiszpania
RH+-Polartec-Fundación Alberto Contador (2016)
Victor Lafay (1 sierpnia 2017–31 grudnia 2017, stażysta)17 stycznia 1996
Francja
Chambéry CF (2016)
Tanguy Turgis (1 sierpnia 2017–31 grudnia 2017, stażysta)16 maja 1998
Francja
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
19 lutego 2017Tour des Alpes-Maritimes et du Var, 2. etap
Francja
Julien Simon
15 marca 2017Nokere Koerse
Belgia
Nacer Bouhanni
23 marca 2017Volta Ciclista a Catalunya, 4. etap
Hiszpania
2.UWT
Nacer Bouhanni
11 kwietnia 2017Paryż-Camembert
Francja
Nacer Bouhanni
29 kwietnia 2017Tour de Yorkshire, 2. etap
Wielka Brytania
Nacer Bouhanni
14 maja 2017Cztery Dni Dunkierki, klasyfikacja generalna
Francja
Clément Venturini
3 czerwca 2017Tour de Luxembourg, 3. etap
Luksemburg
Anthony Perez
8 lipca 2017Österreich-Rundfahrt, 6. etap
Austria
Clément Venturini
10 sierpnia 2017Tour de l'Ain, 2. etap
Francja
Nacer Bouhanni
23 sierpnia 2017Tour du Poitou-Charentes, 2. etap
Francja
Nacer Bouhanni
3 września 2017Grand Prix de Fourmies
Francja
Nacer Bouhanni
1 października 2017Tour de Vendée
Francja
Christophe Laporte

2016

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jonas Ahlstrand16 lutego 1990
Szwecja
Giant-Shimano (2014)
Yoann Bagot6 września 1987
Francja
Vélo-Club La Pomme Marseille (2010)
Nacer Bouhanni25 lipca 1990
Francja
FDJ.fr (2014)
Rayane Bouhanni24 lutego 1996
Francja
AWT-Greenway (2015)
Borut Božič8 sierpnia 1980
Słowenia
Astana Pro Team (2015)
Loïc Chetout23 września 1992
Francja
GSC Blagnac Vélo Sport 31 (2014)
Jérôme Cousin5 czerwca 1989
Francja
Europcar (2015)
Nicolas Edet2 grudnia 1987
Francja
Véranda Rideau Sarthe 72 (2010)
Romain Hardy24 sierpnia 1988
Francja
Bretagne-Schuller (2012)
Hugo Hofstetter13 lutego 1994
Francja
CC Étupes (2015)
Arnold Jeannesson16 stycznia 1986
Francja
FDJ (2015)
Gert Jõeäär9 lipca 1987
Estonia
CC Villeneuve Saint-Germain (2012)
Christophe Laporte11 grudnia 1992
Francja
AVC Aix-en-Provence (2013)
Cyril Lemoine3 marca 1983
Francja
Sojasun (2013)
Luis Ángel Maté23 marca 1984
Hiszpania
Androni Giocattoli - Serramenti PVC Diquigiovanni (2010)
Rudy Molard17 września 1989
Francja
CC Étupes (2011)
Daniel Navarro18 lipca 1983
Hiszpania
Saxo Bank-Tinkoff Bank (2012)
Anthony Perez22 kwietnia 1991
Francja
AVC Aix-en-Provence (2015)
Stéphane Rossetto6 kwietnia 1987
Francja
BigMat-Auber 93 (2014)
Florian Sénéchal10 lipca 1993
Francja
Etixx-iHNed (2013)
Julien Simon4 października 1985
Francja
Sojasun (2013)
Geoffrey Soupe22 marca 1988
Francja
FDJ.fr (2014)
Anthony Turgis16 maja 1994
Francja
CC Nogent-sur-Oise (2014)
Michael Van Staeyen13 sierpnia 1988
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Kenneth Vanbilsen1 czerwca 1990
Belgia
Topsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Clément Venturini16 października 1993
Francja
Vulco-VC Vaulx-en-Velin (2013)
Dorian Godon (1 sierpnia 2016–31 grudnia 2016, stażysta)25 maja 1996
Francja
Vulco-VC Vaulx-en-Velin (2016)
Mathias Le Turnier (1 sierpnia 2016–31 grudnia 2016, stażysta)14 marca 1995
Francja
Océane Top 16 (2016)
Źródło: UCI

Nazwa grupy w poszczególnych latach

lata nazwa
1996–2008 Cofidis – Le crédit par Téléphone
2009–2012 Cofidis, le crédit en ligne
2013–2019 Cofidis, Solutions Crédits
od 2020 Cofidis

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Cofidis
Listen to this article