Eneco Tour 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Eneco Tour 2013.

Eneco Tour 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Eneco Tour 2013
2012 2014
Data 1218 sierpnia 2013
Etapów 7
Dystans 1080,3 km
Czas zwycięzcy 25h 14' 05"
Zgłoszenia 168 kolarzy
Ukończyło wyścig 110 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Czechy Zdeněk Štybar
Drugie miejsce Holandia Tom Dumoulin
Trzecie miejsce Ukraina Andrij Hrywko
Pozostałe klasyfikacje
Punktowa Holandia Lars Boom
Kombinowana Belgia Laurens De Vreese
Drużynowa Belgia Omega Pharma-Quick Step
Oficjalna strona WWW

9. edycja Eneco Tour odbyła się w dniach 1218 sierpnia 2013 roku. Trasa tego siedmioetapowego wyścigu kolarskiego liczyła 1080,3 km ze startem w Koksijde i metą w Geraardsbergen.

Zwycięzcą został Zdeněk Štybar.

Uczestnicy

Na starcie wyścigu stanęło 21 ekip. Wśród nich znalazło się dziewiętnaście ekip UCI World Tour 2013 oraz dwie inne zaproszone przez organizatorów.

W wyścigu udział wzięło dwóch Polaków Maciej Bodnar oraz Maciej Paterski, obaj w barwach ekipy Cannondale.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Zespół
1-8 BEL Holandia Belkin
11-18 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
22-28 OPQ Belgia Omega Pharma-Quick Step
31-38 TST Dania Team Saxo-Tinkoff
41-48 SKY Wielka Brytania Sky Procycling
51-58 VCD Holandia Vacansoleil-DCM
61-68 LBT Belgia Lotto-Belisol
71-78 RLT Luksemburg RadioShack-Leopard
81-88 AST Kazachstan Astana Pro Team
91-98 KAT Rosja Team Katusha
101-108 GRS Stany Zjednoczone Garmin-Sharp
Numery Kod Drużyna
111-118 ARG Holandia Argos-Shimano
121-128 LAM Włochy Lampre-Merida
131-138 OGE Australia Orica-GreenEDGE
141-148 CAN Włochy Cannondale
151-158 MOV Hiszpania Movistar Team
161-168 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
171-178 EUS Hiszpania Euskaltel-Euskadi
181-188 FDJ Francja FDJ
191-198 AJW Belgia Accent.jobs-Wanty
201-208 TSV Belgia Topsport Vlaanderen

Przebieg trasy

Etap Data Trasa Dystans Typ Zwycięzca Lider
1 12 sierpnia Belgia Koksijde > Belgia Ardooie 175,3 km
płaski Australia Mark Renshaw Australia Mark Renshaw
2 13 sierpnia Belgia Ardooie > Belgia Vorst 176,9 km
płaski Francja Arnaud Démare Francja Arnaud Démare
3 14 sierpnia Holandia Oosterhout > Holandia Brouwersdam 187,3 km
płaski Czechy Zdeněk Štybar Francja Arnaud Démare
4 15 sierpnia Belgia Essen > Holandia Vlijmen 169,6 km
płaski NiemcyAndré Greipel Holandia Lars Boom
5 16 sierpnia Holandia Sittard-Geleen > Holandia Sittard-Geleen 13,2 km History.gif jazda indywidualna na czas Francja Sylvain Chavanel Holandia Lars Boom
6 17 sierpnia Belgia Riemst > Belgia La Redoute 150 km
pagórkowaty Hiszpania David López García Holandia Tom Dumoulin
7 18 sierpnia Belgia Tienen > Belgia Geraardsbergen 208 km
pagórkowaty Czechy Zdeněk Štybar Czechy Zdeněk Štybar

Etap 1 – 12.08 : Koksijde > Ardooie, 175,3 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Mark Renshaw Holandia BEL 4h 01' 14"
2 Niemcy André Greipel Belgia LTB + 2"
3 Włochy Giacomo Nizzolo Luksemburg RLT + 2"
62 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 2"
73 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Mark Renshaw Holandia BEL 4h 01' 14"
2 Niemcy André Greipel Belgia LTB + 6"
3 Belgia Pieter Jacobs Belgia TSV + 7"
9 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 11"
74 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 12"

Etap 2 – 13.08 : Ardooie > Vorst, 176,9 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Arnaud Démare Francja FDJ 4h 03' 34"
2 Belgia Philippe Gilbert Stany Zjednoczone BMC + 0"
3 Stany Zjednoczone Tyler Farrar Stany Zjednoczone GRS + 0"
65 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 12"
66 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 12"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Arnaud Démare Francja FDJ 8h 04' 40"
2 Australia Mark Renshaw Holandia BEL + 3"
3 Belgia Philippe Gilbert Stany Zjednoczone BMC + 4"
38 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 21"
55 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 22"

Etap 3 – 14.08 : Oosterhout > Brouwersdam, 187,3 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ 4h 14' 00"
2 Argentyna Maximiliano Richeze Włochy LAM + 0"
3 Holandia Lars Boom Holandia BEL + 0"
53 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2"
74 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 2"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Arnaud Démare Francja FDJ 12h 18' 42"
2 Holandia Lars Boom Holandia BEL + 1"
3 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ + 3"
39 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 21"
52 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 22"

Etap 4 – 15.08 : Essen > Vlijmen, 169,6 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Niemcy André Greipel Belgia LTB 3h 47' 36"
2 Włochy Giacomo Nizzolo Luksemburg RLT + 0"
3 Holandia Lars Boom Holandia BEL + 0"
121 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 1' 46"
153 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 4' 50"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Holandia Lars Boom Holandia BEL 16h 06' 15"
2 Niemcy André Greipel Belgia LTB + 1"
3 Francja Arnaud Démare Francja FDJ + 3"
93 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 2' 10"
128 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 5' 15"

Etap 5 – 16.08 : Sittard-Geleen > Sittard-Geleen, 13,2 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Sylvain Chavanel Francja OPQ 16' 04"
2 Holandia Tom Dumoulin Holandia ARG + 4"
3 Nowa Zelandia Jesse Sergent Luksemburg RLT + 4"
26 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 39"
77 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1' 13"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Holandia Lars Boom Holandia BEL 16h 22' 39"
2 Francja Sylvain Chavanel Francja OPQ + 4"
3 Holandia Tom Dumoulin Holandia ARG + 8"
78 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 2' 29"
123 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 6' 08"

Etap 6 – 17.08 : Riemst > La Redoute, 150 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania David López García Wielka Brytania SKY 3h 51' 00"
2 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ + 2"
3 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2"
94 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 16' 47"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Holandia Tom Dumoulin Holandia ARG 20h 14' 01"
2 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ + 8"
3 Ukraina Andrij Hrywko Kazachstan AST + 23"
38 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 5' 54"
78 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 19' 05"

Etap 7 – 18.08 : Tienen > Geraardsbergen, 208 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ 5h 00' 03"
2 Wielka Brytania Ian Stannard Wielka Brytania SKY + 4"
3 Holandia Lars Boom Holandia BEL + 12"
14 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 29"
17 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 29"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ 25h 14' 05"
2 Holandia Tom Dumoulin Holandia ARG + 26"
3 Ukraina Andrij Hrywko Kazachstan AST + 50"
26 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 6' 24"
49 Polska Maciej Bodnar Włochy CAN + 19' 35"

Liderzy klasyfikacji po etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja punktowa

Klasyfikacja kombinowana

Klasyfikacja drużynowa

1 Mark Renshaw Mark Renshaw Mark Renshaw Laurens De Vreese Belkin Pro Cycling Team
2 Arnaud Démare Arnaud Démare Taylor Phinney FDJ
3 Zdeněk Štybar André Greipel
4 André Greipel Lars Boom Omega Pharma-Quick Step
5 Sylvain Chavanel
6 David López García Tom Dumoulin RadioShack-Leopard
7 Zdeněk Štybar Zdeněk Štybar Lars Boom Omega Pharma-Quick Step
Klasyfikacje końcowe Zdeněk Štybar Lars Boom Laurens De Vreese Omega Pharma-Quick Step

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Czechy Zdeněk Štybar
Omega Pharma-Quick Step 25h 14' 05"
2 Holandia Tom Dumoulin Argos-Shimano + 26″
3 Ukraina Andrij Hrywko Astana Pro Team + 50″
4 Belgia Jan Bakelants RadioShack-Leopard + 55″
5 Południowa Afryka Daryl Impey Orica-GreenEDGE + 55″
6 Francja Sylvain Chavanel Omega Pharma-Quick Step + 1' 20"
7 Holandia Wilco Kelderman Belkin Pro Cycling Team + 1' 32"
8 Holandia Pieter Weening Orica-GreenEDGE + 1' 34"
9 Kazachstan Maksim Iglinski Astana Pro Team + 2' 07"
10 Belgia Maxime Monfort RadioShack-Leopard + 2' 14"
26 Polska Maciej Paterski Cannondale + 6' 24"
49 Polska Maciej Bodnar Cannondale + 19' 35"

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Eneco Tour 2013
Listen to this article