Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Émile Demangel
Liczba zawodników 208 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
9
Razem
18

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 reprezentowało 208 sportowców, wyłącznie mężczyzn, w 13 dyscyplinach. Najmłodszym reprezentantem był pływak i piłkarz wodny Henri Decoin (18 lat 117 dni), a najstarszym strzelec Léon Moreaux (58 lat 123 dni).

Był to trzeci start reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Eugène Grisot
Łucznictwo
Runda kontynentalna
Złoto
Maurice Schillès
André Auffray
Kolarstwo
Sprint tandemów, 2 km
Złoto
Gaston Alibert
Szermierka
Szpada
Złoto
Gaston Alibert
Bernard Gravier
Alexandre Lippmann
Eugène Olivier
Henri-Georges Berger
Charles Collignon
Jean Stern
Szermierka
Szpada drużynowo
Złoto
Émile Thubron
Sporty motorowodne
Klasa A
Srebro
Louis Vernet
Łucznictwo
Runda kontynentalna
Srebro
Géo André
Lekkoatletyka
Skok wzwyż
Srebro
Maurice Schillès
Kolarstwo
Wyścig indywidualny, 5 km
Srebro
Alexandre Lippmann
Szermierka
Szpada
Brąz
Gustave Cabaret
Łucznictwo
Runda kontynentalna
Brąz
Louis Bonniot de Fleurac
Joseph Dréher
Paul Lizandier
Jean Bouin
Alexandre Fayollat
Lekkoatletyka
Bieg na 3 mile drużynowo
Brąz
André Auffray
Kolarstwo
Wyścig indywidualny, 5 km
Brąz
Octave Lapize
Kolarstwo
Wyścig indywidualny, 100 km
Brąz
Eugène Olivier
Szermierka
Szpada
Brąz
Louis Ségura
Gimnastyka
Wielobój indywidualnie
Brąz
Henri Arthus
Louis Potheau
Pierre Rabot
Żeglarstwo
Klasa - 6 metrów
Brąz
Léon Johnson
Eugène Balme
André Parmentier
Albert Courquin
Maurice Lecoq
Raoul de Boigne
Strzelectwo
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m, drużynowo
Brąz
Paul Colas
André Regaud
Léon Lécuyer
Henri Bonnefoy
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy, 50 i 100 jardów, drużynowo

Skład kadry

Boks

Gimnastyka

  • Louis Ségura - wielobój - 3. miejsce
  • Marcel Lalu - wielobój - 7. miejsce
  • Robert Diaz - wielobój - 8. miejsce
  • Jules Rolland - wielobój - 10. miejsce
  • François Nidal - wielobój - 11. miejsce
  • Antoine Costa - wielobój - 14. miejsce
  • Georges Thurnherr - wielobój - 18. miejsce
  • Joseph Castiglioni - wielobój - 20. miejsce
  • Édouard Boislèvé - wielobój - nie ukończył
  • Alfred Castille - wielobój - nie ukończył
  • Ferdinand Castille - wielobój - nie ukończył
  • Georges Charmoille - wielobój - nie ukończył
  • Victor Dubois - wielobój - nie ukończył
  • Dominique Follacci - wielobój - nie ukończył
  • E. Gauthier - wielobój - nie ukończył
  • F. Lekim - wielobój - nie ukończył
  • Joseph Lux - wielobój - nie ukończył
  • G. Mounier - wielobój - nie ukończył
  • Georges Ratelot - wielobój - nie ukończył
  • Lucien Bogart, Albert Borizée, Nicolas Constant, Charles Courtois, Henri de Breyne, Louis Delattre, Louis Delescluse, Antoine Delescluse, Georges Demarle, Joseph Derou, Charles Desmarcheliers, Claude Desmarcheliers, Étienne Dharaney, Gérard Donnet, Émile Duhamel, A. Duponcheel, Paul Durin, A. Eggremont, G. Guiot, L. Hennebicq, Henri Hubert, Daniel Hudels, E. Labitte, Louis Léstienne, Raimond Lis, Victor Magnier, G. Nys, Louis Pappe, Joseph Parent, Antoine Pinoy, V. Polidori, Gustave Pottier, Louis Sandray, Émile Schmoll, Édouard Steffe, E. Vercruysse, Hugo Vergin, E. Vicogne, Jules Walmée, G. Warlouzer - drużynowo - 5. miejsce

Hokej na trawie

Kolarstwo

  • Maurice Schillès
Sprint - nie ukończył
5000 metrów - 2. miejsce
Sprint - odpadł w półfinałach
5000 metrów - nie ukończył
Sprint - odpadł w półfinałach
5000 metrów - 3. miejsce
Sprint - odpadł w półfinałach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
20 km - nie ukończył
100 km - 3. miejsce
  • André Poulain
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Pierre Seginaud
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Richard Villepontoux
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Émile Maréchal
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - 4. miejsce
  • Georges Perrin
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Gaston Delaplane
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Gaston Dreyfus
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Maurice Schillès, André Auffray - sprint tandemem - 1. miejsce
  • Octave Lapize, François Bonnet - sprint tandemem - odpadli w półfinałach
  • Paul Texier, Marc Texier - sprint tandemem - odpadli w eliminacjach
  • Charles Avrillon, Joseph Guyader - sprint tandemem - odpadli w eliminacjach
  • André Poulain, Gaston Dreyfus - sprint tandemem - odpadli w eliminacjach
  • André Auffray, Émile Demangel, Émile Maréchal, Maurice Schillès - wyścig na dochodzenie, drużynowo - 5. miejsce
  • François Bonnet
20 km - nie ukończył finału
100 km - nie ukończył finału
20 km - nie ukończył finału
20 km - odpadł w eliminacjach
  • Charles Avrillon
20 km - odpadł w eliminacjach
100 km - nie ukończył
  • André Lapize - 100 km - 3. miejsce
  • Georges Lutz
20 km - odpadł w eliminacjach
100 km - nie ukończył finału
  • Henri Baumler - 20 km - odpadł w eliminacjach
  • Pierre Hostein
20 km - nie ukończył
100 km - nie ukończył
  • Henri Cunault
20 km - nie ukończył
100 km - nie ukończył
  • André Lepère - 100 km - nie ukończył
  • Jean Madelaine - 100 km - nie ukończył

Lekkoatletyka

  • Géo Malfait
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
400 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
  • L. Lescat - 100 metrów - odpadł w eliminacjach
  • G. Lamotte - 100 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Henri Meslot
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów z przeszkodami - odpadł w eliminacjach
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 3200 metrów - odpadł w eliminacjach
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
5 mil - odpadł w eliminacjach
Chód 3200 metrów - odpadł w eliminacjach
Skok wzwyż - 2. miejsce
Skok wzwyż z miejsca - 5. miejsce
Skok wzwyż z miejsca - 5. miejsce
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
  • Henri Jardin
Skok wzwyż z miejsca - nie ukończył
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
  • Robert Pascarel - skok o tyczce - 10. miejsce
  • G. Koeger - skok o tyczce - 12. miejsce
  • Henri Gutierrez - skok w dal - nie ukończył
  • Charles Lagarde
Pchnięcie kulą - nie ukończył
Rzut dyskiem - nie ukończył
  • André Tison
Pchnięcie kulą - nie ukończył
Rzut dyskiem - 8. miejsce

Łucznictwo

  • Henri Berton - runda podwójna - 16. miejsce
  • Eugène Richez - runda podwójna - 17. miejsce
  • Eugène Grisot - runda podwójna - 19. miejsce
  • Louis Vernet - runda podwójna - 20. miejsce
  • Louis-Albert Salingré - runda podwójna - 22. miejsce
  • Albert Dauchez - runda podwójna - 23. miejsce
  • Charles Quervel - runda podwójna - 24. miejsce
  • Édouard Beaudoin - runda podwójna - 25. miejsce
  • Gustave Cabaret - runda podwójna - 26. miejsce
  • Alfred Poupart - runda podwójna - 27. miejsce
  • Eugène Grisot - runda kontynentalna - 1. miejsce
  • Louis Vernet - runda kontynentalna - 2. miejsce
  • Gustave Cabaret - runda kontynentalna - 3. miejsce
  • Charles Aubras - runda kontynentalna - 4. miejsce
  • Charles Quervel - runda kontynentalna - 5. miejsce
  • Albert Dauchez - runda kontynentalna - 6. miejsce
  • Louis-Albert Salingré - runda kontynentalna - 7. miejsce
  • Henri Berton - runda kontynentalna - 8. miejsce
  • Eugène Richez - runda kontynentalna - 9. miejsce
  • Édouard Beaudoin - runda kontynentalna - 10. miejsce
  • Charles Vallée - runda kontynentalna - 11. miejsce
  • Émile Fisseux - runda kontynentalna - 13. miejsce
  • Jean-Louis de la Croix - runda kontynentalna - 14. miejsce
  • Alfred Poupart - runda kontynentalna - 16. miejsce
  • Oscar Jay - runda kontynentalna - 17. miejsce

Piłka nożna

  • René Fenouillière, Gaston Cyprès, André François, Georges-Henri Albert, Émile Sartorius, Georges Bayrou, Louis Schubart, Charles Renaux, Jean Dubly, Ursule Wibaut, Maurice Tillette, Adrien Filez, Paul Mathaux, Henri Holgard, Albert Jenicot, Pierre Six, Sadi Dastarac, Raoul Gressier, Justin Vialaret, Jules Verlet, Charles Bilot, Fernand Desrousseaux - 5. miejsce

Pływanie

  • Gérard Meister - 100 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • René André - 100 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • Henri Decoin - 400 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • André Theuriet - 1500 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach

Sporty motorowodne

Strzelectwo

Pistolet, 50 j - 6. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza - 15. miejsce
Pistolet, 50 j - 17. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j - 39. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza - 14. miejsce
Ruchomy cel, runda podwójna - 14. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 8. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j - 21. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j - 10. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 25. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j - 28. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 34. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j - 23. miejsce
  • Raoul, Count de Boigne - karabin dowolny, 1000 j - 19. miejsce
  • Léon Hecht - karabin dowolny, 1000 j - 35. miejsce
  • Léon Tétart
Karabin dowolny, 1000 j - 48. miejsce
Karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j - 17. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j - 22. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j - 15. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza - 13. miejsce
Ruchomy cel, runda podwójna - 12. miejsce
Karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j - 13. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j - 19. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j - 14. miejsce
  • Henri Bonnefoy - karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j - 19. miejsce
  • André Barbillat, André Regaud, Léon Moreaux, Jean Depassio - pistolet, 50 m, drużynowo - 4. miejsce
  • Léon Johnson, Eugène Balme, André Parmentier, Albert Courquin, Maurice Lecoq, Raoul, Count de Boigne - karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m, drużynowo - 3. miejsce
  • Léon Hecht, Raoul, Count de Boigne, Albert Courquin, Eugène Balme, André Parmentier, Daniel Mérillon - karabin wojskowy, 200, 500, 600, 800, 900, 1000 jardów, drużynowo - 4. miejsce
  • Paul Colas, André Regaud, Léon Lécuyer, Henri Bonnefoy - karabin małokalibrowy, 50 i 100 jardów, drużynowo - 3. miejsce
  • Émile Béjot - trap - 23. miejsce

Szermierka

Tenis

Żeglarstwo

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article