For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl

FRA

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży

Émile Demangel

Liczba zawodników

208 w 13 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 4.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
9
Razem
18

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 reprezentowało 208 sportowców, wyłącznie mężczyzn, w 13 dyscyplinach. Najmłodszym reprezentantem był pływak i piłkarz wodny Henri Decoin (18 lat 117 dni), a najstarszym strzelec Léon Moreaux (58 lat 123 dni).

Był to trzeci start reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Wszystkie medale
Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Eugène Grisot
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Runda kontynentalna
Gold medal.svg
Złoto
Maurice Schillès
André Auffray
Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo
Sprint tandemów, 2 km
Gold medal.svg
Złoto
Gaston Alibert
Fencing pictogram.svg
Szermierka
Szpada
Gold medal.svg
Złoto
Gaston Alibert
Bernard Gravier
Alexandre Lippmann
Eugène Olivier
Henri-Georges Berger
Charles Collignon
Jean Stern
Fencing pictogram.svg
Szermierka
Szpada drużynowo
Gold medal.svg
Złoto
Émile Thubron
Water motorsports pictogram.svg
Sporty motorowodne
Klasa A
Silver medal.svg
Srebro
Louis Vernet
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Runda kontynentalna
Silver medal.svg
Srebro
Géo André
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok wzwyż
Silver medal.svg
Srebro
Maurice Schillès
Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo
Wyścig indywidualny, 5 km
Silver medal.svg
Srebro
Alexandre Lippmann
Fencing pictogram.svg
Szermierka
Szpada
Bronze medal.svg
Brąz
Gustave Cabaret
Archery pictogram.svg
Łucznictwo
Runda kontynentalna
Bronze medal.svg
Brąz
Louis Bonniot de Fleurac
Joseph Dréher
Paul Lizandier
Jean Bouin
Alexandre Fayollat
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 3 mile drużynowo
Bronze medal.svg
Brąz
André Auffray
Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo
Wyścig indywidualny, 5 km
Bronze medal.svg
Brąz
Octave Lapize
Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo
Wyścig indywidualny, 100 km
Bronze medal.svg
Brąz
Eugène Olivier
Fencing pictogram.svg
Szermierka
Szpada
Bronze medal.svg
Brąz
Louis Ségura
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
Wielobój indywidualnie
Bronze medal.svg
Brąz
Henri Arthus
Louis Potheau
Pierre Rabot
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Klasa - 6 metrów
Bronze medal.svg
Brąz
Léon Johnson
Eugène Balme
André Parmentier
Albert Courquin
Maurice Lecoq
Raoul de Boigne
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m, drużynowo
Bronze medal.svg
Brąz
Paul Colas
André Regaud
Léon Lécuyer
Henri Bonnefoy
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy, 50 i 100 jardów, drużynowo

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

  • Louis Ségura - wielobój - 3. miejsce
  • Marcel Lalu - wielobój - 7. miejsce
  • Robert Diaz - wielobój - 8. miejsce
  • Jules Rolland - wielobój - 10. miejsce
  • François Nidal - wielobój - 11. miejsce
  • Antoine Costa - wielobój - 14. miejsce
  • Georges Thurnherr - wielobój - 18. miejsce
  • Joseph Castiglioni - wielobój - 20. miejsce
  • Édouard Boislèvé - wielobój - nie ukończył
  • Alfred Castille - wielobój - nie ukończył
  • Ferdinand Castille - wielobój - nie ukończył
  • Georges Charmoille - wielobój - nie ukończył
  • Victor Dubois - wielobój - nie ukończył
  • Dominique Follacci - wielobój - nie ukończył
  • E. Gauthier - wielobój - nie ukończył
  • F. Lekim - wielobój - nie ukończył
  • Joseph Lux - wielobój - nie ukończył
  • G. Mounier - wielobój - nie ukończył
  • Georges Ratelot - wielobój - nie ukończył
  • Lucien Bogart, Albert Borizée, Nicolas Constant, Charles Courtois, Henri de Breyne, Louis Delattre, Louis Delescluse, Antoine Delescluse, Georges Demarle, Joseph Derou, Charles Desmarcheliers, Claude Desmarcheliers, Étienne Dharaney, Gérard Donnet, Émile Duhamel, A. Duponcheel, Paul Durin, A. Eggremont, G. Guiot, L. Hennebicq, Henri Hubert, Daniel Hudels, E. Labitte, Louis Léstienne, Raimond Lis, Victor Magnier, G. Nys, Louis Pappe, Joseph Parent, Antoine Pinoy, V. Polidori, Gustave Pottier, Louis Sandray, Émile Schmoll, Édouard Steffe, E. Vercruysse, Hugo Vergin, E. Vicogne, Jules Walmée, G. Warlouzer - drużynowo - 5. miejsce

Field hockey pictogram.svg
Hokej na trawie

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

  • Maurice Schillès
Sprint - nie ukończył
5000 metrów - 2. miejsce
Sprint - odpadł w półfinałach
5000 metrów - nie ukończył
Sprint - odpadł w półfinałach
5000 metrów - 3. miejsce
Sprint - odpadł w półfinałach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
20 km - nie ukończył
100 km - 3. miejsce
  • André Poulain
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Pierre Seginaud
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Richard Villepontoux
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Émile Maréchal
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - 4. miejsce
  • Georges Perrin
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Gaston Delaplane
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
  • Gaston Dreyfus
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Maurice Schillès, André Auffray - sprint tandemem - 1. miejsce
  • Octave Lapize, François Bonnet - sprint tandemem - odpadli w półfinałach
  • Paul Texier, Marc Texier - sprint tandemem - odpadli w eliminacjach
  • Charles Avrillon, Joseph Guyader - sprint tandemem - odpadli w eliminacjach
  • André Poulain, Gaston Dreyfus - sprint tandemem - odpadli w eliminacjach
  • André Auffray, Émile Demangel, Émile Maréchal, Maurice Schillès - wyścig na dochodzenie, drużynowo - 5. miejsce
  • François Bonnet
20 km - nie ukończył finału
100 km - nie ukończył finału
20 km - nie ukończył finału
20 km - odpadł w eliminacjach
  • Charles Avrillon
20 km - odpadł w eliminacjach
100 km - nie ukończył
  • André Lapize - 100 km - 3. miejsce
  • Georges Lutz
20 km - odpadł w eliminacjach
100 km - nie ukończył finału
  • Henri Baumler - 20 km - odpadł w eliminacjach
  • Pierre Hostein
20 km - nie ukończył
100 km - nie ukończył
  • Henri Cunault
20 km - nie ukończył
100 km - nie ukończył
  • André Lepère - 100 km - nie ukończył
  • Jean Madelaine - 100 km - nie ukończył

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

  • Géo Malfait
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
400 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
  • L. Lescat - 100 metrów - odpadł w eliminacjach
  • G. Lamotte - 100 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Henri Meslot
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów z przeszkodami - odpadł w eliminacjach
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 3200 metrów - odpadł w eliminacjach
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
5 mil - odpadł w eliminacjach
Chód 3200 metrów - odpadł w eliminacjach
Skok wzwyż - 2. miejsce
Skok wzwyż z miejsca - 5. miejsce
Skok wzwyż z miejsca - 5. miejsce
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
  • Henri Jardin
Skok wzwyż z miejsca - nie ukończył
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
  • Robert Pascarel - skok o tyczce - 10. miejsce
  • G. Koeger - skok o tyczce - 12. miejsce
  • Henri Gutierrez - skok w dal - nie ukończył
  • Charles Lagarde
Pchnięcie kulą - nie ukończył
Rzut dyskiem - nie ukończył
  • André Tison
Pchnięcie kulą - nie ukończył
Rzut dyskiem - 8. miejsce

Archery pictogram.svg
Łucznictwo

  • Henri Berton - runda podwójna - 16. miejsce
  • Eugène Richez - runda podwójna - 17. miejsce
  • Eugène Grisot - runda podwójna - 19. miejsce
  • Louis Vernet - runda podwójna - 20. miejsce
  • Louis-Albert Salingré - runda podwójna - 22. miejsce
  • Albert Dauchez - runda podwójna - 23. miejsce
  • Charles Quervel - runda podwójna - 24. miejsce
  • Édouard Beaudoin - runda podwójna - 25. miejsce
  • Gustave Cabaret - runda podwójna - 26. miejsce
  • Alfred Poupart - runda podwójna - 27. miejsce
  • Eugène Grisot - runda kontynentalna - 1. miejsce
  • Louis Vernet - runda kontynentalna - 2. miejsce
  • Gustave Cabaret - runda kontynentalna - 3. miejsce
  • Charles Aubras - runda kontynentalna - 4. miejsce
  • Charles Quervel - runda kontynentalna - 5. miejsce
  • Albert Dauchez - runda kontynentalna - 6. miejsce
  • Louis-Albert Salingré - runda kontynentalna - 7. miejsce
  • Henri Berton - runda kontynentalna - 8. miejsce
  • Eugène Richez - runda kontynentalna - 9. miejsce
  • Édouard Beaudoin - runda kontynentalna - 10. miejsce
  • Charles Vallée - runda kontynentalna - 11. miejsce
  • Émile Fisseux - runda kontynentalna - 13. miejsce
  • Jean-Louis de la Croix - runda kontynentalna - 14. miejsce
  • Alfred Poupart - runda kontynentalna - 16. miejsce
  • Oscar Jay - runda kontynentalna - 17. miejsce

Football pictogram.svg
Piłka nożna

  • René Fenouillière, Gaston Cyprès, André François, Georges-Henri Albert, Émile Sartorius, Georges Bayrou, Louis Schubart, Charles Renaux, Jean Dubly, Ursule Wibaut, Maurice Tillette, Adrien Filez, Paul Mathaux, Henri Holgard, Albert Jenicot, Pierre Six, Sadi Dastarac, Raoul Gressier, Justin Vialaret, Jules Verlet, Charles Bilot, Fernand Desrousseaux - 5. miejsce

Swimming pictogram.svg
Pływanie

  • Gérard Meister - 100 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • René André - 100 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • Henri Decoin - 400 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • André Theuriet - 1500 m st. dowolnym - odpadł w eliminacjach

Water motorsports pictogram.svg
Sporty motorowodne

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Pistolet, 50 j - 6. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza - 15. miejsce
Pistolet, 50 j - 17. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j - 39. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza - 14. miejsce
Ruchomy cel, runda podwójna - 14. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 8. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j - 21. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j - 10. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 25. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j - 28. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 34. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j - 23. miejsce
  • Raoul, Count de Boigne - karabin dowolny, 1000 j - 19. miejsce
  • Léon Hecht - karabin dowolny, 1000 j - 35. miejsce
  • Léon Tétart
Karabin dowolny, 1000 j - 48. miejsce
Karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j - 17. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j - 22. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j - 15. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza - 13. miejsce
Ruchomy cel, runda podwójna - 12. miejsce
Karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j - 13. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j - 19. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j - 14. miejsce
  • Henri Bonnefoy - karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j - 19. miejsce
  • André Barbillat, André Regaud, Léon Moreaux, Jean Depassio - pistolet, 50 m, drużynowo - 4. miejsce
  • Léon Johnson, Eugène Balme, André Parmentier, Albert Courquin, Maurice Lecoq, Raoul, Count de Boigne - karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m, drużynowo - 3. miejsce
  • Léon Hecht, Raoul, Count de Boigne, Albert Courquin, Eugène Balme, André Parmentier, Daniel Mérillon - karabin wojskowy, 200, 500, 600, 800, 900, 1000 jardów, drużynowo - 4. miejsce
  • Paul Colas, André Regaud, Léon Lécuyer, Henri Bonnefoy - karabin małokalibrowy, 50 i 100 jardów, drużynowo - 3. miejsce
  • Émile Béjot - trap - 23. miejsce

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Tennis pictogram.svg
Tenis

Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.