Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Raoul Paoli
Liczba zawodników 119 w 64 konkurencjach w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
7
Srebro
4
Brąz
3
Razem
14

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 w Sztokholmie, reprezentowana była przez 119 sportowców - w tym przez jedną kobietę. Zawodnicy francuscy zdobyli łącznie 14 medali (7 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). Dodatkowo w Konkursie Sztuki i Literatury uczestniczyło 10 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Jean Cariou
Jeździectwo
Skoki indywidualnie
Złoto
Paul Colas
Strzelectwo
Karabin dowolny 300 m - z trzech pozycji
Złoto
Paul Colas
Strzelectwo
Karabin dowolny - 600 m
Złoto
Maurice Germot
André Gobert
Tenis
Gra podwójna w hali
Złoto
André Gobert
Tenis
Gra pojedyncza w hali
Złoto
Marguerite Broquedis
Tenis
Gra pojedyncza na zewnątrz
Złoto
Gaston Thubé, Amédée Thubé, Jacques Thubé
Żeglarstwo
Klasa 6 metrów
Srebro
Louis Ségura
Gimnastyka
Wielobój indywidualnie
Srebro
Jean Bouin
Lekkoatletyka
Bieg na 5000 m
Srebro
Michel Dufourt
Jacques Cariou
Bernard Meyer
Albert Seigner
Jeździectwo
Skoki drużynowo
Srebro
Charles Poulenard
Pierre Failliot
Charles Lelong
Robert Schurrer
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 x 400 m
Brąz
Jean Cariou
Jeździectwo
WKKW indywidualnie
Brąz
Albert Canet
Édouard Mény de Marangue
Tenis
Gra podwójna na zewnątrz
Brąz
Marguerite Broquedis
Albert Canet
Tenis
Gra mieszana na zewnątrz

Skład kadry

Gimnastyka

Jeździectwo

  • Albert Seigner
Ujeżdżenie - 10. miejsce
WKKW - 14. miejsce
  • Jacques Cariou
Ujeżdżenie - 14. miejsce
Skoki - 1. miejsce
WKKW - 3. miejsce
  • Pierre Dufour d'Astafort
Ujeżdżenie - 19. miejsce
Skoki - 13. miejsce
WKKW - nie ukończył
  • Bernard Meyer
Skoki - nie ukończył
WKKW - 12. miejsce
  • Pierre Dufour d'Astafort, Jacques Cariou, Bernard Meyer, Albert Seigner
Skoki drużynowo - 2. miejsce
WKKW drużynowo - 4. miejsce

Kolarstwo

  • Joseph Racine - wyścig indywidualny - 40. miejsce
  • André Capelle - wyścig indywidualny - 50. miejsce
  • René Gagnet - wyścig indywidualny - 64. miejsce
  • Georges Valentin - wyścig indywidualny - 83. miejsce
  • Étienne Chéret - wyścig indywidualny - 89. miejsce
  • Gaston Alancourt - wyścig indywidualny - 91. miejsce
  • Pierre Peinaud - wyścig indywidualny - 92. miejsce
  • André Lepère - wyścig indywidualny - 93. miejsce
  • Alexis Michiels - wyścig indywidualny - 94. miejsce
  • Jacques Marcault - wyścig indywidualny - nie ukończył
  • Louis Bès - wyścig indywidualny - nie ukończył
  • René Rillon - wyścig indywidualny - nie ukończył
  • Joseph Racine, André Capelle, René Gagnet, Georges Valentin, Étienne Chéret, Gaston Alancourt, Pierre Peinaud, André Lepère, Alexis Michiels, Jacques Marcault, Louis Bès, René Rillon - wyścig drużynowy - 10. miejsce

Lekkoatletyka

100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
Pięciobój - 17. miejsce
Dziesięciobój - nie ukończył
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w półfinałach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w półfinałach
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w półfinałach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
100 metrów - odpadł w eliminacjach
110 metrów przez płotki - odpadł w półfinałach
Skok wzwyż - niesklasyfikowany
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w półfinałach
800 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Géo Malfait
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Joseph Caullé - 800 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Henri Arnaud - 1500 metrów - niesklasyfikowany
  • Jean Bouin
5000 metrów - 2. miejsce
Bieg przełajowy - nie ukończył
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
10 000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Renon Boissière - maraton - 13. miejsce
  • Louis Pauteix - maraton - nie ukończył
  • Géo André
110 metrów przez płotki - odpadł w półfinałach
Skok wzwyż - niesklasyfikowany
Skok wzwyż z miejsca - niesklasyfikowany
Skok w dal z miejsca - 16. miejsce
Pięciobój - 22. miejsce
Dziesięciobój - nie ukończył
Pchnięcie kulą - 9. miejsce
Rzut dyskiem - 30. miejsce
  • Raoul Paoli - pchnięcie kulą - 16. miejsce
  • Charles Lagarde
Pchnięcie kulą - 22. miejsce
Rzut dyskiem - 36. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Piłka wodna

  • Gustave Prouvost, Gaston Van Laere, Georges Rigal, Paul Beulque, Jean Rodier, Jean Thorailler, Henri Decoin, Paul Vasseur - 5. miejsce

Pływanie

Strzelectwo

Pistolet, 50 m - 10. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 24. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikająca tarcza, 25 m - 19. miejsce
  • André Regaud
Pistolet, 50 m - 15. miejsce
Karabin małokalibrowy, dowolna pozycja, 50 m - 41. miejsce
Pistolet pojedynkowy, 30 m - 26. miejsce
Trap - 35. miejsce
Pistolet pojedynkowy, 30 m - 36. miejsce
Runda podwójna do ruchomego celu - 10. miejsce
Trap - 26. miejsce
  • Henri de Castex
Pistolet pojedynkowy, 30 m - 42. miejsce
Trap - 29. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 1. miejsce
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 22. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 1. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 44. miejsce
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 23. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 20. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 45. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 63. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 53. miejsce
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 58. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 50. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - 63. miejsce
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 90. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 84. miejsce
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 m - nie ukończył
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 61. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 69. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikająca tarcza, 25 m - 27. miejsce
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 70. miejsce
  • Daniel Mérillon
Karabin wojskowy, trzy pozycje, 300 m - 78. miejsce
Karabin wojskowy, dowolna pozycja, 600 m - 64. miejsce

Tenis

Wioślarstwo

  • André Mirambeau, Louis Thomaturgé, René Saintongey, Pierre Alibert, François Elichagaray - czwórka ze sternikiem - odpadli w eliminacjach
  • Charles Garnier, Alphonse Meignant, Auguste Richard, Gabriel Poix, François Elichagaray - czwórka ze sternikiem (łodzie z takielunkiem) - odpadli w eliminacjach
  • Jean Arné, Gabriel St. Laurent, Marius Lejeune, Louis Lafite, Jean Elichagaray, Joseph Campot, Étienne Lesbats, Pierre Alvarez, François Elichagaray - ósemka - odpadli w eliminacjach

Zapasy

  • Jean Bouffechoux - waga lekka, styl klasyczny - odpadł w drugiej rundzie
  • Raymond Cabal - waga lekka, styl klasyczny - odpadł w drugiej rundzie
  • Eugène Lesieur - waga lekka, styl klasyczny - odpadł w drugiej rundzie
  • Adrien Barrier - waga średnia A, styl klasyczny - odpadł w drugiej rundzie
  • Édouard Martin - waga średnia B, styl klasyczny - odpadł w drugiej rundzie
  • Raoul Paoli - waga ciężka, styl klasyczny - odpadł w drugiej rundzie

Żeglarstwo

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article