Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Marie-José Pérec
Liczba zawodników 299 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
15
Srebro
7
Brąz
15
Razem
37

Francję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 299 sportowców, 197 mężczyzn i 102 kobiety w 23 dyscyplinach.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja Rezultat
Złoto
Jean Galfione
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 5,92 m[1]
Złoto
Marie-José Perec
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m kobiet 22,12[2]
Złoto
Marie-José Perec
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m kobiet 48,25[2]
Złoto
Frank Adisson
Wilfrid Forgues
Kajakarstwo
kajakarstwo górskie - C-2 mężczyzn 158,82[3]
Złoto
Jeannie Longo-Ciprelli
Kolarstwo
kolarstwo szosowe - Wyścig indywidualny ze startu wspólnego kobiet 2:36,13[4]
Złoto
Félicia Ballanger
Kolarstwo
kolarstwo torowe - Sprint kobiet W finale pokonała Michelle Ferris z Australii[4]
Złoto
Nathalie Lancien
Kolarstwo
kolarstwo torowe - Wyścig punktowy kobiet 24 pkt[4]
Złoto
Florian Rousseau
Kolarstwo
kolarstwo torowe - 1 km ze startu zatrzymanego mężczyzn 1:02,712[5] OR
Złoto
Christophe Capelle
Philippe Ermenault
Jean-Michel Monin
Francis Moreau
Kolarstwo
kolarstwo torowe - 4 km drużynowo na dochodzenie 4:05,930[6]
Złoto
Laura Flessel-Colovic
Szermierka
szpada indywidualnie kobiet W finale wygrała ze swoją rodaczką Lionel Plumenail 15:12[7]
Złoto
Valérie Barlois
Laura Flessel-Colovic
Sophie Moressée-Pichot
Szermierka
szpada drużynowo kobiet W finale wygrały z reprezentantkami Włoch 45:33[6]
Złoto
Djamel Bouras
Judo
do 78 kg mężczyzn W finale wygrał z reprezentantem Japonii Toshihiko Koga[8]
Złoto
David Douillet
Judo
powyżej 95 kg mężczyzn W finale wygrał z reprezentantem Hiszpanii Ernesto Pérez[8]
Złoto
Marie-Claire Restoux
Judo
do 52 kg kobiet W finale wygrał z reprezentantką Korei Południowej Hyun Sook-hee[9]
Złoto
Jean-Pierre Amat
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy (trzy postawy) 50 m mężczyzn 1273,9 pkt[10]
Srebro
Lionel Plumenail
Szermierka
floret indywidualnie mężczyzn W finale przegrał z reprezentantem Włoch Alessandro Puccini 12:15[11]
Srebro
Valérie Barlois
Szermierka
szpada indywidualnie kobiet W finale przegrała ze swoją rodaczką Laurą Flessel-Colovic 12:15[7]
Srebro
Jeannie Longo-Ciprelli
Kolarstwo
kolarstwo szosowe - Wyścig indywidualny na czas kobiet 37:00[4]
Srebro
Marion Clignet
Kolarstwo
kolarstwo torowe - 3 km na dochodzenie kobiet 3:38,571[4]
Srebro
Philippe Ermenault
Kolarstwo
kolarstwo torowe - 4 km na dochodzenie mężczyzn 4:22,714[5]
Srebro
Gilles Bosquet
Daniel Fauché
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Wioślarstwo
Czwórka bez sternika mężczyzn 6:07,03[12]
Srebro
Ghani Yalouz
Zapasy
do 68 kg w stylu klasycznym mężczyzn W finale przegrał z reprezentantem Polski Ryszardem Wolnym[13]
Brąz
Patricia Girard-Léno
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki kobiet 12,65[14]
Brąz
Patrice Estanguet
Kajakarstwo
kajakarstwo górskie - C-1 mężczyzn 152,84 pkt[3]
Brąz
Myriam Fox-Jerusalmi
Kajakarstwo
kajakarstwo górskie - C-1 kobiet 171,00 pkt[15]
Brąz
Miguel Martinez
Kolarstwo
kolarstwo górskie - cross country mężczyzn 2h:20,26[16]
Brąz
Alexandra Ledermann
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody indywidualnie 4,00 pkt[17]
Brąz
Franck Boidin
Judo
floret indywidualnie mężczyzn W pojedynku o trzecie miejsce wygrał z reprezentantem Niemiec Wolfgangiem Wienandem 15:11[11]
Brąz
Jean-Michel Henry
Robert Leroux
Éric Srecki
Szermierka
szpada drużynowo mężczyzn W pojedynku o trzecie miejsce wygrali z reprezentantami Niemiec 45:42[18]
Brąz
Damien Touya
Szermierka
szabla indywidualnie mężczyzn W pojedynku o trzecie miejsce wygrał z reprezentantem Węgier Józsefem Navarretem 15:7[18]
Brąz
Christophe Gagliano
Judo
do 71 kg mężczyzn [19]
Brąz
Stéphane Traineau
Judo
do 95 kg mężczyzn [8]
Brąz
Christine Cicot
Judo
do 72 kg kobiet [9]
Brąz
Frédéric Kowal
Samuel Barathay
Wioślarstwo
Dwójka podwójna mężczyzn 6:19,85[20]
Brąz
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
Wioślarstwo
Dwójka podwójna ze sternikiem mężczyzn 6:22,15[20]
Brąz
Christine Gossé
Hélène Cortin
Wioślarstwo
Dwójka podwójna ze sternikiem kobiet 7:03,82[21]
Brąz
Jean-Pierre Amat
Strzelectwo
Pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn 693,1 pkt[22]

Przypisy

  1. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 506. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 510. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 526. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. a b c d e David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 531. ISBN 978-83-7510-279-6.
  5. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 528. ISBN 978-83-7510-279-6.
  6. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 539. ISBN 978-83-7510-279-6.
  7. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 538. ISBN 978-83-7510-279-6.
  8. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 548. ISBN 978-83-7510-279-6.
  9. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 550. ISBN 978-83-7510-279-6.
  10. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 561. ISBN 978-83-7510-279-6.
  11. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 536. ISBN 978-83-7510-279-6.
  12. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 554. ISBN 978-83-7510-279-6.
  13. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 589. ISBN 978-83-7510-279-6.
  14. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 511. ISBN 978-83-7510-279-6.
  15. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 527. ISBN 978-83-7510-279-6.
  16. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 530. ISBN 978-83-7510-279-6.
  17. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 532. ISBN 978-83-7510-279-6.
  18. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 537. ISBN 978-83-7510-279-6.
  19. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 549. ISBN 978-83-7510-279-6.
  20. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 553. ISBN 978-83-7510-279-6.
  21. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 556. ISBN 978-83-7510-279-6.
  22. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 560. ISBN 978-83-7510-279-6.

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article