Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Francja
Kod MKOl FRA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Anne Briand
Liczba zawodników 98 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
4
Razem
5

Reprezentacja Francji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 98 zawodników - 68 mężczyzn i 30 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie pięć medali: jeden srebrny i cztery brązowe.

Najmłodszym francuskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 był Nicolas Dessum (16 lat i 356 dni), a najstarszym - Benoît Laporte (33 lat i 243 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Srebro
Anne Briand
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Brąz
Thierry Dusserre
Patrice Bailly-Salins
Lionel Laurent
Hervé Flandin
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Corinne Niogret
Véronique Claudel
Delphyne Burlet
Anne Briand
Biathlon
Sztafeta kobiet
Brąz
Philippe Candeloro
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Brąz
Edgar Grospiron
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn

Wyniki reprezentantów Francji

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 11. miejsce
bieg indywidualny - 13. miejsce
sprint - 35. miejsce
sprint - 19. miejsce
sprint - 8. miejsce
bieg indywidualny - 44. miejsce
bieg indywidualny - 32. miejsce
bieg indywidualny - 47. miejsce
sztafeta -

Kobiety

sprint - 30. miejsce
bieg indywidualny -
bieg indywidualny - 11. miejsce
sprint - 35. miejsce
sprint - 20. miejsce
bieg indywidualny - 20. miejsce
sprint - 27. miejsce
bieg indywidualny - 5. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 21. miejsce
  • Gabriel Fourmigue, Philippe Tanchon
Dwójki - 23. miejsce
Czwórki - 16. miejsce
  • Christophe Flacher, Thierry Tribondeau, Claude Dasse, Max Robert
Czwórki - 21. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Stéphane Azambre
10 km stylem klasycznym - 54. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
  • Patrick Rémy
10 km stylem klasycznym - 22. miejsce
Bieg łączony - 20. miejsce
50 km stylem klasycznym - 23. miejsce
  • Philippe Sanchez
10 km stylem klasycznym - 39. miejsce
Bieg łączony - 29. miejsce
50 km stylem klasycznym - 46. miejsce
10 km stylem klasycznym - 63. miejsce
Bieg łączony - 53. miejsce
30 km stylem dowolnym - 32. miejsce
50 km stylem klasycznym - 33. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Kobiety

  • Sylvie Giry-Rousset
15 km stylem dowolnym - DNF
30 km stylem klasycznym - 50. miejsce
5 km stylem klasycznym - 51. miejsce
Bieg łączony - 30. miejsce
15 km stylem dowolnym - 39. miejsce
  • Carole Stanisière
5 km stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 47. miejsce
30 km stylem klasycznym - 24. miejsce
  • Élisabeth Tardy
5 km stylem klasycznym - 54. miejsce
Bieg łączony - 41. miejsce
5 km stylem klasycznym - 23. miejsce
Bieg łączony - 10. miejsce
15 km stylem dowolnym - 9. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Benjamin Agnel, Stéphane Arcangeloni, Stéphane Barin, Stéphane Botteri, Arnaud Briand, Sylvain Girard, Gérald Guennelon, Benoît Laporte, Éric Lemarque, Pierrick Maïa, Christophe Moyon, Franck Pajonkowski, Denis Perez, Serge Poudrier, Pierre Pousse, Antoine Richer, Bruno Saunier, Franck Saunier, Michel Valliere, Christophe Ville, Steven Woodburn, Petri Ylönen - 10. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Étienne Gouy
Gundersen - 28. miejsce
Gundersen - 9. miejsce
Gundersen - 17. miejsce
  • Stéphane Michon
Gundersen - 34. miejsce
Drużynowo - 6. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści -
  • Éric Millot
soliści - 7. miejsce

Kobiety

solistki - 4. miejsce
  • Laetitia Hubert
solistki - 17. miejsce
  • Marie-Pierre Leray
solistki - 14. miejsce

Pary

Pary taneczne - 5. miejsce
  • Bérangère Nau
    Luc Moneger
Pary taneczne - 14. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

zjazd - 8. miejsce
supergigant - 8. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 31. miejsce
zjazd - 24. miejsce
kombinacja - DSQ
slalom - 16. miejsce
supergigant - 23. miejsce
gigant - 13. miejsce
gigant - 17. miejsce
zjazd - 22. miejsce
supergigant - 17. miejsce

Kobiety

zjazd - 29. miejsce
zjazd - 26. miejsce
supergigant - 1. miejsce
gigant - 18. miejsce
  • Patricia Chauvet-Blanc
slalom - DNF
slalom - DNF
  • Sophie Lefranc
gigant - DNF
zjazd - 13. miejsce
supergigant - 14. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - 7. miejsce
supergigant - 19. miejsce
gigant - 5. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 20. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach - 6. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 9. miejsce
skoki akrobatyczne - 18. miejsce
skoki akrobatyczne - 24. miejsce
jazda po muldach -

Kobiety

jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce

Short track

Mężczyźni

  • Bruno Loscos
500 m - 21. miejsce
1000 m - 26. miejsce

Kobiety

  • Valérie Barizza
500 m - 28. miejsce
1000 m - 27. miejsce
  • Sandrine Daudet
500 m - 13. miejsce
1000 m - 16. miejsce
  • Laure Drouet
500 m - 22. miejsce
1000 m - 25. miejsce
  • Valérie Barizza
    Sandrine Daudet
    Sandra Deleglise
    Laure Drouet
sztafeta - 7. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 47. miejsce
Skocznia duża - 23. miejsce
Skocznia normalna - 14. miejsce
Skocznia duża - 21. miejsce
Skocznia normalna - 22. miejsce
Skocznia duża - 47. miejsce
Skocznia normalna - 17. miejsce
Skocznia duża - 10. miejsce
drużynowo - 6. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article