For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Kod MKOl

FRA

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży

Carole Montillet

Liczba zawodników

114 w 54 konkurencjach w 15 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 6.
Złoto
4
Srebro
5
Brąz
2
Razem
11

Reprezentacja Francji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – licząca 114 zawodników (87 mężczyzn i 27 kobiet) reprezentacja Francji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002. Francuzi wystartowali w 15 dyscyplinach sportowych i zdobyli łącznie 11 medali – cztery złote, pięć srebrnych i dwa brązowe, co pozwoliło na zajęcie szóstego miejsca w klasyfikacji medalowej tych igrzysk. Był to 19 w historii start reprezentacji Francji na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Najmłodszym reprezentantem Francji był łyżwiarz figurowy Brian Joubert (17 lat 145 dni), a najstarszym Francuzem startującym w igrzyskach był Dominique Dupont Roc (38 lat 139 dni), który reprezentował swój kraj w curlingu[1].

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Jean-Pierre Vidal
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Slalom mężczyzn 1:41,06
Gold medal.svg
Złoto
Carole Montillet
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet 1:39,56
Gold medal.svg
Złoto
Isabelle Blanc
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Slalom gigant równoległy kobiet – 1,74
Gold medal.svg
Złoto
Marina Anisina
Gwendal Peizerat
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne 2,0 pkt
Silver medal.svg
Srebro
Sébastien Amiez
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Slalom mężczyzn 1:41,82
Silver medal.svg
Srebro
Laure Péquegnot
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet 1:46,17
Silver medal.svg
Srebro
Raphaël Poirée
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Bieg pościgowy na 12,5 km mężczyzn 33:17,6
Silver medal.svg
Srebro
Karine Ruby
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Slalom gigant równoległy kobiet + 1,74
Silver medal.svg
Srebro
Doriane Vidal
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Halfpipe kobiet 43,0 pkt
Bronze medal.svg
Brąz
Vincent Defrasne
Gilles Marguet
Raphaël Poirée
Julien Robert
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn 1:24:36,6
Bronze medal.svg
Brąz
Richard Gay
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn 26,91 pkt

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Pudła Czas Miejsce
Sprint[2] Gilles Marguet 4 28:20,1 66.
Julien Robert 2 27:05,1 35.
Vincent Defrasne 2 26:36,7 21.
Raphaël Poirée 2 25:56,9 9.
Bieg pościgowy[3] Julien Robert 4 36:55,4 39.
Vincent Defrasne 3 34:33,6 18.
Raphaël Poirée 1 33:17,6
Silver medal.svg
Konkurencja Zawodnik Czas Pudła Strata Miejsce
Bieg na 20 km[4] Ferréol Cannard 56:32,9 5 1'01:32,9 77.
Julien Robert 54:54,0 3 57:54,0 54.
Vincent Defrasne 53:20,3 3 56:20,3 37.
Raphaël Poirée 50:52,9 2 52:52,9 10.

Sztafeta mężczyzn

Zawodnicy Wyniki[5]
Pudła Czas Miejsce
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
0 1'24:36,6
Bronze medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Pudła Czas Miejsce
Sprint[6] Delphyne Heymann-Burlet 1 22:37,7 23.
Corinne Niogret 0 21:50,3 9.
Sandrine Bailly 1 21:35,7 7.
Florence Baverel-Robert 0 21:27,9 5.
Bieg pościgowy[7] Delphyne Heymann-Burlet 3 34:48,4c 33.
Corinne Niogret 3 34:35,3 27.
Sandrine Bailly 4 32:57,2 17.
Florence Baverel-Robert 3 32:39,8 14.
Konkurencja Zawodniczka Time Pudła Strata Miejsce
Bieg na 15 km[8] Delphyne Heymann-Burlet 49:19,2 2 51:19,2 26.
Corinne Niogret 49:49,6 1 50:49,6 21.
Sylvie Becaert 48:09,0 2 50:09,0 16.
Florence Baverel-Robert 47:10,2 2 49:10,2 11.

Sztafeta

Zawodniczki Wyniki[9]
Pudła Czas Miejsce
Delphyne Heymann-Burlet
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
Corinne Niogret
0 1:31:09,3 9.

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

Bieg pościgowy[10]

Zawodnik 10 km stylem klasycznym 10 km stylem dowolnym
Czas Miejsce Czas Miejsce
Emmanuel Jonnier 29:21,2 60. nq
Christophe Perrillat-Collomb 28:13,5 46. Q 28:11,9 56.
Alexandre Rousselet 27:28,1 29. Q 25:33,9 35.
Vincent Vittoz 27:05,2 21. Q 24:19,8 13.
Konkurencja Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
30 km stylem dowolnym[11] Christophe Perrillat-Collomb DNF
Alexandre Rousselet 1:18:01,3 47.
Vincent Vittoz 1:13:21,7 11.
Emmanuel Jonnier 1:13:15,1 10.

Sztafeta 4 × 10 km[12]

Zawodnicy Wynik
Czas Miejsce
Alexandre Rousselet
Christophe Perrillat-Collomb
Vincent Vittoz
Emmanuel Jonnier
1:35:50,8 8.

Kobiety

Bieg pościgowy[13]

Zawodniczka 5 km stylem klasycznym 5 km stylem dowolnym
Czas Miejsce Czas Miejsce
Annick Vaxelaire-Pierrel 14:18,6 40. Q 13:35,9 37.
Karine Philippot 14:12,9 35. Q 13:12,8 19.
Aurélie Perrillat-Collomb Storti 14:06,0 30. Q 13:29,7 31.
Konkurencja Zawodniczka Wynik
Czas Miejsce
10 km stylem klasycznym[14] Aurélie Perrillat-Collomb Storti 30:00,2 17.
15 km stylem dowolnym[15] Annick Vaxelaire-Pierrel 42:26,7 24.
Karine Philippot 40:38,6 8.

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Zawodnicy Konkurencja Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Przejazd 4 Razem
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Emanuel Hostache
Bruno Mingeon
Dwójki[16] 48,23 17. 48,03 10. 48,27 17. 48,15 12. 3:12,68 13.
Bruno Mingeon
Éric Le Chanony
Christophe Fouquet
Alexandre Arbez
Czwórki[17] 46,92 8. 46,86 7. 47,25 5. 47,53 5. 3:08,56 5.
Bruno Thomas
Michel André
Thibault Giroud
Philippe Paviot
Czwórki[17] 46,88 6. 47,03 12. 47,47 11. 47,82 13. 3:09,20 10.

Curling pictogram.svg
Curling

Mężczyźni

 Francja 5:9  Niemcy
 Dania 8:7  Francja
 Francja 2:9  Norwegia
 Kanada 8:1  Francja
 Finlandia 6:5  Francja
 Francja 3:8  Stany Zjednoczone
 Francja 6:9  Szwecja
 Francja 3:7  Szwajcaria
 Francja 3:7  Wielka Brytania
  • Skip: Dominique Dupont-Roc
  • Trzeci: Jan Ducroz
  • Drugi: Thomas Dufour
  • Otwierający: Spencer Mugnier
  • Rezerwowy: Philippe Caux[18]

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Mężczyźni

Skład drużyny:

  • Cristobal Huet
  • Fabrice Lhenry
  • Patrick Rolland
  • Allan Carriou
  • Vincent Bachet
  • Karl Dewolf
  • Jean-François Bonnard
  • Denis Perez
  • Benoit Pourtanel
  • Baptiste Amar
  • Benoit Bachelet
  • Stéphane Barin
  • Arnaud Briand
  • Maurice Rozenthal
  • Laurent Meunier
  • Francis Rozenthal
  • Philippe Bozon
  • Yorick Treille
  • Guillaume Besse
  • Jonathan Zwikel
  • Anthony Mortas
  • Richard Aimonetto
  • Laurent Gras
  • Trener: Heikki Leime

Faza grupowa

 Szwajcaria 3-3
(1-1, 0-1, 2-1)
 Francja
 Białoruś 3-1
(1-1, 1-0, 1-0)
 Francja
 Francja 2-4
(0-2, 2-2, 0-0)
 Ukraina

Mecz o 13. miejsce

 Słowacja 7-1
(1-0, 2-0, 4-1)
 Francja (14[19].)

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Skocznia duża + bieg na 7,5 km

Zawodnik Skoki Biegi
Czas
Razem
Miejsce
Punkty Miejsce[20]
Frédéric Baud 93,1 35. 18:33,5 27.
Nicolas Bal 96,5 32. 18:04,8 18.
Kevin Arnould 101,1 24. 19:00,9 34.
Ludovic Roux 103,5 20. 17:45,7 10.

Skocznia normalna + bieg na 15 km

Zawodnik Skoki Biegi
Czas
Razem
Miejsce
Punkty Miejsce[21]
Ludovic Roux 202,0 37. 44:22,3 26.
Frédéric Baud 206,0 36. 45:35,9 37.
Nicolas Bal 216,5 27. 41:43,3 10.
Kevin Arnould 236,5 9. 43:12,1 17.

Konkurs drużynowy

Skład Skoki Biegi
Czas
Razem
Miejsce
Punkty Miejsce[22]
Ludovic Roux
Frédéric Baud
Nicolas Bal
Kevin Arnould
846,5 8. 51:35,5 6.

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

Zawodnik Punkty SP FS Miejsce[23]
Brian Joubert 20,5 17 12 14
Frédéric Dambier 16,5 11 11 11.

Kobiety

Zawodniczka Punkty SP FS Miejsce[24]
Vanessa Gusmeroli 22,0 10 17 16.
Laetitia Hubert 22,0 14 15 15.

Pary taneczne

Para Punkty CD1 CD2 OD FD Miejsce[25]
Isabelle Delobel
Olivier Schoenfelder
31,2 14 14 16 16 16.
Marina Anisina
Gwendal Peizerat
2,0 1 1 1 1
Gold medal.svg

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
1000 m[26] Cédric Kuentz 1:11,26 38.
1500 m[27] Cédric Kuentz 1:48,20 29.
5000 m[28] Cédric Kuentz 6:35,05 24.

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Przejazd 1 Przejazd 2 Razem
Czas Czas Czas Miejsce
Antoine Dénériaz Zjazd[29] 1:40,74 12.
Pierre-Emmanuel Dalcin 1:40,58 11.
Sébastien Fournier-Bidoz 1:40,39 10.
Claude Crétier 1:39,96 5.
Claude Crétier Supergigant[30] DNF
Christophe Saioni 1:24,28 20.
Sébastien Fournier-Bidoz 1:23,82 15.
Vincent Millet Slalom gigant[31] 1:14,03 DNF DNF
Joël Chenal 1:13,76 1:13,32 2:27,08 21.
Frédéric Covili 1:13,70 1:11,95 2:25,65 15.
Pierrick Bourgeat Slalom[32] 50,54 DNF DNF
Sébastien Amiez 50,16 51,66 1:41,82
Silver medal.svg
Jean-Pierre Vidal 48,01 53,05 1:41,06
Gold medal.svg

Kombinacja[33]

Zawodnik Zjazd Slalom Razem
Czas Czas 1 Czas 2 Razem Miejsce
Antoine Dénériaz 1:41,91 51,82 58,24 3:31,97 21.
Gaëtan Llorach 1:40,56 DNF DNF

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Przejazd 1 Przejazd 2 Razem
Czas Czas Czas Miejsce
Ingrid Jacquemod Zjazd[34] 1:42,70 23.
Mélanie Suchet 1:41,15 15.
Carole Montillet-Carles 1:39,56
Gold medal.svg
Ingrid Jacquemod Supergigant[35] 1:16,17 22.
Mélanie Suchet 1:14,83 10.
Carole Montillet-Carles 1:14,28 7.
Laure Péquegnot Slalom gigant[36] 1:19,99 1:19,26 2:39,25 33.
Christel Pascal-Saioni 1:18,92 1:17,48 2:36,40 25.
Carole Montillet-Carles 1:18,14 1:16,39 2:34,53 18.
Christel Pascal-Saioni Slalom[37] DNF DNF
Vanessa Vidal 53,70 54,41 1:48,11 7.
Laure Péquegnot 52,32 53,85 1:46,17
Silver medal.svg

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Jazda po muldach

Mężczyźni

Zawodnik Kwalifikacje Finał
Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce[38]
Laurent Niol 29,94 24,46 16. Q 27,87 25,00 12.
Cédric Regnier-Lafforgue 30,05 24,87 13. Q 29,95 25,63 11.
Johann Grégoire 28,36 24,97 12. Q 28,06 22,77 14.
Richard Gay 29,42 25,86 5. Q 28,11 26,91
Bronze medal.svg

Kobiety

Zawodniczka Kwalifikacje Finał
Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce[39]
Kathleen Allais 39,48 20,54 24. nq
Sandra Laoura 37,13 23,54 7. Q 34,82 24,12 8.

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Przejazd 4 Razem
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce[40]
Yann Fricheteau 45,240 21. 45,009 12. 44,869 20. 45,060 13. 3:00,178 18.
Johan Rousseau 44,999 13. 45,025 14. 44,766 16. 45,243 21. 3:00,033 15.

Kobiety

Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Przejazd 4 Razem
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce[41]
Mélanie Ougier 44,228 21. 44,055 21. 44,161 25. 44,043 22. 2:56,487 24.

Short track speed skating pictogram.svg
Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda 1 1/4 finału Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bruno Loscos 500 m[42] 43,864 2. Q 1:39,879 4. nq
Ludovic Mathieu 43,790 3. Q 1:13,328 4. nq
Gregory Durand 1000 m[43] DSQ nq
Bruno Loscos 1:28,532 3. nq
Bruno Loscos 1500 m[44] 2:23,517 2. Q 2:15,981 2. Q 2:19,587 5.
Gregory Durand 2:20,496 3. Q 2:49,994 5. nq

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda 1 1/4 finału Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Stéphanie Bouvier 500 m[45] 45,723 3. nq
Stéphanie Bouvier 1000 m[46] 1:37,684 2. Q 1:35,409 3. nq
Stéphanie Bouvier 1500 m[47] 2:30,075 2. Q 2:31,570 3. Q 2:32,673 11.

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Razem
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce[48]
Philippe Cavoret 51,92 14. 51,96 17. 1:43,88 17.

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Indywidualnie

Zawodnik Skocznia Kwalifikacje 1. seria 2. seria Razem
Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Punkty Miejsce
Nicolas Dessum Normalna[49] 91,5 117,5 7. Q 90,0 114,0 24. Q 91,5 117,5 231,5 22.
Florentin Durand Duża[50] 96,5 66,7 44. nq
Rémi Santiago 105,0 84,0 33. Q 117,0 106,1 33. nq
Emmanuel Chedal 111,0 97,3 21. Q 118,5 111,3 24. Q 109,5 93,6 204,9 28.
Nicolas Dessum 115,5 104,4 10. Q 118,5 110,3 27. Q 118,5 109,8 220,1 23.

Drużynowo

Skład Wyniki
Punkty Miejsce[51]
Emmanuel Chedal
Rémi Santiago
Florentin Durand
Nicolas Dessum
755,1 10.

Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding

Mężczyźni

Slalom gigant równoległy

Zawodnik Kwalifikacje 1. runda 1/4 finału Półfinał Finał Miejsce
Czas Miejsce[52]
Charlie Cosnier 38,41 23. nq
Christophe Ségura 38,06 21. nq
Nicolas Huet 37,49 16. Q Szwajcaria Nicolas Het W Austria Siegfried Grabner W Szwecja Richard Richardsson P (DSQ) Stany Zjednoczone Chris Klug P 4.
Mathieu Bozzetto 36,90 7. Q Austria Dieter Krassnig W Szwajcaria Philipp Schoch P nq

Halfpipe

Zawodnik Kwalifikacje 1 Kwalifikacje 2 Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce[53]
Sébastien Vassoney 13,5 32. 32,1 15. nq
Mathieu Justafre 16,0 30. 12,2 27. nq
Jonathan Collomb-Patton 23,9 22. 28,5 22. nq

Kobiety

Slalom gigant równoległy

Zawodniczka Kwalifikacje 1. runda 1/4 finału Półfinał Finał Miejsce
Czas Miejsce[54]
Florine Valdenaire 44,96 25. nq
Julie Pomagalski 42,25 5. Q Włochy Marion Posch W Francja Isabelle Blanc P nq
Isabelle Blanc 42,20 4. Q Szwajcaria Steffi von Siebenthal W Francja Julie Pomagalski W Polska Jagna Marczułajtis W Francja Karine Ruby W
Gold medal.svg
Karine Ruby 41,45 2. Q Rosja Marija Tichwinska W Stany Zjednoczone Lisa Kosglow W Włochy Lidia Trettel W Francja Isabelle Blanc P
Silver medal.svg

Halfpipe

Zawodniczka Kwalifikacje 1 Kwalifikacje 2 Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce[55]
Doriane Vidal 38,3 3. Q 43,0
Silver medal.svg

Przypisy

  1. France at the 2002 Salt Lake City Winter Games (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  2. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10 kilometres Sprint (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  3. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 12.5 kilometres Pursuit (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  4. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 20 kilometres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  5. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 4 × 7.5 kilometres Relay (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  6. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 7.5 kilometres Sprint (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  7. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 10 kilometres Pursuit (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  8. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 15 kilometres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  9. Biathlon at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 4 × 7.5 kilometres Relay (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-30)].
  10. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 10/10 kilometres Pursuit (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  11. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 30 kilometres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  12. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 4 × 10 kilometres Relay (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  13. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 5/5 kilometres Pursuit (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-01)].
  14. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 10 kilometres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  15. Cross Country Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 15 kilometres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  16. Bobsleigh at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Two (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  17. a b Bobsleigh at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Four (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  18. Curling at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Curling (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-13)].
  19. Ice Hockey at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Ice Hockey (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-18)].
  20. Nordic Combined at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Sprint (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  21. Nordic Combined at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  22. Nordic Combined at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Team (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  23. Figure Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  24. Figure Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-23)].
  25. Figure Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Mixed Ice Dancing (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-09-11)].
  26. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  27. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,500 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  28. Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 5,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-14)].
  29. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Downhill (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  30. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Super G (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  31. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Giant Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  32. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  33. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Combined (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  34. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Downhill (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  35. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Super G (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  36. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Giant Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  37. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  38. Freestyle Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Moguls (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-16)].
  39. Freestyle Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Moguls (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-16)].
  40. Luge at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-16)].
  41. Luge at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-28)].
  42. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 500 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  43. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  44. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's 1,500 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  45. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 500 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  46. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  47. Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's 1,500 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  48. Skeleton at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Skeleton (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-06)].
  49. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Normal Hill, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-05)].
  50. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Large Hill, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-12)].
  51. Ski Jumping at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Large Hill, Team (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)].
  52. Snowboarding at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Parallel Giant Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  53. Snowboarding at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Halfpipe (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  54. Snowboarding at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Parallel Giant Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  55. Snowboarding at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Women's Halfpipe (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-07)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.