Gašper Berlot - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gašper Berlot.

Gašper Berlot

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gašper Berlot
Data i miejsce urodzenia 6 sierpnia 1990
Velenje, Jugosławia
Klub SSK Velenje
Reprezentacja  Słowenia
Debiut w PŚ 10.01 2009, Val di Fiemme
(35. miejsce - start masowy)
Pierwsze punkty w PŚ 11.01 2009, Val di Fiemme
(25. miejsce - Gundersen)
Rekord życiowy 161 m na Letalnicy w Planicy (14 marca 2012)[1]
Dorobek medalowy
Mistrzostwa świata juniorów
Brąz
2010
Hinterzarten
Drużynowo
Zakończenie kariery: 2016 rok

Gašper Berlot (ur. 6 sierpnia 1990 roku w Velenju) – słoweński kombinator norweski, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów.

Kariera

Berlot dwukrotnie zdobył punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Miało to miejsce 11 stycznia 2009 w Val di Fiemme, gdzie był 25. oraz 23 stycznia 2010 w Schonach im Schwarzwald, gdzie zajął 29. pozycję.

W 2010 roku reprezentował Słowenię na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W pierwszym z konkursów, biegu na 10 km i skoków na skoczni normalnej zajął 37. miejsce. Taką samą lokatę zajął w drugim z konkursów indywidualnych, w skład którego weszły skoki na obiekcie dużym i bieg na 10 km.

W 2010 roku wraz z Marjanem Jelenko, Matičem Plaznikiem i Jože Kamenikiem zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w kombinacji norweskiej.

Przed sezonem 2016/2017 zakończył karierę sportową[2].

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
37. 14 lutego 2010 Kanada Vancouver Gundersen HS106/10 km 25:47.1 min +2:32.4 min Francja Jason Lamy Chappuis
37. 25 lutego 2010 Kanada Vancouver Gundersen HS140/10 km 25:32.9 min +3:56.0 min Stany Zjednoczone Bill Demong
34. 12 lutego 2014 Rosja Soczi Gundersen HS106/10 km 23:50,2 min +2:35,7 min Niemcy Eric Frenzel
33. 18 lutego 2014 Rosja Soczi Gundersen HS140/10 km 23:27,5 min +2:29,1 min Norwegia Jørgen Gråbak

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
40. 20 lutego 2009 Czechy Liberec Start masowy HS100/10 km 276.0 pkt -133.7 pkt Stany Zjednoczone Todd Lodwick
38. 22 lutego 2009 Czechy Liberec Gundersen HS100/10 km 24:22.3 min +4:20.7 min Stany Zjednoczone Todd Lodwick
26. 28 lutego 2009 Czechy Liberec Gundersen HS134/10 km 23:36.6 min +2:27.8 min Stany Zjednoczone Bill Demong
37. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo Gundersen HS106/10 km 25:19.2 min +3:24.8 min Niemcy Eric Frenzel
8. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo Sztafeta HS106/4x5 km[3] 48:07.8 min +3:18.0 min  Austria
29. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Gundersen HS134/10 km 25:31.6 min +2:35.4 min Francja Jason Lamy Chappuis
10. 4 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta HS134/4x5 km[3] 48:07.8 min +4:01.8 min  Austria
44. 22 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Gundersen HS106/10 km 29:13.2 min +3;48.4 min Francja Jason Lamy Chappuis
9. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta HS106/4x5 km[4] 57:34.0 min +4:59.0 min  Francja
40. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Gundersen HS134/10 km 27:22.8 min +5:24.5 min Niemcy Eric Frenzel
39. 20 lutego 2015 Szwecja Falun Gundersen HS100/10 km 26:38.9 min +3:35.6 min Niemcy Johannes Rydzek
32. 26 lutego 2015 Szwecja Falun Gundersen HS134/10 km 22:45.8 min +2:26.2 min Austria Bernhard Gruber
10. 28 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy HS134/2x7.5 km[5] 38:31.6 min +3:34.2 min  Francja

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
28. 14 marca 2007 Włochy Tarvisio Gundersen HS109/10 km 33:26.7 min +6:04.9 min Finlandia Anssi Koivuranta
10. 16 marca 2007 Włochy Tarvisio Sztafeta HS109/4x5 km[6] 1:05:35.0 h +8:04.6 min  Austria
22. 18 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint HS109/5.0 km 15:01.3 min +1:12.8 min Niemcy Eric Frenzel
15. 27 lutego 2008 Polska Zakopane Gundersen HS94/10 km ? +4:24.0 min Włochy Alessandro Pittin
21. 29 lutego 2008 Polska Zakopane Sprint HS94/5 km ? +2:09.2 min Austria Tomaz Druml
4. 5 lutego 2009 Słowacja Štrbské Pleso Sprint HS100/5 km 13:26.0 min +26.8 s Włochy Alessandro Pittin
12. 7 lutego 2009 Słowacja Štrbské Pleso Sztafeta HS100/4x5 km[7] 53:17.3 min +6:22.2 min  Niemcy
19. 9 lutego 2009 Słowacja Štrbské Pleso Gundersen HS100/10 km 28:31.7 min +2:50.1 min Włochy Alessandro Pittin
19. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint HS106/5 km 12:55.4 min +1:20.3 min Japonia Junshirō Kobayashi
3.
29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sztafeta HS106/4x5 km[7] 53:00.1 min +2:19.7 min  Niemcy
16. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Gundersen HS106/10 km 29:43.5 min +2:00.0 min Norwegia Ole Christian Wendel

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Berlot nie stał na podium indywidualnych zawodów PŚ.

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Nr Data Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Pozycja Strata Zwycięzca
1. 6 lutego 2011 Austria Eisenerz Gundersen HS100/10 km 22:44.4 min 3. +20.9 s Austria Lukas Klapfer

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Nr Data Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Pozycja Strata Zwycięzca
1. 26 sierpnia 2012 Niemcy Oberwiesenthal Gundersen HS106/10 km 26:43.8 min 3. +7.0 s Austria Bernhard Gruber

Przypisy

  1. Paweł Borkowski: PŚ w Planicy: 214 metrów Muellera (pol.). nicesport.pl, 2012-03-14. [dostęp 2012-03-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-22)].
  2. Za kombinatorca Berlota važnejši žena in hiša (słoweń.). ekipa24.si, 2016-10-03. [dostęp 2016-11-25].
  3. a b Skład drużyny: Mitja Oranič, Marjan Jelenko, Jože Kamenik, Gašper Berlot
  4. Skład drużyny: Marjan Jelenko, Mitja Oranič, Matič Plaznik, Gašper Berlot
  5. Skład drużyny: Marjan Jelenko, Gasper Berlot
  6. Skład drużyny: Rok Rozman, Marjan Jelenko, Gašper Berlot, Rok Zima
  7. a b Skład drużyny: Marjan Jelenko, Jože Kamenik, Matič Plaznik, Gašper Berlot

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gašper Berlot
Listen to this article