For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gimnastyka na XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach reprezentowana była przez trzy poddyscypliny: gimnastykę sportową, gimnastykę artystyczną i skoki na trampolinie. Zawody z gimnastyki sportowej rozgrywane były w dniach 14-23 sierpnia, z gimnastyki artystycznej – 26-29 sierpnia, a skoki na trampolinie – 20 i 21 sierpnia. Gimnastyka sportowa i skoki na trampolinie rozgyrwane były w O.A.K.A. Olympic Indoor Hall, a gminastyka artystyczna w Galatsi Olympic Hall.

Gimnastyka sportowa

mężczyźni

wielobój drużynowo

 

Lp. Państwo Zawodnicy Pkt
1  Japonia Takehiro Kashima, Hisashi Mizutori, Daisuke Nakano
Hiroyuki Tomita, Naoya Tsukahara, Isao Yoneda
173.821
2  Stany Zjednoczone Jason Gatson, Morgan Hamm, Paul Hamm
Brett McClure, Blaine Wilson, Guard Young
172.933
3  Rumunia Marian Dragulescu, Ilie Daniel Popescu, Dan Nicolae Potra, Razvan Dorin Selariu, Ioan Silviu Suciu, Marius Daniel Urzica 172.384



wielobój indywidualnie

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Stany Zjednoczone Paul Hamm 57.823
2  Korea Południowa Kim Dae-eun 57.811
3  Korea Południowa Yang Tae-young 57.774



ćwiczenia wolne

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Kanada Kyle Shewfelt 9,787
2  Rumunia Marian Dragulescu 9,787
3  Bułgaria Jordan Jowczew 9,775



ćwiczenia na koniu z łękami

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Chiny Teng Haibin 9,837
2  Rumunia Marius Daniel Urzica 9,825
3  Japonia Takehiro Kashima 9,787



ćwiczenia na kółkach

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Grecja Dimosthenis Tampakos 9,862
2  Bułgaria Jordan Jowczew 9,850
3  Włochy Yuri Chechi 9,812



skoki przez konia

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Hiszpania Gervasio Deferr 9,737
2  Łotwa Evgeni Sapronenko 9,706
3  Rumunia Marian Dragulescu 9,612



ćwiczenia na poręczach

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Ukraina Wałerij Honczarow 9,787
2  Japonia Hiroyuki Tomita 9,775
3  Chiny Li Xiaopeng 9,762



ćwiczenia na drążku

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Włochy Igor Cassina 9,812
2  Stany Zjednoczone Paul Hamm 9,812
3  Japonia Isao Yoneda 9,787



 

kobiety

wielobój drużynowo

Lp. Państwo Zawodniczki Pkt
1  Rumunia Oana Ban, Alexandra Georgiana Eremia, Catalina Ponor
Monica Rosu, Nicoleta Daniela Sofronie, Silvia Stroescu
114,283
2  Stany Zjednoczone Mohini Bhardwaj, Annia Hatch, Terin Humphrey
Courtney Kupets, Courtney McCool, Carly Patterson
113,584
3  Rosja Ludmiła Eszowa, Swietłana Chorkina, Maria Kriuczkowa, Anna Pawłowa, Elena Zamołodżikowa, Natalia Ziganczina 113,235



wielobój indywidualnie

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Stany Zjednoczone Carly Patterson 38.387
2  Rosja Swietłana Chorkina 38.211
3  Chiny Zhang Nan 38.049



skoki przez konia

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rumunia Monica Rosu 9,656
2  Stany Zjednoczone Annia Hatch 9,481
3  Rosja Anna Pawłowa 9,475



ćwiczenia na poręczach

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Francja Emilie Lepennec 9,687
2  Stany Zjednoczone Terin Humphrey 9,662
3  Stany Zjednoczone Courtney Kupets 9,637

Rosjanka Swietłana Chorkina – mistrzyni olimpijska z Atlanty i Sydney oraz mistrzyni świata na tym przyrządzie – uważana w Atenach za faworytkę upadła w czasie wykonywania ćwiczenia.


ćwiczenia na równoważni

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rumunia Catalina Ponor 9,787
2  Stany Zjednoczone Carly Patterson 9,775
3  Rumunia Alexandra Georgiana Eremia 9,700



ćwiczenia wolne

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rumunia Catalina Ponor 9,750
2  Rumunia Nicoleta Daniela Sofronie 9,562
3  Hiszpania Patricia Moreno 9,487



 

Gimnastyka artystyczna

kobiety

wielobój indywidualnie

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rosja Alina Kabajewa 108,400
2  Rosja Irina Czaczina 107,325
3  Ukraina Hanna Bezsonowa 106,700



układ zbiorowy

Lp. Państwo Zawodniczki Pkt
1  Rosja Olesia Bieługina, Olga Głatskich, Tatiana Kurbakowa, Natalia Ławrowa, Elena Murzina, Elena Posewina 51,100
2  Włochy Elisa Blanchi, Fabrizia d'Ottavio, Marinella Falca, Daniela Masseroni, Elisa Santoni, Laura Vernizzi 49,450
3  Bułgaria Żaneta Iliewa, Eleonora Keżova, Zornica Marinowa, Kristina Ranguelowa, Galina Tanczewa, Wladislawa Tanczewa 48,600




 

Trampolina

mężczyźni

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Ukraina Jurij Nikitin 41,50
2  Rosja Aleksander Moskalenko 41,20
3  Niemcy Henrik Stehlik 40,80



kobiety

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Niemcy Anna Dogonadze 39,60
2  Kanada Karen Cockburn 39,20
3  Chiny Huang Shanshan 39,00




 

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.