Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
1912 1924
Miejsce  Belgia
Antwerpia
Termin 16–24 sierpnia 1920
Liczba ekip 11
Liczba sportowców 22
Złoty medal
Oswald Turnbull
Max Woosnam
Srebrny medal
Ichiya Kumagae
Sei'ichirō Kashio
Brązowy medal
Max Décugis
Pierre Albarran
Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
gra pojedyncza kobiety mężczyźni
gra podwójna kobiety mężczyźni mikst

Rywalizacja w grze podwójnej mężczyzn w tenisie ziemnym na VII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Antwerpii trwała od 16 do 24 sierpnia 1920 roku. W turnieju startowało 44 zawodników, czyli 22 deble z 11 krajów. Złoty medal zdobyli Oswald Turnbull i Max Woosnam z Wielkiej Brytanii, srebrny Ichiya Kumagae i Sei'ichirō Kashio z Japonii, a brązowy Max Décugis i Pierre Albarran z Francji.

Drabinka

Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
    François Blanchy
  Jacques Brugnon
6 6 6  
 Norwegia Conrad Langaard
 Norwegia Jack Nielsen
1 1 3  
    François Blanchy
  Jacques Brugnon
4 6 3 1  
    Ichiya Kumagae
  Sei'ichirō Kashio
6 4 6 6  
  Ichiya Kumagae
  Sei'ichirō Kashio
6 6 4 6
   Związek Południowej Afryki Brian Norton
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond
3 2 6 3  
      Ichiya Kumagae
  Sei'ichirō Kashio
2 7 5 5
    Oswald Turnbull
  Max Woosnam
6 5 7 7
   Związek Południowej Afryki George Dodd
 Związek Południowej Afryki Cecil Blackbeard
6 4 4 5  
  Max Décugis
  Pierre Albarran
3 6 6 7  
  Max Décugis
  Pierre Albarran
6 4 3 8
    Oswald Turnbull
  Max Woosnam
4 6 6 10     Mecz o brązowy medal
  Oswald Turnbull
  Max Woosnam
6 6 6 6
    Mino Balbi di Robecco
  Cesare Colombo
2 8 1 3       François Blanchy
  Jacques Brugnon
w/o
    Max Décugis
  Pierre Albarran

Faza początkowa

1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
      François Blanchy
  Jacques Brugnon
6 6 6  
     Pierwsza Republika Czechosłowacka Jaroslav Just
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Bohuslav Hykš
1 2 4  
        François Blanchy
  Jacques Brugnon
6 6 6
       Norwegia Conrad Langaard
 Norwegia Jack Nielsen
1 1 3
     Norwegia Conrad Langaard
 Norwegia Jack Nielsen
6 6 6 6
     Szwecja Henning Müller
 Szwecja Olle Andersson
1 8 1 4  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
      Ichiya Kumagae
  Sei'ichirō Kashio
6 6 6  
 Belgia Jean Washer
 Belgia Albert Lammens
6 6 6      Belgia Jean Washer
 Belgia Albert Lammens
1 4 4  
 Szwecja Jarl Malmström
 Szwecja Carl Eric von Braun
2 4 3         Ichiya Kumagae
  Sei'ichirō Kashio
6 6 4 6
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Žemla
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Karel Ardelt
6 6 6        Związek Południowej Afryki Brian Norton
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond
3 2 6 3
 Belgia André Laloux
 Belgia François Laloux
2 4 4      Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Žemla
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Karel Ardelt
1 4 4
 Związek Południowej Afryki Brian Norton
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond
6 7 6      Związek Południowej Afryki Brian Norton
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond
6 6 6  
 Hiszpania Manuel Alonso
 Hiszpania José Alonso
3 5 0  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 Związek Południowej Afryki George Dodd
 Związek Południowej Afryki Cecil Blackbeard
6 10 6  
  Alfred Beamish
  Gordon Lowe
1 8 3      Związek Południowej Afryki George Dodd
 Związek Południowej Afryki Cecil Blackbeard
6 6 9  
  Jean Samazeuilh
  Daniel Lawton
6 6 6       Jean Samazeuilh
  Daniel Lawton
3 0 7  
 Belgia Eugène Grisar
 Belgia M. van den Bemden
4 3 3        Związek Południowej Afryki George Dodd
 Związek Południowej Afryki Cecil Blackbeard
6 4 4 5
        Max Décugis
  Pierre Albarran
3 6 6 7
      Max Décugis
  Pierre Albarran
6 3 6 6
 Hiszpania Eduardo Flaquer
 Hiszpania Enrique Satrústegui
7 6 1 6      Hiszpania Eduardo Flaquer
 Hiszpania Enrique Satrústegui
2 6 0 4  
 Belgia Victor de Laveleye
 Belgia Stéphane Halot
5 3 6 4  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
      Oswald Turnbull
  Max Woosnam
6 6 6  
     Pierwsza Republika Czechosłowacka František Týř
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Otto Woffek
1 2 3  
        Oswald Turnbull
  Max Woosnam
6 6 6 6
        Mino Balbi di Robecco
  Cesare Colombo
2 8 1 3
      Mino Balbi di Robecco
  Cesare Colombo
6 7 3 6
     Szwajcaria Charles Simon
 Szwajcaria Hanns Syz
3 5 6 4  
 

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article