For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
1920 1988
Miejsce

 Francja
Paryż

Termin

14–21 lipca 1924

Liczba ekip

24

Liczba sportowców

38

Złoty medal
Złoty medal

Stany Zjednoczone Francis Hunter
Stany Zjednoczone Vincent Richards

Srebrny medal
Srebrny medal

Jacques Brugnon
Henri Cochet

Brązowy medal
Brązowy medal

Jean Borotra
René Lacoste

Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Tennis pictogram.svg
gra pojedyncza kobiety mężczyźni
gra podwójna kobiety mężczyźni mikst

Rywalizacja w grze podwójnej mężczyzn w tenisie ziemnym na VIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu trwała od 14 do 21 lipca 1924 roku. W turnieju startowało 38 par deblowych, czyli 76 zawodników z 24 krajów. Złoty medal zdobyli Francis Hunter i Vincent Richards, srebro przypadło Jacques'owi Brugnonowi i Henriemu Cochetowi, a brąz otrzymali Jean Borotra i René Lacoste.

Drabinka


Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
   Szwecja Henning Müller
 Szwecja Charles Wennergren
4 1 3  
  Jacques Brugnon
  Henri Cochet
6 6 6  
    Jacques Brugnon
  Henri Cochet
5 6 7 6  
   Związek Południowej Afryki John Condon
 Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
7 3 5 2  
 Związek Południowej Afryki John Condon
 Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
4 11 4 6 6
   Stany Zjednoczone Richard N. Williams
 Stany Zjednoczone Watson Washburn
6 9 6 4 4  
      Jacques Brugnon
  Henri Cochet
6 2 3 6 3
   Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
4 6 6 2 6
   Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
6 6 6  
  José Alonso
  Manuel Alonso
4 4 3  
 Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
6 6 0 5 6
    Jean Borotra
  René Lacoste
2 3 6 7 3     Mecz o brązowy medal
 Indie Brytyjskie Sayed Hadi
 Indie Brytyjskie David Rutnam
2 2 3
    Jean Borotra
  René Lacoste
6 6 6      Związek Południowej Afryki John Condon
 Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
3 8 3
    Jean Borotra
  René Lacoste
6 10 6

Faza początkowa

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
     Argentyna Héctor Cattaruzza
 Argentyna Jorge Williams
2 0 3  
     Szwecja Henning Müller
 Szwecja Charles Wennergren
6 6 6  
       Szwecja Henning Müller
 Szwecja Charles Wennergren
6 6 6  
       Finlandia Runar Granholm
 Finlandia Ernst Schildt
3 1 4  
     Finlandia Runar Granholm
 Finlandia Ernst Schildt
      Ng Sze-kwang
  Wei Wing-lock
w/o  
       Szwecja Henning Müller
 Szwecja Charles Wennergren
4 1 3
        Jacques Brugnon
  Henri Cochet
6 6 6
      Umberto De Morpurgo
  Clemente Serventi
6 6 7  
     Belgia Victor de Laveleye
 Belgia Jean Washer
4 4 5  
        Umberto De Morpurgo
  Clemente Serventi
2 4 2
        Jacques Brugnon
  Henri Cochet
6 6 6  
      Aleksandar Đurđenski
  Iván Balás
w/o
      Jacques Brugnon
  Henri Cochet
 
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
     Związek Południowej Afryki John Condon
 Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
6 6 4 6  
 Chile Domingo Torralva
 Chile Luis Torralva
7 6 6      Chile Domingo Torralva
 Chile Luis Torralva
2 1 6 2  
  Gheorghe Lupu
  Alexandru Roman
5 2 3        Związek Południowej Afryki John Condon
 Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
6 6 6  
 Japonia Masanosuke Fukuda
 Japonia Asaji Honda
6 1 6 1 6         Eduardo Flaquer
  Ricardo Saprissa
2 3 1  
 Holandia Hendrik Timmer
 Holandia Christiaan van Lennep
4 6 3 6 2      Japonia Masanosuke Fukuda
 Japonia Asaji Honda
2 3 3
  Eduardo Flaquer
  Ricardo Saprissa
      Eduardo Flaquer
  Ricardo Saprissa
6 6 6  
  Antonio Casanovas
  Rodrigo Castro-Pereira
w/o        Związek Południowej Afryki John Condon
 Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
4 11 4 6 6
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Ernst Gottlieb
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Friedrich Rohrer
6 6 6        Stany Zjednoczone Richard N. Williams
 Stany Zjednoczone Watson Washburn
6 9 6 4 4
 Wielka Brytania Leslie Godfree
 Wielka Brytania Max Woosnam
3 4 2      Pierwsza Republika Czechosłowacka Ernst Gottlieb
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Friedrich Rohrer
3 2 1  
  Lajos Göncz
  Kálmán Kirchmayr
1 0 0      Stany Zjednoczone Richard N. Williams
 Stany Zjednoczone Watson Washburn
6 6 6  
 Stany Zjednoczone Richard N. Williams
 Stany Zjednoczone Watson Washburn
6 6 6        Stany Zjednoczone Richard N. Williams
 Stany Zjednoczone Watson Washburn
6 6 12
 Dania Erik Tegner
 Dania Einer Ulrich
6 6 4 6        Dania Erik Tegner
 Dania Einer Ulrich
4 4 10  
 Indie Brytyjskie Sydney Jacob
 Indie Brytyjskie Mohammed Sleem
3 4 6 4      Dania Erik Tegner
 Dania Einer Ulrich
6 6 6
 Szwajcaria Pablo Debran
 Szwajcaria Hanns Syz
4 6 6 1 6      Szwajcaria Pablo Debran
 Szwajcaria Hanns Syz
0 0 1  
  Edwin McCrea
  William Ireland
6 2 2 6 4  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond
 Związek Południowej Afryki Patrick Spence
w/o  
 Szwajcaria Charles Aeschlimann
 Szwajcaria Maurice Ferrier
     Szwajcaria Charles Aeschlimann
 Szwajcaria Maurice Ferrier
4 6 4 4  
 Holandia Gerard Leembruggen
 Holandia Marius van der Feen
3 2 3      Pierwsza Republika Czechosłowacka Jan Koželuh
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Žemla
6 3 6 6  
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Jan Koželuh
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Žemla
6 6 6        Pierwsza Republika Czechosłowacka Jan Koželuh
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Žemla
2 3 4  
  Aurél von Kelemen
  Béla von Kehrling
8 4 6 3 2        Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
6 6 6  
 Australia James Bayley
 Australia James Willard
6 6 3 6 6      Australia James Bayley
 Australia James Willard
1 2 2
  Nicolae Mișu
  Misu Stern
w/o      Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
6 6 6  
 Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
       Stany Zjednoczone Francis Hunter
 Stany Zjednoczone Vincent Richards
6 6 6
 Wielka Brytania Algernon Kingscote
 Wielka Brytania John Wheatley
4 3 1         José Alonso
  Manuel Alonso
4 4 3
  José Alonso
  Manuel Alonso
6 6 6       José Alonso
  Manuel Alonso
6 4 6 6  
 Dania Einar Bache
 Dania Bjørn Thalbitzer
0 0 1      Japonia Takeichi Harada
 Japonia Sunao Okamoto
4 6 4 4  
 Japonia Takeichi Harada
 Japonia Sunao Okamoto
6 6 6         José Alonso
  Manuel Alonso
6 9 6
       Druga Republika Grecka Pantelis Papadopoulos
 Druga Republika Grecka Avgoustos Zerlentis
2 7 4  
     Meksyk Felipe del Canto
 Meksyk Mariano Lozano
2 3 6 2
     Druga Republika Grecka Pantelis Papadopoulos
 Druga Republika Grecka Avgoustos Zerlentis
6 6 4 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
      Cesare Colombo
  Riccardo Sabbadini
 
      Khoo Hooi-hye
  Wu Sze-cheung
w/o  
        Cesare Colombo
  Riccardo Sabbadini
w/o  
       Indie Brytyjskie Sayed Hadi
 Indie Brytyjskie David Rutnam
 
     Norwegia Conrad Langaard
 Norwegia Jack Nielsen
2 3 0
     Indie Brytyjskie Sayed Hadi
 Indie Brytyjskie David Rutnam
6 6 6  
       Indie Brytyjskie Sayed Hadi
 Indie Brytyjskie David Rutnam
2 2 3
        Jean Borotra
  René Lacoste
6 6 6
      Jean Borotra
  René Lacoste
6 6 6  
     Belgia Stéphane Halot
 Belgia Albert Lammens
3 0 2  
        Jean Borotra
  René Lacoste
6 6 6
       Finlandia Arne Grahn
 Finlandia Ernst Schybergson
4 1 3  
     Argentyna Carlos Dumas
 Argentyna Guillermo Robson
1 3 0
     Finlandia Arne Grahn
 Finlandia Ernst Schybergson
6 6 6  
 

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gra podwójna mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.