Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
1912 1924
Miejsce  Belgia
Antwerpia
Termin 16–23 sierpnia 1920
Liczba ekip 14
Liczba sportowców 41
Złoty medal
Związek Południowej Afryki Louis Raymond
Srebrny medal
Japonia Ichiya Kumagae
Brązowy medal
Związek Południowej Afryki Charles Winslow
Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
gra pojedyncza kobiety mężczyźni
gra podwójna kobiety mężczyźni mikst

Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym na VII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Antwerpii trwała od 16 do 23 sierpnia. W turnieju startowało 41 zawodników z 14 krajów. Złoty i brązowy medal zdobyli reprezentanci Związku Południowej Afryki, kolejno Louis Raymond i Charles Winslow. Srebro otrzymał Japończyk Ichiya Kumagae.

Drabinka

Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
   Szwecja Jarl Malmström 3 1 1  
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond 6 6 6  
   Związek Południowej Afryki Louis Raymond 2 1 6 6 6  
    Oswald Turnbull 6 6 2 2 1  
  Oswald Turnbull 0 7 4 6 7
    Manuel Alonso 6 5 6 3 5  
     Związek Południowej Afryki Louis Raymond 5 6 7 6
   Japonia Ichiya Kumagae 7 4 5 4
   Japonia Ichiya Kumagae 7 6 6  
 Związek Południowej Afryki George Dodd 5 1 1  
 Japonia Ichiya Kumagae 6 6 6
   Związek Południowej Afryki Charles Winslow 2 2 2     Mecz o brązowy medal
  Gordon Lowe 4 6 4 6 2
   Związek Południowej Afryki Charles Winslow 6 3 6 4 6       Oswald Turnbull w/o
   Związek Południowej Afryki Charles Winslow

Faza początkowa

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
 
     Szwajcaria Charles Simon 3 8 6 6 6  
      Enrique de Satrústegui 6 6 2 8 2  
       Szwajcaria Charles Simon 2 2 0  
       Szwecja Jarl Malmström 6 6 6  
     Szwecja Jarl Malmström 4 6 6 7
     Czechosłowacja Ladislav Žemla 6 2 3 5  
       Szwecja Jarl Malmström 3 1 1
       Związek Południowej Afryki Louis Raymond 6 6 6
     Związek Południowej Afryki Louis Raymond 7 6 4 6  
     Belgia M. van den Bemden 5 1 6 1  
       Związek Południowej Afryki Louis Raymond 3 6 6 6
        Jacques Brugnon 6 2 0 1  
      Jacques Brugnon 6 7 6
     Szwajcaria Alberto Chiesa 4 5 4  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
 
      Oswald Turnbull  
     Wolny los  
        Oswald Turnbull 3 6 6 6 6  
        Mino Balbi 6 3 0 8 2  
      Mino Balbi 6 6 6
  Eduardo Flaquer 0 6 6 6       Eduardo Flaquer 2 4 1  
 Szwecja Fritz Lindqvist 6 2 3 2         Oswald Turnbull 0 7 4 6 7
  Manuel Alonso 6 2 6 6         Manuel Alonso 6 5 6 3 5
 Czechosłowacja Jaroslav Just 3 6 0 2       Manuel Alonso 6 2 6 6  
  Max Woosnam 3 6 6 6       Max Woosnam 1 6 1 3  
 Szwecja Henning Müller 6 1 3 3         Manuel Alonso 6 5 5 6 6
  Alfred Beamish 6 6 6         Alfred Beamish 1 7 7 3 1  
 Czechosłowacja Otto Woffek 1 3 4       Alfred Beamish 6 6 6
     Czechosłowacja Karel Ardelt 2 4 3  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
 Japonia Ichiya Kumagae 7 6 6  
  José Alonso 5 3 3      Japonia Ichiya Kumagae 6 6 6  
 Belgia Victor de Laveleye 6 2 6 6      Belgia Victor de Laveleye 0 1 0  
 Norwegia Conrad Langaard 2 6 3 3        Japonia Ichiya Kumagae 7 6 6  
 Belgia Albert Lammens 6 6 3 7        Belgia Albert Lammens 5 1 4  
 Szwajcaria Hanns Syz 3 4 6 5      Belgia Albert Lammens 6 6 6
 Szwecja Carl Eric von Braun 4 6 7 6      Szwecja Carl Eric von Braun 2 1 1  
  Alberto Bonacossa 6 1 5 2        Japonia Ichiya Kumagae 7 6 6
 Związek Południowej Afryki George Dodd 2 6 6 9        Związek Południowej Afryki George Dodd 5 1 1
  François Blanchy 6 2 1 7      Związek Południowej Afryki George Dodd 6 6 6  
  Max Décugis 6 12 2 8       Max Décugis 2 1 1  
 Związek Południowej Afryki Brian Norton 5 10 6 6        Związek Południowej Afryki George Dodd 6 4 6 3 6
        Sei'ichirō Kashio 3 6 2 6 1  
      Sei'ichirō Kashio 6 6 6
     Dania Erik Tegner 3 1 2  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
 
      Gordon Lowe 14 8 7 6  
      Athanasios Zerlentis 12 10 5 4  
        Gordon Lowe 6 6 2 7  
        Cesare Colombo 4 0 6 5  
      Cesare Colombo 6 6 6
     Norwegia Jack Nielsen 2 3 1  
        Gordon Lowe 4 6 4 6 2
       Związek Południowej Afryki Charles Winslow 6 3 6 4 6
     Związek Południowej Afryki Charles Winslow 7 2 6 6  
      Jean Samazeuilh 5 6 3 2  
       Związek Południowej Afryki Charles Winslow 8 6 6
       Belgia Jean Washer 6 4 1  
     Belgia Jean Washer 6 6 3 6
     Australia Ronald Thomas 1 3 6 4  
 

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article