Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Grecja
Kod MKOl GRE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Liczba zawodników 47 w 34 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 19.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii była reprezentowana przez 47 zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Srebro
Georgios Moraitinis
Iason Sappas
Alexandros Theofilakis
Ioannis Theofilakis
Alexandros Vrasivanopoulos
Strzelectwo Pistolet wojskowy 30 m drużynowo

Skład kadry

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Dimitrios Karambatis b.d 4. Nie awansował
200 m 24,2 3. Nie awansował
5000 m Panagiotis Retelas Nie ukończył biegu Nie awansował
Alexandros Kranis b.d 6. Nie awansował
10 000 m Alexandros Kranis b.d 7. Nie awansował
110 m przez płotki Dimitrios Andronidas b.d 5. Nie awansował
maraton Iraklis Sakellaropoulos 3:14:25,0 32.
Panagiotis Trivoulidas Nie ukończył biegu
bieg przełajowy Alexandros Kranis b.d 38.
Panagiotis Trivoulidas b.d 39.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
trójskok Menelaos Ponireas 12,60 18. Nie awansował
skok wzwyż Dimitrios Andronidas 1,65 16. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Konstantinos Roubesis pięciobój skok w dal 5,89 15 15.
rzut oszczepem 30,25 17 17.
Bieg na 200 m 25,8 16 16.
rzut dyskiem -
Bieg na 1500 m -
Finał 48 16.
Dimitrios Andromidas skok w dal 5,655 17 17.
rzut oszczepem 24,11 18 18.
Bieg na 200 m 29,0 17 17.
rzut dyskiem -
Bieg na 1500 m -
Finał 52 17.
Dimitrios Andromidas dziesięciobój bieg 100 m 12,6 524,0 21.
skok w dal 5,52 490,40 22.
pchnięcie kulą 9,92 458 20.
skok wzwyż 1,55 468 15.
bieg 400 m Nie ukończył biegu
rzut dyskiem -
bieg na 110 m przez płotki -
skok o tyczce -
rzut oszczepem -
bieg na 1500 m -
Finał Nie ukończył konkurencji
Apostolos Nikolaidis bieg 100 m 12,8 476,4 23.
skok w dal 5,445 472,025 23.
pchnięcie kulą 11,39 605 6.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m Nie ukończył biegu
rzut dyskiem -
bieg na 110 m przez płotki -
skok o tyczce -
rzut oszczepem -
bieg na 1500 m -
Finał Nie ukończył konkurencji

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • Antonios Fotiadis
  • Nikolaos Kaloudis
  • Agamemnon Gilis
  • Dimitrios Gotis
  • Apostolos Nikolaidis
  • Khristos Peppas
  • Theodoros Nikolaidis
  • Ioannis Andrianopoulos
  • Georgios Khatziandreou
  • Theodoros Dimitriou
  • Georgios Kalafatis

Turniej główny

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920  Szwecja 9:0
6:0
 Grecja Olympisch Stadion,Antwerpia

Reprezentacja Grecji została sklasyfikowana na 8. miejscu.

Piłka wodna

  • Aristidis Rousias
  • Savvas Mavridis
  • Dionysios Vasilopoulo
  • Nikolaos Baltatzis-Mavrokordatos

Ćwierćfinał

Ćwierćfinał o brązowy medal

Półfinał o brązowy medal

Ostatecznie reprezentacja Grecji została sklasyfikowana na 4. miejscu.

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga lekka Evangelos Menexis 205 10.

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Iason Sappas 464 8.
Joanis Teofilakis 462 10.
pistolet wojskowy drużynowo Alexandros Vrasivanopoulos
Georgios Moraitinis
Iason Sappas
Alexandros Theofilakis
Joanis Teofilakis
1285
pistolet dowolny drużynowo Iason Sappas
Joanis Teofilakis
Alexandros Teofilakis
Georgios Moraitinis
Alexandros Vrasivanopoulos
2240 4.
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Andreas Vichos b.d b.d.
Joanis Teofilakis b.d b.d
Konstantinos Kephalas b.d b.d
Vassilios Xylinakis b.d b.d
Emmanuel Peristerakis b.d b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Andreas Vichos
Joanis Teofilakis
Konstantinos Kephalas
Vassilios Xylinakis
Emmanuel Peristerakis
1727 10.
karabin dowolny 3 pozycje Alexandros Theofilakis b.d b.d
Alexandros Vrasivanopoulos b.d b.d
Georgios Moraitinis b.d b.d
Iason Sappas b.d b.d
Joanis Teofilakis b.d b.d.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Alexandros Vrasivanopoulos
Alexandros Theofilakis
Joanis Teofilakis
Georgios Moraitinis
Iason Sappas
3910 13.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Andreas Vichos
Janis Teofilakis
Alexandros Theofilakis
Konstantinos Kephalas
Emmanuel Peristerakis
270 11.
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Andreas Vichos
Janis Teofilakis
Konstantinos Kephalas
Vassilios Xylinakis
Emmanuel Peristerakis
209 13.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Andreas Vichos
Janis Teofilakis
Alexandros Theofilakis
Konstantinos Kephalas
Emmanuel Peristerakis
270 7.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Janis Teofilakis
Alexandros Theofilakis
Konstantinos Kephalas
Vassilios Xylinakis
Emmanuel Peristerakis
553 7.

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie S. Antonidas Belgia Félix Goblet
Portugalia João Sassetti
Czechosłowacja Jan Černohorský
Szwecja Gustaf Lindblom
Francja Roger Ducret
Wielka Brytania John Blake
Holandia Willem Hubert
Dania Ivan Osiier
Włochy Paolo Thaon
Portugalia João Sassetti
Portugalia António Mascarenhas
Francja Roger Ducret
Belgia Ernest Gevers
Belgia Maurice Dewee
Włochy Giovanni Canova
Stany Zjednoczone William Russell
Grecja Evangelos Skotidas
Dania Aage Berntsen
Francja Gustave Buchard
Holandia Jan Van der Wiel
Nie awansował
Evangelos Skotidas Holandia Jan Van der Wiel
Portugalia António Mascarenhas
Szwajcaria Frédéric Fitting
Belgia Maurice Dewee
Wielka Brytania Roland Willoughby
Dania Kay Schrøder
Szwecja Bertil Uggla
Portugalia João Sassetti
Portugalia António Mascarenhas
Francja Roger Ducret
Belgia Ernest Gevers
Belgia Maurice Dewee
Włochy Giovanni Canova
Stany Zjednoczone William Russell
Francja Gustave Buchard
Dania Aage Berntsen
Grecja S. Antonidas
Holandia Jan Van der Wiel
Nie awansował
Vasilios Zarkadis Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Ruimondo Mayer
Belgia Joseph de Craecker
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Szwajcaria Eugène Empeyta
Wielka Brytania Martin Holt
Dania Georg Hegner
Francja Alexandre Lippmann
Nie awansował
szabla indywidualnie Evangelos Skotidas Belgia Léon Tom
Włochy Francesco Gargano
Włochy Giulio Rusconi
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Czechosłowacja Zdeněk Vávra
Holandia Félix Vigeveno
Stany Zjednoczone Arthur Lyon
Francja Jean Margraff
Wielka Brytania Alfred Martin
Nie awansował
Vasilios Zarkadis Holandia Jan van der Wiel
Belgia Robert Hennet
Włochy Giorgio Santelli
Wielka Brytania Herbert Huntingdon
Francja Jean Servent
Czechosłowacja Jaroslav Šourek
Stany Zjednoczone Roscoe Bowman
Stany Zjednoczone Frederick Cunningham
Nie awansował

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Athanasios Zerlentis Wielka Brytania Gordon Lowe
P 1:3
(12:14,10:8,5:7,4:6)
Nie awansował 17.

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Ioannis Dialetis Stany Zjednoczone Adrian Brian
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Vasilios Pavlidis Dania Frants Frisenfeldt
p
Nie awansował
Vasilios Vouyoukos Stany Zjednoczone George Metropoulos
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Sotirios Notaris Estonia Mihkel Müller
W
Norwegia Einar Stensrud
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Dimitrios Vergos Holandia Jaap Sjouwerman
p
Nie awansował
styl wolny waga piórkowa Ioannis Dialetis Stany Zjednoczone Charles Ackerly
p
Nie awansował 9.
styl wolny waga średnia Dimitrios Vergos wolny los Szwecja Otto Borgström
p
Nie awansował 9.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article