Holandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Holandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Holandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Holandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Holandia
Kod MKOl NED
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Timothy Beck
Liczba zawodników 34 w 4 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
4
Srebro
1
Brąz
3
Razem
8
Reprezentacja Holandii podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich
Reprezentacja Holandii podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

Holandię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało trzydziestu czterech zawodników.

Medale

Złote

Srebrne

Brązowe

Wyniki reprezentacji

Bobsleje

Kobiety

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
NED-1 Esme Kamphuis
Tine Veenstra
Dwójki kobiet 53,81 53,59 54,09 53,65 3:35,14 8.

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
NED-1 Edwin van Calker
Sybren Jansma
Dwójki mężczyzn 52,37 52,83 52,63 52,62 3:30,45 14.

Short track

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Annita van Doorn bieg na 500 m 44,751 3. Nie awansowała 20.
bieg na 1000 m 1:31,516 2. 1:32,067 3. Nie awansowała 11.
Liesbeth Mau-Asam bieg na 500 m 45,135 4. Nie awansowała 26.
bieg na 1000 m Dyskwalifikacja Nie awansowała
Jorien ter Mors bieg na 500 m 45,120 3. Nie awansowała 23.
bieg na 1000 m Dyskwalifikacja Nie awansowała
Liesbeth Mau-Asam
Jorien ter Mors
Annita van Doorn
Sanne van Kerkhof
Maaike Vos
sztafeta 3000 m 4:16,520 3. 4:16,120
finał B
1. 4.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Sjinkie Knegt bieg na 500 m 44,448 4. Nie awansował 28.
bieg na 1000 m 1:25,449 2. 1:26,176 3. Nie awansował 11.
bieg na 1500 m 2:14,862 2. 2:13,870 5. Nie awansował 14.
Niels Kerstholt bieg na 500 m 42,180 2. 42,128 4. Nie awansował 16.
bieg na 1500 m 2:46,222 5. 2:16,352 7. Nie awansował 20.

Snowboard

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas Pozycja Przeciwniczka strata Przeciwniczka strata Przeciwniczka strata Przeciwniczka strata
Nicolien Sauerbreij slalom równoległy 1:23,18 2. Niemcy Isabella Laböck wygrana Austria Claudia Riegler wygrana Niemcy Selina Jörg wygrana Rosja Jekatierina Iluchina wygrana

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Pozycja
zjazd 1 zjazd 2 Miejsce zjazd 1 zjazd 2 Miejsce zjazd 1 zjazd 2
Dolf van der Wal halfpipe 14,5 11,8 37. Nie awansował 37.

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m Bieg na 5000 m
Bieg 1 Czas Bieg 2 Czas Łączny czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Margot Boer 38,511 38,365 76,87 4. 1:16,94 6. 1:58,10 4.
Thijsje Oenema 38,892 38,869 77,76 15.
Laurine van Riessen 39,302 38,845 78,15 19. 1:16,72
1:59,79 17.
Annette Gerritsen 97,952 38,709 136,66 35. 1:16,58
1:58,46 7.
Ireen Wüst 1:17,28 8. 1:56,89
4:08,09 '7.
Renate Groenewold 4:11,25 10.
Diane Valkenburg 4:11,71 11.
Jorien Voorhuis 7:13,27 10.
Elma de Vries 7:16,68 11.
Zawodniczka Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał C Pozycja
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Renate Groenewold
Diane Valkenburg
Jorien Voorhuis
Ireen Wüst
bieg drużynowy  Niemcy
3:03,38
Nie awansowały  Kanada
3:02,04
6.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Bieg 1 Czas Bieg 2 Czas Łączny czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jan Smeekens 35,160 35,051 70,21 6.
Ronald Mulder 35,155 35,146 70,30 11.
Simon Kuipers 35,662 35,669 71,33 20. 1:09,65 6. 1:46,76 7.
Jan Bos 36,149 36,111 72,26 29. 1:10,29 12.
Stefan Groothuis 1:09,45 4. 1:48,03 16.
Mark Tuitert 1:09,48 5. 1:45,57
Sven Kramer 1:47,40 13. 6:14,60
Dyskwalifikacja
Bob de Jong 6:19,02 5. 13:06,73
Jan Blokhuijsen 6:26,30 9.
Arjen van der Kieft 13:33,37 9.


Zawodnik Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał B Pozycja
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Sven Kramer
Simon Kuipers
Mark Tuitert
Jan Blokhuijsen
bieg drużynowy  Szwecja
3:44,25
 Stany Zjednoczone
3:43,11
 Norwegia
3:39,95

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Holandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article