Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux.

Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux
Kod IWG
Data założenia 2007
Dywizja UCI WorldTeams
Państwo  Belgia
Adres Quai des Vicinaux 24
7500 Tounai
Sponsor techniczny Cube
Właściciel Continuum Sports Belgium
Menedżer Hilaire Van der Schueren Belgia
Menedżer generalny Jean Francois Bourlart Belgia
Strona internetowa

Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux (Kod UCI: IWG) – belgijska zawodowa grupa kolarska. Założona w 2007, od 2011 roku zarejestrowana w dywizji UCI WorldTeams.

Historia

Zespół został utworzony w 2007. Początkowo grupa opierała się na mistrzu świata z 2009 Cadelu Evansie oraz mistrzu świata z 2008 Alessandro Ballanie. Dzięki temu ekipa otrzymywała dzikie karty na Tour de France 2010 i Giro d’Italia 2010, co przyczyniło się do otrzymania w 2011 licencji UCI ProTeams.

16 lipca 2018 roku poinformowano, że po 12 sezonach funkcjonowania pod nazwą BMC Racing Team, w sezonie 2019 sponsorem tytularnym grupy będzie polska firma CCC, poza związaną z tym zmianą nazwy przeniesiono również od nowego sezonu siedzibę zespołu do Polski[1].

We wrześniu 2020 poinformowano, że trwająca dwa lata współpraca pomiędzy Continuum Sports i CCC zakończy się wraz z końcem sezonu 2020. Licencję drużyny wykupił Want You Cycling, który dotychczas był właścicielem drużyny UCI ProTeams Circus-Wanty Gobert, której funkcjonowanie zakończyło się. Wraz z wykupieniem licencji przeniesiono siedzibę zespołu z Polski do Belgii.[2]

Nazwa grupy w poszczególnych latach

lata nazwa kod UCI kraj dywizja
2008–2010 BMC Racing Team BMC Stany Zjednoczone UCI Professional Continental Teams
2011–2014 BMC Racing Team BMC Stany Zjednoczone UCI ProTeams
2015–2018 BMC Racing Team BMC Stany Zjednoczone UCI WorldTeams
2019–2020 CCC Team CCC Polska UCI WorldTeams
2021– Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux IWG Belgia UCI WorldTeams

Sezony

2020

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
William Barta4 stycznia 1996
Stany Zjednoczone
Hagens Berman Axeon (2018)
Patrick Bevin15 lutego 1991
Nowa Zelandia
Cannondale-Drapac (2017)
Josef Černý 11 maja 1993
Czechy
Elkov-Author (2018)
Víctor de la Parte22 czerwca 1986
Hiszpania
Movistar Team (2018)
Alessandro De Marchi19 maja 1986
Włochy
Cannondale (2014)
Simon Geschke13 marca 1986
Niemcy
Sunweb (2018)
Kamil Gradek17 września 1990
Polska
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Jan Hirt21 stycznia 1991
Czechy
Astana Pro Team (2019)
Jonas Koch25 czerwca 1993
Niemcy
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Pawieł Koczetkow7 marca 1986
Rosja
Katusha-Alpecin (2019)
Jakub Mareczko30 kwietnia 1994
Włochy
Wilier Triestina-Selle Italia (2018)
Fausto Masnada (1 stycznia 2020–18 sierpnia 2020)6 listopada 1993
Włochy
Androni Giocattoli-Sidermec (2019)
Kamil Małecki2 stycznia 1996
Polska
CCC Development (2019)
Michał Paluta4 października 1995
Polska
CCC Development (2019)
Serge Pauwels21 listopada 1983
Belgia
Dimension Data (2018)
Joseph Rosskopf5 września 1989
Stany Zjednoczone
Hincapie Sportswear Development (2014)
Szymon Sajnok24 sierpnia 1997
Polska
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Michael Schär29 września 1986
Szwajcaria
Astana Pro Team (2009)
Matteo Trentin2 sierpnia 1989
Włochy
Mitchelton-Scott (2019)
Attila Valter12 czerwca 1998
Węgry
CCC Development (2019)
Greg Van Avermaet17 maja 1985
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2010)
Gijs Van Hoecke12 listopada 1991
Belgia
LottoNL-Jumbo (2018)
Nathan Van Hooydonck12 października 1995
Belgia
BMC Development (2017)
Guillaume Van Keirsbulck14 lutego 1991
Belgia
Wanty-Groupe Gobert (2018)
Francisco Ventoso6 maja 1982
Hiszpania
Movistar Team (2016)
Łukasz Wiśniowski7 grudnia 1991
Polska
Sky (2018)
Ilnur Zakarin15 września 1989
Rosja
Katusha-Alpecin (2019)
Georg Zimmermann11 października 1997
Niemcy
Tirol-KTM (2019)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
20 sierpnia 2020Mistrzostwa Polski – jazda indywidualna na czas
Polska
CN
Kamil Gradek
20 sierpnia 2020Mistrzostwa Czech – jazda indywidualna na czas
Czechy
CN
Josef Černý
29 sierpnia 2020Tour du Poitou-Charentes, 4. etap
Francja
2.1
Josef Černý
30 sierpnia 2020Tour de Hongrie, 2. etap
Węgry
2.1
Jakub Mareczko
31 sierpnia 2020Tour de Hongrie, 3. etap
Węgry
2.1
Jakub Mareczko
1 września 2020Tour de Hongrie, 4. etap
Węgry
2.1
Jakub Mareczko
2 września 2020Tour de Hongrie, klasyfikacja generalna
Węgry
2.1
Attila Valter
2 września 2020Tour de Hongrie, 5. etap
Węgry
2.1
Attila Valter

2019

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Amaro Antunes27 listopada 1990
Portugalia
CCC Sprandi Polkowice (2018)
William Barta4 stycznia 1996
Stany Zjednoczone
Hagens Berman Axeon (2018)
Paweł Bernas24 maja 1990
Polska
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Patrick Bevin15 lutego 1991
Nowa Zelandia
Cannondale-Drapac (2017)
Josef Černý 11 maja 1993
Czechy
Elkov-Author (2018)
Víctor de la Parte22 czerwca 1986
Hiszpania
Movistar Team (2018)
Alessandro De Marchi19 maja 1986
Włochy
Cannondale (2014)
Simon Geschke13 marca 1986
Niemcy
Sunweb (2018)
Kamil Gradek17 września 1990
Polska
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Jonas Koch25 czerwca 1993
Niemcy
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Jakub Mareczko30 kwietnia 1994
Włochy
Wilier Triestina-Selle Italia (2018)
Łukasz Owsian24 lutego 1990
Polska
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Serge Pauwels21 listopada 1983
Belgia
Dimension Data (2018)
Joseph Rosskopf5 września 1989
Stany Zjednoczone
Hincapie Sportswear Development (2014)
Szymon Sajnok24 sierpnia 1997
Polska
CCC Sprandi Polkowice (2018)
Michael Schär29 września 1986
Szwajcaria
Astana Pro Team (2009)
Laurens ten Dam13 listopada 1980
Holandia
Sunweb (2018)
Greg Van Avermaet17 maja 1985
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2010)
Gijs Van Hoecke12 listopada 1991
Belgia
LottoNL-Jumbo (2018)
Nathan Van Hooydonck12 października 1995
Belgia
BMC Development (2017)
Guillaume Van Keirsbulck14 lutego 1991
Belgia
Wanty-Groupe Gobert (2018)
Francisco Ventoso6 maja 1982
Hiszpania
Movistar Team (2016)
Łukasz Wiśniowski7 grudnia 1991
Polska
Sky (2018)
Riccardo Zoidl8 kwietnia 1988
Austria
Felbermayr Simplon Wels (2018)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
4 stycznia 2019Mistrzostwa Nowej Zelandii – jazda indywidualna na czas
Nowa Zelandia
CN
Patrick Bevin
16 stycznia 2019Tour Down Under, 2. etap
Australia
2.UWT
Patrick Bevin
8 lutego 2019Volta a la Comunitat Valenciana, 3. etap
Hiszpania
2.1
Greg Van Avermaet
5 maja 2019Tour de Yorkshire, 4. etap
Wielka Brytania
2.HC
Greg Van Avermaet
15 września 2019Grand Prix Cycliste de Montréal
Kanada
1.UWT
Greg Van Avermaet

2018

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Alberto Bettiol29 października 1993
Włochy
Cannondale-Drapac (2017)
Patrick Bevin15 lutego 1991
Nowa Zelandia
Cannondale-Drapac (2017)
Tom Bohli17 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2015)
Brent Bookwalter16 lutego 1984
Stany Zjednoczone
VMG Racing (2007)
Damiano Caruso12 października 1987
Włochy
Cannondale (2014)
Alessandro De Marchi19 maja 1986
Włochy
Cannondale (2014)
Rohan Dennis28 maja 1990
Australia
Garmin-Sharp (2014)
Jean-Pierre Drucker3 września 1986
Luksemburg
Wanty-Groupe Gobert (2014)
Kilian Frankiny26 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2016)
Simon Gerrans16 maja 1980
Australia
Orica-Scott (2017)
Stefan Küng16 listopada 1993
Szwajcaria
BMC Development (2014)
Richie Porte30 stycznia 1985
Australia
Sky (2015)
Nicolas Roche3 lipca 1984
Irlandia
Sky (2016)
Jürgen Roelandts2 lipca 1985
Belgia
Lotto-Soudal (2017)
Joseph Rosskopf5 września 1989
Stany Zjednoczone
Hincapie Sportswear Development (2014)
Michael Schär29 września 1986
Szwajcaria
Astana Pro Team (2009)
Miles Scotson18 stycznia 1994
Australia
Illuminate (2016)
Dylan Teuns1 marca 1992
Belgia
BMC Development (2014)
Greg Van Avermaet17 maja 1985
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2010)
Tejay van Garderen12 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
HTC-Highroad (2011)
Nathan Van Hooydonck12 października 1995
Belgia
BMC Development (2017)
Francisco Ventoso6 maja 1982
Hiszpania
Movistar Team (2016)
Loïc Vliegen20 grudnia 1993
Belgia
BMC Development (2015)
Danilo Wyss26 sierpnia 1985
Szwajcaria
Atlas-Romer's Hausbäckerei (2007)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
MaillotAustralia.PNG Mistrzostwa Australii (ITT) NC Australia Rohan Dennis
Australia 5. etap Tour Down Under 2.UWT Australia Richie Porte
Hiszpania 5. etap Volta a la Comunitat Valenciana 2.1 Belgia Jürgen Roelandts
Oman 3. etap Tour of Oman 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Zjednoczone Emiraty Arabskie 4. etap Abu Dhabi Tour (ITT) 2.UWT Australia Rohan Dennis
Włochy 1. etap Tirreno-Adriático (TTT) 2.UWT Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Włochy 7. etap Tirreno-Adriático (ITT) 2.UWT Australia Rohan Dennis
Wielka Brytania Tour de Yorkshire 2.1 Belgia Greg Van Avermaet
Stany Zjednoczone Tour of California 2.UWT Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Włochy 16. etap Giro d’Italia (ITT) 2.UWT Australia Rohan Dennis
Szwajcaria 1. etap Tour de Suisse (TTT) 2.UWT Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Szwajcaria 9. etap Tour de Suisse (ITT) 2.UWT Szwajcaria Stefan Küng
Szwajcaria Tour de Suisse 2.UWT Australia Richie Porte
Mistrzostwa USA (ITT)
NC Stany Zjednoczone Joey Rosskopf
MaillotSuiza.PNG Mistrzostwa Szwajcarii (ITT) NC Szwajcaria Stefan Küng
Francja 3. etap Tour de France (TTT) 2.UWT Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Stany Zjednoczone prolog Tour of Utah 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Holandia 2. etap Binck Bank Tour (ITT) 2.UWT Szwajcaria Stefan Küng
Hiszpania 1. etap Vuelta a España (ITT) 2.UWT Australia Rohan Dennis
Hiszpania 11. etap Vuelta a España 2.UWT Włochy Alessandro De Marchi
Hiszpania 16. etap Vuelta a España (ITT) 2.UWT Australia Rohan Dennis
Austria Mistrzostwa Świata (ITT) WC Australia Rohan Dennis
Włochy Giro dell’Emilia 1.HC Włochy Alessandro De Marchi

2017

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Tom Bohli17 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2015)
Brent Bookwalter16 lutego 1984
Stany Zjednoczone
VMG Racing (2007)
Damiano Caruso12 października 1987
Włochy
Cannondale (2014)
Alessandro De Marchi19 maja 1986
Włochy
Cannondale (2014)
Rohan Dennis28 maja 1990
Australia
Garmin-Sharp (2014)
Silvan Dillier3 sierpnia 1990
Szwajcaria
BMC Development (2013)
Jean-Pierre Drucker3 września 1986
Luksemburg
Wanty-Groupe Gobert (2014)
Martin Elmiger23 września 1978
Szwajcaria
IAM (2016)
Kilian Frankiny26 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2016)
Floris Gerts3 maja 1992
Holandia
BMC Development (2015)
Ben Hermans8 czerwca 1986
Belgia
RadioShack-Leopard (2013)
Stefan Küng16 listopada 1993
Szwajcaria
BMC Development (2014)
Amaël Moinard2 lutego 1982
Francja
Cofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Daniel Oss13 stycznia 1987
Włochy
Liquigas-Cannondale (2012)
Richie Porte30 stycznia 1985
Australia
Sky (2015)
Manuel Quinziato30 października 1979
Włochy
Liquigas-Doimo (2010)
Nicolas Roche3 lipca 1984
Irlandia
Sky (2016)
Joseph Rosskopf5 września 1989
Stany Zjednoczone
Hincapie Sportswear Development (2014)
Samuel Sánchez (19 lutego 2014–5 października 2017, Przypis)5 lutego 1978
Hiszpania
Euskaltel Euskadi (2013)
Michael Schär29 września 1986
Szwajcaria
Astana Pro Team (2009)
Miles Scotson18 stycznia 1994
Australia
Illuminate (2016)
Manuel Senni11 marca 1992
Włochy
Colpack (2014)
Dylan Teuns1 marca 1992
Belgia
BMC Development (2014)
Greg Van Avermaet17 maja 1985
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2010)
Tejay van Garderen12 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
HTC-Highroad (2011)
Francisco Ventoso6 maja 1982
Hiszpania
Movistar Team (2016)
Loïc Vliegen20 grudnia 1993
Belgia
BMC Development (2015)
Danilo Wyss26 sierpnia 1985
Szwajcaria
Atlas-Romer's Hausbäckerei (2007)
Nathan Van Hooydonck (15 maja 2017–31 grudnia 2020)12 października 1995
Belgia
BMC Development (2017)
Patrick Müller (1 sierpnia 2017–31 grudnia 2017, stażysta)18 kwietnia 1996
Szwajcaria
BMC Development (2017)
Bram Welten (1 sierpnia 2017–31 grudnia 2017, stażysta)29 marca 1997
Holandia
BMC Development (2017)
Źródło: UCI

Przypis: Samuel Sánchez, zwolniony za doping

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
5 stycznia 2017Mistrzostwa Australii – jazda indywidualna na czas
Australia
CN
Rohan Dennis
8 stycznia 2017Mistrzostwa Australii – start wspólny
Australia
CN
Miles Scotson
18 stycznia 2017Tour Down Under, 2. etap
Australia
2.UWT
Richie Porte
21 stycznia 2017Tour Down Under, 5. etap
Australia
2.UWT
Richie Porte
22 stycznia 2017Tour Down Under, klasyfikacja generalna
Australia
2.UWT
Richie Porte
1 lutego 2017Volta a la Comunitat Valenciana, 1. etap
Hiszpania
BMC Racing
15 lutego 2017Tour of Oman, 2. etap
Oman
Ben Hermans
18 lutego 2017Tour of Oman, 5. etap
Oman
Ben Hermans
19 lutego 2017Tour of Oman, klasyfikacja generalna
Oman
Ben Hermans
23 lutego 2017Tour de La Provence, klasyfikacja generalna
Francja
Rohan Dennis
25 lutego 2017Omloop Het Nieuwsblad
Belgia
1.UWT
Greg Van Avermaet
8 marca 2017Tirreno-Adriático, 1. etap
Włochy
2.UWT
BMC Racing
11 marca 2017Paryż-Nicea, 7. etap
Francja
2.UWT
Richie Porte
14 marca 2017Tirreno-Adriático, 7. etap
Włochy
2.UWT
Rohan Dennis
21 marca 2017Volta Ciclista a Catalunya, 2. etap
Hiszpania
2.UWT
BMC Racing
24 marca 2017E3 Saxo Bank Classic
Belgia
1.UWT
Greg Van Avermaet
26 marca 2017Gandawa-Wevelgem
Belgia
1.UWT
Greg Van Avermaet
9 kwietnia 2017Paryż-Roubaix
Francja
1.UWT
Greg Van Avermaet
18 kwietnia 2017Tour of the Alps, 2. etap
Austria
Rohan Dennis
27 kwietnia 2017Tour de Romandie, 2. etap
Szwajcaria
2.UWT
Stefan Küng
30 kwietnia 2017Tour de Romandie, klasyfikacja generalna
Szwajcaria
2.UWT
Richie Porte
11 maja 2017Giro d'Italia, 6. etap
Włochy
2.UWT
Silvan Dillier
25 maja 2017Giro d'Italia, 18. etap
Włochy
2.UWT
Tejay van Garderen
1 czerwca 2017Tour de Luxembourg, 1. etap
Luksemburg
Jean-Pierre Drucker
2 czerwca 2017Tour de Luxembourg, 2. etap
Luksemburg
Greg Van Avermaet
4 czerwca 2017Tour de Luxembourg, 4. etap
Luksemburg
Greg Van Avermaet
4 czerwca 2017Tour de Luxembourg, klasyfikacja generalna
Luksemburg
Greg Van Avermaet
7 czerwca 2017Critérium du Dauphiné, 4. etap
Francja
2.UWT
Richie Porte
10 czerwca 2017Tour de Suisse, prolog
Szwajcaria
2.UWT
Rohan Dennis
18 czerwca 2017Route du Sud, klasyfikacja generalna
Francja
Silvan Dillier
18 czerwca 2017Tour de Suisse, 8. etap
Szwajcaria
2.UWT
Rohan Dennis
21 czerwca 2017Mistrzostwa Luksemburga – jazda indywidualna na czas
Luksemburg
CN
Jean-Pierre Drucker
22 czerwca 2017Mistrzostwa Szwajcarii – jazda indywidualna na czas
Szwajcaria
CN
Stefan Küng
24 czerwca 2017Mistrzostwa USA – jazda indywidualna na czas
Stany Zjednoczone
CN
Joseph Rosskopf
25 czerwca 2017Mistrzostwa Szwajcarii – start wspólny
Szwajcaria
CN
Silvan Dillier
24 lipca 2017Tour de Wallonie, 3. etap
Belgia
Dylan Teuns
25 lipca 2017Tour de Wallonie, 4. etap
Belgia
Jean-Pierre Drucker
26 lipca 2017Tour de Wallonie, klasyfikacja generalna
Belgia
Dylan Teuns
26 lipca 2017Tour de Wallonie, 5. etap
Belgia
Dylan Teuns
31 lipca 2017Tour de Pologne, 3. etap
Polska
2.UWT
Dylan Teuns
1 sierpnia 2017Tour of Utah, 2. etap
Stany Zjednoczone
Brent Bookwalter
4 sierpnia 2017Tour de Pologne, klasyfikacja generalna
Polska
2.UWT
Dylan Teuns
8 sierpnia 2017Benelux Tour, 2. etap
Holandia
2.UWT
Stefan Küng
10 sierpnia 2017Arctic Race of Norway, 1. etap
Norwegia
Dylan Teuns
13 sierpnia 2017Arctic Race of Norway, klasyfikacja generalna
Norwegia
Dylan Teuns
13 sierpnia 2017Colorado Classic, klasyfikacja generalna
Stany Zjednoczone
Manuel Senni
13 sierpnia 2017Arctic Race of Norway, 4. etap
Norwegia
Dylan Teuns
19 sierpnia 2017Vuelta a España, 1. etap
Francja
2.UWT
BMC Racing

2016

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Darwin Atapuma15 stycznia 1988
Kolumbia
Colombia (2013)
Tom Bohli17 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2015)
Brent Bookwalter16 lutego 1984
Stany Zjednoczone
VMG Racing (2007)
Marcus Burghardt30 czerwca 1983
Niemcy
Columbia-HTC (2009)
Damiano Caruso12 października 1987
Włochy
Cannondale (2014)
Alessandro De Marchi19 maja 1986
Włochy
Cannondale (2014)
Rohan Dennis28 maja 1990
Australia
Garmin-Sharp (2014)
Silvan Dillier3 sierpnia 1990
Szwajcaria
BMC Development (2013)
Jean-Pierre Drucker3 września 1986
Luksemburg
Wanty-Groupe Gobert (2014)
Floris Gerts3 maja 1992
Holandia
BMC Development (2015)
Philippe Gilbert5 lipca 1982
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2011)
Ben Hermans8 czerwca 1986
Belgia
RadioShack-Leopard (2013)
Stefan Küng16 listopada 1993
Szwajcaria
BMC Development (2014)
Amaël Moinard2 lutego 1982
Francja
Cofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Daniel Oss13 stycznia 1987
Włochy
Liquigas-Cannondale (2012)
Taylor Phinney27 czerwca 1990
Stany Zjednoczone
Trek Livestrong U23 (2010)
Richie Porte30 stycznia 1985
Australia
Sky (2015)
Manuel Quinziato30 października 1979
Włochy
Liquigas-Doimo (2010)
Joseph Rosskopf5 września 1989
Stany Zjednoczone
Hincapie Sportswear Development (2014)
Samuel Sánchez5 lutego 1978
Hiszpania
Euskaltel Euskadi (2013)
Michael Schär29 września 1986
Szwajcaria
Astana Pro Team (2009)
Manuel Senni11 marca 1992
Włochy
Colpack (2014)
Dylan Teuns1 marca 1992
Belgia
BMC Development (2014)
Greg Van Avermaet17 maja 1985
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2010)
Tejay van Garderen12 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
HTC-Highroad (2011)
Peter Velits21 lutego 1985
Słowacja
Omega Pharma - Quick Step (2013)
Loïc Vliegen20 grudnia 1993
Belgia
BMC Development (2015)
Danilo Wyss26 sierpnia 1985
Szwajcaria
Atlas-Romer's Hausbäckerei (2007)
Rick Zabel7 grudnia 1993
Niemcy
Rabobank Development (2013)
Taylor Eisenhart (1 sierpnia 2016–31 grudnia 2016, stażysta)14 czerwca 1994
Stany Zjednoczone
BMC Development (2016)
Fabian Lienhard (1 sierpnia 2016–31 grudnia 2016, stażysta)3 września 1993
Szwajcaria
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
7 stycznia 2016Mistrzostwa Australii – jazda indywidualna na czas
Australia
CN
Rohan Dennis
23 stycznia 2016Tour Down Under, 5. etap
Australia
2.UWT
Richie Porte
13 lutego 2016Vuelta a Murcia
Hiszpania
Philippe Gilbert
20 lutego 2016Vuelta a Andalucía, 4. etap
Hiszpania
Tejay van Garderen
27 lutego 2016Omloop Het Nieuwsblad
Belgia
Greg Van Avermaet
4 marca 2016Driedaagse van West-Vlaanderen, prolog
Belgia
Tom Bohli
9 marca 2016Tirreno-Adriático, 1. etap
Włochy
2.UWT
BMC Racing
14 marca 2016Tirreno-Adriático, 6. etap
Włochy
2.UWT
Greg Van Avermaet
15 marca 2016Tirreno-Adriático, klasyfikacja generalna
Włochy
2.UWT
Greg Van Avermaet
2 kwietnia 2016Volta Limburg Classic
Holandia
Floris Gerts
7 kwietnia 2016Vuelta al País Vasco, 4. etap
Hiszpania
2.UWT
Samuel Sánchez
20 maja 2016Tour of California, 6. etap
Stany Zjednoczone
Rohan Dennis
27 maja 2016Mistrzostwa USA – jazda indywidualna na czas
Stany Zjednoczone
CN
Taylor Phinney
1 czerwca 2016Tour de Luxembourg, prolog
Luksemburg
Jean-Pierre Drucker
3 czerwca 2016Tour de Luxembourg, 2. etap
Luksemburg
Philippe Gilbert
5 czerwca 2016Tour de Luxembourg, 4. etap
Luksemburg
Philippe Gilbert
14 czerwca 2016Tour de Suisse, 4. etap
Szwajcaria
2.UWT
Maximiliano Richeze
16 czerwca 2016Tour de Suisse, 6. etap
Szwajcaria
2.UWT
Pieter Weening
22 czerwca 2016Mistrzostwa Włoch – jazda indywidualna na czas
Włochy
Manuel Quinziato
26 czerwca 2016Mistrzostwa Belgii – start wspólny
Belgia
CN
Philippe Gilbert
6 lipca 2016Tour de France, 5. etap
Francja
2.UWT
Greg Van Avermaet
16 sierpnia 2016Tour du Limousin, 1. etap
Francja
Joseph Rosskopf
19 sierpnia 2016Tour du Limousin, klasyfikacja generalna
Francja
Joseph Rosskopf
5 września 2016Vuelta a España, 16. etap
Hiszpania
2.UWT
Jean-Pierre Drucker
10 września 2016Tour of Britain, 7. b etap
Wielka Brytania
Rohan Dennis
11 września 2016Grand Prix Cycliste de Montréal
Kanada
1.UWT
Greg Van Avermaet
20 września 2016Benelux Tour, 2. etap
Holandia
2.UWT
Rohan Dennis
23 września 2016Benelux Tour, 5. etap
Holandia
2.UWT
BMC Racing

2015

Skład

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Darwin Atapuma15 stycznia 1988
Kolumbia
Colombia (2013)
Brent Bookwalter16 lutego 1984
Stany Zjednoczone
VMG Racing (2007)
Marcus Burghardt30 czerwca 1983
Niemcy
Columbia-HTC (2009)
Damiano Caruso12 października 1987
Włochy
Cannondale (2014)
Alessandro De Marchi19 maja 1986
Włochy
Cannondale (2014)
Rohan Dennis28 maja 1990
Australia
Garmin-Sharp (2014)
Silvan Dillier3 sierpnia 1990
Szwajcaria
BMC Development (2013)
Jean-Pierre Drucker3 września 1986
Luksemburg
Wanty-Groupe Gobert (2014)
Cadel Evans14 lutego 1977
Australia
Silence-Lotto (2009)
Campbell Flakemore6 sierpnia 1992
Australia
Avanti Racing (2014)
Philippe Gilbert5 lipca 1982
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2011)
Ben Hermans8 czerwca 1986
Belgia
RadioShack-Leopard (2013)
Stefan Küng16 listopada 1993
Szwajcaria
BMC Development (2014)
Klaas Lodewyck24 marca 1988
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2011)
Amaël Moinard2 lutego 1982
Francja
Cofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Daniel Oss13 stycznia 1987
Włochy
Liquigas-Cannondale (2012)
Taylor Phinney27 czerwca 1990
Stany Zjednoczone
Trek Livestrong U23 (2010)
Manuel Quinziato30 października 1979
Włochy
Liquigas-Doimo (2010)
Joseph Rosskopf5 września 1989
Stany Zjednoczone
Hincapie Sportswear Development (2014)
Samuel Sánchez5 lutego 1978
Hiszpania
Euskaltel Euskadi (2013)
Michael Schär29 września 1986
Szwajcaria
Astana Pro Team (2009)
Manuel Senni11 marca 1992
Włochy
Colpack (2014)
Peter Stetina8 sierpnia 1987
Stany Zjednoczone
Garmin-Sharp (2013)
Dylan Teuns1 marca 1992
Belgia
BMC Development (2014)
Greg Van Avermaet17 maja 1985
Belgia
Omega Pharma-Lotto (2010)
Tejay van Garderen12 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
HTC-Highroad (2011)
Peter Velits21 lutego 1985
Słowacja
Omega Pharma - Quick Step (2013)
Loïc Vliegen (24 czerwca 2015–31 grudnia 2018)20 grudnia 1993
Belgia
BMC Development (2014)
Danilo Wyss26 sierpnia 1985
Szwajcaria
Atlas-Romer's Hausbäckerei (2007)
Rick Zabel7 grudnia 1993
Niemcy
Rabobank Development (2013)
Tom Bohli (1 sierpnia 2015–31 grudnia 2015, stażysta)17 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2015)
Kilian Frankiny (1 sierpnia 2015–31 grudnia 2015, stażysta)26 stycznia 1994
Szwajcaria
BMC Development (2015)
Floris Gerts (1 sierpnia 2015–31 grudnia 2015, stażysta)3 maja 1992
Holandia
Rabobank Development (2014)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Australia 3. etap Tour Down Under 2.UWT Australia Rohan Dennis
Australia Tour Down Under 2.UWT Australia Rohan Dennis
Włochy 3. etap Tirreno-Adriático 2.UWT Belgia Greg Van Avermaet
Hiszpania 4. etap Volta Ciclista a Catalunya 2.UWT Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Holandia Volta Limburg Classic 1.1 Szwajcaria Stefan Küng
Belgia Brabantse Pijl 1.HC Belgia Ben Hermans
Szwajcaria 4. etap Tour de Romandie 2.UWT Szwajcaria Stefan Küng
Wielka Brytania 3. etap Tour de Yorkshire 2.1 Belgia Ben Hermans
Włochy 12. etap Giro d’Italia 2.UWT Belgia Philippe Gilbert
Włochy 18. etap Giro d’Italia 2.UWT Belgia Philippe Gilbert
Belgia 4. etap Baloise Belgium Tour 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Belgia Baloise Belgium Tour 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Francja 3. etap Critérium du Dauphiné (TTT) 2.UWT Stany Zjednoczone BMC Racing Team
MaillotSuiza.PNG Mistrzostwa Szwajcarii (ITT) NC Szwajcaria Silvan Dillier
MaillotSuiza.PNG Mistrzostwa Szwajcarii NC Szwajcaria Danilo Wyss
Francja 1. etap Tour de France (ITT) 2.UWT Australia Rohan Dennis
Austria 3. etap Österreich-Rundfahrt 2.HC Niemcy Rick Zabel
Francja 9. etap Tour de France (TTT) 2.UWT Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Francja 13. etap Tour de France 2.UWT Belgia Greg Van Avermaet
Belgia Grand Prix Cerami 1.1 Belgia Philippe Gilbert
Belgia 3. etap Tour de Wallonie 2.HC Belgia Philippe Gilbert
Wielka Brytania RideLondon-Surrey Classic 1.HC Luksemburg Jempy Drucker
Norwegia 3. etap Arctic Race of Norway 2.HC Belgia Ben Hermans
Norwegia 4. etap Arctic Race of Norway 2.HC Szwajcaria Silvan Dillier
Holandia 7. etap Eneco Tour 2.UWT Włochy Manuel Quinziato
Stany Zjednoczone 1. etap USA Pro Cycling Challenge 2.HC Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Stany Zjednoczone 2. etap USA Pro Cycling Challenge 2.HC Stany Zjednoczone Brent Bookwalter
Stany Zjednoczone 4. etap USA Pro Cycling Challenge 2.HC Australia Rohan Dennis
Stany Zjednoczone 5. etap USA Pro Cycling Challenge (ITT) 2.HC Australia Rohan Dennis
Hiszpania 1. etap Vuelta a España (TTT) 2.UWT Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Stany Zjednoczone USA Pro Cycling Challenge 2.HC Australia Rohan Dennis
Hiszpania 14. etap Vuelta a España 2.UWT Włochy Alessandro De Marchi
Stany Zjednoczone Mistrzostwa świata (TTT) WC Stany Zjednoczone BMC Racing Team

2014

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Australia 3. etap Tour Down Under 2.UWT Australia Cadel Evans
Zjednoczone Emiraty Arabskie 1. etap Dubai Tour (TTT) 2.1 Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubai Tour 2.1 Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Francja 4. etap Tour Méditerranéen (TTT) 2.1 Wielka Brytania Steve Cummings
Francja Tour Méditerranéen 2.1 Wielka Brytania Steve Cummings
Francja 2. etap Tour du Haut-Var 2.1 Francja Amaël Moinard
Hiszpania 4. etap Volta Ciclista a Catalunya 2.UWT Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Belgia Brabantse Pijl 1.HC Belgia Philippe Gilbert
Holandia 3. etap Amstel Gold Race 1.UWT Belgia Philippe Gilbert
Włochy 1. etap Giro del Trentino (TTT) 2.HC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Włochy 3. etap Giro del Trentino 2.HC Australia Cadel Evans
Włochy Giro del Trentino 2.HC Australia Cadel Evans
Stany Zjednoczone 5. etap Tour of California 2.HC Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Mistrzostwa USA (ITT)
NC Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Holandia prolog Ster ZLM Toer 2.1 Belgia Philippe Gilbert
Holandia 3. etap Ster ZLM Toer 2.1 Belgia Philippe Gilbert
Holandia Ster ZLM Toer 2.1 Belgia Philippe Gilbert
MaillotSlovakia.svg Mistrzostwa Słowacji (ITT) NC Słowacja Peter Velits
Stany Zjednoczone 2. etap Tour of Utah 2.1 Szwajcaria Michael Schär
Stany Zjednoczone 6. etap Tour of Utah 2.1 Australia Cadel Evans
Stany Zjednoczone 7. etap Tour of Utah 2.1 Australia Cadel Evans
Holandia 5. etap Eneco Tour 2.UWT Belgia Greg Van Avermaet
Stany Zjednoczone 3. etap USA Pro Cycling Challenge 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Stany Zjednoczone 6. etap USA Pro Cycling Challenge (ITT) 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Stany Zjednoczone USA Pro Cycling Challenge 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Francja 5. etap Tour de l’Avenir 2.Ncup Belgia Dylan Teuns
Belgia Grand Prix de Wallonie 1.1 Belgia Greg Van Avermaet
Belgia Primus Classic Impanis - Van Petegem 1.1 Belgia Greg Van Avermaet
Hiszpania Mistrzostwa świata (TTT) WC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
2. etap Tour of Beijing 2.UWT Belgia Philippe Gilbert
Tour of Beijing 2.UWT Belgia Philippe Gilbert

2013

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Katar 1. etap Tour of Qatar 2.HC Stany Zjednoczone Brent Bookwalter
Katar 2. etap Tour of Qatar (TTT) 2.HC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Francja 1. etap Tour du Haut-Var 2.1 Norwegia Thor Hushovd
Włochy 3. etap Giro del Trentino 2.HC Włochy Ivan Santaromita
Stany Zjednoczone 6. etap Tour of California (ITT) 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Stany Zjednoczone Tour of California 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
MaillotItalia.svg Mistrzostwa Włoch NC Włochy Ivan Santaromita
MaillotItalia.svg Mistrzostwa Włoch (ITT) NC Włochy Marco Pinotti
MaillotNoruega.PNG Mistrzostwa Norwegii NC Norwegia Thor Hushovd
MaillotSuiza.PNG Mistrzostwa Szwajcarii NC Szwajcaria Michael Schär
Austria 3. etap Österreich-Rundfahrt 2.HC Norwegia Thor Hushovd
Austria 4. etap Österreich-Rundfahrt 2.HC Szwajcaria Mathias Frank
Austria 5. etap Österreich-Rundfahrt 2.HC Szwajcaria Mathias Frank
Belgia 3. etap Tour de Wallonie 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Belgia 5. etap Tour de Wallonie 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Belgia Tour de Wallonie 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Polska 3. etap Tour de Pologne WT Norwegia Thor Hushovd
Polska 4. etap Tour de Pologne WT Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Polska 5. etap Tour de Pologne WT Norwegia Thor Hushovd
Stany Zjednoczone 1. etap Tour of Utah 2.1 Belgia Greg Van Avermaet
Norwegia 2. etap Arctic Race of Norway 2.1 Norwegia Thor Hushovd
Norwegia 4. etap Arctic Race of Norway 2.1 Norwegia Thor Hushovd
Norwegia Arctic Race of Norway 2.1 Norwegia Thor Hushovd
Stany Zjednoczone 2. etap USA Pro Cycling Challenge 2.HC Szwajcaria Mathias Frank
Stany Zjednoczone 5. etap USA Pro Cycling Challenge (ITT) 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Stany Zjednoczone USA Pro Cycling Challenge 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Hiszpania 12. etap Vuelta a España WT Belgia Philippe Gilbert
Kanada 2. etap Tour of Alberta 2.1 Szwajcaria Silvan Dillier
Kanada 4. etap Tour of Alberta 2.1 Australia Cadel Evans
1. etap Tour of Beijing WT Norwegia Thor Hushovd

2012

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Francja 2. etap Critérium International (ITT) 2.HC Australia Cadel Evans
Francja Critérium International 2.HC Australia Cadel Evans
Włochy Giro del Trentino (TTT) 2.HC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Włochy Giro di Toscana 1.1 Włochy Alessandro Ballan
Włochy prolog Giro d’Italia WT Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Włochy 20. etap Giro d’Italia (ITT) WT Włochy Marco Pinotti
Francja 1. etap Critérium du Dauphiné WT Australia Cadel Evans
MaillotSuiza.PNG Mistrzostwa Szwajcarii NC Szwajcaria Martin Kohler
Austria 7. etap Österreich-Rundfahrt (ITT) 2.HC Włochy Marco Pinotti
Francja 1. etap Paris–Corrèze 2.1 Wielka Brytania Adam Blythe
Stany Zjednoczone 5. etap Tour of Utah 2.1 Szwajcaria Johann Tschopp
Holandia 7. etap Eneco Tour 2.UWT Włochy Alessandro Ballan
Stany Zjednoczone Tour of Utah 2.1 Szwajcaria Johann Tschopp
Stany Zjednoczone 2. etap USA Pro Cycling Challenge 2.HC Stany Zjednoczone Tejay van Garderen
Stany Zjednoczone 7. etap USA Pro Cycling Challenge (ITT) 2.HC Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Hiszpania 9. etap Vuelta a España WT Belgia Philippe Gilbert
Hiszpania 13. etap Vuelta a España WT Wielka Brytania Steve Cummings
Hiszpania 19. etap Vuelta a España WT Belgia Philippe Gilbert
Holandia Mistrzostwa Świata WC Belgia Philippe Gilbert
Belgia Binche–Chimay–Binche 1.1 Wielka Brytania Adam Blythe
5. etap Tour of Beijing WT Wielka Brytania Steve Cummings

2011

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Włochy 6. etap Tirreno-Adriático WT Australia Cadel Evans
Włochy Tirreno-Adriático WT Australia Cadel Evans
Szwajcaria Tour de Romandie WT Australia Cadel Evans
MaillotSuiza.PNG Mistrzostwa Szwajcarii (ITT) NC Szwajcaria Martin Kohler
MaillotNoruega.PNG Mistrzostwa Norwegii NC Norwegia Alexander Kristof
Francja 4. etap Tour de France WT Australia Cadel Evans
Austria 6. etap Österreich-Rundfahrt 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Francja Tour de France WT Australia Cadel Evans
Belgia 5. etap Tour de Wallonie 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Belgia Tour de Wallonie 2.HC Belgia Greg Van Avermaet
Holandia prolog Eneco Tour 2.UWT Stany Zjednoczone Taylor Phinney
Stany Zjednoczone USA Pro Cycling Challenge 2.1 Stany Zjednoczone George Hincapie
Francja Paryż-Tours 1.HC Belgia Greg Van Avermaet

2010

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Belgia La Flèche Wallonne 1.HC Australia Cadel Evans
Włochy 7. etap Giro d’Italia 2.HC Australia Cadel Evans
Szwajcaria 4. etap Tour de Suisse PT Niemcy Marcus Burghardt
Szwajcaria 6. etap Tour de Suisse PT Niemcy Marcus Burghardt
Stany Zjednoczone 4. etap Tour of Utah 2.1 Stany Zjednoczone Jeff Louder

2009

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Kanada Tour de Beauce 2.2 Szwajcaria Danilo Wyss
Szwajcaria 5. etap Grand Prix Tell 2.2 Szwajcaria Thomas Frei
Szwajcaria Grand Prix Tell 2.2 Szwajcaria Mathias Frank

2008

Zwycięstwa

Wyścig Kategoria Zwycięzca
Stany Zjednoczone 3. etap Tour de Leelanau 1.2 Stany Zjednoczone Taylor Tolleson
Stany Zjednoczone Rochester Omnium 2.2 Stany Zjednoczone Antonio Cruz

Przypisy

  1. CCC to Become Title Sponsor of Continuum Sports in 2019, BMC Switzerland AG (bmc-switzerland.com) [dostęp 2018-07-16] (ang.).
  2. Circus-Wanty Gobert take over Continuum Sports and move into WorldTour in 2021 (ang.). cyclingnews.com. [dostęp 2021-07-07].

Bibliografia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux
Listen to this article