Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
Irlandia
Kod MKOl IRL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1964
Tokio
Chorąży John Lawlor
Liczba zawodników 25 w 23 konkurencjach w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 28.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Irlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 25 zawodników: 24 mężczyzn i jedna kobieta. Był to ósmy start reprezentacji Irlandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Jim McCourt
Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
waga lekka (do 60 kg) w półfinale uległ Wiliktonwi Barannikowowi z ZSRR

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Sean McCafferty 51 kg Kuba Rafael Carbonell
W 5-0
Ghana Sulley Shittu
W 3-2
Włochy Fernando Atzori
P 0-5
Nie awansował 5.
Christopher Rafter 54 kg Argentyna Cesar Abel
P 0-5
Nie awansował 17.
Patrick Fitzsimmons 57 kg Polska Piotr Gutman
P 0-5
Nie awansował 17.
Jim McCourt 60 kg Korea Południowa Seo Bun-Nam
W 4-1
Pakistan GHulam Sarwar
W 4-1
Domingo Barrera
W 4-1
Wilikton Barannikow
P 2-3
Nie awansował
Brian Andreson 63,5 kg Kambodża Noil Touch
P 2-3
Nie awansował 17.

Jeździectwo

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross country Skoki Razem Pozycja
Harry Freeman-Jackson St.Finbarr WKKW indywidualnie -52,33 -16,40 0,00 -68,73 28.
John Harty San Michele -84,00 99,20 -20,00 -4,80 18.
Thomas Brennan Kilkenny -57,67 58,80 0,00 1,13 16.
Anthony Cameron Black Salmon -70,67 117,20 0,00 46,53 5.
Harry Freeman-Jackson
John Harty
Thomas Brennan
Anthony Cameron
jak wyżej WKKW drużynowo -180,67 275,20 0,00 42,86 4.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinał Finał
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
John Ryan open Australia Theodore Boronovskis
Tunezja Ali Hachicha
P
W
Japonia Akio Kaminaga
Filipiny Thomas Ong
P
W
Nie awansował 5.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Derek McCleane 800 m 1:49,9 3. 1:48,4 7. Nie awansował
Noel Carroll 1:51,1 5. Nie awansował
Basil Clifford 1500 m 3:54,9 8. Nie awansował
Thomas O’Riordan 5000 m 14:08,8 9. Nie awansował
Jim Hogan 10 000 m Nie ukończył biegu
maraton Nie ukończył biegu

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
John Lawlor rzut młotem 59,12 23. Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Maeve Kyle 400 m 55,4 4. Nie awansowała
800 m 2:11,3 5. 2:12,9 8. Nie awansowała

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Michael Ryan floret indywidualnie Francja Jacky Courtillat
Ion Drîmbă
Wielka Brytania Bill Hoskyns
Argentyna Orlando Nannini
Bizhan Zarnegar
P 2-5
P 1-5
P 1-5
W 5-2
W 5-4
Mark Midler
Wielka Brytania Henry Hoskyns
Polska Egon Franke
Japonia Kazuhiko Tabuchi
Egipt Moustafa Soheim
P 3-5
P 0-5
P 1-5
P 0-5
P 4-5
→ Nie awansował
John Bouchier-Hayes Węgry Jenő Kamuti
Austria Roland Losert
Wielka Brytania Sandy Leckie
Kolumbia Ignacio Posada
Stany Zjednoczone Ed Richards
P 4-5
P 2-5
P 3-5
P 4-5
P 2-5
→ Nie awansował
Michael Ryan szpada indywidualnie Grigorij Kriss
Paul Ganier
Francja Yves Dreyfus
Liban Hassan El-Said
Japonia Heizaburo Okawa
Belgia René Van Den Driessche
Wietnam Trần Văn Xuan
P 0-5
P 4-5
P 1-5
P 2-5
P 4-5
P 1-5
W 5-1
→ Nie awansował
John Bouchier-Hayes Wielka Brytania Peter Jacobs
Polska Henryk Nielaba
Guram Kostawa
Szwecja Orvar Lindwall
Liban Joseph Gemayel
Argentyna Francisco Serp
Bizhan Zarnegar
P 3-5
P 3-5
P 3-5
P 0-5
W 5-0
W 5-2
W 5-2
Węgry Győző Kulcsár
Szwecja Hans Lagerwall
Liban Hassan El-Said
Włochy Giuseppe Delfino
Polska Wiesław Glos
Japonia Kazuhiko Tabuchi
P 3-5
P 1-5
P 2-5
P 2-5
P 0-5
W 5-2
→ Nie awansował
Michael Ryan szabla indywidualnie Jakow Rylski
Włochy Pierluigi Chicca
Ion Drîmbă
Kolumbia Ignacio Posada
Argentyna Rafael González
P 2-5
P 1-5
P 2-5
P 2-5
P 1-5
→ Nie awansował
John Bouchier-Hayes Francja Marcel Parent
Polska Emil Ochyra
Walter Köstner
Wielka Brytania Sandy Leckie
Australia Henry Sommerville
P 1-5
P 1-5
P 1-5
P 3-5
P 0-5
→ Nie awansował

Zapasy

Styl wolny

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Seán O’Connor -52 kg Turcja Cemal Yanılmaz
P
Faiz Mohammad Khakshar
W
Włochy Vincenzo Grassi
P
Nie awansował
Joseph Feeney -78 kg Włochy Gaetano De Vescovi
P
Australia John Boyle
W
Mongolia Jigjidiin Mönkhbat
P
Nie awansował

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7
Johnny Hooper Finn 297 443 101 258 364 341 297 2000 23.
Eddie Kelliher
Harry Maguire
Rob D’Alton
Dragon 207 162 101 287 232 184 259 1331 20.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article