Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Irlandia
Kod MKOl IRL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Francie Barrett
Liczba zawodników 78 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 28.
Złoto
3
Srebro
0
Brąz
1
Razem
4

Irlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 78 zawodników: 62 mężczyzn i 16 kobiet. Był to 16 start reprezentacji Irlandii na letnich igrzyskach olimpijskich. Był to drugi pod względem liczby zdobytych medali[1] start reprezentacji Irlandii na igrzyskach olimpijskich. Wszystkie medale zdobyła pływaczka Michelle de Bruin.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Michelle de Bruin
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 4:07,25[2]
Złoto
Michelle de Bruin
Pływanie
200 m stylem zmiennym kobiet 2:13,93[2]
Złoto
Michelle de Bruin
Pływanie
400 m stylem zmiennym kobiet 4:39,18[2]
Brąz
Michelle de Bruin
Pływanie
200 m stylem motylkowym kobiet 2:09,91[2]

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Damaen Kelly waga musza do 52 kg - 7. miejsce,
  • Francie Barrett waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 9. miejsce,
  • Brian Magee waga średnia do 75 kg - 6. miejsce,
  • Cathal O’Grady waga ciężka do 91 kg - 17. miejsce,

Gimnastyka

Mężczyźni

wielobój indywidualnie - 74. miejsce,
ćwiczenia wolne - 91. miejsce,
skok przez konia - 95. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 82. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 93. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 95. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 87. miejsce,

Judo

Mężczyźni

Jeździectwo

  • Heike Holstein – ujeżdżenie indywidualnie - 26. miejsce,
  • Peter Charles – skoki przez przeszkody indywidualnie - 11. miejsce
  • Jessica Chesney-Kürten – skoki przez przeszkody indywidualnie - 34. miejsce
  • Eddie Macken – skoki przez przeszkody indywidualnie - 37. miejsce
  • Damian Gardiner – skoki przez przeszkody indywidualnie - 64. miejsce
  • Peter Charles, Jessica Chesney-Kürten, Eddie Macken, Damian Gardiner - skoki przez przeszkody drużynowo - 8. miejsce,
  • David Foster – WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,
  • David Foster, Virginia McGrath, Alfie Buller, Eric Smiley - WKKW drużynowo - 11. miejsce,

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Conor Maloney, Gary Mawer
K-2 500 m - odpadli w repesażach,
K-2 1000 m - odpadli w repesażach,
  • Ian Wiley – kajakarstwo górskie K-1 - 5. miejsce,
  • Andrew Boland – kajakarstwo górskie K-1 - 40. miejsce,
  • Mike Corcoran – kajararstwo górskie C-1 - 10. miejsce,
  • Stephen O’Flaherty – kajakarstwo górskie C-1 - 25. miejsce,

Kolarstwo

Mężczyźni

  • David McCann – kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 72. miejsce,
  • Phillip Collins – kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie - 16. miejsce,
  • Declan Lonergan – kolarstwo torowe - wyścig punktowy - 22. miejsce,
  • Martin Earley – kolarstwo górskie - cross country - 25. miejsce,
  • Alister Martin – kolarstwo górskie - cross country - 32. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

bieg na 1500 m - odpadła w eliminacjach,
bieg na 5000 m – nie ukończyła biegu finałowego,

Mężczyźni

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Keith Hanlon – indywidualnie - 22. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Marion Madine
200 m stylem dowolnym – 27. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 32. miejsce,
400 m stylem dowolnym1. miejsce,
200 m stylem motylkowym3. miejsce,
200 m stylem zmiennym1. miejsce,
400 m stylem zmiennym1. miejsce,

Mężczyźni

100 m stylem dowolnym – 27. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 29. miejsce,
  • Adrian O’Connor
100 m stylem grzbietowym – 41. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 35. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Rhona Barry – karabin pneumatyczny - 43. miejsce,

Mężczyźni

  • Gary Duff – karabin małkokalibrowy leżąc 50 m - 52. miejsce,
  • Thomas Allen
trap - 42. miejsce,
podwójny trap - 25. miejsce,

Tenis ziemny

Mężczyźni

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Brendan Dolan, Niall O’Toole – dwójka podwójna wagi lekkiej - odpadli w półfinale,
  • Derek Holland, Sam Lynch, Neville Maxwell, Tony O’Connor – czwórka bez sternika wagi lekkiej - 4. miejsce,

Żeglarstwo

  • Aisling Byrne-Bowman – Klasa Europa – 10. miejsce,
  • Denise Lyttle, Louise Cole – klasa 470 kobiet - 13. miejsce,
  • John Driscoll – klasa Finn – 24. miejsce,
  • Mark Lyttle – klasa Laser – 11. miejsce,
  • Mark Mansfield, David Burrows – klasa Star – 12. miejsce,
  • Marshall King, Garrett Connolly, Dan O’Grady – klasa Soling – 16. miejsce,

Przypisy

  1. Stan na 30.04.2012 roku
  2. a b c d Swimming - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-17] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Irlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article