Islandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Islandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach reprezentowało 26 zawodników, w tym 5 kobiet. Najmłodszym zawodnikiem była Ragnheiður Ragnarsdóttir (19 lat). Najstarszym zawodnikiem był Guðmundur Hrafnkelsson (39 lat). Reprezentacja Islandii nie zdobyła żadnego medalu.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
ISL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004 Ateny | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
26 w 5 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Gimnastyka
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Rúnar Alexandersson | Wielobój indywidualnie | 54,798 pkt | 35. | NQ | [1][2] | |
Ćwiczenie wolne | 8,7 pkt | 74 | NQ | |||
Skok przez konia | 8,887 pkt | 78. | NQ | |||
Ćwiczenia na poręczach | 9,312 pkt | 51. | NQ | |||
Ćwiczenia na drążku | 9 pkt | 65. | NQ | |||
Ćwiczenia na kółkach | 9,162 pkt | 58. | NQ | |||
Ćwiczenia na koniu z łękami | 9,737 pkt | 6. Q | 9,725 pkt | 7. | [3] |
Zamknij
Lekkoatletyka
Mężczyźni
Wieloboje
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | Skok w dal | Kula | Skok wzwyż | 400 m | 110 m ppł. | Dysk | Tyczka | Oszczep | 1500 m | Wynik końcowy | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jón Arnar Magnússon | Dziesięciobój | Rezultat | 11.05 | 7,12 m | 14,98 m | DNS | Nieklasyfikowany | [4] | ||||||
Punkty | 850 pkt | 842 pkt | 788 pkt |
Zamknij
Kobiety
Konkurencje techniczne
Więcej informacji Zawodniczka, Konkurencja ...
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Þórey Edda Elísdóttir | Rzut dyskiem | 4,40 m | 10. Q | 4,55 m | 5. | [5] |
Zamknij
Piłka ręczna
Więcej informacji Zawodnik, Faza grupowa ...
Zawodnik | Faza grupowa | Mecz o 9. miejsce | Ćwierćfinały | Półfinały | O Brąz | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Punkty Bilans meczów Bilans bramek |
Pozycja | Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik |
Przeciwnik Wynik | |||
drużyna mężczyzn | Chorwacja P 30-34 |
Hiszpania P 23-31 |
Słowenia Z 30-25 |
Korea Południowa P 30-34 |
Rosja P 30-34 |
2 pkt 1-0-4 143-158 |
5. | Brazylia Z 29-25 |
NQ | 9. | [6] |
Zamknij
Skład
Więcej informacji Numer, Zawodnik ...
Numer | Zawodnik | Pozycja | Wiek[7] | Klub[7] |
---|---|---|---|---|
1 | Roland Valur Eradze | Bramkarz | 33 | Valur Reykjavík |
2 | Róbert Sighvatsson | Obrotowy | 31 | HSG Wetzlar |
3 | Kristján Andrésson | Środkowy obrońca | 23 | Eskilstuna Guif |
4 | Einar Örn Jónsson | Prawoskrzydłowy | 27 | SG Wallau/Massenheim |
5 | Sigfús Sigurðsson | Obrotowy | 29 | SC Magdeburg |
6 | Dagur Sigurðsson | Lewy obrońca | 31 | A1 Bregenz |
8 | Gylfi Gylfason | Prawoskrzydłowy | 26 | Wilhelmshavener HV |
9 | Guðjón Valur Sigurðsson | Lewoskrzydłowy | 25 | TUSEM Essen |
10 | Snorri Steinn Guðjónsson | Środkowy obrońca | 22 | TV Großwallstadt |
11 | Ólafur Stefánsson | Prawy obrońca | 31 | BM Ciudad Real |
12 | Gudmundur Hrafnkelsson | Bramkarz | 39 | SG Kronau/Östringen |
13 | Rúnar Sigtryggsson | Lewy obrońca | 32 | ThSV Eisenach |
15 | Ásgeir Örn Hallgrímsson | Prawy obrońca | 20 | Haukar Handball |
17 | Jalesky Garcia Padron | Lewy obrońca | 29 | Frisch Auf Göppingen |
18 | Róbert Gunnarsson | Obrotowy | 24 | Aarhus Håndbold |
Zamknij
Mecze
Więcej informacji Faza, Data ...
Faza | Data | Przeciwnik | Wynik | Bramki dla Islandii |
---|---|---|---|---|
Faza grupowa | 14.08.2004 | Chorwacja | 34-30 (16-12) |
Ó. Stefánsson – 8 G. V. Sigurðsson – 7 S. Sigurðsson – 5 J. Garcia Padron – 5 E. Ö. Jónsson – 2 D. Sigurðsson – 1 S. S. Guðjónsson – 1 R. Gunnarsson – 1 |
16.08.2004 | Hiszpania | 23-31 (12-13) |
Ó. Stefánsson – 6 E. Ö. Jónsson – 5 G. V. Sigurðsson – 4 S. S. Guðjónsson – 3 S. Sigurðsson – 2 J. Garcia Padron – 2 R. Gunnarsson – 1 | |
18.08.2004 | Słowenia | 30-25 (10-10) |
G. V. Sigurðsson – 7 Ó. Stefánsson – 6 J. Garcia Padron – 6 R. Gunnarsson – 4 S. Sigurðsson – 2 S. S. Guðjónsson – 2 G. Gylfason – 1 R. Sigtryggsson – 1 Á. Ö. Hallgrímsson – 1 | |
20.08.2004 | Korea Południowa | 34-30 (16-13) |
Ó. Stefánsson – 10 J. Garcia Padron – 6 S. Sigurðsson – 5 G. Gylfason – 3 G. V. Sigurðsson – 3 D. Sigurðsson – 1 S. S. Guðjónsson – 1 R. Sigtryggsson – 1 | |
22.08.2004 | Rosja | 34-30 (17-11) |
Ó. Stefánsson – 10 R. Gunnarsson – 5 S. Sigurðsson – 3 G. V. Sigurðsson – 3 Á. Ö. Hallgrímsson – 3 E. Ö. Jónsson – 2 G. Gylfason – 2 R. Sigtryggsson – 1 J. Garcia Padron – 1 | |
Mecz o 9. miejsce | 24.08.2004 | Brazylia | 25-29 (11-13) |
G. V. Sigurðsson – 8 J. Garcia Padron – 5 Ó. Stefánsson – 3 R. Sighvatsson – 2 E. Ö. Jónsson – 2 S. Sigurðsson – 2 S. S. Guðjónsson – 2 R. Gunnarsson – 2 G. Gylfason – 1 R. Sigtryggsson – 1 Á. Ö. Hallgrímsson – 1 |
Zamknij
Pływanie
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Örn Arnarson | 50 m stylem dowolnym | 23.84 | 6. | NQ | 54. | [8] | |||
Jakob Jóhann Sveinsson | 100 m stylem klasycznym | 1:02.97 | 1. | NQ | 23. | [9] | |||
200 m stylem klasycznym | 2:15.60 | 3. | NQ | 21. | |||||
Hjörtur Már Reynisson | 100 m stylem motylkowym | 55.12 | 3. | NQ | 42. | [10] |
Zamknij
Kobiety
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Ragnheidur Ragnarsdóttir | 50 m stylem dowolnym | 26.36 | 2. | NQ | 31. | [11] | |||
100 m stylem dowolnym | 58.47 | 8. | NQ | 40. | |||||
Íris Edda Heimisdóttir | 100 m stylem klasycznym | 1:15.35 | 8. | NQ | 40. | [12] | |||
Kolbrún Ýr Kristjánsdóttir | 100 m stylem motylkowym | 1:02.33 | 6. | NQ | 31. | [13] | |||
Lára Hrund Bjargardóttir | 200 m stylem zmiennym | 2:22.00 | 4. | NQ | 27. | [14] |
Zamknij
Żeglarstwo
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Czas i pozycja w wyścigu[15] | Wynik końcowy | Źródło | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Pozycja | ||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||||
Hafsteinn Geirsson | Klasa Laser | 51:22 | 43:22 | 1:10:48 | 59:55 | 1:00:17 | 59:28 | 59:35 | 1:09:01 | 1:07:25 | 1:00:02 | 344 pkt | 40. | [16] | |
28. | 36. | 42. | 36. | 35. | 39. | 38. | 40. | 35. | 15. |
Zamknij
- Gymnastics at the 2004 Athina Summer Games: Men’s Individual All-Around Qualifying | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2009-06-30] (ang.).
- Eliminacje do konkurencji gimnastycznych odbywały się w ramach eliminacji wieloboju.
- Gymnastics at the 2004 Athina Summer Games: Men’s Pommelled Horse Final | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2015-11-16] (ang.).
- Athletics at the 2004 Athina Summer Games: Men’s Decathlon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
- Athletics at the 2004 Athina Summer Games: Women’s Pole Vault, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
- Official Results 2004 page 217, digital.la84.org [dostęp 2018-11-29] (ang.).
- W momencie trwania igrzysk.
- Örn Arnarson Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
- Jakob Sveinsson Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2011-08-31] (ang.).
- Hjörtur Már Reynisson Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2011-03-25] (ang.).
- Ragnheidur Ragnarsdóttir Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-01] (ang.).
- Íris Edda Heimisdóttir Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
- Kolbrún Ýr Kristjánsdóttir Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
- Lára Hrund Bjargardóttir Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
- Punkty za wyścig odpowiadają zajętej pozycji w wyścigu.
- Sailing at the 2000 Sydney Summer Games: Mixed One Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-11-28] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
- Oficjalna strona Islandzkiego Komitetu Olimpijskiego
- Skład Reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-20)].