Japonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało Japonię 213 sportowców (153 mężczyzn i 60 kobiet) w 119 konkurencjach. Był to trzynasty start reprezentacji Japonii na letnich igrzyskach olimpijskich. Najwięcej medali (pięć) zdobył gimnastyk Mitsuo Tsukahara (dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe). Najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji był pływak Sachiko Yamazaki, który miał 14 lat i 46 dni, zaś najstarszym był Toshiyasu Ishige, który miał 44 lata i 185 dni.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
JPN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976 Montreal | ||||||
Chorąży |
Katsutoshi Mekota | |||||
Liczba zawodników |
213 w 119 konkurencjach w 20 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Shun Fujimoto, Hisato Igarashi, Eizō Kenmotsu, Hiroshi Kajiyama, Mitsuo Tsukahara, Sawao Katō | Gimnastyka | wielobój mężczyzn drużynowo | 576,85 pkt[1] |
Złoto | Sawao Katō | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach mężczyzn | 19,675 pkt[1] |
Złoto | Mitsuo Tsukahara | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku mężczyzn | 19,675 pkt[1] |
Złoto | Isamu Sonoda | Judo | waga do 80 kg mężczyzn | w finale pokonał Walerija Dwojnikowa z ZSRR |
Złoto | Kazuhiro Ninomiya | Judo | waga do 93 kg mężczyzn | w finale pokonał Ramaza Karsziladze z ZSRR |
Złoto | Haruki Uemura | Judo | kategoria open mężczyzn | w finale pokonał Brytyjczyka Keitha Remfrego |
Złoto | Yūko Arakida, Takako Iida, Katsuko Kanesaka, Kiyomi Katō, Echiko Maeda, Noriko Matsuda, Mariko Okamoto, Takako Shirai, Shōko Takayanagi, Hiromi Yano, Juri Yokoyama, Mariko Yoshida | Siatkówka | turniej kobiet | w finale pokonały zespół ZSRR 3:0[2] |
Złoto | Yūji Takada | Zapasy | styl wolny kategoria do 52 kg mężczyzn | |
Złoto | Jiichirō Date | Zapasy | styl wolny kategoria do 74 kg mężczyzn | |
Srebro | Sawao Katō | Gimnastyka | wielobój mężczyzn indywidualnie | 115,650 pkt[1] |
Srebro | Mitsuo Tsukahara | Gimnastyka | skok mężczyzn | 19,375 pkt[1] |
Srebro | Eizō Kenmotsu | Gimnastyka | ćwiczenia na drążku mężczyzn | 19,500 pkt[1] |
Srebro | Eizō Kenmotsu | Gimnastyka | ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn | 19,575 pkt[1] |
Srebro | Kōji Kuramoto | Judo | waga do 70 kg mężczyzn | w finale przegrał z Władimirem Newżorowem z ZSRR |
Srebro | Hiroshi Michinaga | Łucznictwo | mężczyźni indywidualnie | 2502 pkt[3] |
Brąz | Mitsuo Tsukahara | Gimnastyka | wielobój mężczyzn indywidualnie | 115,575 pkt[1] |
Brąz | Hiroshi Kajiyama | Gimnastyka | skok mężczyzn | 19,275 pkt[1] |
Brąz | Mitsuo Tsukahara | Gimnastyka | ćwiczenia na poręczach mężczyzn | 19,475 pkt[1] |
Brąz | Sumio Endō | Judo | waga powyżej 93 kg mężczyzn | w pojedynku o brązowy medal pokonał Brytyjczyka Keitha Remfrego[4] |
Brąz | Kenkichi Andō | Podnoszenie ciężarów | kategoria do 56 kg | 250 kg[5] |
Brąz | Kazumasa Hirai | Podnoszenie ciężarów | kategoria do 60 kg mężczyzn | 275,0 kg[5] |
Brąz | Kōichirō Hirayama | Zapasy | styl klasyczny kategoria do 52 kg mężczyzn | |
Brąz | Akira Kudō | Zapasy | styl wolny kategoria do 48 kg | |
Brąz | Masao Arai | Zapasy | styl wolny kategoria do 57 kg | |
Brąz | Yasaburō Sugawara | Zapasy | styl wolny kategoria do 68 kg | |
Zamknij