For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Julija Stupak.

Julija Stupak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Julija Stupak
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

21 stycznia 1995
Sosnogorsk

Klub

DSP IC RK

Reprezentacja

 Rosja
OAR (ZIO 2018)
RSF (MŚ 2021)
ROC (ZIO 2022)

Debiut w PŚ

1.03.2014, Lahti (47. miejsce - sprint F)

Pierwsze punkty w PŚ

5.03.2014, Drammen (25. miejsce - sprint C)

Pierwsze podium w PŚ

24.11.2017, Ruka (3. miejsce - sprint C)[a]

Pierwsze zwycięstwo w PŚ

24.11.2018, Ruka (sprint C)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Olimpijscy sportowcy z Rosji
Igrzyska olimpijskie
brąz Pjongczang 2018 Sprint s.klasyczny
brąz Pjongczang 2018 Sztafeta
Reprezentacja  Rosyjski Komitet Olimpijski
Igrzyska olimpijskie
złoto Pekin 2022 Sztafeta
brąz Pekin 2022 sprint druż.
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa świata
srebro Lahti 2017 Sprint druż. s.klas.
brąz Seefeld 2019 Sztafeta
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Val di Fiemme 2014 Sztafeta
srebro Ałmaty 2015 Sprint s.klasyczny
srebro Ałmaty 2015 Sztafeta
brąz Val di Fiemme 2014 Sprint s.dowolny
Puchar Świata
Silver medal with cup.svg
2. miejsce
2020/2021
Puchar świata (klasyfikacja dystansów)
Bronze medal with cup.svg
3. miejsce
2020/2021
Puchar Świata (U-23)
FIS Crystal Globe.svg
2. miejsce
2016/2017
Tour de Ski
Silver medal with cup.svg
2. miejsce
2021
Reprezentacja Rosyjska Federacja Narciarska
Mistrzostwa świata
srebro Oberstdorf 2021 Sztafeta

Julija Siergiejewna Stupak z d. Biełorukowa (ros. Юлия Сергеевна Ступак, z domu Белорукова; ur. 21 stycznia 1995 w Sosnogorsku) – rosyjska biegaczka narciarska, czterokrotna medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Od 2019 żona rosyjskiego biegacza Nikity Stupaka.

Kariera

Na arenie międzynarodowej zadebiutowała 18 lutego 2013 roku w rumuńskim Braszowie podczas jedenastej edycji zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. W pierwszym swoim starcie zajęła 6. miejsce w biegu na 7,5 km stylem dowolnym[1]. W kolejnych startach w Braszowie ukończyła na 7. miejscu bieg na 5 km stylem klasycznym[2], a także zajęła 5. miejsce w sprincie rozgrywanym techniką dowolną[3].

Kolejnym startem w zawodach międzynarodowych był występ na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego 2014 roku we włoskiej dolinie Val di Fiemme. W pierwszym starcie, którym był sprint stylem dowolnym zdobyła brązowy medal[4]. Mistrzostwa zakończyła występem w biegu sztafetowym, w którym to zdobyła tytuł wicemistrzyni świata juniorów wraz z koleżankami ze sztafety[5].

W Pucharze Świata zadebiutowała 1 marca 2014 roku w fińskim Lahti. W kwalifikacjach sprintu rozgrywanego stylem dowolnym zajęła 47. miejsce i nie awansowała do fazy ćwierćfinałowej[6]. Pierwsze pucharowe punkty zdobyła 5 marca 2015 roku w norweskim Drammen w sprincie stylem klasycznym, gdzie została sklasyfikowana na 25. miejscu[7]. Pierwszy raz na podium zawodów tego cyklu stanęła 24 listopada 2017 roku w Ruce, kończąc rywalizację w sprincie klasykiem na trzeciej pozycji. Wyprzedziły ją jedynie Szwedka Stina Nilsson i Sadie Bjornsen z USA.

Podczas mistrzostw świata w Lahti w 2017 roku razem z Natalją Matwiejewą zdobyła srebrny medal w sprincie drużynowym. Na rozgrywancyn dwa lata później mistrzostwach świata w Seefeld wspólnie z Anastasiją Siedową, Anną Nieczajewską i Natalją Niepriajewą wywalczyła brązowy medal w szafecie. W tej samej konkurencji reprezentacja Rosyjskiej Federacji Narciarskiej w składzie: Jana Kirpiczenko, Julija Stupak, Tatjana Sorina i Natalja Niepriajewa zajęła drugie miejsce na mistrzostwach świata w Oberstdorfie w 2021 roku.

Na igrzyskach w Pjongczangu w 2018 roku startowała jako reprezentantka ekipy sportowców olimpijskich z Rosji. W sprincie stylem klasyczym zajęła trzecie miejsce, plasując się za Stiną Nilsson i Maiken Caspersen Fallą z Norwegii. Parę dni później razem z Niepriajewą, Anastasiją Siedową i Nieczajewską zdobyła kolejny brązowy medal. Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie cztery lata później razem z Niepriajewą, Soriną i Wieroniką Stiepanową zwyciężyła w sztafecie. Cztery dni później Stupak i Niepriajewa zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
18. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 +2:06,1 Szwecja Charlotte Kalla
3.
Bronze medal.svg
13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 +3,37 Szwecja Stina Nilsson
3.
Bronze medal.svg
17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[b] 51:24,3 +43,3  Norwegia
9. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[c] 15:56,47 +45,29  Stany Zjednoczone
24. 5 lutego 2022 Zhangjiakou 15 km bieg łączony 44:13,7 +4:13,8 Norwegia Therese Johaug
16. 8 lutego 2022 Zhangjiakou Sprint stylem dowolnym 3:09,68 - Szwecja Jonna Sundling
7. 10 lutego 2022 Zhangjiakou 10 km stylem klasycznym 28:06,3 +57,5 Norwegia Therese Johaug
1.
Gold medal.svg
12 lutego 2022 Zhangjiakou bieg sztafetowy 4×5 km[8] 53:41,0 - -
3.
Bronze medal.svg
16 lutego 2022 Zhangjiakou Sprint drużynowy stylem klasycznym[9] 22:09,85 +0,71  Niemcy

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
10. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:02,34 Norwegia Maiken Caspersen Falla
2.
FIS silver medal.png
26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[d] 20:20,56 +5,56  Norwegia
5. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[e] 52:21,5 +2:28,6  Norwegia
19. 21 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym 2:32,35 Norwegia Maiken Caspersen Falla
4. 24 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint drużynowy stylem klasycznym[c] 15:14,93 +0,93  Szwecja
12. 26 lutego 2019 Austria Seefeld 10 km stylem klasycznym 27:02,1 +1:17,0 Norwegia Therese Johaug
3.
FIS bronze medal.png
28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[f] 55:21,0 +2:03,8  Szwecja
13. 25 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 2:36,76 Szwecja Jonna Sundling
11. 27 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf 15 km bieg łączony 38:35,5 min +2:04,3 min Norwegia Therese Johaug
4. 28 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Sprint drużynowy stylem dowolnym [g] 16:27,94 +3,95  Szwecja
29. 2 marca 2021 Niemcy Oberstdorf 10 km stylem dowolnym 23:09,8 min +1:53,2 min Norwegia Therese Johaug
2.
FIS silver medal.png
4 marca 2021 Niemcy Oberstdorf bieg sztafetowy 4×5 km[h] 53:43,2 min +26,6 s  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
3.
FIS bronze medal.png
29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym 2:55,49 +6,43 Szwecja Jonna Sundling
7. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 30:45,8 +7,6 Niemcy Sarah Schaber
6. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem klasycznym 14:05,0 +27,4 Rosja Natalja Niepriajewa
2.
FIS silver medal.png
3 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×3,3 km[i] 39:54,8 +7,7  Szwecja
2.
FIS silver medal.png
3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 +1,64 Niemcy Victoria Carl
5. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 5 km stylem dowolnym 13:26,9 +10,1 Niemcy Victoria Carl
20. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km bieg łączony 27:02,8 +1:44,0 Norwegia Sofie Nordsveen Hustad
2.
FIS silver medal.png
8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×3,3 km[j] 35:04,0 +0,4  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 Szwecja Jonna Sundling
5. 2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 15 km bieg łączony 44:03,6 +1:58,0 Rosja Anastasija Siedowa

Olimpijski festiwal młodzieży Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
6. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem dowolnym 20:15,3 +1:19,9 Niemcy Victoria Carl
7. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 5 km stylem klasycznym 13:54,0 +1:05,3 Rosja Anastasija Siedowa
5. 21 lutego 2013 Rumunia Braszów Sprint stylem dowolnym Niemcy Victoria Carl

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2013/2014 107.
2015/2016 39.
2016/2017 32.
2017/2018 29.
2018/2019 8.
2019/2020 nie brała udziału
2020/2021 2.
2021/2022 33.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 24 listopada 2018 Finlandia Ruka Sprint stylem klasycznym 2:52,62 1.
2. 13 grudnia 2020 Szwajcaria Davos 10 km stylem dowolnym 24:49,8 +34,0 2. Stany Zjednoczone Rosie Brennan
3. 10 stycznia 2021 Szwajcaria/Włochy Tour de Ski 2021 63 km 3:04:45,8 +1:24,8 2. Stany Zjednoczone Jessica Diggins
4. 30 stycznia 2021 Szwecja Falun 10 km stylem klasycznym 25:57,1 +0,4 2. Szwecja Linn Svahn
5. 13 marca 2021 Szwajcaria Engadyna 10 km stylem klasycznym (start masowy) 25:13,3 1.
6. 14 marca 2021 Szwajcaria Engadyna 30 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) 1:28:11,6 +33,7 3. Norwegia Heidi Weng

Miejsca na podium w etapach chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 24 listopada 2017 Finlandia Ruka Ruka Triple Sprint stylem klasycznym 3:17,62 +0,91 3. Szwecja Stina Nilsson
2. 2 stycznia 2021 Włochy Val di Fiemme Tour de Ski 2021 10 km stylem klasycznym 30:09,9 +0,7 2. Szwecja Linn Svahn
3. 6 stycznia 2021 Włochy Toblach Tour de Ski 2021 10 km stylem klasycznym (bieg pościgowy) 25:14,5 - 1. -

Miejsca w poszczególnych zawodach

Sezon 2013/2014
Ruka 29.11 (SP C)
Ruka 30.11 (5 km C)
Ruka 1.12 (10 km F)
RT
Lillehammer 7.12 (10 km C)
Davos 14.12 (15 km F)
Davos 15.12 (SP F)
Asiago 21.12 (SP C)
Oberhof 28.12 (3 km F)
Oberhof 29.12 (SP F)
Lenzerheide 31.12 (SP F)
Lenzerheide 1.01 (10 km C)
Toblach 3.01 (15 km F)
Val di Fiemme 4.01 (5 km C)
Val di Fiemme 5.01 (9 km F)
TdS
Nové Město na Moravě 11.01 (SP F)
Szklarska Poręba 18.01 (SP F)
Szklarska Poręba 19.01 (10 km C)
Toblach 1.02 (10 km C)
Toblach 2.02 (SP F)
Lahti 1.03 (SP F)
Lahti 2.03 (10 km F)
Drammen 5.03 (SP C)
Oslo 9.03 (30 km C)
Falun 14.03 (SP C)
Falun 15.03 (2×7,5 km)
FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 47 69 25 - - - - 6
Sezon 2015/2016
Ruka 27.11 (SP C)
Ruka 28.11 (5 km F)
Ruka 29.11 (10 km C)
RT
Lillehammer 5.12 (2×7,5 km)
Davos 12.12 (15 km F)
Davos 13.12 (SP F)
Toblach 19.12 (SP F)
Toblach 20.12 (10 km C)
Lenzerheide 1.01 (SP F)
Lenzerheide 2.01 (15 km C)
Lenzerheide 3.01 (5 km F)
Oberstdorf 5.01 (SP C)
Oberstdorf 6.01 (10 km C)
Toblach 8.01 (5 km F)
Val di Fiemme 9.01 (10 km C)
Val di Fiemme 10.01 (9 km F)
TdS
Planica 16.01 (SP F)
Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F)
Drammen 3.02 (SP C)
Oslo 7.02 (30 km C)
Sztokholm 11.02 (SP C)
Falun 13.02 (5 km C)
Falun 14.02 (10 km F)
Lahti 20.02 (SP F)
Lahti 21.02 (2×7,5 km)
Gatineau 1.03 (SP F)
Montreal 2.03 (10,5 km C)
Québec 4.03 (SP F)
Québec 5.03 (10 km F)
Canmore 8.03 (SP C)
Canmore 9.03 (2×7,5 km)
Canmore 11.03 (10 km F)
Canmore 12.03 (10 km C)
STK punkty
27 49 28 31 47 - - - - - - - - - - - - - 53 45 32 31 27 24 - - - 35 14 24 21 14 27 29 23 21 125
Sezon 2016/2017
Ruka 26.11 (SP C)
Ruka 27.11 (10 km C)
Lillehammer 2.12 (SP C)
Lillehammer 3.12 (5 km F)
Lillehammer 4.12 (10 km C)
LT
Davos 10.12 (15 km F)
Davos 11.12 (SP F)
La Clusaz 17.12 (10 km F)
Val Müstair 31.12 (SP F)
Val Müstair 1.01 (5 km C)
Oberstdorf 3.01 (2×5 km)
Oberstdorf 4.01 (10 km F)
Toblach 6.01 (5 km F)
Val di Fiemme 7.01 (10 km C)
Val di Fiemme 8.01 (9 km F)
TdS
Toblach 14.01 (SP F)
Ulricehamn 21.01 (10 km F)
Falun 28.01 (SP F)
Falun 29.01 (15 km C)
Pjongczang 3.02 (SP C)
Pjongczang 4.02 (2×7,5 km)
Otepää 18.02 (SP F)
Otepää 19.02 (10 km C)
Drammen 8.03 (SP C)
Oslo 12.03 (30 km C)
Québec 17.03 (SP F)
Québec 18.03 (10 km C)
Québec 19.03 (10 km F)
FPŚ punkty
6 35 6 35 24 20 - 12 24 - - - - - - - - 30 - 35 30 - - 38 25 22 - 16 20 23 22 201
Sezon 2017/2018
Ruka 24.11 (SP C)
Ruka 25.11 (10 km C)
Ruka 26.11 (10 km F)
RT
Lillehammer 2.12 (SP C)
Lillehammer 3.12 (2×7,5 km)
Davos 9.12 (SP F)
Davos 10.12 (10 km F)
Toblach 16.12 (10 km F)
Toblach 17.12 (10 km C)
Lenzerheide 30.12 (SP F)
Lenzerheide 31.12 (10 km C)
Lenzerheide 1.01 (10 km F)
Oberstdorf 4.01 (10 km F)
Val di Fiemme 6.01 (10 km C)
Val di Fiemme 7.01 (9 km F)
TdS
Drezno 13.01 (SP F)
Planica 20.01 (SP C)
Planica 21.01 (10 km C)
Seefeld 27.01 (SP F)
Seefeld 28.01 (10 km F)
Lahti 3.03 (SP F)
Lahti 4.03 (10 km C)
Drammen 7.03 (SP C)
Oslo 11.03 (30 km F)
Falun 16.03 (SP F)
Falun 17.03 (10 km C)
Falun 18.03 (10 km F)
FPŚ punkty
3 14 27 14 29 - 14 28 20 12 - - - - - - - 33 7 - - - 51 - - - 18 19 44 29 222
Sezon 2018/2019
Ruka 24.11 (SP C)
Ruka 25.11 (10 km C)
Lillehammer 30.11 (SP F)
Lillehammer 1.12 (10 km F)
Lillehammer 2.12 (10 km C)
LT
Beitostølen 8.12 (15 km F)
Davos 15.12 (SP F)
Davos 16.12 (10 km F)
Toblach 29.12 (SP F)
Toblach 30.12 (10 km F)
Val Müstair 1.01 (SP F)
Oberstdorf 2.01 (10 km C)
Oberstdorf 3.01 (10 km F)
Val di Fiemme 5.01 (10 km C)
Val di Fiemme 6.01 (9 km F)
TdS
Drezno 12.01 (SP F)
Otepää 19.01 (SP C)
Otepää 20.01 (10 km C)
Ulricehamn 26.01 (10 km F)
Lahti 9.02 (SP F)
Cogne 16.02 (SP F)
Cogne 17.02 (10 km C)
Oslo 10.03 (30 km C)
Drammen 12.03 (SP C)
Falun 16.03 (SP F)
Falun 17.03 (10 km F)
Québec 22.03 (SP F)
Québec 23.03 (10 km C)
Québec 24.03 (10 km F)
FPŚ punkty
1 5 26 14 9 11 18 17 - 4 7 8 6 4 5 15 5 - - - 16 - 16 4 13 11 19 8 dq 34 26 50 853
Sezon 2020/2021
Ruka 27.11 (SP C)
Ruka 28.11 (10 km C)
Ruka 29.11 (10 km F)
RT
Davos 12.12 (SP F)
Davos 13.12 (10 km F)
Drezno 19.12 (SP F)
Val Müstair 1.01 (SP F)
Val Müstair 2.01 (10 km F)
Val Müstair 3.01 (10 km C)
Toblach 5.01 (10 km F)
Toblach 6.01 (10 km C)
Val di Fiemme 8.01 (10 km C)
Val di Fiemme 9.01 (SP C)
Val di Fiemme 10.01 (10 km F)
TdS
Lahti 23.01 (2×7,5 km)
Falun 29.01 (10 F)
Falun 30.01 (10 C)
Falun 31.01 (SP C)
Ulricehamn 6.02 (SP F)
Engadyna 13.03 (10 km C)
Engadyna 14.03 (30 km F)
punkty
28 26 17 21 7 2 20 13 2 5 4 1 8 8 4 2 - 12 2 42 - 1 3 1079
Sezon 2021/2022
Ruka 26.11 (SP C)
Ruka 27.11 (10 km C)
Ruka 28.11 (10 km F)
Lillehammer 3.12 (SP F)
Lillehammer 4.12 (10 km F)
Davos 11.12 (SP F)
Davos 12.12 (10 km F)
Drezno 18.12 (SP F)
Lenzerheide 28.12 (SP F)
Lenzerheide 29.12 (10 km C)
Oberstdorf 31.12 (10 km F)
Oberstdorf 1.01 (SP C)
Val di Fiemme 3.01 (10 km C)
Val di Fiemme 4.01 (10 km F)
TdS
Lahti 26.02 (SP F)
Lahti 27.02 (10 km C)
Drammen 3.03 (SP C)
Oslo 5.03 (30 km C)
Falun 11.03 (SP C)
Falun 12.03 (10 km F)
punkty
10 9 DNF 31 22 11 33 - 15 7 dns - - - dnf 58 - - - - - 163
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de SkiFPŚ - Finał Pucharu ŚwiataRT - Ruka TripleLT - Lillehammer TourSTK - Ski Tour Kanada

Uwagi

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład drużyny: Natalja Niepriajewa, Julija Biełorukowa, Anastasija Siedowa, Anna Nieczajewska.
  3. a b Skład drużyny: Natalja Niepriajewa, Julija Biełorukowa
  4. Skład drużyny: Julija Biełorukowa, Natalja Matwiejewa
  5. Skład zespołu: Polina Kalsina, Julija Biełorukowa, Julija Czekalowa, Anastasija Siedowa.
  6. Skład zespołu: Julija Biełorukowa, Anastasija Siedowa, Anna Nieczajewska, Natalja Niepriajewa.
  7. Skład zespołu: Julija Stupak, Natalja Niepriajewa.
  8. Skład zespołu: Jana Kirpiczenko, Julija Stupak, Tatjana Sorina, Natalja Niepriajewa.
  9. Skład drużyny: Alisa Żambałowa, Julija Biełorukowa, Anastasija Siedowa, Natalja Niepriajewa
  10. Skład drużyny: Jana Kirpiczenko, Natalja Niepriajewa, Anastasija Siedowa, Julija Biełorukowa

Przypisy

  1. European Youth Olympic Winter Festival BRASOV 2013 – Cross Country - Individual free technique – RESULTLIST – 18.02.2013 (ang.). data.fis-ski.com, 2013-02-18. [dostęp 2015-12-10].
  2. European Youth Olympic Winter Festival BRASOV 2013 – Cross Country - Individual classic technique – RESULTLIST – 19.02.2013 (ang.). data.fis-ski.com, 2013-02-19. [dostęp 2015-12-10].
  3. European Youth Olympic Winter Festival BRASOV 2013 – Cross Country - Sprint free technique – FINAL RESULTS – 21.02.2013 (ang.). data.fis-ski.com, 2013-02-21. [dostęp 2015-12-10].
  4. FIS NORDIC JR & U23 WORLD SKI CHAMPS – Val Di Fiemme (ITA) – Ladies Junior Sprint Free 1.2 km – Sprint Final – Official Results – ON 29 JAN 2014 (ang.). data.fis-ski.com, 2014-01-29. [dostęp 2015-12-10].
  5. FIS NORDIC JR & U23 WORLD SKI CHAMPS – Val Di Fiemme (ITA) – Ladies Junior Relay Classical/Free 4 x 3.3 km – Official Results – 03-02-2014 (ang.). data.fis-ski.com, 2014-02-03. [dostęp 2015-12-10].
  6. FIS Cross-Country World Cup presented by Viessmann – 12th World Cup Competition – Lahti (FIN) – Ladies 1.55 km Sprint Free Finals – Results – SAT 1 MAR 2014 (ang.). data.fis-ski.com, 2014-03-01. [dostęp 2015-12-10].
  7. FIS Cross-Country World Cup presented by Viessmann – 13th World Cup Competition – Drammen (NOR) – Ladies 1.3 km Sprint Classic Finals – Results – WED 5 MAR 2014 (ang.). data.fis-ski.com, 2014-03-05. [dostęp 2015-12-10].
  8. Skład drużyny: Julija Stupak, Natalja Niepriajewa, Tatjana Sorina, Wieronika Stiepanowa.
  9. Skład drużyny: Julija Stupak, Natalja Niepriajewa.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Julija Stupak
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.