Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Hector Phillips
Liczba zawodników 65 w 39 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
0
Srebro
3
Brąz
1
Razem
4

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 w Paryżu reprezentowało 65 zawodników, składających się z samych mężczyzn. Był to 6. start reprezentacji Kanady na letnich igrzyskach olimpijskich.

Najmłodszym kanadyjskim zawodnikiem na tych igrzyskach był 17-letni kolarz, Joe Laporte, a najstarszym 48-letni strzelec, William Barnes. Chorążym reprezentacji był lekkoatleta, Hector Phillips[1].

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data

Srebro
Archibald Black
Colin Finlayson
George MacKay
William Wood

Wioślarstwo
Czwórka bez sternika mężczyzn 17 lipca

Srebro
Arthur Bell
Ivor Campbell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallance

Wioślarstwo
Ósemka mężczyzn 17 lipca

Srebro
William Barnes
George Beattie
John Black
Robert Montgomery
Samuel Newton
Samuel Vance

Strzelectwo
Trap, drużynowo 7 lipca

Brąz
Douglas Lewis
Boks
Waga półśrednia mężczyzn 20 lipca

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jock MacGregor waga musza Lorenzo Vitria
W
Wielka Brytania James McKenzie
P
NIe awansował 5.
Stephen Rennie Szwajcaria R. Nyffeler
W
Stany Zjednoczone Fidel LaBarba
P
NIe awansował 5.
Mickey MacGowan waga piórkowa Livio Francecchini
P
Nie awansował 17.
Agnew Burlie Stany Zjednoczone Joseph Salas
P
Nie awansował 17.
Chris Graham waga lekka Urugwaj Liberto Corney
W
Stany Zjednoczone Ben Rothwell
P
Nie awansował 9.
Douglas Lewis waga półśrednia Szwecja Edvard Hultgren
W
Giuseppe Oldani
W
Stany Zjednoczone Hugh Haggerty
W
Belgia Jean Delarge
P
Irlandia Patrick Dwyer
W[2]
Leslie Black waga średnia Luksemburg Pierre Feidt
W
Stany Zjednoczone Adolphe Lefkowitch
W
Irlandia William Murphy
W
Wielka Brytania John Elliott
P
Joseph Beecken
P[2]
4.
Harry Henning Norwegia Øivind Jensen
P
Nie awansował 9.
Charley Belanger waga półciężka Stany Zjednoczone George Mulholland
P
Nie awansował 9.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Joseph Laporte jazda indywidualna na czas 8:11:22,0 54.
50 km Nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Cyril Coaffee 11,0 1. 10,8 1. 10,8 5. Nie awansował
Laurence Armstrong b.d 3. Nie awansował
George Hester 11,2 1. 10,7 2. 11,5 6. Nie awansował
Anthony Vince 11,4 2. b.d 6. Nie awansował
200 m Cyril Coaffee b.d 2. b.d 2. 22,4 6. Nie awansował
Laurence Armstrong b.d 2. b.d 5. Nie awansował
Gordon Hester b.d 2. b.d 4. Nie awansował
John MacKechenneay 23,2 1. b.d 5. Nie awansował
400 m Horace Aylwin 54,0 1. b.d 6. Nie awansował
William Fuller 51,5 3. Nie awansował
David Johnson 51,8 1. 49,3 3. 48,0 3. 48,8 4.
Alan Christie 50,5 2. 50,8 3. Nie awansował
800 m Jack Harris 2:01,6 3. b.d 6. Nie awansował
Tom McKay 2:00,1 3. 1:58,5 8. Nie awansował
Hec Phillips b.d 5. Nie awansował
1500 m Rolph Barnes 4:13,1 3. Nie awansował
5000 m David McGill b.d 7. Nie awansował
110 m przez płotki Warren Montabone b.d 4. Nie awansował
Sydney Pierce 16,2 3. Nie awansował
400 m przez płotki Philip MacDonald 56,8 3. Nie awansował
Warren Montabone 56,5 4. Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Laurence Armstrong
Cyril Coaffee
Gordon Hester
Anthony Vince
43,0 2. b.d 3. Nie awansowali
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Horace Aylwin
Alan Christie
David Johnson
William Maynes
3:34,5 2. 3:22,8 4.
maraton John Cuthbert 3:00:44,6 13.
William mcAuley 3:02:05,4 14.
chód na 10 km Eversleigh Freeman Dyskwalifikacja Nie awansował
Philip Granville b.d 8 Nie awansował

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
trójskok Philip MacDonald 13,30 14. Nie awansował
Ross Sheppard 12,72 16. Nie awansował
skok wzwyż Jack Miller 1,65 22. Nie awansował
skok o tyczce Victor Pickard 3,66 1. 3,80 5.
Irvine Francis 3,55 8. Nie awansował
rzut młotem Jack Murdoch 42,48 8. Nie awansował
rzut oszczepem Victor Pickard 44,69 28. Nie awansował

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Clayton Bourne 1:06,2 1. 1:06,0 5. Nie awansował
400 m dowolnym George Vernot 5:32,2 3. 5:38,0 4. Nie awansował
1500 m dowolnym 23:11,4 2. 23:02,4 5. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
trap indywidualnie Samuel Vance 96 6.
Robert Montgomery 97 4.
George Beattie 96 6.
trap drużynowo George Beattie
John Black
Robert Montgomery
Samuel Vance
William Barnes
Samuel Newton
363

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Półfinał Repasaż Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Hilton Belyea b.d 3. Nie awansował
Czwórka bez sternika Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson
William Wood
6:31,0 1. 7:18,0 2.
ósemka Arthur Bell
Ivor Campbell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
b.d 2. 6:37,0 1. 6:49,0 2.

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia James Trifunov Wielka Brytania Harold Sansum
p
Nie awansował
styl wolny waga piórkowa Clifford Chilcott Fernando Cavallini
W
Australia Claude Angelo
W
Stany Zjednoczone Robin Reed p[3]
Japonia Katsutoshi Naito P[4]
Nie awansował
styl wolny waga lekka William Montgomery Stany Zjednoczone Russell Vis
p
Nie awansował Finlandia Volmar Wikström
p[4]
Nie awansował
styl wolny waga półśrednia Donald Stockton Wielka Brytania Edgar Bacon
W
Stany Zjednoczone Guy Lookabough p[3]
Szwajcaria Otto Müller P[5]
Nie awansował
styl wolny waga półciężka George Rumple Francja J. Baillot
W
Stany Zjednoczone John Spellman
p
Wielka Brytania Walter Wilson
p[4]
Nie awansował

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finałowa pozycja
Seria I Seria II
Miejsce Miejsce Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Norm Robertson monotyp olimpijski 7. 7. Nie awansował

Zobacz też

Przypisy

  1. Canada (ang.). Sports Reference. [dostęp 2016-05-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-07-31)].
  2. a b Walka o brązowy medal.
  3. a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  4. a b c Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  5. Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article