Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1928
Amsterdam
Chorąży Joseph Wright Jr.
Liczba zawodników 68 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
4
Srebro
4
Brąz
7
Razem
15

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 – występ kadry sportowców reprezentujących Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928.

Kadrę stanowiło 68 sportowców (61 mężczyzn i 7 kobiet) w 7 dyscyplinach. Zdobyli łącznie 15 medali (w tym 4 złote), plasując swój kraj na 10. miejscu w klasyfikacji medalowej igrzysk.

Był to siódmy występ Kanady na letnich igrzyskach olimpijskich. Chorążym ekipy był wioślarz Joseph Wright Jr.

Medaliści

Złote medale

Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Percy Williams Lekkoaletyka Bieg na 100 m mężczyzn
Bieg na 200 m mężczyzn
Fanny Rosenfeld

Ethel Smith

Florence Bell

Myrtle Cook

Sztafeta 4x100 m kobiet
Ethel Catherwood Skok wzwyż kobiet

Srebrne medale

Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
James Ball Lekkoaletyka Bieg na 400 m mężczyzn
Fanny Rosenfeld Bieg na 100 m kobiet
Joseph Wright

Jack Guest

Wioślarstwo Dwójka podwójna
Donald Stockton Zapasy Styl wolny – waga średnia do 79 kg

Brązowe medale

Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Raymond Smillie Boks waga półśrednia (66,678 kg)
Alex Wilson

Phil Edwards

Stanley Glover

James Ball

Lekkoaletyka Sztafeta 4x400 m mężczyzn
Ethel Smith Bieg na 100 m kobiet
Munroe Bourne

James Thompson

Garnet Ault

Walter Spence

Pływanie Sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn
Frederick Hedges

Frank Fiddes

John Hand

Herbert Richardson

Jack Murdoch

Athol Meech

Edgar Norris

William Ross

John Donnelly

Wioślarstwo Ósemka ze sternikiem
James Trifunov Zapasy Styl wolny – waga kogucia do 56 kg
Maurice Letchford Styl wolny – waga półśrednia do 72 kg

Wyniki zawodników

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/O 3. miejsce Pozycja Źródło
Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Frankie Martin waga musza (50,802 kg) BYE Francja Armand Apell

Porażka

NQ 9.- 16. [1]
Vince Glionna waga kogucia (53,525 kg) BYE Hans Ziglarski

Wygrana

Związek Południowej Afryki Harry Isaacs

Porażka

NQ 5.- 8. [2]
Fred Volkert waga piórkowa (57,152 kg) BYE Polska Jan Górny

Porażka

NQ 9.- 16. [3]
Frank Battaglia waga lekka (61,237 kg) Związek Południowej Afryki Bobbie Smith

Porażka

NQ 17.- 24. [4]
Raymond Smillie waga półśrednia (66,678 kg) Austria Hans Fraberger

Wygrana

Irlandia Patrick Lenehan

Wygrana

Japonia Kintaro Usuda

Wygrana

Argentyna Raúl Landini

Porażka

Francja Robert Galataud

Wygrana

[5]
Honoré Chevrier waga średnia (72,574 kg) BYE Szwecja Oscar Kjällander

Porażka

NQ 9.- 16. [6]
Don Carrick waga półciężka (79,378 kg) Luksemburg Jean Welter

Wygrana

Argentyna Víctor Avendaño

Porażka

NQ 5.- 8. [7]

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Joe Laporte wyścig indywidualny na czas 5:21:30 31. [8]
Alfred Tourville 5:51:05 56.
Torchy Peden 6:09:26 63.
Lew Elder DNF
Joe Laporte

Alfred Tourville

Torchy Peden

wyścig drużynowy na czas 17:22:01[9] 14. [10]

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Lew Elder 1 km na czas 1:19.0 11. [11]
Zawodnik Konkurencja Runda 1. Repasaże o Ćwierćfinał Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Runda 1. Runda 2.
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jim Davies sprint 13,6 s + niewielka strata do zwycięzcy 2. NN 3. NQ [12]
Lew Elder

Jim Davies

Andrew Hounting

Torchy Peden

wyścig drużynowy na dochodzenie 5:13.8 + 50 m straty do zwycięzcy 2. q 5:13.8 + 175 m straty do zwycięzcy 2. NQ [13]

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Percy Williams Bieg na 100 m 11.0 1. Q 10.6 1. Q 10.6 2. Q 10.8
[14]
John Fitzpatrick 11.0 1. Q NN 2. Q 10.9 6. NQ
George Hester NN 2. Q NN 4. NQ
Ralph Adams NN 2. Q NN 4. NQ
Percy Williams Bieg na 200 m 22.6 1. Q 21.8 2. Q 22.0 1. Q 21.8
[15]
John Fitzpatrick 22.8 1. Q 22.0 1. Q 22.0 3. Q 22.1 5.
Ralph Adams 22.5 2. Q NN 3. NQ
George Hester DQ NQ
James Ball Bieg na 400 m 55.8 1. Q 49.2 1. Q 48.6 1. Q 48.0
[16]
Alex Wilson 49.9 2. Q NN 2. Q 49.2 4. NQ
Phil Edwards 49.8 1. Q 49.2 1. Q 50.2 6. NQ
Fred Macbeth NN 2. Q NN 5. NQ
Phil Edwards Bieg na 800 m 1:59.4 1. Q 1:52.8 2. Q 1:54.0 4. [17]
George Little 1:57.8 2. Q 1:57.6 4. NQ
Alex Wilson 1:59.2 1. Q 1:57.1 6. NQ
John Walter NN 5. NQ
David Griffin Bieg na 1500 m NN 4. NQ [18]
Georg Docherty NN 5. NQ
John Walter NN 6. NQ
Arnold Walter NN 7. NQ
Vincent Callard Bieg na 5000 m NN 8. NQ [19]
William Kibblewhite DNF NQ
Arthur Keay DNF NQ
Clifford Bricker Maraton 2:39:24 10. [20]
John Miles 2:43:32 17.
Silas McLellan 2:49:33 26.
Francis Hughes 2:58:12 43.
Percy Wyer 2:58:52 45.
Warren Montabone Bieg na 400 m przez płotki 56.5 4. NQ [21]
Arthur Keay Bieg na 3000 m z przeszkodami NN 8. NQ [22]
Ralph Adams

John Fitzpatrick

George Hester

Percy Williams

Sztafeta 4x100 m 42.2 1. Q DQ [23]
Alex Wilson

Phil Edwards

Stanley Glover

James Ball

Sztafeta 4x400 m 3:22.0 2. Q 3:15.4
[24]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Fanny Rosenfeld Bieg na 100 m 12.6 1. Q 12.4 1. Q 12.3
[25]
Ethel Smith 12.6 1. Q NN 2. Q 12.3
Myrtle Cook 12.8 1. Q NN 2. Q DQ
Florence Bell 13.0 2. Q NN 3. NQ
Jean Thompson Bieg na 800 m 2:23.2 1. Q 2:21.4 4. [26]
Fanny Rosenfeld NN 3. Q 2:22.4 5.
Fanny Rosenfeld

Ethel Smith

Florence Bell

Myrtle Cook

Sztafeta 4x100 m 49.3 1. Q 48.4 WR
[27]

Konkurencje techniczne

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Alexander Munroe Skok wzwyż DQ NQ [28]
Victor Pickard Skok o tyczce 3,66 m 1. Q 3,95 m 4. [29]
Alexander Munroe Trójskok 13,87 m 16. NQ [30]
Doral Pilling Rzut oszczepem 59,16 m 12. NQ [31]
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Ethel Catherwood Skok wzwyż 1,40 m 1. Q 1,59 m WR
[32]

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Walter Spence 100 metrów stylem dowolnym 1:00.6 2. Q 1:01.4 3. q 1:01.4 6. [33]
Munroe Bourne NN 4. NQ [34]
Garnet Ault 400 metrów stylem dowolnym 5:18.8 1. Q NN 4. NQ [35]
James Thompson NN 4. NQ [36]
Garnet Ault 1500 metrów stylem dowolnym 22:55.8 2. Q 21:33.4 3. Q 21:46.0 6. [35]
James Thompson 22:56.6 3. NQ [36]
Munroe Bourne 100 metrów stylem grzbietowym 1:14.4 2. Q NN 4. NQ [34]
Walter Spence 200 metrów stylem klasycznym 2:56.6 1. Q 2:53.0 2. Q 2:57.2 6. [33]
John Aubin NN 4. NQ [37]
Munroe Bourne

James Thompson

Garnet Ault

Walter Spence

4x200 m stylem dowolnym 9:55.0 1. Q 9:47.8
[38]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Dorothy Prior 200 metrów stylem klasycznym NN 4. NQ [39]

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Oceny sędziów[40] Punkty[41] Pozycja Oceny sędziów[40] Punkty[41] Pozycja
Alfred Phillips Skoki z trampoliny 17 pkt 134,1 pkt 3. Q 32,5 pkt 149,48 pkt 7. [42]
Skoki z wieży 14 pkt 78,42 pkt 3. Q 35 pkt 77,26 pkt 7. [43]

Wioślarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda 1. Repasaże o rundę 2. Runda 2. Repasaże o ćwierćfinał Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Joseph Wright Jr Jedynka 7:57.8 1. Q BYE 8:45.0 2. 7:49.6 1. Q 7:57.6 2. NQ [44]
Joseph Wright

Jack Guest

Dwójka pódwójna 7:48.2 1. Q BYE 6:58.6 2. 7:21.8 1. Q 6:42.2 1.(walkower) Q 6:58.0 1. Q 6:51.0 2.
[45]
Frederick Hedges

Frank Fiddes

John Hand

Herbert Richardson

Jack Murdoch

Athol Meech

Edgar Norris

William Ross

John Donnelly

Ósemka ze sternikiem 6:29.8 1. Q BYE 6:59.0 1. Q[46] BYE 6:37.4 1. Q 6:03.8 2. NQ
[47]

Zapasy

Styl wolny

Zawodnik Konkurencja Turniej o złoty medal Turniej o srebrny medal Turniej o brązowy medal Pozycja Źródło
1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Półfinały Finał Półfinały Finał
Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

James Trifunov waga kogucia Belgia Edmond Spapen

Porażka

NQ Finlandia Kaarlo Mäkinen

Wygrana

[48]
Daniel McDonald waga piórkowa BYE Wielka Brytania Harold Angus

Wygrana

Szwajcaria Hans Minder

Porażka

NQ 6. [49]
Maurice Letchford waga półśrednia BYE Belgia Hyacinthe Roosen

Wygrana

Stany Zjednoczone Lloyd Appleton

Porażka

NQ Wielka Brytania Robert Cook

Wygrana

Francja Jean Jourlin
[50]
Donald Stockton waga średnia BYE Wielka Brytania Samuel Rabin

Wygrana

Szwajcaria Ernst Kyburz

Porażka

NQ BYE Związek Południowej Afryki Anton Praeg

Porażka

[51]
Earl McCready waga ciężka Stany Zjednoczone Edward George

Porażka

NQ 6. [52]

Przypisy

  1. Frankie Martin Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2012-10-19] (ang.).
  2. Vince Glionna Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  3. Fred Volkert Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  4. Frank Battaglia Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  5. Ray Smillie Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-10] (ang.).
  6. Honoré Chevrier Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  7. Don Carrick Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
  8. Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  9. Na podstawie czasów trzech najlepszych kanadyjskich zawodników w wyścigu indywidualnym.
  10. Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Road Race, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  11. Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 1,000 metres Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-06-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  12. Jim Davies Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2014-12-27] (ang.).
  13. Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Team Pursuit, 4,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  14. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 100 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  15. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 200 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  16. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 400 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  17. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 800 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  18. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 1,500 metres Round One | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-09] (ang.).
  19. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 5,000 metres Round One | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-25] (ang.).
  20. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Marathon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  21. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 400 metres Hurdles Round One | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2011-08-22] (ang.).
  22. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 3,000 metres Steeplechase Round One | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2009-07-07] (ang.).
  23. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 4 × 100 metres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  24. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 4 × 400 metres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  25. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women’s 100 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  26. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women’s 800 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  27. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women’s 4 × 100 metres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  28. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s High Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  29. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Pole Vault, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  30. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Triple Jump Qualifying Round | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
  31. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Javelin Throw Qualifying Round | Olympics at Sports-Reference.com, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
  32. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women’s High Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  33. a b Walter Spence Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  34. a b Munroe Bourne Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  35. a b Garnet Ault Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2011-08-29] (ang.).
  36. a b Jimmy Thompson Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2013-11-05] (ang.).
  37. Jack Aubin Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2012-07-06] (ang.).
  38. Swimming at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s 4 × 200 metres Freestyle Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17] (ang.).
  39. Dorothy Prior Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-02] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
  40. a b Suma punktów, będących równowartością pozycji przyznanych zawodnikowi przez sędziów; brana pod uwagę w końcowej klasyfikacji.
  41. a b Średnia arytmetyczna punktów przyznanych przez sędziów, brana pod uwagę w przypadku remisu w ocenach u co najmniej dwóch zawodników.
  42. Diving at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Springboard, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-06-26] (ang.).
  43. Diving at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Platform, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-06-26] (ang.).
  44. Rowing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Single Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
  45. Rowing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Double Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
  46. W swoim biegu Kanadyjczycy płynęli sami.
  47. Rowing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Coxed Eights, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-18] (ang.).
  48. Wrestling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Bantamweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
  49. Wrestling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Featherweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2013-06-22] (ang.).
  50. Wrestling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Welterweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-15] (ang.).
  51. Wrestling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Middleweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2013-06-19] (ang.).
  52. Wrestling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men’s Heavyweight, Freestyle, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-07-03] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928
Listen to this article