Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Charmaine Crooks
Liczba zawodników 304 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 21.
Złoto
3
Srebro
11
Brąz
8
Razem
22

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie reprezentowało 303 sportowców (152 mężczyzn i 151 kobiet) startujących w 25 dyscyplinach. Sportowcy Kanady zdobyli 22 medale.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Donovan Bailey
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 9,84 s[1]
Złoto
Robert Esmie
Glenroy Gilbert
Bruny Surin
Donovan Bailey
Carlton Chambers
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
bieg sztafetowy 4 × 100 m mężczyzn 37,69 s
Złoto
Marnie McBean
Kathleen Heddle
Wioślarstwo
dwójka podwójna kobiet 6:56,84[2]
Srebro
David Defiagbon
Boks
kategoria półciężka w finale przegrał z Kubańczykiem Félixem Savónem
Srebro
Caroline Brunet
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:47,89[3]
Srebro
Brian Walton
Kolarstwo torowe
wyścig punktowy mężczyzn 29 pkt[4]
Srebro
Derek Porter-Nesbitt
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 6:47,46[5]
Srebro
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
Brian Peaker
Wioślarstwo
męska czwórka bez sternika wagi lekkiej 6:10,13[5]
Srebro
Silken Laumann
Wioślarstwo
jedynka kobiet 7:35,15[2]
Srebro
Heather McDermid, Tosha Tsang, Maria Maunder, Alison Korn, Emma Robinson, Anna Van der Kamp, Jessica Monroe, Theresa Luke, Lesley Thompson
Wioślarstwo
ósemka kobiet 6:24,05[2]
Srebro
Alison Sydor
Kolarstwo górskie
cross-country kobiet 1:51:58 h[6]
Srebro
Marianne Limpert
Pływanie
200 m stylem zmiennym kobiet 2:14,35[7]
Srebro
Christine Larsen, Karen Clark, Sylvie Fréchette, Janice Bremner, Karen Fonteyne, Valérie Hould-Marchand, Erin Woodley, Cari Read, Lisa Alexander
Pływanie synchroniczne
drużynowo 98,367 pkt[8]
Srebro
Guivi Sissaouri
Zapasy
waga do 57 kg styl wolny mężczyzn w finale przegrał z Amerykaninem Kendallem Crossem
Brąz
Curt Harnett
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn w wyścigach o 3 miejsce pokonał Australijczyka Gary Neiwanda 2:0[9]
Brąz
Clara Hughes
Kolarstwo Szosowe
wyścig ze startu wspólnego kobiet 2:36:44 h[10]
Brąz
Clara Hughes
Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas kobiet 37:13 min[11]
Brąz
Curtis Myden
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn 2:01,13[12]
Brąz
Curtis Myden
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:16,28[12]
Brąz
Annie Pelletier
Skoki do wody
trampolina kobiet 509,64 pkt[13]
Brąz
John Child, Mark Heese
Siatkówka plażowa
turniej mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonali duet portugalski Miguel Maia João Brenha 2:0 (12-5, 12-8)[10]
Brąz
Laryssa Biesenthal
Marnie McBean
Diane O’Grady
Kathleen Heddle
Wioślarstwo
czwórka podwójna 6:30,38[2]

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

  • Iain Sydie – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Jaimie Dawson – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Anil Kaul, Iain Sydie – gra podwójna – 17. miejsce,
  • Darryl Yung, Jaimie Dawson – gra podwójna – 17. miejsce,

Kobiety

  • Denyse Julien – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Doris Piché – gra pojedyncza – 17. miejsce
  • Denyse Julien, Si-An Deng – gra podwójna – 17. miejsce,

Miksty

  • Denyse Julien, Darryl Yung – 9. miejsce,
  • Doris Piché, Iain Sydie- 17, miejsce,
  • Si-An Deng, Anil Kaul – 17. miejsce,

Koszykówka

Kobiety

  • Bev Smith, Karla Karch-Gailus, Camille Thompson, Sue Stewart, Shawna Molcak, Jodi Evans, Cynthia Johnston, Dianne Norman, Martina Jerant, Kelly Boucher, Andrea Blackwell, Marlelynn Lange-Harris – 11. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Domenic Figliomeni – waga papierowa (do 48 kg) – 17. miejsce,
  • Claude Lambert – waga kogucia (do 54 kg) – 17. miejsce,
  • Casey Patton – waga piórkowa (do 57 kg) – 17. miejsce,
  • Mike Strange – waga lekka (do 60 kg) – 5. miejsce,
  • Phil Boudreault – waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) – 9. miejsce,
  • Hercules Kyvelos – waga półśrednia (do 67 kg) – 17. miejsce,
  • Nick Farrell – waga lekkośrednia (do 71 kg) – 17. miejsce,
  • Randall Thompson – waga średnia (do 75 kg) – 17. miejsce,
  • Troy Amos-Ross – waga półciężka (do 81 kg) – 6. miejsce,
  • David Defiagbon – waga ciężka (do 91 kg) – 2. miejsce,
  • Jean-François Bergeron – waga superciężka (powyżej 91 kg) – 9. miejsce,

Gimnastyka

Mężczyźni

  • Alan Nolet
    • wielobój indywidualnie – 56. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 72. miejsce,
    • skok przez konia – 76. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 80. miejsce
    • ćwiczenia na drążku – 74. miejsce
    • ćwiczenia na kółkach – 81. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 78. miejsce,
  • Richard Ikeda
    • wielobój indywidualnie – 63. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 80. miejsce,
    • skok przez konia – 90. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 91. miejsce,
    • ćwiczenia na drążku – 91. miejsce,
    • ćwiczenia na kółkach – 96. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 45. miejsce,
  • Kris Burley
    • wielobój indywidualnie – 69. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 81. miejsce,
    • skok przez konia – 40. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 64. miejsce,
    • ćwiczenia na drążku – 88. miejsce,
    • ćwiczenia na kółkach – 97. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami – 96. miejsce

Kobiety

  • Yvonne Tousek
    • wielobój indywidualnie – 26. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 56. miejsce,
    • skok przez konia – 58. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 71. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni – 30. miejsce,
  • Jennifer Exaltacion
    • wielobój indywidualnie – 54. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 82. miejsce,
    • skok przez konia – 80. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 68. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni – 47. miejsce,
  • Shanyn MacEachern
    • wielobój indywidualnie – 62. miejsce,
    • ćwiczenia wolne – 67. miejsce,
    • skok przez konia – 52. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach – 55. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni – 87. miejsce,
  • Camille Martens – gimnastyka artystyczna indywidualnie – odpadła w eliminacjach,

Jeździectwo

  • Leonie Bramall – ujeźdzenie indywidualnie – 29. miejsce,
  • Evi Strasser – ujeżdżenie indywidualnie – 43. miejsce,
  • Gina Smith – ujeżdżenie indywidualnie – 44. miejsce,
  • Leonie Bramall, Evi Strasser, Gina Smith – ujeżdżenie drużynowo – 10. miejsce,
  • Ian Millar – skoki przez przeszkody indywidualnie – 46. miejsce,
  • Malcolm Cone – skoki przez przeszkody indywidualnie – 52. miejsce
  • Linda Southern-Heathcott – skoki przez przeszkody indywidualnie – 58. miejsce,
  • Christopher Delia – skoki przez przeszkody indywidualnie – 66. miejsce,
  • Ian Millar, Malcolm Cone, Linda Southern-Heathcott, Christopher Delia – skoki przez przeszkody drużynowo – 16. miejsce,
  • Kelli McMullen-Temple – WKKW indywidualnie – 18. miejsce,
  • Kelli McMullen-Temple, Claire Smith, Stuart Young-Black, Therese Washtock – WKKW drużynowo – 14. miejsce,

Judo

Mężczyźni

  • Taro Tan – waga do 65 kg – 17. miejsce,
  • Colin Morgan – waga do 78 kg – 21. miejsce,
  • Nicolas Gill – waga do 86 kg – 7. miejsce,
  • Keith Morgan – waga do 95 kg – 17. miejsce,

Kobiety

  • Carolyne Lepage – waga do 48 kg – 13. miejsce,
  • Nathalie Gosselin – waga do 52 kg – 14. miejsce,
  • Marie-Josée Morneau – waga do 56 kg – 16. miejsce,
  • Michelle Buckingham – waga do 61 kg – 13. miejsce,
  • Niki Jenkins – waga do 72 kg – 13. miejsce,
  • Nancy Filteau – waga powyżej 72 kg – 9. miejsce,

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Renn Crichlow – K-1 500 m – odpadł w półfinale,
  • Erik Gervais – K-1 1000 m – odpadł w repasażach,
  • Mihai Apostol, Peter Giles, Liam Jewell, Renn Crichlow – K-4 1000 m – 7. miejsce,
  • Steve Giles – C-1 500 m – 8. miejsce,
  • Gavin Maxwell – C-1 1000 m – odpadł w repasażach,
  • Attila Buday, Tamas Buday Jr. – C-2 500 m – odpadli w półfinale,
  • Steve Giles, Dan Howe – C-2 1000 m – 9. miejsce,
  • David Ford – kajakarstwo górskie K-1 – 15. miejsce,
  • Larry Norman – kajakarstwo górskie C-1 – 8. miejsce,
  • Benoît Gauthier, François Letourneau – kajakarstwo górskie C-2 – 8. miejsce,

Kobiety

  • Caroline Brunet – K-1 500 m – 2. miejsce
  • Marie-Josée Gibeau-Ouimet, Corrina Kennedy – K-2 500 m – 5. miejsce,
  • Marie-Josée Gibeau-Ouimet, Alison Herst, Klara MacAskill, Corrina Kennedy – K-4 500 m – 5. miejsce,
  • Margaret Langford – kajakarstwo górskie K-1 – 8. miejsce,
  • Sheryl Boyle – kajakarstwo górskie K-1 – 27. miejsce

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Stephen Bauer – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 41. miejsce,
  • Michael Barry – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 64. miejsce,
  • Gordon Fraser – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 75. miejsce,
  • Eric Wohlberg
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 80. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 26. miejsce,
  • Jacques Landry – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 88. miejsce,
  • Curt Harnett – kolarstwo torowe sprint – 3. miejsce,
  • Brian Walton – kolarstwo torowe wyścig punktowy – 2. miejsce,
  • Warren Sallenback – kolarstwo górskie cross-country – 13. miejsce,
  • Andreas Hestler – kolarstwo górskie cross-country – 31. miejsce,

Kobiety

  • Clara Hughes
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 3. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 3. miejsce,
  • Sue Palmer-Komar – kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – 10. miejsce,
  • Linda Jackson
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – nie ukończyła wyścigu,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas – 9. miejsce,
  • Tanya Dubnicoff – kolarstwo torowe sprint – 8. miejsce,
  • Alison Sydor – kolarstwo górskie cross-country – 2. miejsce,
  • Lesley Tomlinson – kolarstwo górskie cross-country – 13. miejsce,

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Donovan Bailey – bieg na 100 m – 1. miejsce,
  • Bruny Surin – bieg na 100 m – odpadł w półfinale,
  • Glenroy Gilbert – bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • O’Brian Gibbons – bieg na 200 m – odpadł w eliminacjach,
  • Carlton Chambers – bieg na 200 m – odpadł w eliminacjach,
  • Peter Ogilvie – bieg na 200 m – odpadł w eliminacjach,
  • Robert Esmie, Glenroy Gilbert, Bruny Surin, Donovan Bailey, Carlton Chambers[14] – sztafeta 4 × 100 m mężczyzn – 1. miejsce
  • Graham Hood – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Jeff Schiebler – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Peter Fonseca – maraton – 21. miejsce,
  • Carey Nelson – maraton – 35. miejsce,
  • Bruce Deacon – maraton – 39. miejsce,
  • Timothy Kroeker – bieg na 110 m przez płotki – odpadł w ćwierćfinale,
  • Joël Bourgeois – bieg na 3000 m z przeszkodami – odpadł w półfinale,
  • Martin St. Pierre – chód na 20 km – 36. miejsce,
  • Arturo Huerta – chód na 20 km – 42. miejsce,
  • Tim Berrett – chód na 50 km – 10. miejsce,
  • Charles Lefrançois – skok wzwyż – 15. miejsce,
  • Richard Duncan – skok w dal – 34. miejsce,
  • Bradley Snyder – pchnięcie kulą – 31. miejsce,
  • Jason Tunks – rzut dyskiem – 33. miejsce,
  • Mike Smith – dziesięciobój – 13. miejsce,

Kobiety

  • Tara Perry – bieg na 200 m – odpadła w eliminacjach,
  • LaDonna Antoine – bieg na 400 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Charmaine Crooks – bieg na 800 m – odpadła w ćwierćfinale,
  • Leah Pells – bieg na 1500 m – 4. miejsce,
  • Paula Schnurr – bieg na 1500 m – odpadła w eliminacjach,
  • Kathy Butler – bieg na 5000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Robyn Meagher – bieg na 5000 m – odpadła w eliminacjach,
  • Danuta Bartoszek – maraton – 32. miejsce,
  • May Allison – maraton – 52. miejsce,
  • Katie Anderson – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w ćwierćfinale,
  • Lesley Tashlin – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w eliminacjach,
  • Sonia Paquette – bieg na 100 m przez płotki – odpadła w eliminacjach,
  • Rosey Edeh – bieg na 400 m przez płotki – 6. miejsce,
  • Katie Anderson, Tara Perry, LaDonna Antoine, Lesley Tashlin – sztafeta 4 × 100 m – odpadły w eliminacjach,
  • Janice McCaffrey – chód na 10 km – 25. miejsce,
  • Tina Poitras – chód na 10 km – 32. miejsce,
  • Nicole Devonish – skok w dal – 34. miejsce,
  • Catherine Bond-Mills – siedmiobój – 25. miejsce,

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Jeannot Robitaille – indywidualnie – 37. miejsce,
  • Robert Rusnov – indywidualnie – 38. miejsce,
  • Kevin Sally – indywidualnie – 49. miejsce,
  • Jeannot Robitaille, Robert Rusnov, Kevin Sally – drużynowo – 15. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Hugues Legault – 50 m stylem dowolnym – 39. miejsce,
  • Stephen Clarke
    • 100 m stylem dowolnym – 15. miejsce,
    • 100 m stylem motylkowym – 7. miejsce,
  • Robert Braknis – 100 m stylem grzbietowym – 16. miejsce,
  • Chris Renaud
    • 100 m stylem grzbietowym – 18. miejsce,
    • 200 m stylem grzbietowym – 10. miejsce,
  • Jon Cleveland
    • 100 m stylem klasycznym – 23. miejsce,
    • 200 m stylem klasycznym – 15. miejsce,
  • Eddie Parenti – 100 m stylem motylkowym – 15. miejsce,
  • Casey Barrett – 200 m stylem motylkowym – 11. miejsce,
  • Curtis Myden
    • 200 m stylem zmiennym – 3. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym – 3. miejsce,
  • Robert Braknis, Stephen Clarke, Jon Cleveland, Eddie Parenti – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 12. miejsce,

Kobiety

  • Martine Dessureault – 50 m stylem dowolnym – 26. miejsce,
  • Laura Nicholls – 50 m stylem dowolnym – 29. miejsce,
  • Shannon Shakespeare – 100 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
  • Joanne Malar – 200 m stylem dowolnym – 16. miejsce,
  • Andrea Schwartz – 400 m stylem dowolnym – 20. miejsce,
  • Nikki Dryden – 800 m stylem dowolnym – 14. miejsce,
  • Stephanie Richardson – 800 m stylem dowolnym – 19. miejsce,
  • Shannon Shakespeare, Julie Howard, Andrea Moody, Marianne Limpert – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
  • Marianne Limpert, Shannon Shakespeare, Andrea Schwartz, Jessica Deglau, Joanne Malar[15], Sophie Simard[15] – 5. miejsce,
  • Julie Howard
    • 100 m stylem grzbietowym – 15. miejsce,
    • 200 m stylem grzbietowym – 20. miejsce,
  • Guylaine Cloutier – 100 m stylem klasycznym – 6. miejsce,
  • Lisa Flood – 100 m stylem klasycznym – 10. miejsce,
  • Christin Petelski – 200 m stylem klasycznym – 8. miejsce,
  • Riley Mants – 200 m stylem klasycznym – 19. miejsce,
  • Sarah Evanetz – 100 m stylem motylkowym – 15. miejsce,
  • Jessica Amey – 100 m stylem motylkowym – 25. miejsce,
  • Jessica Deglau – 200 m stylem motylkowym – 6. miejsce,
  • Andrea Schwartz – 200 m stylem motylkowym – 15. miejsce,
  • Marianne Limpert – 200 m stylem zmiennym – 2. miejsce,
  • Joanne Malar
    • 200 m stylem zmiennym – 4. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym – 9. miejsce,
  • Joanne Malar – 400 m stylem zmiennym – 11. miejsce,
  • Julie Howard, Guylaine Cloutier, Sarah Evanetz, Shannon Shakespeare – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 5. miejsce

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Christine Larsen, Karen Clark, Sylvie Fréchette, Janice Bremner, Karen Fonteyne, Valérie Hould-Marchand, Erin Woodley, Cari Read, Lisa Alexander – drużynowo – 2. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Jean Lavertue – waga do 64 kg – 28. miejsce,
  • Serge Tremblay – waga do 83 kg – 13. miejsce

Siatkówka

Mężczyźni

  • John Child, Mark Heese – siatkówka plażowa – 3. miejsce,
  • Edward Drakich, Marc Dunn – siatkówka plażowa – 17. miejsce,

Kobiety

  • Margo Malowney, Barbara Broen-Ouelette – siatkówka plażowa – 17. miejsce
  • Diane Ratnik, Josée Corbeil, Katrina von Sass, Brigitte Soucy, Erminia Russo, Michelle Sawatzky, Janis Kelly, Lori Ann Mundt, Kathy Tough, Wanda Guenette, Christine Stark, Kerri Ann Buchberger – 9. miejsce

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Philippe Comtois – trampolina – 16. miejsce,
  • David Bédard – trampolina – 19. miejsce,

Kobiety

  • Annie Pelletier – trampolina – 3. miejsce
  • Eryn Bulmer – trampolina – 21. miejsce,
  • Paige Gordon – platforma (wieża) – 21. miejsce,
  • Anne Montminy – platforma (wieża) – 24. miejsce,

Softball

Kobiety

  • Sandy Beasley, Juanita Clayton, Karen Doell, Carrie Flemmer, Kelly Kelland, Kara McGaw, Pauline Maurice, Candace Murray, Christine Parris, Lori Sippel, Karen Snelgrove, Debbie Sonnenberg, Alecia Stephenson, Colleen Thorburn-Smith, Carmie Vairo – 5. miejsce,

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Jean-François Sénécal – karabin pneumatyczny 10 m – 30, miejsce,
  • Michel Dion
    • karabin małokalibrowy 3 pozycje 50 m – 43. miejsce,
    • karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 30. miejsce,
  • George Leary – trap – 8. miejsce,
  • Ian Shaw – trap – 45. miejsce,
  • Kirk Reynolds – podwójny trap – 12. miejsce,
  • Rodney Boll – podwójny trap – 19. miejsce,
  • Clayton Miller – skeet – 20. miejsce,
  • Jason Caswell – skeet – 53. miejsce,

Kobiety

  • Cynthia Meyer – podwójny trap – 15. miejsce,

Szermierka

Mężczyźni

  • Jean-Marc Chouinard – szpada indywidualnie – 19. miejsce,
  • Danek Nowosielski – szpada indywidualnie – 20. miejsce,
  • James Ransom – szpada indywidualnie – 38. miejsce,
  • Jean-Marc Chouinard, Danek Nowosielski, James Ransom – szpada drużynowo – 9. miejsce,
  • Jean-Paul Banos – szabla indywidualnie – 29. miejsce,
  • Tony Plourde – szabla indywidualnie – 30. miejsce
  • Jean-Marie Banos – szabla indywidualnie – 31. miejsce,
  • Jean-Paul Banos, Tony Plourde, Jean-Marie Banos – szabla drużynowo – 10. miejsce,

Tenis stołowy

Mężczyźni

  • Johnny Huang – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Joe Ng – gra pojedyncza – 49. miejsce,
  • Joe Ng, Johnny Huang – gra podwójna – 17. miejsce,

Kobiety

  • Lijuan Geng – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Petra Cada – gra pojedyncza – 49. miejsce,
  • Barbara Chiu, Lijuan Geng – gra podwójna – 17. miejsce,

Tenis ziemny

Mężczyźni

Kobiety

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Derek Porter-Nesbitt – jedynki – 2. miejsce
  • Michael Forgeron, Todd Hallett – dwójka podwójna – 7. miejsce,
  • Greg Stevenson, Phil Graham, Henry Hering, Mark Platt, Darren Barber, Andy Crosby, Scott Brodie, Adam Parfitt, Pat Newman – ósemka – 4. miejsce,
  • Jeffrey Lay, Dave Boyes, Gavin Hassett, Brian Peaker – czwórka bez sternika wagi lekkiej – 2. miejsce

Kobiety

Zapasy

Mężczyźni

  • Ainsley Robinson – styl klasyczny waga do 62 kg – 18. miejsce,
  • Colin Daynes – styl klasyczny waga do 68 kg – 14. miejsce,
  • Doug Cox – styl klasyczny waga do 90 kg – 19. miejsce,
  • Colbie Bell – styl klasyczny waga do 100 kg – 17. miejsce,
  • Yogi Johl – styl klasyczny waga do 130 kg – 13. miejsce,
  • Paul Ragusa – styl wolny waga do 48 kg – 16. miejsce,
  • Gregory Woodcroft – styl wolny waga do 52 kg – 8. miejsce,
  • Giuvi Sissaouri – styl wolny waga do 57 kg – 2. miejsce,
  • Marty Calder – styl wolny waga do 62 kg – 7. miejsce,
  • Craig Roberts – styl wolny waga do 68 kg – 12. miejsce,
  • David Hohl – styl wolny waga do 74 kg – 9. miejsce,
  • Scott Bianco – styl wolny waga do 90 kg – 15. miejsce,
  • Oleg Ladik – styl wolny waga do 100 kg – 8. miejsce,
  • Andy Borodow – styl wolny waga do 130 kg – 14. miejsce,

Żeglarstwo

  • Alain Bolduc – windsufring mężczyzn – 16. miejsce,
  • Richard Clarke – klasa Finn – 9. miejsce,
  • Paul Hannam, Brian Storey – klasa 470 mężczyźni – 20. miejsce,
  • Rod Davies – klasa Laser – 26. miejsce,
  • Ross MacDonald, Eric Jespersen – klasa Star – 14. miejsce,
  • Marc Peers, Roy Janse – klasa Tornado – 11. miejsce,
  • William Abbott, Joanne Abbott, Brad Boston – klasa Soling – 5. miejsce,
  • Caroll-Ann Alie – windsurfing kobiet – 12. miejsce,
  • Tine Moberg-Parker – klasa Europa – 13. miejsce,
  • Leigh Andrew-Pearson, Penny Stamper-Davis – klasa 470 kobiet – 9. miejsce,

Przypisy

  1. Rekord świata
  2. a b c d Rowing – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  3. Canoening – Olympic Games – Flatwater 1996 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  4. Track Cycling – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  5. a b Rowing – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  6. Mountain Bike – Olympic Games 1996 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  7. Swimming – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  8. Synchronized Swimming – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  9. LA84 Fundation – oficial olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-04-18] [zarchiwizowane z adresu 2018-11-04] (ang.).
  10. a b BVB_Olympic_Results.pdf, fivb.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  11. Cycling – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  12. a b Swimming – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  13. Diving – Olympic Games 1996 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  14. Startował w biegach eliminacyjnych i półfinale
  15. a b Startowała w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article