Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Rosannagh MacLennan
Liczba zawodników 310 w 175 konkurencjach w 31 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 20.
Złoto
4
Srebro
3
Brąz
15
Razem
22

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 314 zawodników: 127 mężczyzn i 183 kobiet. Był to dwudziesty szósty start reprezentacji Kanady na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Penny Oleksiak
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 52,70 s[1] 11 sierpnia
Złoto
Rosannagh MacLennan
Gimnastyka
trampolina kobiet 58,465 pkt[2] 12 sierpnia
Złoto
Derek Drouin
Lekkoatletyka
skok wzwyż mężczyzn 2,38 m[3] 16 sierpnia
Złoto
Erica Wiebe
Zapasy
styl wolny waga powyżej 75 kg kobiet W finale pokonała reprezentantkę Kazachstanu Giuzel Maniurowa[4] 18 sierpnia
Srebro
Penny Oleksiak
Pływanie
100 m stylem motylkowy kobiet 56,46 s[1] 7 sierpnia
Srebro
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
Wioślarstwo
dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet 7:05,88[5] 12 sierpnia
Srebro
Andre De Grasse
Lekkoatletyka
bieg na 200 m mężczyzn 20,02 s[3] 18 sierpnia
Brąz
Sandrine Mainville
Chantal van Landeghem
Taylor Ruck
Michelle Williams[6]
Penny Oleksiak[7]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 3:32,89[1] 6 sierpnia
Brąz
Britt Benn
Hannah Darling
Bianca Farella
Jen Kish
Ghislaine Landry
Megan Lukan
Kayla Moleschi
Karen Paquin
Kelly Russell
Ashley Steacy
Natasha Watcham-Roy
Charity Williams
Rugby
turniej kobiet W meczu o brązowy medal pokonały reprezentację Wielkiej Brytanii 33:10[8] 8 sierpnia
Brąz
Kylie Masse
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 58,76 s[1] 8 sierpnia
Brąz
Meaghan Benfeito
Roseline Filion
Skoki do wody
Wieża 10 m synchronicznie kobiet 336,18 pkt[9] 9 sierpnia
Brąz
Katerine Savard
Taylor Ruck
Brittany MacLean[7]
Penny Oleksiak[7]
Emily Overholt[6]
Kennedy Goss[6]
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet 7:45,39[1] 10 sierpnia
Brąz
Hilary Caldwell
Pływanie
200 m stylem grzbietowym kobiet 2:07,54[1] 12 sierpnia
Brąz
Allison Beveridge
Jasmin Glaesser
Laura Brown[6]
Kirsti Lay[10]
Georgia Simmerling
Kolarstwo torowe
wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet 4:14,62[11] 13 sierpnia
Brąz
Brianne Theisen-Eaton
Lekkoatletyka
Siedmiobój 6653 pkt[12] 13 sierpnia
Brąz
Andre De Grasse
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 9,91 s[3] 14 sierpnia
Brąz
Meaghan Benfeito
Skoki do wody
Wieża 10 m indywidualnie kobiet 389,20 pkt[9] 18 sierpnia
Brąz
Damian Warner
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 8666 pkt[3] 18 sierpnia
Brąz
Stephanie Labbé
Ashley Lawrence
Allysha Chapman
Desiree Scott
Kadeisha Buchanan
Christine Sinclair
Shelina Zadorsky
Sophie Schmidt
Rebecca Quinn
Melissa Tancredi
Deanne Rose
Nichelle Prince
Rhian Wilkinson
Janine Beckie
Diana Matheson
Jessie Fleming
Josée Bélanger
Sabrina D'Angelo
Piłka nożna
turniej kobiet W meczu o brązowy medal pokonały reprezentację Brazylii 2:1[13] 19 sierpnia
Brąz
Eric Lamaze
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie 4 pkt[14] 19 sierpnia
Brąz
Akeem Haynes
Aaron Brown
Brendon Rodney
Andre De Grasse
Mobolade Ajomale[6]
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn 37,64 s[3] 19 sierpnia
Brąz
Catharine Pendrel
Kolarstwo górskie
cross-country kobiet 1:31:41[15] 20 sierpnia

Skład kadry

Badminton

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Martin Giuffre gra pojedyncza (m) Hongkong Ng
0:2 (11-21,14-21)
Portugalia Martins
2:1 (14-21,24-22, 21-6)
N/A 2. NQ [16]
Michelle Li gra pojedyncza (k) Węgry Sárosi
2:0 (21-11,21-8)
Indie Sindhu
1:2 (21-13,15-21,17-21)
N/A 2. NQ [17]

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Arthur Biyarslanov waga lekkopółśrednia mężczyzn Jordania Al-Kasbeh
W 3-0
Niemcy Harut’yunyan
P 0-3
NQ [18]
Mandy Bujold waga musza kobiet N/A Uzbekistan Mirzajewa
W 3-0
Ren
P 0-3
NQ [19]
Ariane Fortin waga średnia kobiet N/A Kazachstan Szakimowa
P 1-2
NQ [20]

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Scott Morgan Ćwiczenia wolne 14,966 N/A 14,966 18. NQ [21]
Kółka N/A 14,533 N/A 14,533 27. NQ
skoki N/A 14,470 N/A 14,470 14. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Ellie Black Wielobój drużynowy 14,499 14,500 13,566 14,133 56,965 13. NQ [22]
Shallon Olsen 14,950 N/A 13,866 N/A [23]
Isabela Onyshko 14,000 14,733 14,533 13,966 57,232 10. [24]
Brittany Rogers 14,666 14,266 13,466 N/A [25]
Rose-Kaying Woo N/A 13,733 13,233 13,566 N/A [26]
RAZEM 44,732 43,499 41,565 41,965 171,761 9. [27]
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrządy Razem Pozycja Przyrządy Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Ellie Black wielobój indywidualnie 14,499 14,500 13,566 14,133 56,965 13. 14,866 14,500 14,566 14,366 58,298 5. [22]
Isabela Onyshko 14,000 14,733 14,533 13,966 57,232 10. 13,933 14,166 14,366 13,900 56,365 18. [24]
Równoważnia 14,533 NQ 14,533 10. 13,400 NQ 13,400 8.
Shallon Olsen skoki 14,950 N/A 14,950 6. 14,816 N/A 14,816 8. [23]

Skoki na trampolinie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Kara Razem Pozycja Trudność Wykonanie Lot Kara Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Jason Burnett mężczyźni 49,320 54,395 103,715 14. NQ [28]
Rosannagh MacLennan kobiety 47,490 55,640 103,130 3. 15,000 25,200 16,265 56,465
[2]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Graham DeLaet Mężczyźni 66 71 74 69 280 - 4 20. [29]
David Hearn 73 70 74 66 283 - 1 30.
Brooke Henderson kobiety 70 64 75 67 276 - 8 7.
Alena Sharp 72 69 75 69 285 +1 30.

Hokej na trawie

Turniej mężczyzn

  • Benjamin Martin
  • Scott Tupper
  • Devohn Noronha-Teixeira
  • Gabriel Ho-Garcia
  • Keegan Pereira
  • Jagdish Gill
  • Adam Froese
  • Gordon Johnston
  • Brenden Bissett
  • Mark Pearson
  • Matthew Sarmento
  • Iain Smythe
  • Matthew Guest
  • Sukhi Panesar
  • Taylor Curran
  • David Carter
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Kanada mężczyźni  Niemcy
2:6
 Argentyna
1:3
 Holandia
0:7
 Irlandia
2:4
 Indie
2:2
6. NQ 11. [30]

Jeździectwo

Ujeżdżenie
Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał Źródło
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Megan Lane Ujeżdżenie indywidualnie Caravella 71,286 32. NQ [14]
Belinda Trussell Anton 72,214 26. 72,325. 27. NQ
Skoki przez przeszkody
Zawodnik Konkurencja Koń Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał Źródło
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Poz. Błędy Poz.
Yann Candele Skoki indywidualnie First Choice 15 4 27. 0 4 15. 4 8 18. 12 32. NQ 12 32. [14]
Tiffany Foster Tripple X III 4 27. 4 8 30. 0 8 18. 4 16. 21 26. 21 26.
Eric Lamaze Fine Lady 5 0 1. 0 0 1. 0 0 1. 0 1. 0 1. 4
Amy Millar Heros 0 1. 5 5 26. 12 17 38. NQ
Yann Candele
Tiffany Foster
Eric Lamaze
Amy Millar
Skoki drużynowo jak wyżej N/A 4 3. 8 3. 8 4.
WKKW
Zawodnik Konkurencja Koń Ujeżdżenie Cross country Skoki
(runda kwalifikacyjna)
Razem Skoki
(runda finałowa)
Finał Pozycja Źródło
Rebecca Howard WKKW indywidualnie Riddle Master 49,40 12,40 0,00 61,80 4,00 65,80 10. [14]
Colleen Loach Qorry Blue d'Argouges 56,50 85,20 4,00 145,70 NQ 145,70 42.
Kathryn Robinson Let It Bee 49,40 Wyeliminowana NQ
Jessica Phoenix A Little Romance 52,00 75,60 4,00 131,60 NQ 131,60 38.
Rebecca Howard
Colleen Loach
Kathryn Robinson
Jessica Phoenix
drużynowo jak wyżej jak wyżej N/A 821,00 10.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sérgio Pessoa - 60 kg BYE Gruzja Papinaszwili
P 000-001
NQ [31]
Antoine Bouchard - 66 kg Papua-Nowa Gwinea Ovinou
W 100-000
Rosja Pulajew
W 001-000
Maroko Bassou
W 001-000
Słowenia Gomboc
P 000-000
NQ Mongolia Tömörkhüleg
W 010-000
Japonia Ebinuma
P 000-101
5. [32]
Antoine Valois-Fortier - 81 kg BYE Francja Pietri
W 100-001
Argentyna Lucenti
W 010-010
Rosja Chałmurzajew
P 001-101
NQ Japonia Nagase
P 001-101
NQ 7. [33]
Kyle Reyes - 100 kg BYE Holandia Grol
P 000-101
NQ [34]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał / 3.miejsce Źródła
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Ecaterina Guica 52 kg BYE Rosja Kuziutina
P 000-000
NQ [35]
Catherine Beauchemin-Pinard 57 kg BYE Węgry Karakas
P 000-000
NQ [36]
Kelita Zupancic 70 kg BYE Gruzja Stam
W 000-000
Japonia Tachimoto
P 000-000
NQ Austria Graf
P 001-010
NQ 7. [37]

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Mark de Jonge K-1 200m 34,898 3. 34,775 4. 36,080 7.
Finał A
7. [38]
Mark Oldershaw C-1 200m 42,972 4. 43,357 7. NQ
Ryan Cochrane
Hugues Fournel
K-2 200m 32,749 4. 33,494 3. 33,767 8.
Finał A
8.
Adam van Koeverden K-1 1000m 3:37,212 3. 3:36,230 6. 3:31,872 1.
Finał B
9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Andréanne Langlois K-1 200m 40,956 3. 41,350 6. 42,099 6.
Finał B
14. [39]
Émilie Fournel K-1 500m 1:53,670 2. 1:59,638 7. NQ
Kathleen Fraser
Genevieve Orton
K-2 500m 1:46,148 6. 1:45,351 5. 1:49,389 5.
Finał B
13.
Émilie Fournel
Kathleen Fraser
Andréanne Langlois
Genevieve Orton
K-4 500m 1:34,269 4. 1:36,254 2. 1:40,733 8.
Finał A
8.

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Michael Tayler K-1 (m) 105,66 19. 93,47 12. 93,47 16. NQ [40]
Cameron Smedley C-1 (m) 104,93 12. 104,83 13. 104,83 15. NQ

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Michael Woods wyścig ze startu wspólnego (m) 6:30:05 55. [41]
Antoine Duchesne DNF
Hugo Houle DNF
jazda indywidualna na czas (m) 1:17:02,14 21.
Karol-Ann Canuel wyścig ze startu wspólnego (k) 3:56:34 25. [42]
Tara Whitten DNF
Leah Kirchmann 4:01:29 38.
Karol-Ann Canuel jazda indywidualna na czas (k) 46:30,93 13.
Tara Whitten 45:01,16 7.

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Wyścig o miejsce 9-12 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość
Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Kate O'Brien indywidualnie (k) 11,02
65,335
12. Nowa Zelandia Natasha Hansen
11,583
Niemcy Miriam Welte
Kanada Monique Sullivan
11,527
NQ [43]
Monique Sullivan 11,143
64,614
17. Wielka Brytania Katy Marchant
11,529
Niemcy Miriam Welte
Kanada Kate O'Brien
11,620
NQ
Kate O'Brien
Monique Sullivan
drużynowo (k) 33,735 7. N/A  Rosja
33,684
NQ 8.
Wyścig na dochodzenie drużynowy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Pierwsza runda Finał Źródło
Czas M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M.
Allison Beveridge
Jasmin Glaesser
Laura Brown
Georgia Simmerling
Kirsti Lay
Kobiety 4:19,599 4.  Wielka Brytania
4:15,636 NR
3.  Nowa Zelandia
4:14,627 NR
[43]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Kate O'Brien kobiety 6. 2. NQ [43]
Monique Sullivan 6. 5. NQ
Hugo Barrette mężczyźni 4. 2. NQ [44]
Omnium
Zawodnik Konkurencja Scratch Wyścig na dochodzenie Wyścig eliminacyjny Wyścig na 500 m Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Suma punktów Pozycja Źródło
Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Allison Beveridge kobiety 15. 14 3:36,938 9. 24 14. 12 36,247 9. 24 14,140 6. 30 0 17. 168 11. [45]

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Léandre Bouchard cross-country (m) 1:42:43 27. [46]
Raphaël Gagné LAP 43.
Emily Batty cross-country (k) 1:31:43 4. [46]
Catharine Pendrel 1:31:41

Kolarstwo BMX

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Tory Nyhaug mężczyźni 35,422 18. 4 1. 12 4. 35,657 5. [47]

Koszykówka

Turniej kobiet

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Kanada kobiety  Chiny
80-68
 Serbia
71-67
 Senegal
68-58
 Stany Zjednoczone
51-81
 Hiszpania
60-73
3.  Francja
63-68
NQ [48]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Aaron Brown 100 m N/A 10,24 31. NQ [49]
Andre De Grasse N/A 10,04 3. 9,92 PB 2. 9,91 PB
Akeem Haynes N/A 10,22 26. NQ
Aaron Brown 200 m 20,23 11. N/A 20,37 16. NQ [50]
Andre De Grasse 20,09 SB 1. N/A 19,80 NR 2. 20,02
Brendon Rodney 20,34 21. N/A NQ
Brandon McBride 800 m 1:45,99 7. N/A 1:45,41 14. NQ [51]
Anthony Romaniw 1:47,59 27. N/A NQ
Nathan Brannen 1500 m 3:47,07 28. N/A 3:40,20 11. 3:51,45 10. [52]
Charles Philibert-Thiboutot 3:40,04 18. N/A 3:40,79 16. NQ
Lucas Bruchet 5000 m 14:02,02 37. N/A NQ [53]
Mohammed Ahmed 13:21,00 6. N/A 13:05,94 4.
10 000 m N/A 29:32,84 32. [54]
Johnathan Cabral 110 m przez płotki 13,63 19. N/A 13,41 8. 13,41 6. [55]
Sekou Kaba 13,70 20. N/A NQ
Matthew Hughes 3000 m z przeszkodami 8:26,27 11. N/A 8:36,83 10. [56]
Taylor Milne 8:34,38 26. N/A NQ
Chris Winter 8:33,95 25. N/A NQ
Reid Coolsaet maraton N/A 2:14:58 23. [57]
Eric Gillis N/A 2:12:29 10.
Aaron Brown
Andre De Grasse
Akeem Haynes
Brendon Rodney
Mobolade Ajomale[58]
sztafeta 4 × 100 m 37,89 SB 4. N/A 37,64 NR
[59]
Evan Dunfee chód na 20 km N/A 1:20,49 10. [60]
Iñaki Gomez N/A 1:21:12 12.
Benjamin Thorne N/A 1:22:28 27.
Mathieu Bilodeau chód na 50 km N/A DNF [61]
Evan Dunfee N/A 3:41:38 NR 4.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Tim Nedow pchnięcie kulą 20,00 16. NQ [62]
Derek Drouin skok wzwyż 2,29 1. 2,38
[63]
Michael Mason 2,26 18. NQ
Shawnacy Barber skok o tyczce 5,70 7. 5,50 10. [64]

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Razem Pozycja Źródła
Damian Warner Rezultat 10,30 7,67 13,66 2,04 47,35 13,58 44,93 4,70 63,19 4:24,90 8666
[65]
Punkty 1023 977 708 840 941 1029 765 819 786 778

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Khamica Bingham 100 m BYE 11,41 25. NQ [66]
Crystal Emmanuel BYE 11,43 28. NQ
200 m 22,80 PB 19. N/A 23,05 23. NQ [67]
Kimberly Hyacinthe DNS N/A NQ
Alicia Brown 400 m 52,27 28. N/A NQ [68]
Kendra Clarke 53,61 48. N/A NQ
Carline Muir 51,57 16. N/A 51,11 12. NQ
Melissa Bishop 800 m 1:58,38 1. N/A 1:59,05 6. 1:57,02 NR 4. [69]
Nicole Sifuentes 1500 m 4:07,43 12. N/A 4:08,53 18. NQ [70]
Gabriela Stafford 4:09,45 19. N/A NQ
Hilary Stellingwerff 4:12,00 31. N/A NQ
Jessica O'Connell 5000 m 15:51,18 26. N/A NQ [71]
Andrea Seccafien 15:30,32 20. N/A NQ
Lanni Marchant 10 000 m N/A 32:04,21 25. [72]
Natasha Wodak N/A 31:53.14 22.
Phylicia George 100 m przez płotki 12.83 8. N/A 12,77 7. 12,89 8. [73]
Nikkita Holder 12.92 SB 20. N/A DSQ
Angela Whyte 13,09 30. N/A NQ
Chanice Chase-Taylor 400 m przez płotki 1:02,83 47. N/A NQ [74]
Noelle Montcalm 56,07 14. N/A 56,28 18. NQ
Sage Watson 55.93 12. N/A 55,44 11. NQ
Maria Bernard 3000 m z przeszkodami 9:50,17 42. N/A NQ [75]
Geneviève Lalonde 9:30,24 NR 14. N/A 9:41,88 16.
Erin Teschuk 9:53.70 46. N/A NQ
Krista DuChene maraton N/A 2:35:29 35. [76]
Lanni Marchant N/A 2:33:08 24.
Khamica Bingham
Crystal Emmanuel
Phylicia George
Farah Jacques
sztafeta 4 × 100 m 42.70 SB 8. N/A 43.15 7. [77]
Alicia Brown
Noelle Montcalm
Carline Muir
Sage Watson
sztafeta 4 × 400 m 3:24,94 SB 5. N/A 3:26,43 4. [78]

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Christabel Nettey skok w dal 6.37 12. NQ [79]
Alyxandria Treasure skok wzwyż 1.94 10. 1.88 17. [80]
Kelsie Ahbe skok o tyczce 4.55 5. 4.50 12. [81]
Anicka Newell 4.15 17. NQ
Alysha Newman 4.45 19. NQ
Brittany Crew pchnięcie kulą 17.45 18. NQ [82]
Taryn Suttie 16.74 28. NQ
Liz Gleadle rzut oszczepem 60.28 16. NQ [83]
Heather Steacy rzut młotem 66.01 23. NQ [84]

Siedmiobój

Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Razem Pozycja Źródło
Brianne Theisen-Eaton Rezultat 13,18 1,86 13,45 24,18 6,48 47,36 2:09,50 6653
[85]
Punkty 1097 1054 757 963 1001 809 972

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Crispin Duenas indywidualnie (m) 669 18. Włochy Galiazzo
W 6-5
Stany Zjednoczone Garrett
P 3-7
NQ [86]
Georcy-Stéphanie Picard indywidualnie (k) 585 61. Tan
P 1-7
NQ [87]

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik (wygrane) M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Melanie McCann kobiety 23 3. 240 2:20,81 26. 278 0 3. 300 13:42,43 32. 478 1296 15. [88]
Donna Vakalis 22 4. 233 2:22,12 31. 274 EL 13:56,19 31. 484 991 32.

Piłka nożna

Turniej kobiet

  • Stephanie Labbé
  • Allysha Chapman
  • Kadeisha Buchanan
  • Shelina Zadorsky
  • Rebecca Quinn
  • Deanne Rose
  • Rhian Wilkinson
  • Diana Matheson
  • Josée Bélanger
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Kanada turniej kobiet  Australia
2:0
 Zimbabwe
3:1
 Niemcy
1:2
1.  Francja
1:0
 Niemcy
0:2
 Brazylia
2:1
[89]

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yuri Kisil 50 m dowolnym 22,50 35. NQ [90]
Santo Condorelli 21,83 10. 21,97 12. NQ
Santo Condorelli 100 m dowolnym 48,22 5. 47,93 3. 47,88 4. [91]
Yuri Kisil 48,49 11. 48,28 11. NQ
Ryan Cochrane 400 m dowolnym 3:45,83 11. N/A NQ [92]
1500 m dowolnym 14:53,44 7. N/A 14:49,61 6. [93]
Javier Acevedo 100 m grzbietowym 54,11 17. NQ [94]
Jason Block 100 m klasycznym 1:00,71 24. NQ [95]
Ashton Baumann 200 m klasycznym 2:12,61 24. NQ [96]
Santo Condorelli 100 m motylkowym 51,99 14. 51,83 12. NQ [97]
Richard Weinberger 10 km NQ 1:53:16,4 17. [98]
Santo Condorelli
Yuri Kisil
Markus Thormeyer
Evan van Moerkerke
4 × 100m dowolnym 3:14,06 5. N/A 3:14,35 7. [99]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Chantal van Landeghem 50m dowolnym 24,57 8. 24,61 10. NQ [100]
Michelle Williams 24,91 18. NQ
Penny Oleksiak 100 m dowolnym 53,53 5. 52,72 AM 2. 52,70 AM
[101]
Chantal van Landeghem 53,89 9. 54,00 10. NQ
Katerine Savard 200 m dowolnym 1:57,15 13. 1:57,80 15. NQ [102]
Brittany MacLean 1:57,74 16. 1:57,36 10. NQ
Emily Overholt 400 m dowolnym 4:16,24 25. N/A NQ [103]
Brittany MacLean 4:03,43 NR 5. N/A NQ
800 m dowolnym 8:26,43 10. N/A NQ [104]
Kylie Masse 100 m grzbietowym 59,07 3. 59,06 5. 58,76 NR
[105]
Dominique Bouchard 1:00,18 12. 1:00,54 12. NQ
Hilary Caldwell 200 m grzbietowym 2:07,40 2. 2:07,17 2. 2:07,54
[106]
Dominique Bouchard 2:08,87 7. 2:09,07 10. NQ
Rachel Nicol 100 m klasycznym 1:06,85 11. 1:06,73 8. 1:06,68 6. [107]
Kierra Smith 1:07,41 19. NQ
200 m klasycznym 2:23,69 6. 2:22,87 8. 2:23,19 7. [108]
Martha McCabe 2:28,62 23. NQ
Penny Oleksiak 100m motylkowym 56,73 NR 3. 57,10 5. 56,46 NR
[109]
Noemie Thomas 58,27 17. NQ
Audrey Lacroix 200 m motylkowym 2:09,21 16. 2:09,95 16. NQ [110]
Sydney Pickrem 200 m zmiennym 2:11,06 8. 2:10,57 7. 2:11,22 6. [111]
Erika Seltenreich-Hodgson 2:12,56 14. 2:12,25 14. NQ
Emily Overholt 400 m zmiennym 4:36,54 8. N/A 4:34,70 5. [112]
Sydney Pickrem 4:38,06 12 N/A NQ
Stephanie Horner 10 km N/A 1:59:21,1 23. [113]
Sandrine Mainville
Chantal van Landeghem
Michelle Williams
Taylor Ruck
Penny Oleksiak
4 × 100m dowolnym 3:33,84 NR 3. N/A 3:32,89 NR
[114]
Katerine Savard
Taylor Ruck
Emily Overholt
Kennedy Goss
Brittany MacLean
Penny Oleksiak
4 × 200m dowolnym 7:51,99 6. N/A 7:45,39 NR
[115]
Kylie Masse
Rachel Nicol
Noemie Thomas
Taylor Ruck
Penny Oleksiak
Chantal van Landeghem
4 × 100m zmiennym 3:56,80 2. N/A 3:55,49 NR 5. [116]

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem Runda dowolna Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jacqueline Simoneau
Karine Thomas
Duety 89,2916 7. 90,0667 7. 179,3583 7. 90,6000 7. 179,8916 7. [117]

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Pascal Plamondon -85 kg mężczyzn 155 kg 12. 190 kg 13. 345 kg 12. [118]
Marie-Ève Beauchemin-Nadeau -69 kg kobiet 98 kg 12. 130 kg 8. 228 kg 9.

Rugby union

Turniej kobiet

  • Britt Benn
  • Hannah Darling
  • Bianca Farella
  • Jen Kish
  • Ghislaine Landry
  • Megan Lukan
  • Kayla Moleschi
  • Karen Paquin
  • Kelly Russell
  • Ashley Steacy
  • Natasha Watcham-Roy
  • Charity Williams
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał/Mecz 3.miejsce Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Kanada kobiety  Japonia
45:0
 Brazylia
38:0
 Wielka Brytania
0:22
2.  Francja
15:5
 Australia
5:17
 Wielka Brytania
33:10
[119][120][121][122]

Siatkówka

Mężczyźni

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Kanada mężczyźni  Stany Zjednoczone
3:0
 Brazylia
1:3
 Francja
0:3
 Meksyk
3:0
 Włochy
3:1
2.  Rosja
0:3
NQ 5. [123]

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja Play-off 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Josh Binstock
Sam Schachter
mężczyźni Brazylia Cerutti
Brazylia Schmidt
0:2 (19-21, 20-22)
Włochy Carambula
Włochy Ranghieri
1:2 (18-21, 21-14, 11-15)
Austria Doppler
Austria Horst
1:2 (19-21, 21-16, 8-15)
4. NQ 19. [124]
Ben Saxton
Chaim Schalk
Łotwa Samoilovs
Łotwa Šmēdiņš
1:2 (17-21, 21-18, 13-15)
Brazylia Oliveira
Brazylia Salgado
2:1 (17-21, 21-18, 16-14)
Kuba Díaz
Kuba González
0:2 (19-21, 18-21)
3. Polska Fijałek
Polska Prudel
2:1 (14-21, 21-17, 15-13)
Holandia Brouwer
Holandia Meeuwsen
0:2 (12-21, 15-21)
NQ 9.
Jamie Broder
Valjas
kobiety Włochy Menegatti
Włochy Giombini
2:1 (15-21, 21-18, 15-9)
Niemcy Ludwig
Niemcy Walkenhorst
0:2 (17-21, 11-21)
Egipt Elghobashy
Egipt Meawad
2:0 (21-12,21-16)
2. N/A Kanada Bansley
Kanada Pavan
0:2 (16-21, 11-21)
NQ 9. [125]
Bansley
Pavan
Holandia van der Vlist
Holandia van Gestel
2:0 (21-15, 21-17)
Szwajcaria Heidrich
Szwajcaria Zumkehr
2:0 (21-18, 21-18)
Niemcy Borger
Niemcy Büthe
2:0 (21-19, 21-15)
1. N/A Kanada Jamie Broder
Kanada Valjas
2:0 (21-16, 21-11)
Niemcy Ludwig
Niemcy Walkenhorst
0:2 (14-21, 14-21)
NQ 5.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Philippe Gagné trampolina 3 m indywidualnie 400,75 11. 445,40 11. 425,30 11. [126]
Maxim Bouchard wieża 10 m indywidualnie 398,15 19. NQ [127]
Vincent Riendeau 419,50 14. 436,30 14. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jennifer Abel trampolina 3 m indywidualnie 373,00 1. 343,45 3. 367,25 4. [128]
Pamela Ware 329,10 7. 318,25 9. 323,15 7.
Meaghan Benfeito wieża 10 m indywidualnie 329,15 7. 332,80 9. 389,20
[129]
Roseline Filion 323,55 9. 336,80 7. 367,95 6.
Jennifer Abel
Pamela Ware
trampolina 3 m synchronicznie N/A 298,32 4. [130]
Meaghan Benfeito
Roseline Filion
wieża 10 m synchronicznie N/A 336,18
[131]

Strzelectwo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lynda Kiejko Pistolet pneumatyczny 10 m 374 38. NQ [132]
pistolet sportowy 25 m 552 38. NQ
Cynthia Meyer trap 67 7. NQ

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Joseph Polossifakis szabla indywidualnie N/A Białoruś Bujkiewicz
P 6-15
NQ 23. [133]
Maximilien van Haaster floret indywidualnie Wenezuela Leal
W 15-7
Stany Zjednoczone Meinhardt
P 4-15
NQ 31. [134]
Maxime Brinck-Croteau szpada indywidualnie BYE Rosja Wadim Anochin
P 14-15
NQ 27. [135]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Eleanor Harvey floret indywidualnie BYE Algieria Khelfaoui
W 15-6
Włochy Errigo
W 15-11
Tunezja Boubakri
P 13-15
NQ 7. [136]
Leonora Mackinnon szpada indywidualnie Rumunia Pop
W 15-10
Włochy Fiamingo
P 8-15
NQ 32. [137]

Taekwondo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Melissa Pagnotta -67 kg (kobiet) Korea Południowa Oh Hye-ri
P 3-9
NQ Chuang
P 1-4
NQ 7. [138]

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Eugene Wang gra pojedyncza (m) BYE Kuba Campos
W 4-2
Turcja Li
W 4-0
Hongkong Wong
P 0-4
NQ 17. [139]
Zhang Mo gra pojedyncza (k) BYE Czechy Matelová
w4-3
Węgry Póta
P 1-4
NQ 33. [140]

Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Vasek Pospisil singel (m) Francja Monfils
P 0:2 (1:6, 3:6)
NQ 33. [141]
Daniel Nestor
Vasek Pospisil
debel (m) N/A Nowa Zelandia Daniell
Nowa Zelandia Michael Venus
W 2-1 (4:6, 6:4, 7:6)
Portugalia Elias
Portugalia Sousa
'W" 2-0 (6:1, 6:4)
Włochy Fognini
Włochy Seppi
W 2-0 (6:3, 6:1)
Hiszpania López
Hiszpania Nadal
p 0-2 (6:7, 6:7)
Stany Zjednoczone Johnson
Stany Zjednoczone Sock
P 0-2 (2:6, 4:6)
4. [142]
Eugenie Bouchard singel (k) Stany Zjednoczone Stephens
W 2-0 (6:3, 6:3)
Niemcy Kerber
P 0-2 (4:6, 2:6)
NQ 17. [143]
Eugenie Bouchard
Gabriela Dabrowski
debel N/A Polska Jans-Ignacik
Polska Kania
W 2-1 (6:4, 5:7, 6:3)
Czechy Šafářová
Czechy Strýcová
P 1-2 (7:6, 2:6, 3:6)
NQ 9. [144]

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja Źródło
Amelie Kretz kobiety 19:10 0:55 1:04:39 0:41 37:23 2:02:48 34. [145]
Kirsten Sweetland 19:11 0:57 1:04:34 0:45 38:49 2:04:16 41.
Sarah-Anne Brault 19:49 0:58 1:03:56 0:43 39:02 2:04:28 42.
Tyler Mislawchuk mężczyźni 17:31 0:48 56:23 0:35 32:33 1:47:50 15. [146]
Andrew Yorke 18:17 0:48 59:10 0:35 33:56 1:52:46 42.

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Julien Bahain
Robert Gibson
Will Dean
Pascal Lussier
M4x 6:34,55 5. 5:56,28 5. N/A 6:13,55 2.
Finał B
8. [147]
Will Crothers
Tim Schrijver
Conlin McCabe
Kai Langerfeld
M4- 5:58,28 2. N/A 6:20,66 2. 6:15,93 6.
Finał A
6. [148]
Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
LM4- 6:19,44 4. 6:05,35 4. N/A NQ 13. [149]
Carling Zeeman W1x 8:41,12 1. N/A 7:34,52 3. 7:54,07 4.
Półfinał A/B
7:28,62 4.
Finał B
10. [150]
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
LW2x 7:03,51 1. N/A 7:16,35 2.
Półfinał A/B
7:05,88 2.
Finał A
[151]
Jennifer Martins
Nicole Hare
W2- 7:22,99 4. 8:01,09 4. N/A 8:26,03 2.
Finał C
14. [152]
Cristy Nurse
Lisa Roman
Antje von Seydlitz-Kurzbach
Christine Roper
Lauren Wilkinson
Susanne Grainger
Natalie Mastracci
Caileigh Filmer
Lesley Thompson-Willie
W8x 6:12,44 3. 6:28,07 1. N/A 6:06,04 5.
Finał A
5. [153]

Zapasy

Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/3. miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Haislan Veranes -65 kg Rosja Ramonow
P 1-7
NQ Kuba Valdés
W 3-3
Mongolia Mandachnaran
P 0-3
NQ 11. [154]
Korey Jarvis -125 kg Ghasemi
P 2-5
NQ Egipt Dżauda
W 7-0
Gruzja Petriaszwili
P 2-9
NQ 8. [155]
Kobiety - styl wolny
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż runda 1 Repesaż runda 2 Finał / 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jasmine Mian -48 kg BYE Sun
P 4-14
NQ 12. [156]
Jillian Gallays -53 kg Korea Północna Jong
P 0-11
NQ 19.
Michelle Fazzari -58 kg BYE Turcja Yeşilırmak
P 1-3
NQ 17.
Danielle Lappage -63 kg Ukraina Tkacz
P 0-2
NQ 16.
Dorothy Yeats -69 kg BYE Nigeria Rueben
W 11-1
Japonia Doshō
P 2-7
NQ N/A Turcja Tosun
W 3-2
Szwecja Fransson
P 1-2
5.
Erica Wiebe -75 kg BYE Niemcy Selmaier
W 3-0
Zhang
W 3-1
Białoruś Marzaluk
W 3-0
N/A Kazachstan Maniurowa
W 3-0

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Brenda Bowskill Laser Radial 9 30 15 20 10 19 9 20 10 15 N/A NQ 127 16. [157]
Erin Rafuse
Danielle Boyd
49erFX 5 4 11 16 16 16 18 17 12 18 16 14 NQ 145 16. [158]
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Lee Parkhill Laser 43 37 33 9 19 20 14 23 4 13 N/A NQ 172 23. [159]
Tom Ramshaw Finn 19 12 22 13 9 17 22 20 20 19 N/A NQ 151 21. [160]
Jacob Saunders
Graeme Saunders
470 26 20 22 19 12 14 17 21 13 21 N/A NQ 159 22. [161]
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Luke Ramsay
Nikola Girke
Nacra 17 4 15 8 10 16 9 18 21 15 12 17 9 NQ 133 15. [162]

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. a b c d e f Swimming Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  2. a b Gymnastics Olympic Games Trampoline 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  3. a b c d e Athletics - Olympic Games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  4. Freestyle wrestling - Olympic Games 2016 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  5. Rowing Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  6. a b c d e Tylko w wyścigu eliminacyjnym.
  7. a b c Tylko w wyścigu finałowym.
  8. Rugby Women's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  9. a b Diving Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  10. Brała udział w wyścigach finałowych.
  11. Track Cycling Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  12. Athletics Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org.
  13. Football - Soccer Women's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  14. a b c d Equestrian Olympic Games 2016 Results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  15. Mount Bike Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  16. Badminton - Men`s Olympic Games - Group K (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  17. Women`a Olympic Games - Group G (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  18. Boxing at the 2016 Summer Olympics - Men`s weltenmweight (ang.). rio2016.com. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  19. Flyweight Igrzyska olimpijskie Kobiety 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-04-19].
  20. Middleweight Igrzyska olimpijskie Kobiety 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-04-19].
  21. Morgan Scott, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  22. a b Black Elsabeth, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  23. a b Olsen Shallon, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  24. a b Onyshko Isabela, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  25. Rogers Brittany, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  26. Woo Rose, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  27. Results for Games of the XXXI Olympiad, fig-gymnastics.com [dostęp 2019-01-14] (ang.).
  28. Gymnastics Olympic Games Trampoline 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  29. Golf – Men's Individual Stroke Play – Results (Wyniki) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2018-04-19].
  30. Field Hockey - Men's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  31. Olympic Games Rio de Janeiro Men U60 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  32. Olympic Games Rio de Janeiro Men U66 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  33. Olympic Games Rio de Janeiro Men U81 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  34. Olympic Games Rio de Janeiro Men U100 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  35. Olympic Games Rio de Janeiro Women U52 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  36. Olympic Games Rio de Janeiro Women U57 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  37. Olympic Games Rio de Janeiro Women U70 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-04-19].
  38. Canoeing Olympic Games Flatwater 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  39. Canoeing Olympic Games Flatwater 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  40. Canoeing Olympic Games Slalom 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  41. Cycling Olympic games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  42. Cycling Olympic games 2016 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  43. a b c Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  44. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  45. Rio 2016 Omnium Women (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].
  46. a b Mountain Bike Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  47. BMX Cycling - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  48. Basketball - Women's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  49. 100 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  50. 200 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  51. 800 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  52. 1500 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  53. 5000 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  54. 10000 Metres Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  55. 110 Metres Hurdles (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  56. 3000 Metres Steeplechase Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  57. Marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  58. Wystartował tylko w eliminacjach.
  59. 4x100 Meters Relay Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  60. 20Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  61. 50Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  62. Shot Put Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  63. High Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  64. Pole Vault Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  65. Men's Decathlon Points (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  66. 100 Metrs Wommen Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  67. 200 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  68. 400 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  69. 800 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  70. 1500 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  71. 5000 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  72. 10000 Metres Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  73. 100 Meters Hurdles Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  74. 400 Metres Hurdles Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  75. 3000 Metres Steeplechase Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  76. marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  77. 4x100 Metres Relay Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  78. 4x400 Metres Relay Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  79. Long Jump Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  80. High Jump Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  81. Pole Vault Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  82. Shot put Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  83. Javelin Throw Series Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  84. Hammer Throw Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  85. 800 Meters Points (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-19].
  86. Archery - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  87. Archery - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  88. Olympic Games UIPM (ang.). uipmworld.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-26)].
  89. Football - Soccer - Women's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  90. Results Freestyle 50m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-23)].
  91. Results Freestyle 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-13)].
  92. Results Freestyle 400m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-24)].
  93. Results Freestyle 1500m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-05)].
  94. Results Backstroke 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19].
  95. Results Breaststroke 100 m Men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-24)].
  96. Results Breaststroke 200 m Men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  97. Results Butterflay 100m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-31)].
  98. Results 10 km Men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)].
  99. Results 4x100 m Freestyle Relay men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19].
  100. Results Women 50 m Freestyle (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)].
  101. Results Women 100 m Freestyle (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-13)].
  102. Results Women 200 m Freestyle (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19].
  103. Results 400 m Freestyle Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-31)].
  104. Results 800 m Freestyle Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-03)].
  105. Results 100 m Backstroke Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  106. Results Women 200 m Backstroke (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-26)].
  107. Results Women 100 m Breaststroke (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-26)].
  108. Results Women 200 m Breaststroke (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-26)].
  109. Results 100 Butterfly Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-13)].
  110. Results 200 m Butterfly Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-30)].
  111. Results 200 m Medley Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  112. Results 400 m Medley Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  113. Results 10 km Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)].
  114. Results 4 x 100 m Freestyle Relay Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-30)].
  115. Results 4 x 200 m Freestyle Relay Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-09)].
  116. Results 4 x 100 m Medley Relay Women (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  117. Artistic Swimming Women Duet Results (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-24)].
  118. Results by Events IWF (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-19].
  119. Rugby Women's Olympic Games 2016 Pool C (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  120. Rugby Women's Olympic Games 2016 Quarterfinal (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  121. Rugby Women's Olympic Games 2016 Semifinal (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  122. Rugby Women's Olympic Games 2016 Final Round (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  123. Volleyball - Men's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  124. Beach Volley - Men's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  125. Beach Volley - Women's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  126. Men 3m Springboard result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19].
  127. Men 10m Platform result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-18)].
  128. Women 3m Springboard result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-13)].
  129. Women 10m Platform result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-09-01)].
  130. Women 3m Synchronised Result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-01)].
  131. Women 10m Synchronised Result (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-08)].
  132. Shooting sports - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  133. Result sabre overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-04-19].
  134. Result Foil overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-04-19].
  135. Result Epee overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-04-19].
  136. Result Foil Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-04-19].
  137. Result Epee Women overal ranking pools,tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2018-04-19].
  138. Drawsheet_W-67kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-02)].
  139. Table tennis - Men's Olympic Games 2016 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  140. Table tennis - Women's Olympic Games 2016 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  141. Tennis - Men's Olympic Games 2016 - Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  142. Tennis Men's Olympic Games Doubles 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  143. Tennis Women's Olympic Games 2016 Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  144. Tennis Women's Olympic Games Doubles 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-04-19].
  145. Results Elite Women 2016 Rio (ang.). triathlon.org. [dostęp 2018-04-19].
  146. Results Elite Men 2016 Rio (ang.). triathlon.org. [dostęp 2018-04-19].
  147. Events World Rowing Men's Quadruple Sculls (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  148. Events World Rowing Men's Four (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  149. Events World Rowing Men's Ligthweight Four (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  150. Events World Rowing Women's Single Sculls (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  151. Evants World Rowing Lightweight Womens Double Sculls (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  152. Evants World Rowing Women's Pair (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  153. Evants World Rowing Women's Eigth (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-04-19].
  154. Olympic Games 2016 FreeStyle Seniors 65 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2018-04-19].
  155. Olympic Games 2016 FreeStyle Seniors 125 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2018-04-19].
  156. Database United World Wrestling (ang.). uniteworldwrestling.org. [dostęp 2018-04-19].
  157. Rio 2016 Laser Radial - One Person Dinghy Women (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].
  158. Rio 2016 49er FX Women (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].
  159. Rio 2016 Laser - One Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].
  160. Rio 2016 Finn - One Person Dinghy (heavyweight) Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].
  161. Rio 2016 470 - Two Person Dinghy Men (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].
  162. Rio 2016 Nacra 17 Mixed mixed (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-04-19].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article