Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984
Sarajewo
Chorąży Gaétan Boucher
Liczba zawodników 67 w 30 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
1
Razem
4

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 67 zawodników: 47 mężczyzn i 20 kobiet. Był to czternasty start reprezentacji Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Gaétan Boucher
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1000 m mężczyzn 1:15,80 min[1]
Złoto
Gaétan Boucher
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1500 m mężczyzn 1:58,36 min[1]
Srebro
Brian Orser
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 5,6 pkt[2]
Brąz
Gaétan Boucher
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 500 m mężczyzn 38,39 s[1]

Skład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Pierre Harvey Bieg na 15 km 43:36,4 21.
Bieg na 30 km 1:33:44,4 21.
Bieg na 50 km 2:25:04,1 20.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Shirley Firth Bieg na 5 km 16:23,40 28.
Sharon Firth 18:37,5 29.
Angela Schmidt-Foster 19:30,1 39.
Shirley Firth Bieg na 10 km 34:31,3 22.
Sharon Firth 34:47,0 29.
Angela Schmidt-Foster 35:35,0 36.
Sharon Firth Bieg na 20 km 1:06:31,0 21.
Shirley Firth 1:07:02,5 25.
Angela Schmidt-Foster Nie ukończyła biegu

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
CAN-I Alan MacLachlan
Robert Wilson
Dwójki 52,77 53,04 52,14 52,79 3:30,74 14.
CAN-I Alan MacLachlan
Clarke Flynn
Robert Wilson
David Leuty
Czwórki 51,48 51,66 51,55 51,78 3:26,47 18.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Mario Gosselin
  • Darren Eliot
  • James Patrick
  • Robin Bartel
  • Dave Donnelly
  • Dave Tippett
  • Kirk Muller
  • Doug Lidster
  • Bruce Driver
  • Pat Flatley
  • Carey Wilson
  • Darren Lowe
  • Craig Redmond
  • Jean Daigneault
  • Dan Wood
  • Russ Courtnall
  • Dave Gagner
  • Vaughn Karpan
  • Kevin Dineen
  • Warren Anderson

Reprezentacja Kanady brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, w której zajęła 2 miejsce i awansowała do grupy finałowej. W grupie finałowej zajęła 4. miejsce.

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Czechosłowacja 5 5 0 0 38 7 +31 10
 Kanada 5 4 0 1 24 10 +14 8
 Finlandia 5 2 1 2 27 19 +8 5
 Stany Zjednoczone 5 1 2 2 16 17 -1 4
 Austria 5 1 0 4 13 37 -24 2
 Norwegia 5 0 1 4 15 43 -28 0

Wyniki

7 lutego 1984 Stany Zjednoczone  2:4  Kanada

9 lutego 1984 Kanada  8:1  Austria

11 lutego 1984 Kanada  4:2  Finlandia

13 lutego 1984 Kanada  8:1  Norwegia

15 lutego 1984 Czechosłowacja  4:0  Kanada

Grupa finałowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 ZSRR 3 3 0 0 16 1 +15 6
 Czechosłowacja 3 2 0 1 6 2 +4 4
 Szwecja 3 1 0 2 3 12 -8 2
 Kanada 3 0 0 3 0 10 -10 0

Wyniki

17 lutego 1984 ZSRR  4:0  Kanada

19 lutego 1984 Szwecja  2:0  Kanada

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Kay Thomson Solistki 20,8 12.
Elizabeth Manley 25,4 13.
Brian Orser Soliści 5,6
Gary Beacom 21,4 11.
Jaimee Eggleton 38,6 20.
Barbara Underhill
Paul Martini
Pary sportowe 9,4 7.
Katherina Matousek
Lloyd Eisler
11,6 8.
Melinda Kunhegyi
Lyndon Johnston
17,2 12.
Tracy Wilson
Rob McCall
Tańce na lodzie 15,4 8.
Kelly Johnson
John Thomas
23,8 12.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Gaétan Boucher 38,39
1:15,80
1:58,36
Jacques Thibault 39,12 15. 1:18,79 19.
Daniel Turcotte 40,30 29.
Benoit Lamarche 7:47,25 36.
Jean Pichette 7:50,39 38.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sylvie Daigle 43,74 20. 1:28,96 25. 2:15,50 22.
Natalie Grenier 1:27,67 18. 2:14,72 21. 4:48,60 15.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Steve Podborski 1:46,59 8.
Todd Brooker 1:46,64 9.
Gary Athans 1:48,79 26.
Jim Read 1:24,31 1:24,87 2:49,18 24.
Michael Tommy Nie ukończył 1-go przejazdu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Geraldine Sorensen 1:14,30 6.
Laurie Graham 1:14,92 11. 1:12,89 1:15,53 2:28,42 33.
Liisa Savijarvi 1:15,32 18. 1:10,31 1:12,42 2:22,73 9.
Karen Stemmle 1:15,64 22.
Diana Haight 1:11,27 1:13,39 2:24,66 17.
Andrea Bédard 1:12,03 Nie ukończyła 2-go przejazdu Nie ukończyła 1-go przejazdu

Saneczkarstwo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Susan Rossi Jedynki 45,040 43,893 45,964 43,766 2:58,663 22.
Carole Keyes 45,461 49,089 44,715 44,158 3:03,423 24.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Steve Collins 80,0 92,0 80,5 92,8 184,8 25.
Ron Richards 78,5 85,6 83,0 95,3 180,9 29.
Horst Bulau 76,0 82,6 78,0 86,8 169,4 38.
David Brown 71,0 70,6 77,0 83,2 153,8 51.
Skocznia duża K-112 Horst Bulau 101,0 94,6 100,0 93,7 188,3 10.
Ron Richards 94,0 79,3 101,0 93,6 172,9 25.
Steve Collins 99,0 89,8 86,0 66,6 156,4 36.
David Brown 81,0 57,1 84,5 64,5 121,6 47.

Przypisy

  1. a b c Speed skating - Olympic Games 1984 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  2. LA84 Foundation - official olympic reports (ang.). la84foundation.org. [dostęp 2014-04-16].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article