Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Catriona Le May Doan (otwarcie)
Jamie Salé i David Pelletier (zamknięcie)
Liczba zawodników 150 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
7
Srebro
3
Brąz
7
Razem
17

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 150 zawodników. Był to dziewiętnasty start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Beckie Scott
Biegi narciarskie
Bieg łączony na 10 km kobiet
Złoto
Jamie Salé
David Pelletier
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Złoto
Ed Belfour
Rob Blake
Eric Brewer
Martin Brodeur
Theoren Fleury
Adam Foote
Simon Gagné
Jarome Iginla
Curtis Joseph
Ed Jovanovski
Paul Kariya
Mario Lemieux
Eric Lindros
Al MacInnis
Scott Niedermayer
Joe Nieuwendyk
Owen Nolan
Michael Peca
Chris Pronger
Joe Sakic
Brendan Shanahan
Ryan Smyth
Steve Yzerman
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Złoto
Dana Antal
Kelly Béchard
Jennifer Botterill
Thérèse Brisson
Cassie Campbell
Isabelle Chartrand
Lori Dupuis
Danielle Goyette
Geraldine Heaney
Jayna Hefford
Becky Kellar
Caroline Ouellette
Cherie Piper
Cheryl Pounder
Tammy Lee Shewchuk
Sami Jo Small
Colleen Sostorics
Kim St-Pierre
Vicky Sunohara
Hayley Wickenheiser
Hokej na lodzie
Kobiety
Złoto
Marc Gagnon
Short track
500 m mężczyzn
Złoto
Éric Bédard
Marc Gagnon
Jonathan Guilmette
François-Louis Tremblay
Mathieu Turcotte
Short track
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Catriona Le May Doan
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Srebro
Don Bartlett
Kevin Martin
Carter Rycroft
Ken Tralnberg
Don Walchuk
Curling
Mężczyźni
Srebro
Veronica Brenner
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet
Srebro
Jonathan Guilmette
Short track
500 m mężczyzn
Brąz
Diane Dezura
Kelley Law
Cheryl Noble
Julie Skinner
Georgina Wheatcroft
Curling
Kobiety
Brąz
Deidra Dionne
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet
Brąz
Mathieu Turcotte
Short track
1000 m mężczyzn
Brąz
Marc Gagnon
Short track
1500 m mężczyzn
Brąz
Isabelle Charest
Marie-Ève Drolet
Amélie Goulet-Nadon
Alanna Kraus
Tania Vicent
Short track
Sztafeta kobiet
Brąz
Cindy Klassen
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Brąz
Clara Hughes
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon

Mężczyźni

sprint – 43. miejsce
bieg pościgowy – 42. miejsce
bieg indywidualny – 28. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki – 5. miejsce
  • Yannik Morin
    John Sokolowski
Dwójki – 24. miejsce
Czwórki – 9. miejsce

Kobiety

  • Christina Smith
    Paula McKenzie
Dwójki – 9. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Donald Farley
Sprint – 46. miejsce
15 km stylem klasycznym – 15. miejsce
20 km łączony – DNS
30 km stylem dowolnym – 47. miejsce
50 km stylem klasycznym – 40. miejsce

Kobiety

10 km łączony – 51. miejsce
15 km stylem dowolnym – 35. miejsce
30 km stylem klasycznym – 28. miejsce
  • Jamie Fortier
Sprint – 30. miejsce
10 km stylem klasycznym – 47. miejsce
15 km stylem dowolnym – 38. miejsce
30 km stylem klasycznym – 34. miejsce
Sprint – 9. miejsce
10 km stylem klasycznym – 15. miejsce
10 km łączony – 19. miejsce
30 km stylem klasycznym – DNS
Sprint – 5. miejsce
10 km stylem klasycznym – 6. miejsce
10 km łączony –
Sprint – 31. miejsce
10 km stylem klasycznym – 25. miejsce
10 km łączony – 35. miejsce
30 km stylem klasycznym – 31. miejsce
sztafeta – 8. miejsce

Curling

Mężczyźni

Kobiety

  • Kelley Law, Julie Skinner, Georgina Wheatcroft, Diane Nelson, Cheryl Noble – 9. zwycięstw, 2. porażki – wynik końcowy –

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Dana Antal, Kelly Béchard, Jennifer Botterill, Thérèse Brisson, Cassie Campbell, Isabelle Chartrand, Lori Dupuis, Danielle Goyette, Geraldine Heaney, Jayna Hefford, Becky Kellar, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Cheryl Pounder, Tammy Lee Shewchuk, Sami Jo Small, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Vicky Sunohara, Hayley Wickenheiser –

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści – 8. miejsce

Kobiety

  • Jennifer Robinson
solistki – 7. miejsce

Pary

Pary sportowe –
  • Jacinthe Larivière
    Lenny Faustino
Pary sportowe – 10. miejsce
  • Jacinthe Larivière
    Lenny Faustino
Pary sportowe – 12. miejsce
Pary taneczne – 4. miejsce
Pary taneczne – 12. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

500 m – 20. miejsce
1000 m – 20. miejsce
  • Éric Brisson
500 m – 24. miejsce
1500 m – 18. miejsce
5000 m – 23. miejsce
500 m – 7. miejsce
1000 m – 14. miejsce
  • Mark Knoll
5000 m – 18. miejsce
  • Philippe Marois
1500 m – 28. miejsce
  • Kevin Marshall
1000 m – 20. miejsce
1500 m – 17. miejsce
1500 m – 12. miejsce
5000 m – 11. miejsce
10000 m – 16. miejsce
500 m – DNF
1000 m – 13. miejsce

Kobiety

500 m – 21. miejsce
1000 m – 27. miejsce
1500 m – 20. miejsce
3000 m – 8. miejsce
5000 m – 10. miejsce
3000 m –
5000 m – 13. miejsce
1000 m – 13. miejsce
1500 m – 4. miejsce
3000 m –
5000 m – 4. miejsce
500 m –
1000 m – 9. miejsce
  • Cindy Overland
1500 m – 25. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Dave Anderson
zjazd – 38. miejsce
gigant – 12. miejsce
slalom – 16. miejsce
supergigant – DNF
  • Darin McBeath
zjazd – 32. miejsce
supergigant – DNF
kombinacja – 17. miejsce
zjazd – 24. miejsce
supergigant – DNF
kombinacja – DNF
gigant – DNF
slalom – DNF
kombinacja – 8. miejsce

Kobiety

  • Sara−Maude Boucher
zjazd – DNS
supergigant – DNF
kombinacja – 10. miejsce
gigant – 38. miejsce
slalom – 27. miejsce
gigant – 7. miejsce
slalom – DNF
  • Anne Marie Lefrancois
zjazd – DNF
supergigant – DNF
supergigant – 18. miejsce
kombinacja – 7. miejsce
  • Melanie Turgeon
zjazd – 8. miejsce
supergigant – 20. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne – 4. miejsce
jazda po muldach – 6. miejsce
jazda po muldach – 21. miejsce
skoki akrobatyczne – 8. miejsce
skoki akrobatyczne – 16. miejsce
jazda po muldach – 7. miejsce
skoki akrobatyczne – 11. miejsce
jazda po muldach – 15. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne – 10. miejsce
jazda po muldach – 14. miejsce
jazda po muldach –
jazda po muldach –
jazda po muldach – 4. miejsce
jazda po muldach – 13. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Kyle Connelly
jedynki – 11. miejsce
  • Chris Moffat
jedynki – 14. miejsce
  • Tyler Seitz
jedynki – 19. miejsce
  • Grant Albrecht
    Mike Moffat
dwójki – 12. miejsce
  • Chris Moffat
    Eric Pothier
dwójki – 5. miejsce

Kobiety

  • Regan Lauscher
jedynki – 12. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m –
1000 m – DSQ
1500 m –
500 m –
1500 m – DSQ
1000 m –
sztafeta –

Kobiety

500 m – 4. miejsce
1000 m – 4. miejsce
1500 m – 6. miejsce
500 m – 6. miejsce
1000 m – 8. miejsce
1500 m – 5. miejsce
sztafeta –

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Snowboard

Mężczyźni

gigant równoległy – 29. miejsce
halfpipe – 9. miejsce
halfpipe – 22. miejsce
gigant równoległy – 17. miejsce
halfpipe – 27. miejsce
halfpipe – 26. miejsce
  • Jérôme Sylvestre
gigant równoległy – 12. miejsce
  • Ryan Wedding
gigant równoległy – 24. miejsce

Kobiety

halfpipe – 15. miejsce

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article