Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Danielle Goyette, (otwarcie)
Cindy Klassen (zamknięcie)
Liczba zawodników 196 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
7
Srebro
10
Brąz
7
Razem
24

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 196 sportowców i 220 członków personelu pomocniczego.

Gwiazdą reprezentacji była łyżwiarka szybka Cindy Klassen która zdobyła 5 medali - rekord kanadyjski podczas jednych igrzysk. Ogółem reprezentacja zdobyła 24 medale, siedem złotych, dziesięć srebrnych i siedem brązowych. Więcej medali zdobyły tylko reprezentacje Niemiec (29) i Stanów Zjednoczonych (25).

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Chandra Crawford
Biegi narciarskie
Sprint kobiet
Złoto
Brad Gushue
Jamie Korab
Russ Howard
Mark Nichols
Mike Adam
Curling
Mężczyźni
Złoto
Jennifer Heil
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Złoto
Meghan Agosta
Gillian Apps
Jennifer Botterill
Cassie Campbell
Gillian Ferrari
Danielle Goyette
Jayna Hefford
Becky Kellar
Gina Kingsbury
Charline Labonté
Carla MacLeod
Caroline Ouellette
Cherie Piper
Cheryl Pounder
Colleen Sostorics
Kim St-Pierre
Vicky Sunohara
Sarah Vaillancourt
Katie Weatherston
Hayley Wickenheiser
Hokej na lodzie
Kobiety
Złoto
Duff Gibson
Skeleton
Mężczyźni
Złoto
Cindy Klassen
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Złoto
Clara Hughes
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Srebro
Pierre Lueders
Lascelles Brown
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Sara Renner
Beckie Scott
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy kobiet
Srebro
François-Louis Tremblay
Short track
Sprint kobiet
Srebro
Eric Bedard
Jonathan Guilmette
Charles Hamelin
François-Louis Tremblay
Mathieu Turcotte
Short track
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Alanna Kraus
Anouk Leblanc-Boucher
Amanda Overland
Kalyna Roberge
Tania Vicent
Short track
Sztafeta kobiet
Srebro
Jeff Pain
Skeleton
Mężczyźni
Srebro
Arne Dankers
Steven Elm
Denny Morrison
Jason Parker
Justin Warsylewicz
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy mężczyzn
Srebro
Kristina Groves
Clara Hughes
Cindy Klassen
Christine Nesbitt
Shannon Rempel
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy kobiet
Srebro
Cindy Klassen
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Srebro
Kristina Groves
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Brąz
Shannon Kleibrink
Amy Nixon
Glenys Bakker
Christine Keshen
Sandra Jenkins
Curling
Kobiety
Brąz
Jeffrey Buttle
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Brąz
Anouk Leblanc-Boucher
Short track
500 m kobiet
Brąz
Mellisa Hollingsworth-Richards
Skeleton
Kobiety
Brąz
Dominique Maltais
Snowboarding
Cross
Brąz
Cindy Klassen
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Brąz
Cindy Klassen
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 51. miejsce
bieg pościgowy - 44. miejsce
bieg indywidualny - 36. miejsce
sprint - 60. miejsce
bieg indywidualny - 48. miejsce
sprint - 42. miejsce
bieg pościgowy - 47. miejsce
bieg indywidualny - 65. miejsce

Kobiety

sprint - 73. miejsce
bieg indywidualny - 65. miejsce
sprint - 66. miejsce
bieg indywidualny - 42. miejsce
sprint - 62. miejsce
bieg indywidualny - 27. miejsce
sprint - 76. miejsce
bieg indywidualny - 77. miejsce
sztafeta - 17. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Sean Crooks
Sprint stylem dowolnym - 27. miejsce
  • Drew Goldsack
Sprint stylem dowolnym - 31. miejsce
15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
Bieg łączony - 56. miejsce
15 km stylem klasycznym - 31. miejsce
Bieg łączony - 25. miejsce
50 km stylem dowolnym - 44. miejsce
  • Chris Jeffries
Bieg łączony - 61. miejsce
50 km stylem dowolnym - 58. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 37. miejsce
15 km stylem klasycznym - 47. miejsce
15 km stylem klasycznym - 58. miejsce
Bieg łączony - 39. miejsce
50 km stylem dowolnym - 57. miejsce
  • Phil Widmer
Sprint stylem dowolnym - 47. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym - 11. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Kobiety

Sprint stylem dowolnym - 49. miejsce
10 km stylem klasycznym - 54. miejsce
Sprint stylem dowolnym -
Bieg łączony - 60. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 16. miejsce
10 km stylem klasycznym - 8. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 4. miejsce
10 km stylem klasycznym - DSQ
Bieg łączony - 6. miejsce
10 km stylem klasycznym - 46. miejsce
Bieg łączony - 54. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNS
Sprint drużynowy stylem klasycznym -
sztafeta - 10. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

dwójki - 11. miejsce
dwójki -
czwórki - 18. miejsce
czwórki - 4. miejsce

Kobiety

  • Suzanne Gavine-Hlady, Jamie Cruickshank
dwójki - 13. miejsce
dwójki - 4. miejsce

Curling

Mężczyźni

Kobiety

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Meghan Agosta, Gillian Apps, Jennifer Botterill, Cassie Campbell, Gillian Ferrari, Danielle Goyette, Jayna Hefford, Becky Kellar, Gina Kingsbury, Charline Labonté, Carla MacLeod, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Cheryl Pounder, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Vicky Sunohara, Sarah Vaillancourt, Katie Weatherston, Hayley Wickenheiser -

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint HS134/7,5 km - 41. miejsce
Gundersen HS106/15 km - 41. miejsce
Sprint HS134/7,5 km - 46. miejsce
Gundersen HS106/15 km - 44. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1500 m - 17. miejsce
5000 m - 5. miejsce
10000 m - 9. miejsce
1000 m - 29. miejsce
1500 m - 12. miejsce
5000 m - 22. miejsce
  • Michael Ireland
500 m - 7. miejsce
  • Jurij Kochaniec
5000 m - 17. miejsce
  • Vincent Labrie
500 m - 29. miejsce
  • Brock Miron
500 m - 30. miejsce
1000 m - 19. miejsce
1500 m - 11. miejsce
  • François-Olivier Roberge
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 27. miejsce
5000 m - 24. miejsce
500 m - 9. miejsce
1000 m - 11. miejsce
Bieg drużynowy -

Kobiety

1000 m - 5. miejsce
1500 m -
3000 m - 8. miejsce
5000 m - 6. miejsce
3000 m - 9. miejsce
5000 m -
1000 m -
1500 m -
3000 m -
5000 m -
  • Krisy Myers
500 m - 22. miejsce
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 7. miejsce
500 m - 16. miejsce
1000 m - 24. miejsce
1500 m - 28. miejsce
  • Kerry Simpson
500 m - 21. miejsce
  • Kim Weger
500 m - 26. miejsce
Bieg drużynowy -

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Jeff Buttle
Soliści -
Soliści - 13. miejsce
  • Shawn Sawyer
Soliści - 12. miejsce

Kobiety

  • Mira Leung
Solistki - 12. miejsce
Solistki - 5. miejsce

Pary

Pary sportowe - 10. miejsce
Pary taneczne - DNF
  • Valérie Marcoux
    Craig Buntin
Pary sportowe - 11. miejsce
  • Megan Wing
    Aaron Lowe
Pary taneczne - 11. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

slalom - DNS
supergigant - 8. miejsce
gigant - 4. miejsce
kombinacja - 21. miejsce
gigant - 10. miejsce
slalom - 9. miejsce
supergigant - 4. miejsce
slalom - 17. miejsce
zjazd - 27. miejsce
supergigant - 22. miejsce
kombinacja - 17. miejsce
zjazd - 13. miejsce
supergigant - 20. miejsce
kombinacja - DNS
gigant - DNF
slalom - DNF
  • Ryan Semple
gigant - DNF
kombinacja - DNF

Kobiety

gigant - 11. miejsce
slalom - 17. miejsce
kombinacja - 10. miejsce
zjazd - 20. miejsce
supergigant - 9. miejsce
gigant - 13. miejsce
  • Sherry Lawrence
zjazd - 27. miejsce
supergigant - 34. miejsce
  • Christina Lustenberger
gigant - DNF
  • Shona Rubens
zjazd - 26. miejsce
kombinacja - DNF
  • Genevieve Simard
supergigant - 20. miejsce
gigant - 5. miejsce
zjazd - 24. miejsce
supergigant - 4. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne - 19. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 20. miejsce
skoki akrobatyczne - 6. miejsce
  • Chris Wong
jazda po muldach - 14. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne - 12. miejsce
skoki akrobatyczne - 22. miejsce
jazda po muldach -
skoki akrobatyczne - 15. miejsce
jazda po muldach - 7. miejsce
jazda po muldach - 8. miejsce
jazda po muldach - 12. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Jeff Christie
jedynki - 14. miejsce
  • Ian Cockerline
jedynki - DNF
jedynki - 19. miejsce
  • Chris Moffat
    Mike Moffat
Dwójki - 9. miejsce
  • Grant Albrecht
    Eric Pothier
Dwójki - 10. miejsce

Kobiety

jedynki - 20. miejsce
  • Regan Lauscher
jedynki - 10. miejsce
  • Meaghan Simister
jedynki - DNF

Short track

Mężczyźni

500 m - 4. miejsce
1000 m - DSQ
1500 m - 4. miejsce
500 m -
1000 m - DSQ
1500 m - 6. miejsce
sztafeta -

Kobiety

500 m - 9. miejsce
500 m -
1500 m - 16. miejsce
1000 m - 5. miejsce
1500 m - 5. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m - 4. miejsce
sztafeta -

Skeleton

Mężczyźni

  • Paul Boehm - 4. miejsce

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - 41. miejsce
skocznia duża - 46. miejsce
skocznia normalna - 42. miejsce
skocznia duża - 50. miejsce
skocznia normalna - 50. miejsce
skocznia duża - 49. miejsce
skocznia normalna - 42. miejsce
skocznia duża - 30. miejsce
Drużynowo - 15. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

gigant równoległy - 20. miejsce
snowboardcross - 5. miejsce
  • Philippe Berubé
gigant równoległy - 29. miejsce
snowboardcross - 10. miejsce
halfpipe - 21. miejsce
  • Hugo Lemay
halfpipe - 18. miejsce
halfpipe - 11. miejsce
halfpipe - 16. miejsce
snowboardcross - 17. miejsce
snowboardcross - 23. miejsce

Kobiety

halfpipe - 15. miejsce
gigant równoległy - 20. miejsce
snowboardcross -
halfpipe - 27. miejsce
halfpipe - 23. miejsce
snowboardcross - 4. miejsce
snowboardcross - 17. miejsce
halfpipe - 21. miejsce
snowboardcross - 19. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article